Elastyczne zaprzysiężenie


Od zakończenia drugiej tury wyborów możemy poczekać na objęcie urzędu przez prezydenta co więcej nad miesiąc - informuje "Nasz Dziennik".

Strażacy i ochotnicy na Mazowszu walczą z wielką wodą. W całym województwie jest ponad sto miejsc newralgicznych, w których wały są nadzwyczaj osłabione. W niedzielę fala powodziowa ma przybyć do miejscowości na północy województwa. Podtopiony jest już Płock, bitwa trwa w okolicach Nowego Dworu Mazowieckiego. przewodniczący Prawicy Rzeczypospolitej Marek Jurek poinformował w sobotę w Warszawie, że wystartuje w wyborach prezydenckich. Jak zaznaczył, będzie kandydował, bo "od obowiązku nie jest dozwolone się uchylać". Osoby niepełnosprawne ruchowo, także te poruszające się na wózkach inwalidzkich, natomiast podopieczni domów opieki społecznej i ludzie starsi pielgrzymowali w sobotę na Jasną Górę. 14. Piesza pielgrzymka Świata Osób Słabych zgromadziła ok. tysiąc osób.Pierwszy zastępca szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego gen. broni Mieczysław Stachowiak jesienią odejdzie z armii. Powodem, jak informuje SGWP, jest pogarszający się stan zdrowia. To kolejna rezygnacja po tym, jak z wojska zdecydował się odejść pełniący obowiązki szefa Sił Powietrznych gen. Krzysztof Załęski. biuro Prezydenta przygotowuje list dla premiera Donalda Tuska, odnośnie do ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego - powiedział prezydencki minister Paweł Wypych. Jak dodał, list nie został coraz wysłany. dyrektor klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej i ówczesny szef MSWiA Grzegorz Schetyna powiedział, że jest zadziwiony protestem czeczeńskich uchodźców. Zapewnił, że zgodnie z jego wiedzą MSWiA i urząd ds. uchodźców akuratnie wywiązują się ze swoich obowiązków.

Zarzuty ujawnienia tajnego raportu ws. incydentu gruzińskiego usłyszał poprzedni boss Kancelarii Prezydenta Piotr Kownacki. Nie przyznał się do winy, złożył jedynie krótkie oświadczenie. Grozi mu do trzech lat więzienia.

"Dziennik periodyk Prawna": Polskę przyprawa fala przestępstw popełnianych z wykorzystaniem nieletnich - alarmuje policja. Specjaliści przewidują, że już wkrótce na polskich ulicach zaczną się wojny młodocianych gangów. - wywłaszczenie Beaty Kempy i Zbigniewa Wassermanna z komisji śledczej do spraw afery hazardowej mogło być objawem słabych nerwów Grzegorza Schetyny i jego chęci dominacji nad klubem parlamentarnym PO – powiedział w Kontrwywiadzie RMF FM Paweł Piskorski. - Z punktu widzenia PO, był to wyjątkowy strzał do własnej bramki – dodał przewodniczący Stronnictwa Demokratycznego.

W elektrowni "Dolna Odra" koło Gryfina doszło do wybuchu pyłu węglowego. Jedna osoba nie żyje, trzy są ranne - informuje mł. kapitan Krzysztof Bluj, przedstawiciel straży pożarnej w Gryfinie, w rozmowie z TVN24. "Słuchaj, ty się na to godzisz?". "Godzę się". "Aha, to dobrze". Marek dyszel - wybrany głosami PO i SLD dziewiczy boss NBP - zdradził w programie "Piaskiem po oczach", jak wyglądała jego debata z Aleksandrem Kwaśniewskim ws. objęcia funkcji szefa Narodowego Banku Polskiego. wymiana zdań ta miała miejsce w niemieckim Akwizgranie (w momencie, gdy szef rządu Donald Tusk odbierał Nagrodę Karola Wielkiego). Według mediów, to właśnie wówczas odbyły się ustalenia na szczycie PO-Lewica. "Rzeczpospolita": w ciągu ostatniego miesiąca spadło poparcie przeciwnie dla jednej partii - SLD, wynika z najnowszego sondażu, przeprowadzonego dzięki GfK Polonia.prezes rady ministrów makaroniarz Silvio Berlusconi w toku wtorkowej ustalenia z Donaldem Tuskiem przedstawił swoją wersję skandali obyczajowych, w jakie jest zamieszany - podała włoska gazety w relacjach z Gdańska. - Jedyne, co może zagrozić zwycięstwu Bronisława Komorowskiego, to niska frekwencja – ocenił w TVN24 Jarosław Gowin. posłaniec Platformy Obywatelskiej zaapelował skutkiem tego do wyborców Komorowskiego, by nie grillowali, nie wyjeżdżali na wakacje, chociaż poszli zagłosować na kandydata PO. nieznany boss CBA Paweł Wojtunik skierował do Prokuratora Generalnego zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa z wykorzystaniem Mariusza Kamińskiego - dowiedział się reporter RMF FM Krzysztof Zasada.

Piłkarski szał w Afryce


"Polska The Times": środek Johannesburga. Nikogo nie dziwi, że sklepy i restauracje przystrojone są ozdobami spod znaku mundialu. Podobnie jak banki i inne publiczne instytucje w RPA. Ale gdy widzimy katolicki kościół, a nad jego wejściem wywieszone flagi uczestników mistrzostw świata, nie mamy już wątpliwości, że Afryka zachorowała. Na noga - pisze gazeta.

werdykt SN ws. współpracy z obcym wywiadem


przenoszenie w PRL informacji obcemu wywiadowi nie może być uznane za działalność na kwestia niepodległości Polski - uznał Sąd Najwyższy, odmawiając unieważnienia wyroku z 1950 r. za współpracę z wywiadem Francji. Według SN, jest tu inna podejście prawna.

Wstrząs w kopalni. Ratownicy szukają górnika


Siedmiu górników zostało rannych w wyniku wstrząsu, do którego doszło w kopalni "Rydułtowy-Anna" w Rydułtowach. Sześciu wydostało się z zagrożonego rejonu o własnych siłach, jeden jest poszukiwany z wykorzystaniem ratowników - poinformowała rzeczniczka Wyższego Urzędu Górniczego (WUG) Jolanta Talarczyk.

Pacjent z nową grypą w stanie ciężkim


W szpitalu wojewódzkim w Gorzowie Wielkopolskim przebywa 27-letni pan zarażony wirusem A/H1N1. forma chorego jest podniosły - leży na Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej, jest podłączony do respiratora. Nie jest chociaż pewne, czy za jego gorzki postać odpowiada właśnie wirus nowej grypy.

Świadkowie katastrofy: Spadł? Na prawdopodobnie symulują


- On spadł, mówię ci, rozwalił się - mówił jeden z widzów radomskiego Air Show. - Co ty gadasz, na niechybnie symulują - odrzekł drugi mężczyzna. Jak relacjonuje internautka Katarzyna, dopiero co takie uprzedni pierwsze danie reakcje na nieoczekiwane zniknięcie myśliwca Su-27 za horyzontem. Chwilę później znad drzew zaczął wydobywać się bambus dym.

O czym pisze Piesiewicz w liście


- Nie możemy wykluczyć innych niż finansowe motywów szantażu - powiedział tvn24.pl członek senatu Piotr Andrzejewski z PiS, który czytał list Krzysztofa Piesiewicza. Członkowie senackiej komisji regulaminowej rozpatrują dziś sprawę uchylenia immunitetu Piesiewicza.

schemat rozporządzenia ws. korekty struktury stanowisk w armii


Projekt rozporządzenia Rady Ministrów zmieniający strukturę stanowisk służbowych w wojsku trafił właśnie do uzgodnień międzyresortowych. dowód - związany z profesjonalizacją armii - zwiększa liczbę szeregowców, a zmniejsza liczbę oficerów i podoficerów.

Radom: Ogólnopolskie Święto Chleba


Pieczywo z różnych regionów kraju, wypiekane według tradycyjnych receptur, zaprezentowane zostanie podczas Ogólnopolskiego Święta Chleba, które w niedzielę odbędzie się w radomskim skansenie.

Były głosiciel resortu zdrowia dementuje informacje o powiązaniach z firmami farmaceutycznymi


Nie współpracowałem, nie współpracuję i nie wykonuję żadnych prac w imieniu i na myśl firm i koncernów farmaceutycznych, nie osiągam żadnych korzyści, które mogłyby powodować konflikt interesów - oświadczył w piątkowej rozmowie z PAP Jakub Gołąb, doradca medialny minister zdrowia i były przedstawiciel resortu.

La Strada: raport dotyczący handlu ludźmi


Utrudniony dostęp ofiar handlu ludźmi do wymiaru sprawiedliwości, brak definicji handlu ludźmi w Kodeksie karnym, brak działań prewencyjnych - m.in. te czynniki, jak wynika z raportu fundacji La Strada, utrudniają skuteczną walkę z handlem ludźmi w Polsce.

Amerykańscy żołnierze w Polsce, są żyłka ich stacjonowania


uprzedni długie i pełne zgrzytów negocjacje, ale w końcu się udało. umowa o statusie wojsk amerykańskich w Polsce została podpisana. Najważniejszy jej zapis: żołnierze USA za ewentualne naruszenie prawa będą odpowiadać przez polskim sądem.

blok Demokratyczne poprze Olechowskiego


skupisko Naczelna Stronnictwa Demokratycznego na sobotnim posiedzeniu ma przyjąć uchwałę ws. oficjalnego poparcia w wyborach prezydenckich niezależnego kandydata Andrzeja Olechowskiego - poinformował prezes partii Paweł Piskorski.

Lechistan czeka na Baracka Obamę; "to będą trudne decyzje"


minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski zapowiedział, że werdykt o ewentualnym zwiększeniu polskiego kontyngentu w Afganistanie zapadnie po oświadczeniu w tej sprawie prezydenta USA Baracka Obamy i decyzjach sojuszniczych.

Spadł szybowiec, pilot przeżył


W okolicach lotniska Białystok-Krywlany spadł szybowiec Puchacz. Pilotowi nic się nie stało. Jak twierdzi, w sąsiedztwie próbie lądowania zniósł go krzepki podmuch wiatru.

Polski sylwester Farrella i Bachledy-Curuś?


Alicja Bachleda-Curuś i Colin Farrell, którzy nieco dni temu ochrzcili w Krakowie syna, spędzą najprawdopodobniej sylwestra w Polsce. Mają się podejmować w hotelu wujka polskiej aktorki.

Jeśli szukasz w Zakopanem adwokata pomożemy ci rozwiązać każdy problem prawny. Nasz adwokat Zakopane posiada niezbędne doświadczenie, aby skutecznie reprezentować przed sądem zarówno osoby fizyczne jak i podmioty gospodarcze. Nasz adwokat Zakopane od wielu lat prowadzi kancelarię adwokacką w Zakopanem oraz w Rabce Zdrój. Jeśli chcesz, żeby pomógł ci adwokat w Rabce Zdroju znajdziesz tam również naszą kancelarię. Od wielu lat adwokat Zakopane pomaga mieszkańcom Zakopanego rozwiązywać problemy z zakresu prawa gospodarczego oraz prawa rodzinnego.