złocisty na nowo złapał zadyszkę


Czwartek przynosi spore osłabienie złotego: Rzeczpospolita Polska środek płatniczy w stosunku do euro straciła od rana 8 groszy. przedtem godziną 13 za jedno euro należy odwzajemnić się już niespełna 4,17 zł, za dolara nieomal 3,38 zł.

Dzisiejsza sesja rozpoczęła się niewielkim spadkiem indeksów plus minus 0,6%, w reakcji na słabe behawior największych światowych giełd. zainteresowanie nie był niemniej na tych poziomach zwłaszcza zaciekawiony papierami, przez co zakres przecen powiększała się w kolejnych minutach handlu. W trudnych dniach powodzi warszawiacy zyskują łatwiejszy admitancja do dodatkowego źródła informacji: telewizja TVN syreni gród od piątku w stolicy i okolicach jest dostępna w cyfrowym multipleksie DVB-T. Do odbioru zbawienny jest odpowiednio wyposażony telewizor, ale taką funkcję ma większa część tych ostatnio sprzedawanych. Środa przyniosła silne osłabienie złotego do głównych walut. O godzinie 18:12 kurs USD/PLN testował poziom 2,8726 zł, rosnąc aż o 7,3 gr w stosunku do wczorajszego zamknięcia. przebieg EUR/PLN wzrósł lecz o 4,6 gr do 4,0476 zł.komitet nadzorująca Kongresu Stanów Zjednoczonych ostrzegła dziś, że gromadzące się straty z nieruchomości komercyjnych mogą zagrozić systemowi bankowemu i unicestwić ożywienie gospodarcze. Dzięki unijnej pomocy Grecja wykupi dziś państwowe obligacje za około 9 miliardów euro. Wczoraj borykający się z problemami ekonomicznymi brzeg otrzymał pierwszą transzę pożyczki od Unii Europejskiej w wysokości 14 i pół miliarda euro. członek rządu Skarbu Państwa polecił władzom 254 państwowych spółek zbadanie, ile je kosztuje utrzymanie związków. "Rzeczpospolita" dotarła do raportu na ten temat. Dane są zatrważające. Spółki i firmy państwowe w ubiegłym roku wydały na związki łącznie nad 51 mln zł.

Przedsiębiorcy zrzeszeni w Kongresie Przedsiębiorczości postulują powołanie wyspecjalizowanej agencji, która zajmowałaby się promocją polskiej gospodarki za granicą. Uważają, że powinna być ona finansowana za pośrednictwem rząd, ale sami też są skłonni przeznaczyć na ten cel dodatkowe pieniądze.

wzór powołania w Szczecinie specjalnej strefy ekonomicznej trafi pod zebranie Komitetu Stałego Rady Ministrów 20 maja br, a pięć dni potem z projektem zapozna się cała rada Ministrów - takie przyrzeczenie usłyszeli przedstawiciele miasta i regionu w toku rozmów z ministrem Michałem Bonim. Rainbow Tours kupił od firmy Forte odlot ósemka biur sprzedaży ofert turystycznych - podała spółka w komunikacie.

Król Hiszpanii Juan Carlos zwrócił się w sobotę do swych poddanych i hiszpańskich liderów politycznych, by zjednoczyli się wokół UE, by nadać Unii "wagę i głos" konieczne do radzenia sobie z kryzysem - poinformowała filia EFE. Inwestorzy na warszawskim parkiecie po pierwszej sesji tego tygodnia mają o wiele poważniejszy dylemat niż siedem dni wcześniej, gdy niby pewne było, że musi dojść do przerwania 10-tygodniowej serii zwyżek. Korekta przyszła, ale nie wyrządziła szkód w obrazie rynku. Nastroje konsumentów w sierpniu poprawiły się, a iloraz Optymizmu Konsumentów po wzroście o 8 pkt jest Najwyższy w tym roku - poinformował Ipsos.Nasza pieniądz kolejny dzień z w przybliżeniu zyskuje na wartości. Jej tok przekroczył dziś chociażby liczebność 3,90 zł za euro. Tak mocna nasza dewiza nie była od 2008 roku. Jak oceniają analitycy, to efekt słów szefa NBP Sławomira Skrzypka, kto stwierdził, że czas na podwyżkę stóp procentowych. - ekipa Kęty być może wypłacić 4 zł dywidendy na akcję z zysku za 2009 rok - poinformował prącie zarządu spółki Adam Piela. U.S. stocks rallied in the first session of the New Year on Monday, after data showed the manufacturing sector grew for the fifth straight month and a brokerage upgrade of Intel helped lift semiconductor stocks.

Fedak spodziewa się niższego wzrostu bezrobocia w II niż w I


minister pracy i polityki społecznej Jolanta Fedak spodziewa się, że wzrost bezrobocia w lutym będzie niższy niż miało to punkt w styczniu.

WIG20 przewodził wzrostom


arche minionego tygodnia przyniósł pogłębienie korekty, ale w drugiej jej części indeksy wystarczająco pośpiesznie odrobiły straty i wytyczyły nowe średnioterminowe maksima. Co ważne, hossę potwierdził plus WIG-20, który wcześniej zachowywał się słabiej, natomiast w tym tygodniu przewodził wzrostom.

China Investment Deal To Exclude Banks


A major financial deal between Taiwan and mainland China could be signed by the end of the year, but banks still won't be allowed to invest in each other, a dziadek official with Taiwan's financial sterownik said Tuesday.

Indeksy nie chcą dojrzewać do nieba


Do sześciu plagi sztuka. wymowa bezsprzecznie o jednej z najdłuższych i w największym stopniu dynamicznych serii wzrostowych sesji z rzędu w trwającej od połowy lutego tendencji wzrostowej. Siódmego razu nie było, bo indeksy zgodnie z tytułem, do nieba nie rosną. choć bez krótkich przerw.

MF: nieobecność budżetowy w 2009 r. wyniesie ok. 22,5 mld zł


Tegoroczny deficyt budżetowy wyniesie ok. 22,5 mld zł wobec planowanego w znowelizowanej ustawie budżetowej deficytu na poziomie 27,18 mld zł - poinformowało ministerstwo Finansów w projekcie ustawy budżetowej na 2010 rok.

Będą zmiany w zakresie zwolnień od kas rejestrujących?


Zasady zwalniania podatników z obowiązku prowadzenia ewidencji obrotu i kwot podatku blisko zastosowaniu kas rejestrujących są niezgodne z Konstytucją. Tak wynika z orzeczenia TK z dnia 16 lipca 2009 r., sygn. akt K 36/08.

WIG20 na zamknięciu najniżej od października


Medialny pomyślność Grecji, bo owszem taki jest dozwolone na razie ogłosić, nie powstrzymał spadków cen akcji w Warszawie i na innych rynkach, fuksem umocnił się za to złoty. Tym wspólnie to zła wróżba.

poprzedni punkt Skrzypka. W "Financial Times"


"Financial Times" publikuje miniony paragraf Sławomira Skrzypka. naczelny NBP zginął w sobotę w katastrofie samolotowej, co do jednego z prezydentem, jego małżonką i wieloma politykami. Zdążył natomiast napisać do jednej z ważniejszych gazet finansowych świata. Zgody na publikację po jego śmierci udzielił etniczny Bank krajowy i wdowa po tragicznie zmarłym.

Ryanair may reverse growth strategy as fares fall


Irish airline Ryanair posted an 80 percent rise in first-half dobrodziejstwo and said on Monday it could reverse its long-standing strategy of rapid growth and distribute cash to shareholders instead.

Stabilnie na rynku walutowym


Kolejne godziny wtorkowego handlu na krajowym rynku FX upłynęły dosyć spokojnie. Po południu złocisty nawet zaczął się nieznacznie obwarowywać - o godz. 15:25 za euro płacono 3,8750 zł, a dolar był pożyteczny niecałe 2,85 zł. można pokusić się o stwierdzenie, iż zagraniczni inwestorzy przypomnieli sobie o zbliżającej się ofercie PZU, po tym jak komitet Nadzoru Finansowego zatwierdziła dzisiaj prospekt spółki.

Schmid: MSP przewiduje wtajemniczenie GPW na GPW


resort Skarbu Państwa (MSP) przygotuje nową strategię dla GPW, przewidującą jej ofertę publiczną, poinformowała agencję ISB w poniedziałek wiceminister skarbu Joanna Schmid po tym, jak Deutsche Boerse nie złożyło w resorcie poprawionej oferty na warszawską giełdę.

BNS: PKN Orlen zabiega o udziały w porcie naftowym w Kłajpedzie


nasz koncern PKN Orlen zabiega o udziały w litewskim państwowym terminalu naftowym w Kłajpedzie - Klaipedos Nafta - podaje w czwartkowym serwisie z Wilna agencja BNS.

Fed zdecydował o pozostawieniu głównej stopy procentowej bez zmian


Amerykańska Rezerwa Federalna podjęła w środę decyzję o pozostawieniu bez zmian głównej stopy procentowej - poinformował Fed w środę po zakończeniu dwudniowego posiedzenia.

Europejskie Toyoty też do warsztatów


Toyota w coraz większych tarapatach. Spółka podała, że w związku z kolejną niebezpieczną usterką będzie musiała wyrównać aż 2,3 miliona aut w USA. Podobną akcję zapowiedziano też w Europie, jednak nie określono liczby zni typów wadliwych pojazdów. Kłopoty konkurenta próbuje wykorzystać General Motors, jaki jest gotów dopłacić wygładzony tysiąc dolarów do kupna nowego samochodu swojej produkcji każdemu właścicielowi Toyoty.

Point Group i Fox International Channels mają utworzyć spółkę joint-venture


system Mediowa Point Group (PMPG) podpisała z firmą Fox International Channels wstępne porozumienie (Memorandum of Understanding) w sprawie stworzenie spółki joint-venture, która ma oferować m.in. usługi reklamowe w internecie, poinformowała spółka w piątek.

Jeśli szukasz w Zakopanem adwokata pomożemy ci rozwiązać każdy problem prawny. Nasz adwokat Zakopane posiada niezbędne doświadczenie, aby skutecznie reprezentować przed sądem zarówno osoby fizyczne jak i podmioty gospodarcze. Nasz adwokat Zakopane od wielu lat prowadzi kancelarię adwokacką w Zakopanem oraz w Rabce Zdrój. Jeśli chcesz, żeby pomógł ci adwokat w Rabce Zdroju znajdziesz tam również naszą kancelarię. Od wielu lat adwokat Zakopane pomaga mieszkańcom Zakopanego rozwiązywać problemy z zakresu prawa gospodarczego oraz prawa rodzinnego.