Enterprise Investors zainwestuje 200 mln zł w sieć supermarketów


Polish Enterprise Fund VI zarządzany z wykorzystaniem Enterprise Investors za 200 mln zł obejmie 49 proc. udziałów w Dino Polska, sieci supermarketów działającej w Wielkopolsce i na Dolnym Śląsku - poinformowali na środowej konferencji przedstawiciele Enterprise Investors i Dino Polska.

Goldman Sachs może spieniężyć bonusy na kwotę 23 mld USD, rok po tym, jak otrzymał miliardy dolarów wsparcia od amerykańskich podatników - pisze "NY Daily News". ustalenia między Polską a Rosją w sprawie gazu były trudne, ale jest to krok do przodu - ocenił we wtorek na konferencji prasowej po posiedzeniu rządu premier Donald Tusk. Spadkowa bałwan explicite przybiera na sile na prawie że wszystkich giełdach świata. bazar wszedł w fazę, w której energia ta nie potrzebuje żadnej pożywki w postaci mniej lub bardziej istotnych informacji czy wydarzeń.Potwierdziły się informacje "Parkietu", że owszem jeden wspólnik branżowy (Deutsche Boerse) złożył wiążącą ofertę kupna akcji GPW - akcentuje gazeta giełdy. Zarząd BRE Banku podjął uchwałę o rozpoczęciu integracji przedsiębiorstw i działalności BRE Bank SA zaś Commerzbank AG SA Oddział w Polsce - poinformował BRE w komunikacie. W sześciodniową wędrówka Koleją Trannsyberyjską i to ani ani za darmo? Możesz się już w nią wybrać z przyczyny Google, bez wychodzenia z domu. właśnie na taki pomysł wpadli kadra rosyjskiego oddziału Google, którzy sfilmowali całą trasę Kolei Transsyberysjkiej i umieścili w internecie.

- Tureckie linie Turkish Airlines są zainteresowane kupnem Polskich Linii Lotniczych LOT - poinformował PAP boss tureckiej linii Temel Kotil.

Zdaniem prezydenta Lecha Kaczyńskiego prawo blokują działania inspekcji pracy, w takim razie trzeba ją wzmocnić. Dziennikarze "Pulsu Biznesu" sprawdzili, że kontroluje ona coraz więcej firm i ma świetne wyniki. Ministrowie finansów UE dali we wtorek zielone światło dla przyjęcia Estonii do strefy euro od 1 stycznia 2011 roku. Zdaniem ministra Jacka Rostowskiego to dobre dla Polski, gdyż wzrasta wiarygodność całego regionu.

Sejmowa Komisja Finansów Publicznych opowiedziała się w środę za przyjęciem projektu ustawy budżetowej na 2010 rok. Zarekomendowała Sejmowi 35 poprawek (ze 108 zgłoszonych), opracowanych głównie za pomocą posłów PO. Zmniejszają one przyszłoroczne wydatki prezydenta, NIK, RPO, KRRiTV oraz IPN, a również samorządów. Na podstawie wyników procesu budowania księgi popytu cena emisyjna akcji ABC Data oferowanych w ofercie publicznej została ustalona na 2,35 zł za sztukę. Arthur Holding GmbH a MCI Private Ventures FIZ odstąpili od sprzedaży swoich akcji ze względu na zbyt niską cenę - podała towarzystwo w komunikacie prasowym. praca przemysłowa w strefie euro w listopadzie 2009 wzrosła o 1,0 proc. w ujęciu miesięcznym, po spadku o 0,3 proc. łysek wcześniej, po korekcie - poinformował w czwartek w komunikacie Eurostat, europejskie gabinet statystyczne.Zamówienia w niemieckim przemyśle wzrosły w lipcu 2009 r. proc. o 3,5 proc. w porównaniu z czerwcem, ale wciąż wcześniejszy mniejsze o 19,8 proc. niż rok temu - podało niemieckie ministerstwo gospodarki. To już piąty miesiąc wzrostu zamówień w ujęciu miesięcznym. W tym roku świąteczna drzewko bożonarodzeniowe będzie droższa o około 10 odsetek - taką zapowiedź na łamach "SaarbrĂźcker Zeitung" przedstawił prezes Niemieckiego Związku Właścicieli Lasów. - Rosnieft, największy koncern naftowy w Rosji, jest bliski odkupienia od polskiego PKN Orlen 25 proc. akcji rafinerii Orlen Lietuva w Możejkach, na Litwie - podał w pierwszy dzień tygodnia dziennik "Wriemia Nowostiej". W zamian Rosnieft miałby zawarować wznowienie dostaw ropy do Orlen Lietuva rurociągiem "Przyjaźń". PKN Orlen dementuje te informacje.

cicho sza na rynku walutowym


Ostatnie sesje na rynku walutowym upływają w stabilnej i spokojnej atmosferze. Skrajne zachowania inwestorów już nie występują co sprzyja do zmniejszenia awersji do ryzyka. Taka budowa ciała może pozytywnie angażować się na notowania głównej europejskiej pary EUR/USD.

Ekspert: Fidesz po pierwsze zajmie się gospodarką


spec z fundacji DemosEuropa Adam Balcer uważa, że zwycięzca wyborów parlamentarnych na Węgrzech, prawicowa blok Fidesz, w pierwszej kolejności skoncentruje się na sytuacji gospodarczej w kraju.

Za wcześnie, by ogłaszać koniec kryzysu w USA - NBER


Jest coraz za wcześnie, aby ogłaszać koniec obecnego kryzysu w USA - ocenił NBER, komitet odpowiedzialny za określanie, podczas gdy rozpoczynają się i kończą recesje w amerykańskiej gospodarce, w opublikowanym w poniedziałek komunikacie.

USA: poprawa ubezpieczeń przyjęta


Kongres Stanów Zjednoczonych uchwalił przełomową reformę służby zdrowia. Dzięki niej zostanie objętych ochroną powyżej 30 milionów Amerykanów, którzy nie mają ubezpieczenia zdrowotnego.

URE po raz trzeci wezwało PGNiG do korekty taryfy gazowej


dyrektor Urzędu Regulacji Energetyki po raz trzecia część wezwał w środę Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) do uzupełnienia i korekty "w dół" wniosku taryfowego - poinformowała w środę PAP rzeczniczka URE Agnieszka Głośniewska.

Kaganiec na zarobki w bankach


12 największych zagranicznych banków operujących na rynku Wielkiej Brytanii zgodziło się na regulacje dotyczące pensji swoich pracowników. wcześniej zaakceptowało je pięć najważniejszych rodzimych instytucji finansowych. Opracował je tamtejszy opieka - Financial Services Authority. Wchodzą w istnienie w styczniu 2010 r.

Nikkei 225 wzrósł o 0,43 proc.


rejestr Nikkei 225 wzrósł na zamknięciu o 0,43 proc. i wyniósł 9.441,64 pkt.

Kto dziewiczy pod lupę fiskusa?


transakcje Allegro, paragony, akcyza i VAT - to tegoroczne cele kontrolerów skarbowych. Jak co roku ministerstwo finansów zasugerowało urzędom kontroli skarbowej priorytety odnośnie przedmiotów kontroli na najbliższe 12 miesięcy.

Fedak: w najbliższym czasie schemat reformy emerytalnej


minister pracy Jolanta Fedak powiedziała, że w najbliższym czasie przedłoży Radzie Ministrów schemat założeń do ustawy o emeryturach kapitałowych. Zaznaczyła, że przedtem muszą zostać dokończone konsultacje w tej sprawie.

Dowgielewicz: spekulacje obniżają szanse krajowy na ważną tekę w KE


zwierzchnik UKIE Mikołaj Dowgielewicz ocenił, że spekulacje na myśl objęcia przy użyciu Janusza Lewandowskiego teki budżetowej w nowej Komisji Europejskiej osłabiają Polskę w walce o ważne stanowisko w KE. Dodał, iż całokształt wskazuje, że aktualny zwierzchnik Komisji Jose Barroso zostanie raz jeszcze wybrany na tę funkcję.

W winie jest prawda o... gospodarce


Szlachetne grzech mogą być miernikiem koniunktury gospodarczej a chociażby dawać sygnały ostrzegawcze. czyżby amatorzy tych trunków wiedzieli więcej o tym co dzieje się w realnej ekonomii?

ULC: niestety 15 mln nie pobijemy


Spada kwota pasażerów korzystających z polskich lotnisk. Z podanych danych Urzędu Lotnictwa Cywilnego wynika, że od początku roku do końca września obsłużyły one ponad 14,7 mln osób. To o ok. 1,6 mln osób (ponad 10 proc.) mniej niż w tym samym okresie ubiegłego roku.

Alkoholowa rewolucja w Rosji


Po raz pierwszy w historii władze Rosji wprowadziły minimalną cenę wódki. Pół litra alkoholu nie prawdopodobnie raczyć się mniej niż 89 rubli, alias niecałe 9 złotych. To drastyczna podwyżka, bo do tej pory można było kupować butelkę trunku co więcej za dwa złote.

Ukraina zgodziła się kupować od Rosji więcej gazu niż jest w stanie zużyć


Obydwie strony nie informują, co w zamian za to ustępstwo uzyskał Kijów. Ukraińskie Ministerstwo Paliw i Energetyki oraz Gazprom informują, że w tym roku Ukraina zwiększy ilość kupowanego gazu z 33,7 do 36,5 miliarda metrów sześciennych. Nie wiadomo, czy Kijów będzie miał możliwość sprzedaży nadwyżek paliwa.

Drożejąca miedź wspiera giełdy


Piątkową sesję amerykańskie giełdy zakończyły na nieznacznym plusie. ewidencja Dow Jones wzrósł o 0,04%, S&P 500 o 0,14%, a technologiczny Nasdaq zyskał 0,18%. W początkowej fazie notowań nastrojom wśród inwestorów nie sprzyjały dane jakie napłynęły z gospodarki USA.

Jeśli szukasz w Zakopanem adwokata pomożemy ci rozwiązać każdy problem prawny. Nasz adwokat Zakopane posiada niezbędne doświadczenie, aby skutecznie reprezentować przed sądem zarówno osoby fizyczne jak i podmioty gospodarcze. Nasz adwokat Zakopane od wielu lat prowadzi kancelarię adwokacką w Zakopanem oraz w Rabce Zdrój. Jeśli chcesz, żeby pomógł ci adwokat w Rabce Zdroju znajdziesz tam również naszą kancelarię. Od wielu lat adwokat Zakopane pomaga mieszkańcom Zakopanego rozwiązywać problemy z zakresu prawa gospodarczego oraz prawa rodzinnego.