Multimedia mogą być wyposażonym konsekwencja gorszy


Multimedia Kraj nad Wisłą w drugim kwartale 2010 roku zanotują wynik netto drugorzędny niż w pierwszym kwartale 2010 roku z powodu niekorzystnych kursów walutowych - powiedział w telewizji TVN CNBC pryncypał spółki Andrzej Rogowski.

Podatnikom prowadzącym działalność gospodarczą ustawodawca daje uregulowanie ustalania zaliczek na podatek dochodowy według zasad uproszczonych. Podatnik, jaki wybierze tę metodę, z wykorzystaniem bliźniaczy rok podatkowy wpłaca zaliczki w stałej wysokości. W tym celu musi złożyć do urzędu skarbowego zawiadomienie. Na jego złożenie pozostało jednak niewiele czasu. Demokratyczni przywódcy Izby Reprezentantów zabronili tzw. earmarks, alias dołączania do ustaw w ostatniej chwili wydatków budżetowych na lokalne projekty inwestycyjne popierane przy użyciu poszczególnych kongresmanów i realizowane przez prywatne korporacje. Katowice, jako pierwsze gród w Polsce, chcą zostać członkiem ekskluzywnego klubu Inteligentnych miast (Smarter Cities). Należą do niego wybrane metropolie, których mieszkańcom, na skutek bezpłatnemu wykorzystaniu wiedzy fachowców z całego świata, lepiej się żyje - informuje "Puls Biznesu".komitet Nadzoru Finansowego zatwierdziła w piątek prospekt emisyjny Zetkamy, sporządzony w związku z zamiarem ubiegania się o admitancja do obrotu na rynku regulowanym akcji serii D i E. Wtorkowa zniżka na Wall Street oznaczała powrót większej nerwowości na targ złotego. W czwartek inwestorom zaczęły puszczać nerwy. Sytuację nieco poprawiły spekulacje o interwencji dokonanej z wykorzystaniem BGK. W firmach w USA ubyło w listopadzie 169 tys. miejsc pracy - wynika z raportu prywatnej firmy ADP Employer Services, opublikowanego w środę.

Przywódcy UE zgodzą się w czwartek na nałożenie na instytucje finansowe opłat przeznaczonych na walkę z kryzysem - wynika z ujawnionego w poniedziałek projektu ustaleń szczytu, na który powołuje się Reuters.

Zdecydowana gros dzisiejszej sesji europejskiej stała pod znakiem umacniania się waluty amerykańskiej. Można to tłumaczyć z jednej okolica chęcią zareagowania za pomocą inwestorów europejskich na wczorajsze słowa Bena Bernanke, a z drugiej zamieszaniem spowodowanym z wykorzystaniem dzisiejsze dane makro. chłopstwo są zaniepokojeni rosnącą populacją bobrów i proponują, by czasowo przestać je chronić. Zwierzęta niszczą umocnienia przeciwpowodziowe i robią tamy na rzekach, co prowadzi do tego, że pola zalewane są wodą. Zniszczeniu ulega kilkadziesiąt tysięcy drzew rocznie. Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska zapowiada, że w tym roku przygotuje strategię gospodarowania populacją bobrów.

W przyszłym roku Polska zaciągnie nowe kredyty na sumę 100 mld zł - informuje "Gazeta Wyborcza". zobowiązanie państwa wzrośnie do 740 mld zł. Prosta 32, spółka zależna Marvipolu, zawarła umowę kredytu wysokości 52,85 mln zł z Bankiem Pekao SA, podał Marvipol w komunikacie. Eurostat ogłosił , że nieobecność budżetowy Grecji wyniósł w ub.r. 13,6 proc. PKB i może być coraz większy. Grecki rząd, który negocjuje żyłka bezprecedensowego wsparcia antykryzysowego od strefy euro i MFW, przyznawał się dotąd do 12,9 proc.zbiorowisko Polityki Pieniężnej uznała, że zwierzchnik Wiesiołek ma pełne uprawnienia prezesa NBP łącznie z prawem głosu na posiedzeniach RPP m.in. w decyzjach dotyczących stóp procentowych - poinformowała PAP Anna Zielińska-Głębocka, członek RPP. Tysięczny kadłub śmigłowca wyprodukowany w PZL Świdnik dla koncernu Agusta-Westland przekazano uroczyście w środę odbiorcy w Świdniku (Lubelskie). Prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz oświadczył w czwartek w Mińsku, że jego obrębek jest gotów współpracować z Białorusią w dziedzinie dostaw ropy naftowej z Wenezueli - podała filia Interfax-Ukraina.

Bułgaria wykorzystała 2,5 proc. unijnych środków na transport


Bułgaria wykorzystała ździebko powyżej 2,5 proc. z unijnego programu operacyjnego "Transport" - poinformował we wtorek minister transportu Aleksandar Cwetkow na spotkaniu z mediami zagranicznymi w Sofii.

Nafciarze zaskarżyli moratorium na wiercenia w Zatoce Meksykańskiej


Kilkanaście firm naftowych pozwało do sądu rząd USA, kwestionując legalność ogłoszonego za pomocą administrację prezydenta Obamy 6-miesięcznego moratorium na wiercenia naftowe w Zatoce Meksykańskiej i domagając się jego uchylenia.

Obama przeraził inwestorów


Google i Goldman Sachs nie rozczarowały inwestorów. Wysokie zyski i dobre perspektywy spółek to natomiast było zbyt mało aby zaszczepić dobre nastroje na rynkach wobec złowieszczych zapowiedzi amerykańskiego prezydenta i niesprzyjających czynników technicznych. Dzisiejsze wyniki General Electric najprawdopodobniej tego nie zmienią.

Protesty i starcia w Atenach i Salonikach


w toku demonstracji, które trwają w środę w Grecji, w Atenach milicja użyła gazu łzawiącego i granatów ogłuszających, a w Salonikach wybuchły starcia między policją a uczestnikami protestów przeciwnie planom oszczędnościowym rządu.

Bułgaria: pieniądze od emigrantów tworzą 5 proc. PKB


W 2009 roku emigranci bułgarscy wysłali z zagranicy do kraju 2,4 mld lewów (1,2 mld euro) czyli około 5 proc. PKB Bułgarii - poinformował memoriał "24 czasa", powołując się na dane pozarządowego Instytutu Gospodarki Rynkowej.

Banki zbiorą rekordowe plon


13 zł za telefon, 20 zł za list, 110 zł za zwalić się komuś na chatę - tak duża liczba banki liczą sobie za ponaglanie nas w spłacaniu kredytów. W tym roku zbiorą rekordowe żniwo, bo długi rosną na potęgę - informuje "Gazeta Wyborcza".

Ciech spodziewa się spadku marż


Ciech spodziewa się w drugim półroczu spadku marży w dywizji sodowej, która choć ma ochronić największy wartościowy wpływ na wyniki grupy. dorosnąć mają marże w dywizji agro i organika - poinformował członek zarządu Ciechu, Robert Bednarski.

spór o miliardy z NBP wybuchł jak wulkan


co chwila gorętszy spór dookoła pieniędzy NBP. większa część członków RPP, chce by jak największa część zysku banku trafiła do kasy państwa, ale naczelny Rady - jednocześnie prezes NBP - sprzeciwia się temu. Jego zdaniem pieniądze powinny zasilić rezerwy walutowe NBP. Prezes Sławomir Skrzypek twierdzi, że podjęta na tym marcowym posiedzeniu uchwała RPP "jest obarczona poważnymi wadami prawnymi".

Opel zaczyna zamykanie fabryki w Antwerpii


Opel poinformował, że personel jego fabryki w belgijskiej Antwerpii zaakceptowali przedstawiony im idea socjalny. Opel zamyka ten zakład. Jego skreślenie jest elementem planu naprawczego koncernu.

odbitka w USA coraz to wyraźniejsze


Dobre wieści z amerykańskiej gospodarki. Produkcja przemysłowa w styczniu wzrosła o 0,9 proc. licząc łysek do miesiąca. To rozwój przewyższający niż oczekiwali analitycy. Mocniej od prognoz urosła dodatkowo liczba rozpoczętych za oceanem budów.

licytacja obligacji Hiszpanii zakończona sukcesem


Hiszpania sprzedała w czwartek 10-letnie i 30-letnie obligacje o wartości 3,5 mld euro, alias najwyżej określone w aukcji.

Jankowiak: koniec I kw. przyniesie lekkie reprodukcja w gospodarce


Dobre dane GUS o sprzedaży detalicznej wskazują, że koniec pierwszego kwartału przyniesie lekkie odbicie w gospodarce - uważa główny ekonomista Polskiej Rady Biznesu Janusz Jankowiak. Ocenił, że PKB po trzech miesiącach br. wyniesie 2,5 -2,8 proc.

umocnienie PLN po danych o PKB na to samo chwilowe


Złoty umocnił się po danych o dynamice PKB, tymczasem w dalszej części dnia zaczął tracić. Zdaniem analityków fortyfikacja było tylko chwilowe, a rynek będzie obserwował dane zza granicy.

PKP: przetargi na projekty czterech wrocławskich dworców


PKP S.A. ogłosiły przetargi na wykonanie dokumentacji projektowej, budowlanej i wykonawczej dla czterech wrocławskich dworców: Mikołajów, Pracze, Kuźniki i Leśnica - poinformowała w poniedziałek spółka. reorganizacja dworców jest planowana na lata 2010-2011 i będzie kosztować około 8 mln zł.

Druga bałwan korekty na złocie


Na jarmark złota przewodni wpływ ma teraz sprawa na giełdach światowych oraz na dolarze. siedem dni zakończył się przeceną głównych indeksów i to pomimo całkiem nie najgorszych danych, które nadchodziły na rynek (produkcja przemysłowa w Stanach wzrosła o 0,5 proc. miesiąc do miesiąca przy oczekiwaniach na poziomie 0,1 proc.).

Jeśli szukasz w Zakopanem adwokata pomożemy ci rozwiązać każdy problem prawny. Nasz adwokat Zakopane posiada niezbędne doświadczenie, aby skutecznie reprezentować przed sądem zarówno osoby fizyczne jak i podmioty gospodarcze. Nasz adwokat Zakopane od wielu lat prowadzi kancelarię adwokacką w Zakopanem oraz w Rabce Zdrój. Jeśli chcesz, żeby pomógł ci adwokat w Rabce Zdroju znajdziesz tam również naszą kancelarię. Od wielu lat adwokat Zakopane pomaga mieszkańcom Zakopanego rozwiązywać problemy z zakresu prawa gospodarczego oraz prawa rodzinnego.