Włochy: zawieszone rozmowy w zakładach Fiata


Na dwa dni zawieszono pertraktacje na przedmiot przyszłości zakładów Fiata pod Neapolem pomiędzy dyrekcją koncernu, a włoskimi związkami zawodowymi. Od wyniku rozmów będzie zależeć, czy praca Pandy zostanie przeniesiona do Włoch, czy też pozostanie w Polsce.

główny punkt Informacji o Środowisku UNEP/GRID-Warszawa w pobliżu współpracy z bratnimi Agendami ONZ: Programem Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju (United Nations Development Programme – UNDP) i Polskim Komitetem Narodowym UNICEF (Polish National Committee for UNICEF) organizuje przedsięwzięcie pod nazwą Technologie dla klimatu. Polskie przemysł górniczy Naftowe i Gazownictwo podpisało umowę z sześcioma bankami w sprawie programu emisji obligacji o wartości do 3 mld zł - poinformowała spółka w komunikacie. Zdaniem dilerów za sprawą komunikatu po posiedzeniu EBC perspektywy dla złotego poprawiły się. Wzrosty na giełdach w USA mogą przydać się do dalszego umocnienia naszej waluty.Po wczorajszej przecenie na części europejskich parkietów dzisiejszą sesję giełdy Starego Kontynentu rozpoczęły w większości od wzrostów na czele z akcjami banków. Najlepiej wynagradzanym prezesem w USA był w ubiegłym roku dyrektor firmy inwestycyjnej Blackstone Group Stephen Schwarzman, który zarobił 702 mln dol (ponad 2 mld zł). W dniu dzisiejszym na rynku panowały mieszane nastroje. Na głównej parze walutowej w trakcie sesji obserwowaliśmy zmiany w trendzie bocznym, ale w sąsiedztwie podwyższonej zmienności, co mogło wielu inwestorów wprawić w zakłopotanie.

Dzisiejsza sesja na rynku eurodolara nie przyniosła żadnego rozstrzygnięcia co do dalszego kierunku notowań tej pary walutowej i to pomimo dużej liczby publikacji, jakie napłynęły na rynek. tok EUR/USD niezmiennie pozostaje w przedziale wahań 1,4800 - 1,5000 - po godz. 16.00 wartość euro względem dolara kształtowała się w pobliżu poziomu 1,4950.

A top banking industry group on Monday defended the practices of traditional banks while facing protesters who railed against Wall Street abuses. Według danych Zintegrowanego Systemu Rolniczej Informacji Rynkowej MRiRW w dniach 08-14 lutego spadały ceny żyta konsumpcyjnego i pszenicy, więcej płacono za kurczęta i wieprzowinę.

Spokojna reperkusje azjatyckich giełd na wczorajszą przecenę na Wall Street natomiast optymistyczne wypowiedzi szefa Fed odnośnie amerykańskiej gospodarki i strefy euro, powinny przełożyć się na wzrostowe otwarcie wtorkowej sesji na warszawskiej giełdzie. Dodatkowym czynnikiem zachęcającym do kupna akcji będą rosnące dziś o brzasku ceny ropy i miedzi. narastający nieobecność budżetowy i dług wszechstronny USA grożą katastrofą gospodarczą - ostrzegają dwójka czołowi publicyści "Washington Post". groźba zwiększyło się wskutek uchwalenia niedawno kosztownej dla budżetu reformy opieki zdrowotnej. na przestrzeni dzisiejszej sesji złoty umocnił się pod wpływem lepszych od prognoz danych o polskim przemyśle i na fali wzrostów na europejskim rynku kapitałowym. bieg EUR/PLN spadł po południu w dole 4,1700, a notowania USD/PLN zniżkowały pod liczebność 2,8000 zł.Bruksela szykuje się do wielkiej wojny z przemytnikami papierosów - zapowiada "Rzeczpospolita". Stawką w tej grze jest bodaj siedem mld euro, które traci unijny budżet, nie mówiąc o stratach producentów. Tama na drodze tytoniowego przemytu ma nadepnąć na polskich granicach. skupisko Polityki Pieniężnej (RPP) pozostawiła w środę stopy procentowe na niezmienionym poziomie, podał Narodowy bank polski (NBP) w komunikacie. rada prasowa RPP odbędzie się o godzinie 16:00. Budowa A1 zagrożona. Spółce highway Południe, która ma koncesję na 180-kilometrowy odcinek trasy, został tydzień na dopięcie inwestycji. A z finansowaniem cenny są gigantyczne problemy - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Związki zawodowe w Synthosie weszły w spór ogólny


Związki zawodowe działające w spółce Synthos weszły w spór wszechstronny z zarządem spółki z powodu zerowego wskaźnika funduszu nagród na rok 2009 - poinformowała spółka w czwartkowym komunikacie.

Maciej Dyjas zrezygnował z funkcji prezesa NFI Empik środki masowego przekazu &Fashion


Maciej Dyjas zrezygnował z funkcji prezesa NFI EMF i jednocześnie został powołany na stołek przewodniczącego rady nadzorczej spółki. stołek prezesa NFI EM&F ma objąć Maciej Szymański - podała spółka w komunikacie prasowym.

Nowe zasady ustalania miejsca świadczenia usług


Z dniem 1 stycznia br. weszły w obecność zmiany w ustawie o podatku od towarów i usług dotyczące miejsca świadczenia niedaleko świadczeniu usług. Jest to o tak duża liczba istotne, że pozycja świadczenia usługi wskazuje, gdzie daną usługę należy opodatkować.

PKM Duda planuje wydać na inwestycje ok. 100 mln zł


PKM duda planuje wydać na inwestycje ok. 100 mln zł. drużyna chce zwiększyć udział w rynku przetwórstwa i rozwijać segment HORECA - wynika z kierunków strategicznych grupy na lata 2010-12.

Nastroje trochę lepsze


Wczorajszą sesję giełdy amerykańskie zakończyły na solidnych plusach. rozkład Dow Jones wzrósł o 1,1%, S&P 500 o 1,29%, a technologiczny Nasdaq zyskał 1,63%. casus na amerykańskich parkietach uległa znacznej poprawie razem ze spadkiem rentowności greckich obligacji, co wskazuje na zredukowanie się obaw o ewentualną niewypłacalność Grecji.

Złoty we wtorek przypadkiem się umocnić do 3,90 za euro, dług może skierować się za złotym


- pod ręką dobrym nastroju światowym natomiast braku negatywnych zaskoczeń przy publikacji danych o polskim PKB w IV kwartale 2009 r., złoty być może obwarować się do poziomu 3,90 za euro - oceniają analitycy. Ich zdaniem niedaleko umocnieniu się złotego można spodziewać się spadków rentowności obligacji o 3-5 pb.

UOKiK ukarał dostawców internetu


Dwóch lokalnych dostawców usług internetowych ze Śląska ukarał referat Ochrony Konkurencji i Konsumentów za stosowanie w umowach z klientami niedozwolonych - niekorzystnych dla nich - klauzul.

Stary Kontynent oszczędza, zasoby ludzkie zapłacą więcej


Ogłoszone niedawno w wielu krajach Europy programy zmniejszenia deficytu mają dać 300 miliardów euro, czyli 1 bilion 200 miliardów złotych oszczędności - wynika z wyliczeń "Rzeczpospolitej".

Nowela o ruchu drogowym nie być może wgramolić się w życie


Nakładanie na kierowców kar w trybie administracyjnym z rygorem natychmiastowej wykonalności zaś sprzedaż samochodów, którymi przekroczono prędkość, chociażby jeżeli nie stanowią własności osoby kierującej, są niezgodne z konstytucją - uznał w środę trybunał Konstytucyjny. TK zaznaczył, że nowelizacja nie być może wtłoczyć się w życie.

Notoria serwis chce zadebiutować na NC 27 stycznia


Notoria komplet naczyń stołowych chce zadebiutować na rynku NewConnect 27 stycznia - podała spółka w komunikacie.

Niepomyślny wiatr w Żagiel


Akcjonariusze Orco Property Group budującej słynny budowla Libeskinda myślą o likwidacji spółki - pisze "Życie Warszawy".

Groźna inklinacja na rynku pracy!


Utrzymuje się problem z niewypłacaniem wynagrodzeń. W ubiegłym roku Państwowa inspekcja Pracy odnotowała o para trzecie takich przypadków więcej niż w 2008 roku - poinformował w czwartek główny inspektor pracy Tadeusz Zając.

podatek od świadczeń z ZFŚS oraz związków zawodowych


\"\"Cesarzowa Ku swojemu ogromnemu zaskoczeniu odczujesz wspaniały szlag energii, stworzenie będzie pracował na najwyższych obrotach. Wykorzystaj korzystny ci klimat dla tego, co od dawna było twoim marzeniem - zaplanuj pomylony wyjazd, ewentualnie randkę z kimś, kogo znasz na to samo ze słyszenia. Nowości ci sprzyjają. horoskop.wp.pl

PKB Litwy wzrósł w IV kw. 2009 o 0,1 proc. kdk


Produkt lokalny Brutto Litwy wzrósł w IV kwartale 2009 r. o 0,1 proc., po wzroście w III kw. o 6,1 proc. - poinformował w komunikacie urząd przeciętny w Wilnie.

Analitycy: benzyna na stacjach będzie tanieć, a autogaz drożeć


Analitycy biura "Reflex" przewidują, że w przyszłym tygodniu ceny benzyny i oleju napędowego spadną, a autogazu wzrosną. Eksperci e-petrol prognozują stabilizację cen.

Jeśli szukasz w Zakopanem adwokata pomożemy ci rozwiązać każdy problem prawny. Nasz adwokat Zakopane posiada niezbędne doświadczenie, aby skutecznie reprezentować przed sądem zarówno osoby fizyczne jak i podmioty gospodarcze. Nasz adwokat Zakopane od wielu lat prowadzi kancelarię adwokacką w Zakopanem oraz w Rabce Zdrój. Jeśli chcesz, żeby pomógł ci adwokat w Rabce Zdroju znajdziesz tam również naszą kancelarię. Od wielu lat adwokat Zakopane pomaga mieszkańcom Zakopanego rozwiązywać problemy z zakresu prawa gospodarczego oraz prawa rodzinnego.