Europejskie indeksy zyskują nieznacznie w piątek


Indeksy europejskie zyskują lekko w reakcji na lepsze od oczekiwań wyniki Swatch Group tudzież rosnące ceny surowców.

resztka 2008 roku kompletnie zmieniła charakter rynku pracy, jaki z "rynku pracownika" stał się na powrót "rynkiem pracodawcy". Po wielce trudnym I kwartale 2009 roku, z liczbą ofert pracy najmniejszą od kilku lat, rozpoczęło się mozolne odrabianie strat. W kolejnych kwartałach roku wolumen ofert z umiarem rosła, a gałąź finansowa była drugim co do wielkości pracodawcą - to wnioski płynące z raportu "Rynek pracy specjalistów w 2009 roku", przygotowanego przez Pracuj.pl. Pełniący obowiązki prezydenta Bronisław Komorowski podpisał nowelizację ustawy o Narodowym Banku Polskim, która doprecyzowuje reguły zastępowania szefa banku centralnego m.in. w razie jego śmierci - poinformowała sekretariat Prezydenta. Czwarty kwartał tego roku powinien przynieść nowe emisje akcji na giełdzie, zainteresowanie na nie ma być wcale duży - czytamy na łamach "Pulsu Biznesu". podług ekspertów, jesienią możemy spodziewać się powrotu kapitału na giełdę z racji spółką starającym się wtłoczyć się na nią.kredyt w wysokości 200 mln zł chce zaciągnąć gród Radom w Europejskim Banku Inwestycyjnym. Z pieniędzy tych dofinansowane zostaną m.in. inwestycje drogowe zaś oświatowe. W poniedziałek zgodę na zaciągnięcie pożyczki wyrazili radomscy radni. Wczoraj popołudniu złocisty osłabił się względem głównych walut, podążając za spadającymi notowaniami eurodolara. kurs EUR/PLN zwyżkował w okolice oporu 4,1200, po czym nastąpiła konsolidacja w pobliżu tego poziomu. na dniach spodziewana jest nowelizacja ustawy o kredycie konsumenckim, która ukróci działanie parabankowych firm, zarabiających na bezzwrotnych opłatach pobieranych od klientów - zapowiada "Dziennik czasopismo Prawna". Na razie jedynym orężem w walce z wykorzystującymi luki prawne firmami jest sąd. Ale wybieg od złożenia cywilnego pozwu do wyroku bywa długa.

Przeciętne wynagrodzenie brutto w listopadzie 2009 roku wyniosło 3403,92 złotych, co oznacza, że w stosunku rocznym wzrosło o 2,3 procent, a w ujęciu miesięcznym wzrosło o 2,8 procent - podał w środę przewodni referat Statystyczny.

Kraj nad Wisłą nie przyjmie euro wprzódy niż w 2014, 2015 roku, dojście do ERM2 nie nastąpi przed uchyleniem poniżej krajowy procedury nadmiernego deficytu - oceniła Halina Wasilewska-Trenkner z Rady Polityki Pieniężnej. Decyzja prezydenta USA Baracka Obamy, że nie będzie uczestniczył w szczycie alians Europejska-USA, który ma się odbyć w maju w Hiszpanii, jest ciosem dla starań UE, by być traktowaną na serio jako jednolita amplituda w stosunkach międzynarodowych - pisze we wtorek brytyjski "Financial Times".

Dane z USA o nowych inwestycjach mieszkaniowych, które wcześniejszy słabsze niż rynkowe oczekiwania, popsuły ogólny nastrój, co przełożyło się na osłabienie złotego. Na rynku FI panuje bezruch. Nazwa stadionu budowanego we Lwowie na Euro 2012 może zostać wybrana w wyniku przetargu. "Dostałem już nieco ofert od firm, które są gotowe ubiegać się o to" - poinformował prezydent miasta Lwowa Andrij Sadowy. W Norwegii trwa dysputa na idea obecności polskich pracowników w tym kraju. Politycy różnych opcji spierają się czy napływ Polaków zagraża systemowi ubezpieczeń społecznych.Kolejny dwadzieścia cztery godziny spadków na warszawskim parkiecie nie jest zaskoczeniem. Strajki w Grecji non stop wzbudzają mnogość emocji i skłaniają inwestorów do poszukiwania bezpiecznych sposobów lokowania pieniędzy. Mocno traci Kraj nad Wisłą waluta, co mogłoby zwać na wycofywanie się inwestorów zagranicznych z naszego rynku. bieżący dekoniunktura walutowy przypadkiem potrwać nawet dekadę, jeżeli nie dojdzie do rewolucji technologicznej - mówi w wywiadzie dla "Parkietu" Gerald Celente, boss amerykańskiej firmy badawczej Trends Research Institute i analityk zestawiany za pośrednictwem prasę w USA z jasnowidzem Nostradamusem. 30 milionów euro uzyska Polska za sprzedaż praw do emisji dwutlenku węgla, wynikających z klimatycznego Protokołu z Kioto. Nabywcą jest Japonia, z którą już podpisano w tej sprawie umowę. Uzyskane środki zostaną przeznaczone na ocieplenie i termomodernizację ok. 400 budynków publicznych i samorządowych - m.in. szkół i szpitali - zapowiada członek rządu środowiska Andrzej Kraszewski.

Asseco Systems ma kontrakt z Pol-Aquą


Asseco Systems wykona komplet instalacji elektrycznych, teletechnicznych i architektura zarządzania automatyką w w tej chwili budowanej siedzibie Pol-Aquy w warszawskim Wilanowie. zaleta kontraktu to 5,6 mln netto poinformowało Asseco Systems w komunikacie prasowym.

targ walczy o portfele seniorów


Operatorzy komórkowi, banki, biura podróży a nawet sklepy internetowe zaczęły wielką ofensywę, by pozyskać rzędu sześciomilionową rzeszę seniorów. A właściwie ich portfeli. Z badań jako że wynika, że emeryci odkładają na rok powyżej 4 mld zł - pisze "Dziennik pismo Prawna".

W oczekiwaniu na dane makro


ostatni doba sierpnia nie obfitował w grunt wydarzenia makroekonomiczne, wyjąwszy publikacjami o produkcji przemysłowej w Japonii natomiast indeksie PMI Chicago, które pozytywnie zaskoczyły inwestorów.

Uważaj na argentyńskiego merlota


Niemiecka nadzór sanitarna wykryła niedozwoloną substancję w czerwonym winie sprowadzonym z Argentyny. Antybiotyk o nazwie natamycin ma ruch grzybobójcze. Jego stosowanie w przemyśle spożywczym jest dopuszczalne, ale dodawanie do wina - nie.

Rating krajowy jest bezpieczny


Zdaniem Kennetha Orcharda, analityka Moody's odpowiedzialnego za Polskę, rating A2 dla własny w 2010 roku jest bezpieczny, a wina granicy 60 proc. relacji długu publicznego do PKB nie oznacza automatycznie obniżenia ratingu. Zdaniem Orcharda, w 2010 roku Polska gospodarka urośnie o 2-3 proc., a Polska nie wejdzie do EMU przed 2015 rokiem.

BPH podnosi prognozę wzrostu PKB


Analitycy BPH podnieśli swą prognozę dynamiki PKB w 2009 r. z 1,0 do 1,4 proc., a na 2010 r. do 2,0 z 1,5 proc. - wynika z listopadowego raportu. Zdaniem jego autorów średnioroczna inflacja w 2010 r. wyniesie 2,2 proc., zaś dół bezrobocia na basta 2009 r. wyniesie 12,2 proc., a na basta 2010 r. ukształtuje się na poziomie 13,9 proc.

Orco nie wyklucza sprzedaży nierentownych aktywów


Spółka deweloperska Orco Property Group nie wyklucza sprzedaży części aktywów i dalej koncentruje swoją działalność w kluczowych miastach, poinformowała spółka w raporcie w piątek.

Wzrost będzie dwa rózgi szybszy!


Brytyjska system ekonomiczny będzie rozwijać się w przyszłym roku dwa manto szybciej, niż przedtem oczekiwano. obręb rączo wychodzi z recesji - to świetna nius dla Polaków tam pracujących. Takie są wyliczenia Ernst & Young LLP's Item Club na podstawie modelu stosowanego przy użyciu ministerstwo finansów. Zostaną one opublikowane w poniedziałek.

powódź w niewielkim stopniu wpłynie na gospodarkę


potop w niewielkim stopniu wpłynie na gospodarkę naszego kraju i budżet państwa - uważają eksperci, z którymi rozmawiała w piątek PAP. ranga ma środki na nadzwyczajne sytuacje - dodają.

towarzystwo PKP Przewozy Regionalne ma 290 mln zł długu


naczelny Grupy PKP Andrzej Wach jest przekonany, że prędzej czy w przyszłości na niechybnie dojdzie do porozumienia pomiędzy zarządami spółek Grupy i samorządowego PKP Przewozy Regionalne w sprawie jej zadłużenia. Na razie żadna ze stron nie przedstawiła planu ich spłaty - powiedział na spotkaniu z dziennikarzami.

złocisty ponownie złapał zadyszkę


Czwartek przynosi spore odprężenie złotego: Kraj nad Wisłą waluta w stosunku do euro straciła od rana 8 groszy. nim godziną 13 za jedno euro należy zrewanżować się już niezupełnie 4,17 zł, za dolara niemal 3,38 zł.

Najwięksi aferzyści unikają kary


Z autorem badań afer gospodarczych III RP, dr. Krzysztofem Pietrowiczem, socjologiem, adiunktem w Zakładzie Interesów Grupowych, zastępcą dyrektora Instytutu Socjologii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, rozmawia "Nasz Dziennik".

WIG20 maksimum od 25 stycznia


Sesja miała dwa oblicza, a dane z amerykańskiego rynku pracy wyraźnie pozwoliły zrobić w bambuko rozpędu indeksom w Europie, w tym także na GPW. Jednak aktywność inwestorów malała dalszy dzień.

Chrysler aby przetrwać, poprawia zależności z dostawcami


Chrysler, którego sytuacja z dostawcami były oceniane jako najgorsze w branży, próbuje zabiegać o względy producentów części po to, by mieć dostęp do lepszej technologii i odrobić 58-procentowy obniżenie sprzedaży w USA od 2004 r.

W czwartek konferencja liderów UE w sprawie Grecji


W czwartek w Brukseli odbędzie się konferencja liderów UE w sprawie Grecji - poinformował w środę anonimowy pełnomocnik UE.

Jeśli szukasz w Zakopanem adwokata pomożemy ci rozwiązać każdy problem prawny. Nasz adwokat Zakopane posiada niezbędne doświadczenie, aby skutecznie reprezentować przed sądem zarówno osoby fizyczne jak i podmioty gospodarcze. Nasz adwokat Zakopane od wielu lat prowadzi kancelarię adwokacką w Zakopanem oraz w Rabce Zdrój. Jeśli chcesz, żeby pomógł ci adwokat w Rabce Zdroju znajdziesz tam również naszą kancelarię. Od wielu lat adwokat Zakopane pomaga mieszkańcom Zakopanego rozwiązywać problemy z zakresu prawa gospodarczego oraz prawa rodzinnego.