"Nie blokujcie infolinii". Wilków nieledwie nieodróżnialny na gazie


coraz gorsza sytuacja powodziowa w gminie Wilków w województwie Lubelskim. stan rzeki Chodelki przekroczył stopień wałów. - 20 wsi jest pod wodą - relacjonuje w TVN24 Grzegorz Telesiński wójt gminy Wilków. Apeluje do rodzin mieszkańców, by - blisko swej troski o bliskich, w miarę potencjał - nie blokowali infolinii sztabu kryzysowego. I dodaje: - Na ocenę sytuacji nie mam siły psychicznie i fizycznie.

W zgiełku przesłuchań zanim komisjami śledczymi swoją nową internetową stronę "odpalił" Andrzej Olechowski. Nie mógł wybrać gorszego momentu. Sama strona jest z kolei skromna. równie jak poprzednia. akt prawny i Sprawiedliwość dogania Platformę Obywatelską: panowanie rządzącej partii nad opozycją stopniała do niezupełnie 5 procent - wynika z sondażu "Homo Homini" dla Polskiego Radia. PO przypuszczalnie liczyć na 39,6 odsetek głosów, a PiS na 35 procent. szef rządu Donald Tusk oświadczył, że - według jego dotychczasowych informacji - polskiemu kontyngentowi w Afganistanie popyt więcej sprzętu, a nie żołnierzy.Były premier Kazimierz Marcinkiewicz na swoim blogu w Onet.pl zamieszcza wysoki wpis, w którym przedstawia swoje polityczne credo. Pisze o tym dlaczego zajął się polityką i, dosłownie, "dlaczego byłem politykiem". - Czy jest coś w życiu ważniejszego jak wolność? pewnie są równoważne wartości, ale wolność zwłaszcza w państwie jest wartością najwyższą. Tak więc wybór polityki był wyborem wybitnie prostym - pisze były premier. decyzja o zajęciu się polityką przez byłego premiera podyktowana była... równo miesiąc po katastrofie, przed siedzibę prezydenta przyszli warszawiacy natomiast politycy (PSL, lokalny zaleta tudzież PiS). Złożono kwiaty i zapalono znicze. Na uroczystości zabrakło SLD i PO. Członkowie tych partiii tłumaczą, że nie dostali żadnego zaproszenia od organizatorów wydarzenia, Prawa i Sprawiedliwości. PiS odpiera zarzuty i w specjalnym oświadczeniu podaje, kto do kogo dzwonił w sprawie uroczystości. ponownie trzask na linii pałac Prezydencki - rząd. otoczenie Lecha Kaczyńskiego zarzuca gabinetowi Donalda Tuska, że chce zabronić obsadę placówek do wyborów prezydenckich. PO mówi: To łeb państwa blokuje inne kandydatury.

sejm w porannym głosowaniu zatwierdził zespół komisji śledczej powołanej do wyjaśnienia tzw. afery hazardowej. W komisji będzie wykonywać pracę siedem osób.

Przejezdna jest już fortel krajowa nr 82, prowadząca z Lublina do Włodawy, która została zablokowania w miejscowości Świerszczów (Lubelskie) z powodu rozlanego tam oleju. Strażacy i drogowcy usunęli już plamę oleju z jezdni - poinformowała policja. "Polska prawica dała przyprawiający o mdłości popis nie sprzeciwiając się przemocy poniżej kobiet" – pisze na swoim blogu w Onet.pl Joanna Senyszyn. Eurodeputowana SLD komentuje w ten sposób, fakt, że ani PO, ani PiS, nie poparły "Rezolucji przeciw przemocy wobec kobiet" na forum Parlamentu Europejskiego.

komisja śledcza ds. wyjaśnienia tzw. afery hazardowej przedtem godz. 14.00 rozpoczęła przesłuchanie wiceministra skarbu w czasie rządów PiS Pawła Szałamachy. milicja ukrywała dowody w sprawie Krzysztofa Olewnika - zeznał w środę wywiadowca Marcin Popowski przed sejmową komisją śledczą w tej sprawie. Gdy acz boss komisji Marek Biernacki (PO) zapytał, czy ma na to dowody, detektyw odparł: "fizycznie nie". - To nie romantyczna historia, która się kończy. Ona się wówczas zaczyna - tak o zamieszaniu wokół CBA mówi były już stary MSWiA Grzegorz Schetyna. Jak ujawnia to audytorzy sprawdzą, czy Biuro, zawzięcie tropiąc korupcję, łamało przepis czy nie. - Polska jest krajem prawa. nikt nie będzie inwigilowany z wykorzystaniem tajne służby dlatego, że komuś tak się podoba - zastrzega Schetyna."Gazeta Wyborcza": TVP wstrzymała produkcję programów dla dzieci. Oficjalnie do lutego 2010 r., ale nie wiadomo, co będzie później. Krakowski Instytut Pamięci Narodowej przekazał Lechowi Wałęsie wydany przez siebie kalendarz ścienny na 2010 rok "30 lat Solidarności". W kalendarzu, przekazanym w środę, brakowało karty z sierpniem. IPN wyraża ubolewanie i tłumaczy, że odchylenie kalendarza wynikała z błędu technicznego drukarni. Promesy na kwotę 20,5 mln zł wręczył wieczorem w Kielcach przedstawicielom 11 gmin i powiatów dotkniętych dzięki powódź minister spraw wewnętrznych i administracji Jerzy Miller. Są to środki na odbudowę zniszczonej infrastruktury.

Tusk wskazał "naturalnego" kandydata PO


Premier Donald Tusk powiedział w Radiu Zet, że rozważa przeprowadzenie w Platformie Obywatelskiej powszechnych wyborów, które wyłoniłyby kandydata PO na prezydenta. W wyborach wzięliby udział wszyscy członkowie partii. Tusk nazwał "naturalnym" kandydatem PO Bronisława Komorowskiego, ale ocenił też, że także Radosław Sikorski powinien zwyciężyć z Lechem Kaczyńskim.

Lublin: fałszerze kart kredytowych zatrzymani


Trzech Rumunów, podejrzanych o posługiwanie się podrobionymi kartami bankomatowymi, zatrzymała policja. Mężczyźni za pomocą podrobionych kart wypłacili w jednym z bankomatów w Lublinie 6,5 tys. zł - poinformowała policja.

Tu klientów już nie obsługujemy


Większość Polaków poznało go na skutek filmom Stanisława Barei. Ale dla okolicznych mieszkańców był po prostu ulubionym spożywczakiem, w którym robili codzienne zakupy. Niektórzy dzięki 40 lat. Dziś mieli ostatnią okazję, bo najsłynniejszy sklep spożywczy w mieście tylko został zamknięty. Jego położenie zajmą apartamentowce.

"Putin manipulował, bo na kłamstwa sobie pozwolić nie mógł"


- Władimir Putin manipulował historią, bo na jawne kłamstwa nie może, sobie pozwolić. W jego przemówieniu pełno było mielizn i przemilczeń - skomentował w RMF FM wczorajsze uroczystości 70. rocznicy wybuchu II wojny światowej Janusz Kurtyka.

Ostatni dzień prawyborów, PO liczy na 50-proc. frekwencję


Czwartek jest ostatnim dniem prawyborów prezydenckich w PO. Platforma liczy, że obecność w głosowaniu dojdzie do 50 proc. Prawybory kosztowały PO z grubsza pół miliona zł.

W piątek na drogach zginęło 15 osób


15 osób zginęło, 113 zostało rannych w 100 wypadkach - to bilans piątku na polskich drogach. według policji było spokojniej niż w ubiegłym roku; funkcjonariusze apelują chociaż o ostrożność i "zdjęcie nogi z gazu", bowiem w sobotę i niedzielę może być tłoczno, wyjątkowo w okolicach cmentarzy.

Nie będzie ugody rodziny Ziobrów ze szpitalem


Nie dojdzie do zawarcia ugody rodziny Ziobrów ze Szpitalem Uniwersyteckim w Krakowie w sprawie śmierci Jerzego Ziobry. Zawarcia ugody, na mocy której szpital wypłaciłby 250 tys. zł zadośćuczynienia i 70 tys. zł odszkodowania z powodu błędu w sztuce lekarskiej, domagała się wdowa po zmarłym. lecznica nie wyraził zgody.

Ogłoszenie klęski żywiołowej "to wyrok rządu"


- Decyzje w sprawie ogłoszenia stanu klęski żywiołowej należą do rządu - powiedział reprezentant sztabu kandydata PiS na prezydenta Paweł Poncyljusz. Ogłoszenie stanu klęski żywiołowej oznaczałoby przesunięcie terminu wyborów prezydenckich.

Na Powązkach zebrano 200 tys. zł


W tegorocznej 35. kweście "Ratujmy Zabytki Powązek" na najstarszej warszawskiej nekropolii zebrano ok. 200 tys. zł - poinformował w niedzielę wieczorem przewodniczący Komitetu Opieki nad Starymi Powązkami Marcin Święcicki. To ponad 50 tys. mniej niż w ubiegłym roku.

Bandyci z Szamotuł aresztowani. ZOBACZ


Jest tymczasowy zakład karny dla trzech bandytów, którzy wczoraj w nocy zaatakowali policjantów na drodze kołowrót Szamotuł w Wielkopolsce - informuje reporterka RMF FM Agnieszka Bylica. Przestępcy usłyszeli już zarzuty czynnej napaści na policjanta z użyciem broni, pozbawienia wolności jednego z funkcjonariuszy i nielegalnego posiadania broni.

Pięć tysięcy kapłanów na Jasnej Górze


Około pięciu tysięcy kapłanów z całej krajowy uczestniczyło w sobotę w uroczystościach pierwszej od 40 lat pielgrzymki polskiego duchowieństwa na Jasną Górę.

Kosma Złotowski szefem PiS w okręgu bydgoskim


Kosma Złotowski, w przeszłości poseł i senator, został nowym pełnomocnikiem Prawa i Sprawiedliwości w okręgu bydgoskim. do tej pory tę funkcję pełnił poseł Tomasz Latos, który został powołany do Zespołu Pracy Państwowej PiS.

komisja hazardowa przesłuchuje Mariana Banasia


We wtorek tuż poprzednio godz. 19 sejmowa komisja śledcza ds. zbadania tzw. afery hazardowej rozpoczęła przesłuchanie b. wiceministra finansów w rządzie PiS Mariana Banasia.

Śledztwo ws. wypadku śmigłowca w białostockiej prokuraturze


Prokuratura Okręgowa w Białymstoku będzie prowadziła polskie śledztwo dotyczące wypadku śmigłowca Straży Granicznej, który w sobotę wieczorem rozbił się na terytorium Białorusi, ok. dwustu metrów od granicy z Polską na wysokości miejscowości Klukowicze (Podlaskie). W wypadku zginęła trzyosobowa załoga.

Sąd wydał rozstrzygnięcie ws. sporu Komorowski-Kaczyński


Sąd Okręgowy w Warszawie zakazał Jarosławowi Kaczyńskiemu rozpowszechniania informacji o tym, że Bronisław Komorowski chce, by służba zdrowia była prywatna a nakazał wyemitowanie sprostowania na antenie TVP1 natomiast TVN. Decyzja sądu nie jest prawomocna.

Jeśli szukasz w Zakopanem adwokata pomożemy ci rozwiązać każdy problem prawny. Nasz adwokat Zakopane posiada niezbędne doświadczenie, aby skutecznie reprezentować przed sądem zarówno osoby fizyczne jak i podmioty gospodarcze. Nasz adwokat Zakopane od wielu lat prowadzi kancelarię adwokacką w Zakopanem oraz w Rabce Zdrój. Jeśli chcesz, żeby pomógł ci adwokat w Rabce Zdroju znajdziesz tam również naszą kancelarię. Od wielu lat adwokat Zakopane pomaga mieszkańcom Zakopanego rozwiązywać problemy z zakresu prawa gospodarczego oraz prawa rodzinnego.