Wzrosty na wystarczy tygodnia


Ostatnia sesja ubiegłego tygodnia po niezbyt przychylnym jego początku należała do nader udanych. Początkowo stronica popytowa miała uciążliwy orzech do zgryzienia w postaci danych opublikowanych przy użyciu Departament Pracy. Stopa bezrobocia bowiem okazała się wyższa o 0,2 p.p. od konsensusu rynkowego uplasowanego na poziomie 9,5 proc.

dalszy co do wielkości kieszeń emerytalny na polskim rynku i trzecia część - w ubezpieczeniach na istnienie i TFI - na sprzedaż. By spłacić 10 mld euro pożyczki, holenderska grupa ING musi doprowadzić do realizacji pomysł restrukturyzacji, uzgodniony z KE. zaciekawiony kupnem OFE jest krajowy wielkolud ubezpieczeniowy PZU - informuje "Puls Biznesu". optymizm i chętka inwestorów na ryzyko wzrosły w czwartek do wysokich poziomów. Zawdzięczamy to opublikowanym wczoraj danym, które przerosły oczekiwania rynku. szczególnie porządnie przyjęte zostały informacje z USA. Ostatnie dni bez owijania w bawełnę pogorszyły atmosferę na rynkach finansowych. Amerykański S&P 500 znalazł się w piątek na wysokości lutowego dołka, co w zwykły wyjście sprzyjało odbiciu. choć niemniej po tak silnych zniżkach, jakie trwają od połowy kwietnia, samo dokonanie silnego wsparcia, to nadto mało, by z większym optymizmem obserwować w przyszłość.Sroga zima może dać się we znaki polskiej gospodarce. - Taka pogoda przypadkiem ograniczyć produkt krajowy Brutto w pierwszym kwartale o parę dziesiątych procent - przyznał w rozmowie z RMF FM członek rządu finansów Jacek Rostowski. Około 60 mln dolarów zapłaci krajowy rząd w tym roku za dostępność elastycznej linii kredytowej (FCL) Międzynarodowego Funduszu Walutowego - poinformował w środę na konferencji członek rządu finansów Jacek Rostowski. Ten tydzień, podobnie jak poprzedni, dostarczył nam sporo emocji i niespodzianek. Pojawiły się kolejne rekordowe poziomy indeksów w tej fali wzrostów. Pojawiła się też ich korekta, ale jednocześnie targowisko znajduje się w momencie, w którym trudno przesądzić o tym, co stanie się w najbliższej przyszłości.

z dzisiejszych publikacji w najwyższym stopniu przeciwny od prognoz okazał się napływ kapitałów długoterminowych w USA. rynek spodziewał się tu spadku z 63,3 mld USD do 50 mld USD, choć faktyczny pogadanka wyniósł lecz wciąż 19,1 mld USD.

Na warszawskiej giełdzie spekulowała duża instytucja finansowa z Londynu - poinformował w rozmowie z tvn24.pl Łukasz Dajnowicz z Komisji Nadzoru Finansowego. Chodzi o piątkowe wahania indeksu WIG 20, które spowodowały spore straty poniesione za pośrednictwem inwestorów. Akcjonariusze zadłużenie Inkaso zdecydują o emisji od 1,5 mln do 3 mln nowych akcji serii E z wyłączeniem prawa poboru dotychczasowych akcjonariuszy - poinformowała spółka.

1.153,9 dolara za uncję - to nieznany najlepszy wynik cen złota w dostawach natychmiastowych (spot) na giełdzie NYMEX w Nowym Jorku. według analityków, do wzrostów cen złota przyczyniają się obawy i rozluźnienie dolara i niekontrolowany ewolucja inflacji, spowodowany olbrzymią masą pieniędzy wpompowaną w gospodarki - głównie w gospodarkę Stanów Zjednoczonych. Sypie się największy od dziesięcioleci lokalny kontrakt zbrojeniowy: gliwickiemu Bumarowi Łabędy grozi kilkadziesiąt milionów dolarów kary za niewywiązanie się z umowy na dostawy czołgów dla Malezji - twierdzi "Gazeta Wyborcza". Wczorajsza sesja zakończyła się spadkiem indeksów, a wszystkie indeksy straciły powyżej 2,5 proc. naraz po cokolwiek wyższym otwarciu preponderancja przeszła w ręce sprzedających i to oni nadawali ton wydarzeniom w kolejnych godzinach handlu. Motywem do pozbywania się akcji poprzedni przede wszystkim zniżkujące rynki akcji w Europie, a dodatkowo spadki po otwarciu w USA sprawiły, iż indeksy zakończyły dwadzieścia cztery godziny na swoich minimach.Od rozstrzygnięcia przetargów na budowę autostrady A2 spod Łodzi do Warszawy minęło 8 miesięcy. w owym czasie wszyscy byli zaskoczeni niskimi cenami, jakie zaoferowali zwycięzcy. teraz dziewiczy z nich występuje o... podwyżkę, a i pozostali nie wykluczają takiego ruchu - donosi "Dziennik periodyk Prawna". stopień Dubaju nie zagwarantuje zadłużenia Dubai World - podało ministerium finansów tego emiratu. Przedstawiciele dubajskiego rządu rozwiali w ten wybieg nadzieje rynku, że kraj w razie czego weźmie na siebie spłatę zobowiązań Dubai World. Twoja interes ma długi? Za 15-30 tys. kupimy ją i uwolnimy cię od komornika - setki takich ogłoszeń zamieszczają internetowi oszuści. Jeden z nich jest prezesem 160 firm! - alarmuje "Gazeta Wyborcza".

Państwo ?rodka są raz za razem bliższe porzucenia sztywnego kursu juana do dolara


giełda jest co chwila bardziej przekonany, że wyrok Chin o porzuceniu obowiązującego od 21 miesięcy sztywnego kursu juana do dolara jest kwestią nie czy, jakkolwiek kiedy.

Bonarkę 4 Business sfinansuje PKO BP


Inwestor TriGranit natomiast ekipa IPR kontynuują budowę Kompleksu Bonarka 4 Business w Krakowie, będącego kolejnym etapem projektu Bonarka City Center. lokata zostanie oddana do użytku w kwietniu 2011 roku.

Jest najgorzej od 20 lat


Sprzedaż piwa w Polsce w 2009 roku spadła o 10,1 proc., do 32,25 mln hektolitrów. Przedstawiciele ZPPP Browary Polskie uważają, że miniony rok był dla branży najgorszy od 20 lat.

Kto jest lokomotywą świata?


Trzech na czterech prezesów prywatnych firm na świecie zapowiada, że w 2010 roku nie zmniejszą zatrudnienia - wprost na odwrót chce je zwiększyć - wynika z raportu PricewaterhouseCoopers (PwC) pt. "Droga do zdrowego rozwoju" - od kryzysu w stronę ostrożnego optymizmu". A prezes PwC mówi w TVN CNBC Biznes: - lokomotywą wyciągającą świat z recesji są rynki wschodzące i to po raz pierwszy w historii.

Kieszonkowe na opłaty za konto


Młodzieżowe konto bankowe jest dobrą zachętą do nauki finansów w nowym roku szkolnym. warto jednak konfrontować oferty, aby milusiński nie kojarzyło banku z opłatami, które pomniejszają kieszonkowe. Rok korzystania z konta kosztuje dlatego że nawet 78 zł. Można choć wynaleźć plus oferty rachunków bezpłatnych.

Inter RAO oferuje budowę mostu energetycznego z Polską


ruszczyzna olbrzym elektryczny Inter RAO UES wystąpił w środę z propozycją budowy połączenia energetycznego z Kaliningradu do lokalny oraz wzmocnienia połączeń między Litwą i Kaliningradem.

Ofertę ws. kupna od MSP Polskiego Ratownictwa Okrętowego złożył m.in. Gastel Żurawie


Odpowiedzi na zaproszenie do negocjacji w sprawie kupna od ministerstwa skarbu Polskiego Ratownictwa Okrętowego złożyły cztery podmioty, w tym giełdowa spółka Gastel Żurawie - podał ministerstwo skarbu w komunikacie.

Czerwona karnawałowa sesja


Na dziewiczy projekcja oka wyniki karnawałowej sesji mogą wywołać zgroza (Dow Jones -1,14%, S&P500 -1,00%, Nasdaq -0,97%). Tym niemniej, mając na uwadze największe, roczne zyski od 2003 roku nic dziwnego, że giełdowi inwestorzy zamiast na Wall Street, dzień spędzili w domu strojąc się na zabawę sylwestrową.

Rosną koszty nowej, nielegalnej podklasy w Hiszpanii


Wilson, dekarz, pracował nielegalnie przy użyciu sześć lat, dopóki w październiku odebrał papiery. Teraz, gdy stracił zatrudnienie, ma wybór: wrócić do nielegalnego życia w Hiszpanii, albo wyjechać z kraju.

Zaproszenie do negocjacji ws. kupna spółki z Płocka


członek rządu skarbu zaprosił inwestorów do negocjacji w sprawie kupna 85 proc. akcji płockiej spółki Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Przemysłu Rafineryjnego, producenta paliw lotniczych - poinformował w czwartek resort skarbu. Oferty można składać do 17 grudnia w siedzibie MSP. chwilowo do Skarbu Państwa należy 100 proc. akcji tej spółki.

OECD z optymizmem patrzy na nas


W tym roku PKB własny przypadkiem wychować się o 3 proc., a w przyszłym o 3,6 proc. - takie wstępne szacunki podał stary departamentu ekonomicznego Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) Andrew Dean. wraz z wicepremierem Waldemarem Pawlakiem przedstawili on 11. komunikat OECD na materia stanu polskiej gospodarki.

KE odblokowała 5 mln euro na pomocnik dla Kirgistanu


Komisja Europejska odblokowała we wtorek 5 milionów euro na nadzwyczajną pomoc dla dotkniętego zamieszkami Kirgistanu. Według organizacji międzynarodowych setki ludzi zginęło w zamieszkach na południu tego kraju, a uchodźców są dziesiątki tysięcy.

Tele-Polska Holding pozyskała z emisji 0,72 mln zł, chce w '09 wpakować się na NC


Tele-Polska Holding pozyskała z oferty prywatnej 0,72 mln zł i planuje jeszcze w 2009 roku zadebiutować na NewConnect.

Wydatki na zakup okularów (szkieł) korekcyjnych dla pracowników


debet bez odsetek? Która instytucja finansowa poszła klientom aż tak niesłychanie na rękę? Owym filantropem nie jest bank, a referat skarbowy, który ma taką "ofertę" dla małych firm stawiających zupa kroki w biznesie.

kategoria ulży ZUS. Pożyczy bez procentu


stopień znalazł wyjście jak pomóc Zakładowi Ubezpieczeń Społecznych, który od jakiegoś czasu musi się ratować bankowymi kredytami. Ministerstwo pracy opublikowało tylko dbały projekt ustawy, zgodnie z którą będzie mógł użyczyć ZUS-owi 5,5 mld zł nieoprocentowanej pożyczki - podaje na swoich stronach internetowych "Rzeczpospolita". dzięki temu zakład przemysłowy zaoszczędzi 150 mln zł.

Jeśli szukasz w Zakopanem adwokata pomożemy ci rozwiązać każdy problem prawny. Nasz adwokat Zakopane posiada niezbędne doświadczenie, aby skutecznie reprezentować przed sądem zarówno osoby fizyczne jak i podmioty gospodarcze. Nasz adwokat Zakopane od wielu lat prowadzi kancelarię adwokacką w Zakopanem oraz w Rabce Zdrój. Jeśli chcesz, żeby pomógł ci adwokat w Rabce Zdroju znajdziesz tam również naszą kancelarię. Od wielu lat adwokat Zakopane pomaga mieszkańcom Zakopanego rozwiązywać problemy z zakresu prawa gospodarczego oraz prawa rodzinnego.