dziewiczy eksperyment: Kup apartament na starówce


Czy można na płockiej starówce kupować dopiero co budowane mieszkanie z garażem za 100 tys. zł? MTBS zaczyna sprawdzian budowlany, który pokaże, czy jest pokup na takie lokale

Węgierskie tanie linie lotnicze WizzAir otworzą dzień dzisiejszy we Wrocławiu swoją bazę. Władze lotniska szacują, że na skutek temu znacznie wzrośnie w tym roku wolumen pasażerów zespół energetyczna Tauron, której giełdowy debiut planowany jest na połowę tego roku, spodziewa się pozyskania z rynku ok. 4 mld zł, które zamierza podarować na projekty zapisane w strategii grupy - potwierdził w środę zwierzchnik spółki Dariusz Lubera. Kolejni kontrahenci Gazpromu w Europie zażądali od rosyjskiego monopolisty obniżenia cen gazu i złagodzenia warunków kontraktów - informuje pamiętnik "Wiedomosti".Jak poinformowała „Polska memoriał Bałtycki”, w czasie pierwszych konsultacji społecznych w gminie wiejskiej Darłowo, sołtysi oraz przedstawiciele lokalnych stowarzyszeń i branży turystycznej asertywność sprzeciwili się ewentualnej lokalizacji elektrowni jądrowej w pobliżu miejscowości Kopań. Jak podaje Nowa mównica Opolska, w dniu wczorajszym Sąd Okręgowy w Opolu skazał Tomasza R. i Marlenę L. na kary sześciu miesięcy więzienia w zawieszeniu na dwa lata natomiast 500 zł grzywny. Przyjęcie euro jest w dłuższym okresie korzystne, aczkolwiek perturbacje w strefie euro nie sprzyjają rozmowie o niej. pierw powinniśmy uporządkować swoje gospodarstwo i zmniejszyć niedobór - powiedział telewizji TVN CNBC firma Marek Belka, szef departamentu europejskiego MFW

Moskiewski Patriarchat cerkwi prawosławnej zwrócił się do wicepremiera Rosji, szefa rady nadzorczej Gazpromu Wiktora Zubkowa o zapewnienie tańszych dostaw gazu dla firm chemicznych z Ukrainy.

W poniedziałek, 16 listopada wiceminister Mikołaj Budzanowski jak jeden mąż z ministrem przemysłu i energetyki Kataru, Dr Mohammedem Al Sada otworzy międzynarodową konferencję dotyczącą tematyki gazu skroplonego. podsekretarz wygłosi wykład na kwestia strategii rządu dotyczącej bezpieczeństwa energetycznego kraju ze szczególnym uwzględnieniem dywersyfikacji źródeł dostaw gazu do Polski. Globalna współdziałanie na materia bezpieczeństwa i efektywności energetycznej a rozwój niskowęglowych technologii energetycznych to zdaniem ministrów państw członkowskich Międzynarodowej Agencji Energetycznej (MAE) najważniejsze wyzwania stojące poprzednio światową energetyką. Na paryskim posiedzeniu Rady Zarządzającej MAE 14-15 października br. Polskę reprezentowała wiceminister gospodarki Hanna Trojanowska.

Koszykarze Orlando Magic pokonali na wyjeździe Miami Heat 108:102 po dogrywce w czwartkowym meczu ligi NBA. Zespół Marcina Gortata odniósł 49. zwycięstwo w sezonie, a Polak zdobył szóstka punktów. Niepodległości Polski bronią również żołnierze w kraju, jak i na dalekich zagranicznych misjach - powiedział minister obrony Bogdan Klich, który z okazji Święta Wojska Polskiego uhonorował wyróżniających się żołnierzy. rosyjski jarmark monetarny przyjął spokojnie informacje o zamachach terrorystycznych w Moskwie.W sieci Kolportera rozpoczęło się wdrażanie nowej marki Top Press, funkcjonującej w ramach istniejących już saloników prasowych. Na rynku funkcjonuje już 10 saloników oznaczonych logo TopPress. W najbliższych miesiącach w centrach handlowych na terenie całej Polski ma wstać kolejnych 50 Top Pressów. Od tradycyjnej sieci Kolportera różnią się one nie wprost przeciwnie nazwą i logotypem, atoli również meblami i standardami merchandisingowymi stosowanymi obok ułożeniu towarów. Wprowadzone modyfikacje skutkują co więcej 30 procentowym wzrostem sprzedaży. Kierowcy powinni się przyrządzać na utrudnienia komunikacyjne na krajowej siódemce w Kazimierzowie - tam w niedzielę po popołudniu przewróciła się rezerwuar z gazem - strażacy muszą ... Dotyczy on budowy 25-kilometrowego odcinka drogi S-8 od Oleśnicy do Sycowa. Skanska zobowiązała się, że zakończy ją najpóźniej w maju 2012 r.

Premier: projekt ws. hazardu najdalej za 2 tygodnie


Premier Donald Tusk powiedział we wtorek, że poziom powinien zezwolić wzór ustawy o grach liczbowych i hazardowych za tydzień, a najpóźniej za dwa tygodnie.

większość Polaków nie czyta umów, które podpisuje z bankami


Atrakcyjna określenie kredytu czy lokaty przypuszczalnie donieść bankom więcej korzyści niż twarde parametry finansowe, bo ponad połowa Polaków korzystających z usług finansowych nie czyta umów i regulaminów.

Na otwarciu WIG stracił 0.672%


wielkość małych sklepów działających w Polsce spadła w ubiegłym roku o 5,5 tys. do 128,6 tys. - wynika z danych firmy Euromonitor International. Mimo, że hiper i cudownie markety wypierają sklepy osiedlowe to ich część jest w przyszłości jednym z największych w Europie - donosi piątkowa Rzeczpospolita

Banki w Austrii pytają włamywaczy, jak poprawić bezpieczeństwo


12 osób zginęło dzień wczorajszy w Wenezueli w wypadku autobusowym, do którego doszło na godzina dwunasta od Caracas. blisko 50 osób jest rannych.

"Zielone poglądy" chronione legalnie


"Zielone poglądy", czyli zdecydowane przekonania o konieczności ochrony środowiska, zapobiegania zmianom klimatycznym, potrzebie recyklingu itp., zasługują w miejscu pracy na taką samą ochronę prawną co przekonania religijne bądź filozoficzne - postanowił w precedensowym orzeczeniu brytyjski sąd.

Sejmowa komisja finansów za kandydaturą Belki


Sejmowa komitet finansów pozytywnie zaopiniowała kandydaturę logo Belki na pozycja prezesa NBP.

Austriackie OMV chce wydobywać gaz w ZEA


Jak poinformował brama Onet.pl powołując się na agencję Reuters, austriacka firma OMV prowadzi wstępne ustalenia z państwową Abu Dhabi National Oil Company w sprawie realizacji projektów gazowych w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Patronaty


INE PAN: postęp PKB w br. o 1 proc.; później lekkie animizacja


INE PAN prognozuje wzrost PKB w tym roku o 1 proc., a nadal spodziewa się lekkiego ożywienia. Stopy procentowe powinny utrzymywać się przy użyciu czwórka kwartały bez zmian - wynika z raportu przygotowanego dzięki naukowców Instytutu Nauk Ekonomicznych PAN.

złocisty osłabia w czwartek rano, przypadkiem dojść do 4,10 za euro


OFF Festival to nie lecz przegląd tego, co interesujące w muzyce alternatywnej na świecie, ale również doskonała wzgląd do lepszego poznania rodzimej sceny niezależnej. Poznaliśmy kolejnych przedstawicieli polskiej reprezentacji na imprezie organizowanej w Katowicach dzięki Artura Rojka.

informacja publiczna


...

Będzie łatwiej o kredyty. Ruszają nowe poręczenia BGK


Jeszcze w sierpniu pula Gospodarstwa Krajowego podpisze z bankami komercyjnymi zupa umowy, z przyczyny którym przedsiębiorcy będą mogli korzystać z uproszczonego trybu poręczeń kredytów - dowiaduje się Gazeta

"Metro": Nie chcą elektrowni atomowej


Trzech profesorów i inżynier przekonywali w koniec tygodnia mieszkańców województwa zachodniopomorskiego o korzyściach, jakie niesie struktura elektrowni atomowej. Nie przekonali - informuje "Metro".

MSP podpisało umowę sprzedaży WPEC Legnica z Energetyką z grupy KGHM


ministerium Skarbu Państwa podpisało z lubińską Energetyką z grupy KGHM umowę sprzedaży 85 proc. akcji Wojewódzkiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Legnicy - podało MSP w komunikacie.

Furfuraldehyd - Chiny - zbliżające się wygaśnięcie ceł antydumpingowych


22 stycznia 2010 r. zostało opublikowane zawiadomienie nr 2010/C 16/14 o zbliżającym się wygaśnięciu ceł antydumpingowych nałożonych na przywóz do UE furfuraldehydu pochodzącego z Chin.

Jeśli szukasz w Zakopanem adwokata pomożemy ci rozwiązać każdy problem prawny. Nasz adwokat Zakopane posiada niezbędne doświadczenie, aby skutecznie reprezentować przed sądem zarówno osoby fizyczne jak i podmioty gospodarcze. Nasz adwokat Zakopane od wielu lat prowadzi kancelarię adwokacką w Zakopanem oraz w Rabce Zdrój. Jeśli chcesz, żeby pomógł ci adwokat w Rabce Zdroju znajdziesz tam również naszą kancelarię. Od wielu lat adwokat Zakopane pomaga mieszkańcom Zakopanego rozwiązywać problemy z zakresu prawa gospodarczego oraz prawa rodzinnego.