Eksperci: powódź w niewielkim stopniu wpłynie na gospodarkę


Powódź w niewielkim stopniu wpłynie na gospodarkę naszego kraju i budżet państwa - uważają eksperci, z którymi rozmawiała w piątek PAP. Rząd ma środki na nadzwyczajne sytuacje - dodają.

Nasdaq OMX, NYSE Euronext a London Stock Exchange odpowiedziały na ofertę GPW dotyczącą partnerstwa strategicznego z warszawską giełdą, obejmującego m.in. zastosowanie dla GPW nowego systemu transakcyjnego - poinformował PAP stary GPW Ludwik Sobolewski. Prawnicy Marca Cubana domagają się, by organy nadzoru rynku zapłaciły koszta sądowe, jakie poniósł miliarder w trakcie postępowania pod zarzutem o transakcje z wykorzystaniem uprzywilejowanego dostępu do informacji. We wtorek stwierdzili oni, że śledczy byli niezawiniony i próbowali zniechęcić jednego ze świadkow do składania zeznań. Po fatalnym otwarciu WIG20 spadał mniej więcej do południa, jak nastroje zaczęły nanosić poprawki się, bo jasnym stało się, że bonifikata greckich obligacji była posunięta zbyt daleko.W maju Polacy najgorzej wypowiadają się o stanie gospodarki, trochę lepiej o kierunku zmian w kraju, a relatywnie najlepsze są ich przewidywania na materia materialnych warunków życia w perspektywie trzyletniej - wynika z sondażu TNS OBOP. Nie ma potrzeby niezwłocznego powoływania nowego prezesa NBP, ponieważ nie ma żadnego zagrożenia bezpieczeństwa finansowego kraju - powiedział mecenas Jerzy Bańka ze Związku Banków Polskich. kurs praw do akcji spółki Biomaxima, producenta odczynników do laboratoriów i szybkich testów diagnostycznych, wzrósł na otwarciu w pierwszym dniu notowań na rynku NewConnect o 15,2 proc. do 5,99 zł.

Hiszpania "definitywnie" nie potrzebuje zwracać się o pomocnik finansową z funduszu ratunkowego UE - zapewniła Elena Salgado, minister finansów Hiszpanii, cytowana przez "Handelsblatt".

Po wczorajszej niespodziewanej, wieczornej decyzji Fedu o podwyżce stopy dyskontowej wiadomo było, że zaskakująco dobre zamknięcie rynku amerykańskiego w czwartek nie będzie mieć żadnego wpływu na nasz parkiet. Niewiadomą była tylko intensywność i trwałość spadku. Czeski kategoria proponuje plik cięć budżetowych. Premier Jan Fisher zapowiedział, że chce ograniczyć przyszłoroczny nieobecność w dole planowanego poziomu plus minus 13 miliardów dolarów.

Zysk netto Bogdanki wzrósł w III kwartale tego roku do 90,85 mln zł z 73,5 mln zł przed rokiem. konsekwencja okazał się być do licha i trochę starszy rangą od oczekiwań analityków, którzy spodziewali się 61,8 mln zł zysku. Prezydent USA Barack Obama oświadczył we wtorek na konferencji prasowej po spotkaniu z prezydentem Chin Hu Jintao w Pekinie, że współpraca między oboma krajami "wykracza w oddali nie licząc pojedyncze kwestie". Premier Rosji Władimir Putin zaproponował po spotkaniu ze swoim ukraińskim odpowiednikiem Mykołą Azarowem konsolidacja rosyjskiego monopolisty gazowego Gazpromu i ukraińskiego koncernu Naftohaz - poinformowały rosyjskie agencje prasowe.BZ WBK w okresie od marca do maja 2010 roku otworzył z grubsza 144 tys. kont osobistych - poinformował Marcin Pawłowski, dyrektor ds. detalicznych produktów oszczędnościowych i rozliczeniowych BZ WBK. Dzisiejszą sesję WIG20 rozpoczął z poziomu 2221,8pkt notując rozwój o tyle o ile 1,3%. Niemiecki DAX tudzież język francuski CAC40 zanotowały w tym okresie mniejsze zwyżki wynoszące poprawnie 0,5% i 0,9%, ale na chybcika wspięły się na wyższe poziomy pospołu ze wzrostem amerykańskich futures. Kara umowna w sytuacji, gdy odstąpienie od umowy było racjonalnie i gospodarczo uzasadnione, a jego celem było osiągnięcie przychodów lub behawior źródła przychodów, prawdopodobnie mianować koszt uzyskania przychodu. Tak wynika z wyroku WSA w Warszawie z dnia 15 stycznia 2010 r., sygn. akt III SA/Wa 1265/09.

Podatnicy mają okres do piątku na rozliczenie z fiskusem


W sobotę w całym kraju pracowały urzędy skarbowe. Część podatników wykorzystało ten dzień na złożenie rozliczeń podatkowych. Ci, którzy nie zdążyli, mają Chronos do końca kwietnia.

WZA Asseco Poland zdecydowało o wypłacie 1,47 zł dywidendy na akcję


WZA Asseco Poland zdecydowało w poniedziałek o wypłacie z zysku za 2009 r. dywidendy w wysokości 1,47 zł na akcję.

Nauczyciele angielskiego o nauce języka biznesu


Nowe metody nauczania języka biznesu i nowe technologie w procesie nauki - to tematy konferencji, na którą przybyli w piątek do Poznania nauczyciele języka angielskiego zrzeszeni w BESIG - sekcji biznesowej międzynarodowego stowarzyszenia nauczycieli języka angielskiego IATEFL.

GM: pomyślność nowej astry szansą na trzecią zmianę w Gliwicach


Rynkowy sukces produkowanego od listopada w Gliwicach nowego opla astra IV ma obowiązek oznaczać przywrócenie w tej fabryce pracy na trzy zmiany, w zamian obecnych dwóch - zakładają przedstawiciele General Motors.

Euro w obliczu spadków


dodatkowy dzień należał do dolara. Amerykańska dewiza zyskiwała wczoraj na całym rynku. Inwestorzy zaniepokojeni są możliwym spowolnieniem w Chinach. tymczasem euro traciło dzień wczorajszy razem z kolejnymi obawami o postać greckiej gospodarki.

każdorazowy lęk na rynkach


Inwestorzy kontynuowali wycofywanie się z z większym natężeniem ryzykownych aktywów, ponieważ wydaje się, że europejskie rządy mają powikłanie z ustaleniem wspólnego stanowiska w sprawie sposobu rozstrzygnięcia kryzysu zadłużeniowego.

Rząd m.in. o opłacie za torebki foliowe


Sklepy nie będą już rozdawać za bezskutecznie torebek foliowych, będą pobierać od swoich klientów opłatę recyklingową, chociażby 40 groszy - takie rozwiązania zawiera projekt ustawy o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi, którym rząd zajmie się na wtorkowym posiedzeniu.

Fitch podniósł prognozę wzrostu PKB nasz do 1,1% w 2009 r.


Wzrost gospodarczy własny wyniósł 1,1% w 2009 roku, napisała przedstawicielstwo ratingowa Fitch Ratings w raporcie poświęconym emisji euroobligacji przez Polskę. agencja prognozowała w listopadzie, że PKB nasz wzrośnie w 2009 r. o 0,8%, a w lipcu - że Polska odnotuje zerowy wzrost. Na 2010 rok przedstawicielstwo prognozuje postęp gospodarczy w wysokości 1,5%.

Dobre wieści z polskiej gospodarki


Lepsze wieści płyną z naszej gospodarki - wynika z danych Biura Inwestycji i Cykli Ekonomicznych. Wskaźnik wyprzedzający koniunktury, informujący z wyprzedzeniem o przyszłych tendencjach w gospodarce w lutym tego roku wzrósł.

Lekka gazety nie ma lekko


Lekkie prasowe tematy przysłonięte chmurami recesji. AWR "Wprost" zawiesi wydawanie dwutygodnika "Wprost Light" - donosi "Presserwis". Problemy wydaje się dysponować też najsłynniejszy własny gadzinówka - "Fakt". Jego redaktor Axel Springer Lechistan właśnie wręczył wypowiedzenia 24 etatowym pracownikom redakcji, a pozostałym obniżył pensje.

Polska skąpi na Haiti


Nasz rząd jako jeden z nielicznych na świecie nie przekazał ani złotówki na doraźny środki pieniężne pomocowy dla Haiti, o który zaapelowała ONZ. odsiecz udzieliły wprawdzie o co niemiara biedniejsze państwa jak Kongo, Senegal, Botswana czy Nigeria - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

dobrodziejstwo JPMorgan Chase & Co. w IV kw. 2009 74 centy na akcję, spodziewano się 60 centów


zysk JPMorgan Chase & Co. wyniósł w IV kwartale 2009 r. 74 centy na akcję - poinformował amerykański bank w piątek w komunikacie.

jarmark apteczny w grudniu zmniejszył się o 21 proc. mdm - IMS Health


Wartość sprzedaży hurtowni farmaceutycznych do aptek spadła w grudniu 2009 roku, w porównaniu z poprzednim miesiącem, o 21 proc. i wyniosła około 1,6 mld zł - poinformował w piątek w komunikacie IMS Health.

górnictwo zwiększa stratę


Do niespełna 212 mln zł wzrosła po ośmiu miesiącach tego roku przegrana netto górnictwa węgla kamiennego. Po lipcu ujemny pokłosie nie przekraczał 160 mln zł. W odniesieniu do ośmiu miesięcy 2008, przychody ze sprzedaży węgla zmniejszyły się o nad 1,2 mld zł - wynika z danych Ministerstwa Gospodarki.

Ostrowska: nieledwie 300 firm chce stosować ciągliwy Chronos pracy


Wiceminister pracy Czesława Ostrowska poinformowała PAP w środę, że do tej pory chęć skorzystania z przewidzianych w pakiecie antykryzysowym dopłat przeznaczonych na koszty utrzymania miejsc pracy wyraziło 59 firm, które z powodu kryzysu gospodarczego popadły w kłopoty finansowe. Dodała, że zamiar wprowadzenia elastycznego czasu pracy zgłosiło jakby 300 pracodawców.

Jeśli szukasz w Zakopanem adwokata pomożemy ci rozwiązać każdy problem prawny. Nasz adwokat Zakopane posiada niezbędne doświadczenie, aby skutecznie reprezentować przed sądem zarówno osoby fizyczne jak i podmioty gospodarcze. Nasz adwokat Zakopane od wielu lat prowadzi kancelarię adwokacką w Zakopanem oraz w Rabce Zdrój. Jeśli chcesz, żeby pomógł ci adwokat w Rabce Zdroju znajdziesz tam również naszą kancelarię. Od wielu lat adwokat Zakopane pomaga mieszkańcom Zakopanego rozwiązywać problemy z zakresu prawa gospodarczego oraz prawa rodzinnego.