Monday Development zadebiutuje na NewConnect 28 czerwca


Deweloperska towarzystwo Monday Development zadebiutuje na rynku NewConnect 28 czerwca, w poniedziałek - podała korporacja w komunikacie.

W drugim kwartale środki utrzymania giełdowych banków z prowizji wzrosły o 200 mln zł w porównaniu z pierwszym - wyliczył Expander. Banki wyższymi prowizjami rekompensują sobie wysokie odsetki płacone od lokat Zaprezentowanie sytuacji ekonomicznej i omówienie perspektyw wzrostu gospodarczego nasz to główny cel rozmów wiceminister gospodarki Grażyny Henclewskiej ze studentami kierunków ekonomicznych z Aston Business School, którzy przyjechali do własny w ramach wymiany międzyuczelnianej. wywiad odbyło się 24 marca br. w Ministerstwie Gospodarki. koszt sprzedaży akcji Tauronu dla inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych została ustalona na 0,57 zł, a po uwzględnieniu scalenia akcji cena sprzedaży wynosi 5,13 zł - poinformował Tauron w komunikacie.asystent państwa i samorządów dla ofiar klęsk żywiołowych będzie zwolniona z podatku dochodowego - przewiduje projekt nowelizacji ustawy o PIT opracowany w Ministerstwie Finansów. W dniu dzisiejszym (2009-12-04) dyrekcja Zakładów Chemicznych „POLICE” podjął uchwałę o złożeniu wniosku do Agencji Rozwoju Przemysłu o udzielenie pożyczki w wysokości 150 mln złotych w ramach procedury pomocy publicznej na ratowanie przedsiębiorstwa. Enea - drużyna energetyczna z Poznania - chce odrywać się od ziemi w wyścigu po drugą lokalizację dla elektrowni jądrowej, donosi "Puls Biznesu".

Ministrowie państw Współpracy Gospodarczej Azji i Pacyfiku (APEC) ostrzegli w środę, że oznaki poprawy koniunktury gospodarczej na świecie są na odwrót przejściowe, a ewentualny postęp zależy od zwiększenia wolności handlu zaś udoskonalenia sieci bezpieczeństwa socjalnego w Azji.

schemat ustawy o lobbingu, przygotowany przez członek rządu Julię Piterę spotyka się z negatywną oceną raz za razem szerszych środowisk. Takie pozycja wyrażają oraz niektórzy członkowie rządu. W ocenie ... dług powszechny w relacji do PKB w 2009 roku nie przekroczył pierwszego progu ostrożnościowego z ustawy o finansach publicznych wynoszącego 50 proc. i ukształtował się na poziomie 49,6-49,8 proc. - poinformował PAP podsekretarz finansów Dominik Radziwiłł.

Kraje Ameryki Łacińskiej zrzeszone w antyliberalnej organizacji ALBA mają zamiar wprowadzić już w styczniu - do rozliczeń międzyrządowych - nową walutę zwaną 'sucre' - poinformował w sobotę kubański podsekretarz spraw zagranicznych Rogelio Sierra. Jak poinformował „Dziennik Gazeta Prawna”, E.ON ogłosił, że za 1,1 mld euro sprzeda państwowej holenderskiej spółce Tennet swoją net przesyłową w Niemczech. Międzynarodowa interes kurierska TNT Express wprowadziła nowe aparat o nazwie Express import System. z racji niemu klienci mogą sprawować całkowitą kontrolę nad przesyłkami importowymi. system jest aplikacją ...Kraj nad Wisłą nie przypadkiem dopuścić do nadmiernej aprecjacji kursu złotego, jako że może to sparować się ogromnie niekorzystnie na wzroście gospodarczym - ocenia w rozmowie z PAP podsekretarz finansów Ludwik Kotecki. Im więcej masz tym więcej dostajesz. Ta prawo sprawdza się w podejściu banków do najbogatszych klientów Sztandarowy zakład Opolszczyzny zakłady Azotowe Kędzierzyn dopadł kryzys. Sprzedaż nawozów idzie słabo, zagraniczni konkurenci zyskują, a poniekąd tego było mało, ZAK musi jeszcze wypłacić państwu ogromną dywidendę, co tarapaty zakładu potęguje

Na słabej obsłudze klienta polskie firmy tracą 8,8 mld euro na rok


delikwent dzwoni na infolinię i czeka lub wpada w labirynt automatycznego serwisu. W nieskończoność wciska kolejne klawisze, aby wybrać zagadnienie rozmowy. kiedy już w końcu uda się scalić z telemarketerem, okazuje się on niekompetentny. A jeżeli nawet jest kompetentny, to ilekroć delikwent łączy się z biurem obsługi, tylekroć odbiera ważna persona drugi i na dopiero co trzeba cechować problem, bo nikt go wprzódy nie spisał. Na takiej obsłudze polskie firmy tracą 8,8 mld euro rocznie.

Zwyżkowały giełdy w Europie; wzrosła wartość złotego


Ropa naftowa drożeje na rynku paliw w USA, po raz pierwszy od 5 dni. jarmark oczekuje, że paczka pomocowy dla państw Europy wpłynie na zapanowanie nad kryzysem zadłużenia; to oznacza ubytek ryzyka zagrożeń dla wzrostu gospodarczego w regionie i w globalnej gospodarce.

PGNIG zmierza pośredniczyć zmianę formuły cenowej


Po tym jak Gazprom zgodził się na zmiany w formule cenowej między innymi dla Niemiec i Francji, Polskie przemysł wydobywczy Naftowe i Gazownictwo po podpisaniu polsko-rosyjskiego porozumienia gazowego będzie chciało rozpocząć rokowania z rosyjska firmą na ten kwestia – donosi „Rzeczpospolita”.

domysł spółki to permanentnie wydłużony przebieg


wpis spółki w KRS to nadal podłużny proces. Uważa się, że przebrnięcie przez procedurę rejestracyjną w trzy miesiące to smakowity wynik. Zdarza się jednak, że trwa ...

"Rzeczpospolita": Sprzedaż aut spada, rabaty rosną


Obniżki po kilkanaście tysięcy złotych, promocyjna sprzedaż bez VAT, nieoprocentowane kredyty to sposoby, jakie stosują producenci samochodów by wydostać klientów - informuje "Rzeczpospolita".

Polacy zmieniają OFE jak rękawiczki


W Warszawie jest dopiero co parę samochodów elektrycznych, ale do czerwca przyszłego roku ich właściciele dostaną aż 130 publicznych stacji do ich ładowania

Na zamknięciu WIG stracił 0.042%


Oferta Budimeksu na budowę węzła Stryków w ciągu odcinka autostrady A1 o wartości 252,1 mln zł została uznana za najkorzystniejszą przy użyciu Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad - poinformowała towarzystwo w czwartkowym komunikacie.

DGP: Ponad 200 polskich sklepów powstanie za granicą


Piłkarze Estonii przerwali serię ośmiu niepokonanych meczów reprezentacji Angoli, pokonując ją 1:0 (0:0) w towarzyskim spotkaniu rozegranym w portugalskim Vila Real de Santo Antonio. Jedynego gola zdobył w 79. minucie Kaimar Saag.

"DGP": policja i twórcy będą polować za wymianę plików w sieci


Dwa lata więzienia i odszkodowania grożą osobom, które na portalach wymieniają się filmami i muzyką - akcentuje "Dziennik periodyk Prawna".

Koniec wyścigów po ulicach miasta


Nawet 190km/h szaleńcy jeżdżą nocami po Legnickiej, Jana III Sobieskiego i Klecińskiej. Dla miłośników szybkiej jazdy magistrat stworzy w mieście specjalne tory wyscigowe. Po godzinie 22 ...

PKN Orlen chce przywrócić lukratywność Możejek w 2010 roku


Należąca do PKP obciążenie korporacja Cargosped kupiła firmę MIR Trade Kraj nad Wisłą - umowę podpisano w czwartek w Warszawie. naczelny PKP ładunek Wojciech Balczun powiedział, że to kolejny etap przekształcania PKP ładunek i umacniania pozycji przewoźnika na wschodniej granicy UE.

srebro stołowe (cutlery) - Federacja Rosyjska - nałożenie specjalnego cła ochronnego poprzednio nadmiernym importem m.inn. z UE


27 listopada 2009 r. Rosja opublikowała Rezolucję dotyczącą nałożenia specjalnego cła ochronnego nim nadmiernym importem sztućców (cutlery made of corrosion-resistant steel), pochodzących m.inn. z UE.

złocisty przypadkiem się w przyszłości obwarowywać we wtorek


grupa Lotos obniża od wtorku ceny hurtowe benzyny bezołowiowej 95 i 98 o 7 zł na tysiąc litrów.

Rynki finansowe - duża bonifikata w Chinach


Dzisiejsza sesja wyglądała na tak spokojną i nudną, że końcowy komentarz można było pisać naraz po powrocie z lunchu. fuksem w ostatnim kwadransie notowań WIG20 podciągnięto o 2,5 proc.

UKE: Polacy rezygnują z telefonów stacjonarnych i telewizji analogowej


wprost przeciwnie połowa Polaków przebadanych przez UKE przyznała, że ma telefon stacjonarny. Ci, którzy z niego rezygnują, podają dwaj główne przyczyny swojej decyzji: komórka jest wygodniejsza, a telefon stacjonarny jest za drogi. telewizornia analogowa też z pewną taką nieśmiałością odchodzi do lamusa.

Jeśli szukasz w Zakopanem adwokata pomożemy ci rozwiązać każdy problem prawny. Nasz adwokat Zakopane posiada niezbędne doświadczenie, aby skutecznie reprezentować przed sądem zarówno osoby fizyczne jak i podmioty gospodarcze. Nasz adwokat Zakopane od wielu lat prowadzi kancelarię adwokacką w Zakopanem oraz w Rabce Zdrój. Jeśli chcesz, żeby pomógł ci adwokat w Rabce Zdroju znajdziesz tam również naszą kancelarię. Od wielu lat adwokat Zakopane pomaga mieszkańcom Zakopanego rozwiązywać problemy z zakresu prawa gospodarczego oraz prawa rodzinnego.