Wzrosty na zakończenie notowań na Wall Street


Piątkowa sesja na Wall Street zakończyła się wzrostami po napłynięciu informacji o dobrch wynikach z branży informatycznej. Inwestorów nie zniechęcił nawet komunikat o niespodziewanym spadku sprzedaży detalicznej w maju.

Boryszew złożył ofertę zakupu przedsiębiorstwa spółki Maflow Rzeczpospolita Polska Sp. z o.o. za 70 mln zł i podaż ta została przyjęta przez syndyka - poinformowała spółka w komunikacie. Po okresie silnych wzrostów, które wywindowały indeksy giełdowe na najwyższy stan od 12 miesięcy, wtorek zakończył się spadkami po opublikowaniu rozczarowujących danych o sytuacji na rynku nieruchomości i wzroście inflacji. Spadły ceny ropy. Analitycy rynku wskazują, że dane świadczą, iż odrodzenie gospodarcze jest słabe i postępuje wolno. Dorozumiane gwarancje Unii Europejskiej, które mają odwrócić upadłości Grecji i innych poważnie zadłużonych państw członkowskich, mogą przynieść euro więcej szkody niż pożytku a nawet zaszkodzić benchmarkowym obligacjom bloku.Kolejna zwyżka za oceanem i na większości giełd azjatyckich zaledwie na początku wczorajszych notowań najważniejszych indeksów w Europie dała pretekst dla poprawy. potem do głosu zaczęła docierać podaż skutecznie powstrzymując wzrosty, a zachowanie kontraktów amerykańskich sugerowało możliwość uspokojenia na giełdach w USA. koszt emisyjna akcji Plast-Boksu została ustalona na 5,1 zł - podał Plast-Box w komunikacie. Legendarne uczelnia Abbey Road - miejsce nagrań większości utworów Beatlesów - nie zostaną sprzedane. Po fali protestów posiadacz studia, biznes EMI, zmieniła plany, acz przez cały czas jest w finansowych kłopotach. Protestowali i zwykli miłosnicy muzyki, i gwiazdy - m.in. Paul McCartney.

- Zapoczątkowana w 2008 roku poprawa rynku cukru została zakończona sukcesem, a cel redukcji produkcji zrealizowano w 96,6 proc. - ogłosiła w środę komitet Europejska. Sukcesem ma być fakt, że na świecie ceny cukru biją rekordy, a we Wspólnocie spadają.

Sejmowa komisja Finansów Publicznych opowiedziała się w środę za przyjęciem projektu ustawy budżetowej na 2010 rok. Zarekomendowała Sejmowi 35 poprawek (ze 108 zgłoszonych), opracowanych głównie przez posłów PO. Zmniejszają one przyszłoroczne wydatki prezydenta, NIK, RPO, KRRiTV tudzież IPN, a dodatkowo samorządów. Robert Kubica za udział w reklamie może zażądać miliona zł, Marcin Gortat - 800 tys., Adam Małysz - 400 tys. "Metro" sprawdziło wartość marketingową polskich sportowców.

ministerstwo Skarbu Państwa (MSP) sprzedało w grudniu należące do niego akcje Kopeksu oraz Polimeksu Mostostal kończąc w ten fortel tok prywatyzacji tych firm - poinformował ministerstwo na stronie internetowej. W II kwartale 2010 r. banki prognozują, że działalność polityczna kredytowa dla firm zostanie złagodzona, tymczasem utrzymane zostaną zaostrzone kryteria przyznawania kredytów mieszkaniowych - wynika z badań Narodowego Banku Polskiego "Sytuacja na rynku kredytowym". Miasta Lublin i Poznań, gminy Bolesławiec i Komorniki, a oraz powiat policki zostały uhonorowane w poniedziałek przez ministra środowiska Macieja Nowickiego tytułem "Lider Polskiej Ekologii". Jest on przyznawany m.in. za działania na idea ochrony środowiska.American International Group Inc. (AIG), as of late Friday, remained locked in last-minute discussions with former employees of its financial-products unit as it attempted to extract $5 million in retention payments from them, according to a person familiar with the matter. Cała Europa zaciska pasa i oszczędza na Mikołaju. My dokładamy do pieca i planujemy większe wydatki niż w ubiegłym roku: na święta Polska ród wyda średnio ok. 1500 zł - zapowiada "Metro". W obliczu światowego kryzysu ekonomicznego Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOl) wystąpił z bezprecedensową propozycją pomocy w pokryciu deficytu budżetowego organizatorów zimowych igrzysk olimpijskich w Vancouver.

MSP nie wybrało inwestora dla COIG


Ministerstwo Skarbu Państwa zdecydowało o niedopuszczeniu do negocjacji, w sprawie zakupu akcji Centralnego Ośrodka Informatyki Górnictwa, żadnego z potencjalnych inwestorów - poinformował resort skarbu w poniedziałkowym komunikacie.

Nie płacił pracownikom, poszedł siedzieć


Po raz pierwszy w Polsce okaziciel firmy idzie do więzienia za to, że nie płacił swoim pracownikom. Jerzy G. za kratkami spędzi 1,5 roku - pisze "Rzeczpospolita".

Amerykańskie indeksy odrobiły straty


Po wczorajszych wzrostach giełdowe indeksy z Wall Street powróciły na dodatnie obręb w 2010 r. dzisiaj grunt dane z rynku pracy w USA.

Wielkimi krokami nadchodzi czarnuch Piątek


Sezon świątecznych zakupów w USA zaczyna się oficjalnie dwadzieścia cztery godziny po Święcie Dziękczynienia - w tzw. afroamerykanin Piątek (Black Friday). W tym roku to najbliższy piątek, 27 listopada. Run na sklepy potęgowany jest dzięki zaczynające się tego dnia ogromne wyprzedaże. jaki sygnał da światu w tym roku asfalt Piątek?

złoto rekordowo drogie. W euro


W ostatnich dniach notowania złota szły w górę, nie bacząc na umacniającego się dolara. Ale takie rzeczy się zdarzają. Szczególnie, gdy na rynki zaczyna wkradać się niepewność i niepokój. Ten pikieta w górę został powstrzymany wówczas we wtorek. Po dotarciu do 1191 dolarów za uncję, czyli jedynie 35 dolarów poniżej rekordu wszech czasów, nastąpiła gwałtowna korekta.

MFW ostrzega zanim greckimi bankami


Międzynarodowy fundusze finansowy ostrzegł Bułgarię nim niebezpieczeństwem zdestabilizowania jej systemu bankowego za pośrednictwem greckie banki, które opanowały w tym kraju blisko 30 proc. rynku depozytów i 20 proc. rynku kredytów.

Podatkami w dojne krowy


podczas gdy większa część państwowych budżetów wykazuje rekordowe deficyty, a zagraniczny kapitał wymaga coraz to wyższych wymiary za ponoszone ryzyko, władanie sięgają do kieszeni podatników. jeżeli nie wiadomo skąd brać pieniądze, dosyć tego opodatkować tych, jaki zarabiają w kryzysie.

Niewielka zmienność na rynku


Dzisiejszy dwadzieścia cztery godziny na rynku złotego zapoczątkowany został lekkim spadkiem wartości polskiej waluty - kursy EUR/PLN i USD/PLN wzrosły należycie do poziomów: 4,1900 i 2,9700. Było to rezultatem porannego spadku kursu eurodolara, zniżki na giełdach azjatyckich, a i wynikiem ujemnego otwarcia notowań na parkietach europejskich.

dodatkowy wzrostowy poniedziałek


Jest już niemal tradycją, że pierwsza zasada tygodnia przynosi wzrosty na warszawskim parkiecie. plus i tym wraz wszystkie indeksy w Warszawie zyskały na wartości, choć skalę zwyżki trudno oszacować za imponującą.

Yahoo CEO Says 6% Operating Margin 'Unacceptable'


Yahoo Inc.'s (YHOO) Chief Executive Carol Bartz said Wednesday that the Internet giant's 6% operating margin is "unacceptable" and she vowed to regain the respect the company has lost over the past several years.

do przyjęcia spokój


początek handlu za oceanem nie zapowiadał pomyślnego zakończenia czwartkowej sesji. W wyniku gorszego odczytu raportu o liczbie złożonych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych giełdy za oceanem otworzyły się dlatego że nieco u dołu środowego zamknięcia.

US Fed Announces Agreement With Sterling Financial Corp.


The U.S. Federal Reserve on Thursday said it has reached an agreement with Sterling Financial Corp. (STSA), Spokane, Wash., requiring the bank holding company to strengthen its risk management and capital positions.

Ruszyła budowa najwyższego budynku Azji


W stolicy Korei Południowej rozpoczęto budowę drugiego pod względem wysokości budynku na świecie. Drapacz chmur o nazwie DMC Landmark Tower po ukończeniu budowy w 2015 roku ma być najwyższym budynkiem w Azji.

W '10 banki udzielą kredytów mieszkaniowych za 45-50 mld zł - ZBP


przymierze Banków Polskich szacuje, że w 2010 roku przedsięwzięcie kredytowa banków wzrośnie i plus nowo udzielonych kredytów mieszkaniowych w 2010 r. wyniesie 45-50 mld zł - wynika z raportu Amronu.

Hotelarze sporo stracili


Żałoba narodowa i przystęp wulkanu były przyczyną dużych strat w naszych hotelach - oznajmia "Puls Biznesu".

Jeśli szukasz w Zakopanem adwokata pomożemy ci rozwiązać każdy problem prawny. Nasz adwokat Zakopane posiada niezbędne doświadczenie, aby skutecznie reprezentować przed sądem zarówno osoby fizyczne jak i podmioty gospodarcze. Nasz adwokat Zakopane od wielu lat prowadzi kancelarię adwokacką w Zakopanem oraz w Rabce Zdrój. Jeśli chcesz, żeby pomógł ci adwokat w Rabce Zdroju znajdziesz tam również naszą kancelarię. Od wielu lat adwokat Zakopane pomaga mieszkańcom Zakopanego rozwiązywać problemy z zakresu prawa gospodarczego oraz prawa rodzinnego.