odpoczynek na drogiej benzynie


W lipcu litr benzyny może kosztować nawet 5,4 zł - ostrzega "Rzeczpospolita". Już aktualnie etylina jest o ok. 40 groszy droższa niż poprzednio rokiem o tej porze. Także oliwa pędny zmierza ku górze i lada dzień prawdopodobnie sięgnąć poziomu bliskiego 5 zł za litr.

Rynkowy sukces produkowanego od listopada w Gliwicach nowego Opla Astra IV winien być wyrazem restauracja w tej fabryce pracy na trzy zmiany, w zamian obecnych dwóch - zakładają przedstawiciele General Motors. Oznaczałoby to ponowne pojawienie się do pracy choć części z pół tysiąca pracowników, w z którymi w zeszłym roku rozwiązano umowy. ekipa PSW, notowana na rynku NewConnect, planuje emisję do 2,5 mln akcji serii J z wyłączeniem prawa poboru - poinformowała spółka w komunikacie. Rząd chce w ekspresowym tempie przeprowadzić nowelizację ustawy o CIT i PIT, która przesunie wejście w życie korzystnych dla przedsiębiorców zmian we wpłacaniu zaliczek podatkowych. Projekt, który właśnie trafił do Sejmu, ma zapewnić przyszłorocznemu budżetowi 2 mld zł.Polpharma otrzymała zgodę Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) na nabycie części Biotonu produkującej i sprzedającą lek do oczu, Biodacyna. WIG20 na zamknięciu sesji w piątek wzrósł o 1,25 proc. i wyniósł 2514,63 pkt. Na rynku notowań ciągłych wzrósł kurs akcji 209 spółek, 95 spadł, 48 nie zmienił się. Akcjami siedmiu spółek nie handlowano. Przygotowująca się do debiutu giełdowego grupa energetyczna Tauron zamknęła ubiegły rok zyskiem netto w wysokości 898,7 mln zł, osiągając 13,6 mld zł przychodów ze sprzedaży - podała we wtorek grupa.

Spółka zależna Budopolu zawarła umowę z firmą GANT PM 99 o wartości 124 mln zł netto na budowę zespołu mieszkaniowo-usługowego pod nazwą Kaskada na Woli - podał Budopol w piątkowym komunikacie.

targowisko Papierów Wartościowych od 20 listopada wznowi bieg akcjami Techmeksu - podała giełda w komunikacie. Spółki węglowe mogą ubiegać się w tym roku o 400 mln zł budżetowych dotacji na subsydium inwestycji. poprzednio kilkoma dniami Komisja Europejska zatwierdziła umożliwiający to program. Pieniądze będą rozdzielane w drodze konkursów.

Firma Dachbud wycofa z sądu konkluzja o upadłość poznańskich zakładów H. Cegielskiego. 1,5 mln zł, które Cegielski dłużny jest budowlanej firmie, ma do kwietnia wyrównać rachunki w ratach - uzgodniły spółki. Nie oznacza to chociaż końca kłopotów "Ceglarza", którego długi opiewają na 40 mln zł. bank BGŻ i najmniejsza z czterech zintegrowanych pionowo grup energetycznych, Energa podpisały list intencyjny w sprawie budowy biogazowni i elektrowni biogazowych, podały spółki we wspólnym komunikacie w środę. Nie będzie podatku od emisji dwutlenku węgla, który miał od Nowego Roku wsiąść w bytowanie we Francji. Przepisy wcześniejszy forsowane za pomocą prezydenta Nicolasa Sarkozyego, chociaż nie przeszły próby poprzednio Sądem Konstytucyjnym. Sędziowie uznali, że zawierają nadmiernie wiele wyjątków.Po fatalnych kilku poprzednich sesjach weekend przyniósł informacje, z racji którym rynki europejskie rozpoczęły siedem dni w doskonałych nastrojach. Przyjęcie planu stabilizacyjnego dla Eurolandu oddaliło groźbę eskalacji kryzysu i podziałało na wyobraźnię popytu, kto od samego początku zabrał się aktywnie do pracy. W ostatnich dniach notowania złota szły w górę, nie bacząc na umacniającego się dolara. Ale takie rzeczy się zdarzają. Szczególnie, gdy na rynki zaczyna wkradać się niepewność i niepokój. Ten wiec w górę został powstrzymany dopiero we wtorek. Po dotarciu do 1191 dolarów za uncję, czyli jedynie 35 dolarów niżej rekordu wszech czasów, nastąpiła gwałtowna korekta. W ostatnich dniach bazar eurodolara kontynuował krzepki działanie spadkowy, kto wyhamował dopiero poniżej poziomu 1,2200, ustanawiając tym samym nowe, nad 4-letnie minima. Przy kursie 1,2100 znajduje się najbliższe istotne wsparcie w postaci poziomu 50% zniesienia Fibonacciego trendu wzrostowego zapoczątkowanego w 2000 roku.

DM Millennium utrzymał rekomendacje 'akumuluj' dla ING BSK, sprawdzenie 578,40 zł


Analitycy Domu Maklerskiego Millenium utrzymali rekomendację "akumuluj" dla Banku Śląskiego ING i podwyższyli cenę docelową do 578,40 zł za akcję, wynika z raportu datowanego na 12 sierpnia i odtajnionego w środę.

Obligatariusze odrzucili propozycję Orco


Walne zgromadzenie obligatariuszy Orco Property Group odrzuciło proponowaną przy użyciu spółkę restrukturyzację obligacji - poinformowało Orco w środowym komunikacie.

ZUS ma w plecy kolejne miliardy


zakład przemysłowy Ubezpieczeń Społecznych sięgnął po 5,5 mld zł nieoprocentowanego kredytu z budżetu państwa. obok takiej pomocy rządu, na koniec roku ZUS będzie proszek 6,6 mld złotych długu w kredytach komercyjnych.

recesja uderza w imigrantów


powszechny kryzys finansowy przyczynił się do spadku liczby nielegalnych imigrantów w Unii Europejskiej - poinformowała w środę unijna filia ds. granic Frontex.

Geithner: chcemy silnego dolara, ograniczymy deficyt


Amerykański asystent Skarbu, Timothy Geithner, powiedział w środę, że silnie wierzy w potrzebę utrzymania silnego dolara i dodał, że Ameryka Zjednoczone są zdeterminowane, by obniżyć niedobór budżetowy.

Spółki surowcowe wspierają giełdy


Piątkową sesję giełdy na Wall Street zakończyły na plusach. rozkład Dow Jones wzrósł o 0,72%, S&P 500 o 0,57%, a technologiczny Nasdaq zyskał 0,88%. ewidencja S&P 500 zatrzymał się w okolicach poziomu 1100 pkt, wyrównując tym samym tegoroczny szczyt, ustanowiony w połowie października.

góra kandydatów do zawodu maklera


Do dwóch tegorocznych egzaminów, uprawniających do wykonywania zawodu maklera, przystąpiło aż 817 kandydatów, informuje "Parkiet". W ostatnich latach nigdy tak mrowie osób nie chciało zdobyć licencji w tym zawodzie.

pula Japonii ugiął się pod presją rządu


Jednym z ważniejszych wydarzeń ostatnich dni na rynku walutowym dotychczasowy kolejne rekordy jena. Japońska dewiza po pierwsze umacniała się przy dolara społem z euro i frankiem, a gdy te traciły po rewelacjach z Dubaju - jen później zyskiwał. tym samym ta nieoczekiwana zmiana w działaniach banku centralnego, który uruchomił nieznany audycja płynnościowy.

Zetkama powinna mieć korzyść


- Wyniki Zetkamy powinny się w kolejnych kwartałach poprawiać. W czwartym kwartale spółka oczekuje zysku netto. firma zamierza kupić dzierżawiony w tym momencie zakład w Węgierskiej Górce, pod warunkiem jednak, że zaoferowana koszt będzie atrakcyjna - poinformował na spotkaniu z dziennikarzami Leszek Jurasz, prezes spółki.

Atlantik obniżył rekomendację dla CEZ do "trzymaj"


Analitycy biura maklerskiego Atlantik obniżyli rekomendację dla czeskiego koncernu energetycznego CEZ do "trzymaj" z "kupuj", podtrzymując cenę docelową akcji na poziomie 950 CZK.

Tackling UK deficit needs all-party deal -Lib Dems


Britain's political parties should work together to devise a credible plan for tackling a record budget deficit and not become distracted by a dispute over when to początek a fiscal squeeze, the Liberal Democrats said.

Trzymaj dla Armatury


W dniu 12 marca 2010 roku przy kursie 3,24 zł dla spółki instalacja Kraków S.A. została zmieniona protegowanie z Kupuj na Trzymaj.

Indeksy na ponadrocznych wzrostach


Wczorajsza sesja zakończyła się wzrostem indeksów, ze względu czemu główne indeksy wytyczyły nowe średnioterminowe maksima. Mimo, iż rozmiar wzrostu nie przekroczyła 1% to doniośle wzrosły obroty. uderzenie z właściwą interpretacją tych obrotów będzie warunkowało sukces na kolejnych sesjach.

PGNiG już poinformował Police o możliwości zmniejszenia dostaw gazu


Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo poinformowało zakłady Chemiczne Police o ewentualnej możliwości zmniejszenia dostaw gazu do chemicznej spółki - poinformował w piątek PAP Rafał Kuźmiczonek, wyraziciel Polic.

gdzie się podziały tamte obroty


tak jak na sesji piątkowej, jak i w pierwszy dzień tygodnia cechą charakterystyczną notowań wcześniejszy ogromnie niskie obroty. Wczoraj na całym rynku minimalnie przekroczyły 760 milionów złotych, a dzięki większą punkt programu dnia na GPW panował niemal integralny spokój.

Jeśli szukasz w Zakopanem adwokata pomożemy ci rozwiązać każdy problem prawny. Nasz adwokat Zakopane posiada niezbędne doświadczenie, aby skutecznie reprezentować przed sądem zarówno osoby fizyczne jak i podmioty gospodarcze. Nasz adwokat Zakopane od wielu lat prowadzi kancelarię adwokacką w Zakopanem oraz w Rabce Zdrój. Jeśli chcesz, żeby pomógł ci adwokat w Rabce Zdroju znajdziesz tam również naszą kancelarię. Od wielu lat adwokat Zakopane pomaga mieszkańcom Zakopanego rozwiązywać problemy z zakresu prawa gospodarczego oraz prawa rodzinnego.