Inflacja na wystarczy roku wyniesie 3,54 proc. rdr


Przedstawiciele banków ankietowani przez Pentor i koalicja Banków Polskich przewidują, że inflacja na wystarczy 2010 roku wyniesie 3,54 proc. rok do roku - poinformował Pentor we wtorek w komunikacie.

Za nieco nad łysek będziemy wiedzieć, ile wynoszą minima unijne dla stawek akcyzy m.in. na paliwa. Już 1 października przypuszczalnie się skoro okazać, że akcyza np. na benzynę określona w naszej ustawie jest niższa niż granice wspólnotowe. Wtedy konieczna będzie podwyżka podatku, co z pewnością przełoży się na ceny. Senat USA uchwalił w środę ustawę o nowych posunięciach mających zachęcić pracodawców do zatrudniania pracowników i obniżyć bezrobocie z wykorzystaniem publiczne inwestycje w rozbudowę infrastruktury. Zdaniem sceptyków, zyski zatrudnienia nie będą choć wielkie. Ostatnie kilkadziesiąt godzin to trwanie istnej histerii między inwestorów, która zaowocowała całkiem wyraźnym umocnieniem się amerykańskiego dolara, silnymi spadkami cen surowców i mocną przeceną na giełdach. I po części jest ona pewnym zbiegiem okoliczności, dlatego że czynniki, które doprowadziły do tak silnego ruchu ówczesny znane od jakiegoś czasu - jak chociażby potencjalne problemy fiskalne części krajów strefy euro, o których spekulowano od kilku tygodni.blisko wczorajszych prób powrotu kursu EUR/USD powyżej poziom 1,42 oraz słabszych od oczekiwań danych dotyczących sprzedaży domów na rynku wtórnym w USA, to pieniądz amerykańska zyskała na wartości. niemal dwakroć wzrosła liczba sporów sądowych dotyczących pomocy publicznej w UE. Z powodu niejasnych przepisów firmy mają jednak trudności z dochodzeniem swoich racji - wynika z raportu kancelarii Lovells, przygotowanego na zlecenie Komisji Europejskiej. Organizacje dobroczynne próbowały sądownie odebrać fiskusowi podatek VAT, nakładany na charytatywne SMS-y. Usłyszały, że nie mają prawa następować w tej sprawie. Rocznie fiskus zabiera z charytatywnych wiedza 5 mln zł.

Rząd rozpoczyna tworzenie budżetu na 2011 rok. "Rzeczpospolita" alarmuje, że cipa budżetowa może wymusić korekty m. in. systemu waloryzacji rent i emerytur.

złoty rozpoczął dzisiejsza sesję od lekkiego umocnienia i zniżki kursu EUR/PLN pod poziom 4,0900. Notowania USD/PLN wprawdzie ostatni w okolice 2,8550. Dzisiejsza sesja giełdowa dość nie zapadnie w niczyjej pamięci. chyba nawet najbardziej zagorzali fani rynku mogli dzisiaj przysypiać śledząc handel.

Pragma Inkaso prognozuje, że wypracuje w tym roku 4,71 mln zł skonsolidowanego zysku netto, inaczej 123 proc. więcej niż w 2009 roku - podała spółka w komunikacie. Federal Reserve Chairman Ben Bernanke Thursday said the Fed would keep a close eye on the risk that new asset bubbles could be formed due to the huge stimulus pumped to counter the U.S. economy's downturn. Za nami bardzo dobra sesja dla złotego. Notowania EUR/PLN zdołały utrzymać się przez podobny doba w dole poziomu 4,0000, co potwierdza siłę polskiej waluty. dziś inwestorzy nie szukali okazji do szybkiej realizacji zysków ? sugeruje to alternatywa kontynuacji umocnienia. zanim co wszelako silniejszą zniżkę kursu EUR/PLN hamuje ilość 3,9700.Władze Pomorza Zachodniego zabiegają o budowę w regionie elektrowni jądrowej. O zgłoszonych lokalizacjach pod inwestycję i skutkach gospodarczych dla województwa, jakie może ona przynieść regionowi, informowali w czwartek pełnomocniczkę rządu ds. energetyki jądrowej Hannę Trojanowską m.in. wojewoda zachodniopomorski Marcin Zydorowicz zaś samorządowcy z proponowanych rejonów lokalizacji elektrowni. 134 miliony klientów. Tylu Amerykanów ma - wedle szacunków Narodowej Federacji Detalistów - zrobić świąteczne kupowanie dziś, w czarnuch Piątek i w bliźni weekend. To więcej, niż poprzednio rokiem. "Zrobić zakupy" to przy tym niedokładne określenie, bo Amerykanie w czarnuch Piątek dosłownie szturmują sklepy. przedstawicielstwo ratingowa Fitch Ratings obniżyła ratingi dla instytucji z holenderskiej grupy ING, m.in. - długoterminowy (IDR) dla ING Banku Śląskiego do A z A+, z perspektywą stabilną, podała przedstawicielstwo w komunikacie.

Nie ma końca zwolnień u giganta


powszechny dryblas przewozu przesyłek i logistyki - United Parcel Service (UPS) - zwolni 1800 osób. Odejdą głównie ręce do pracy z kierownictwa i administracji różnych szczebli pracujący w USA, gdzie biznes zatrudnia 340 000 ludzi (w świecie w sumie 408 tys.). Cięć dokonuje się wzdłuż przewidywanej poprawy wyników w IV kwartale 2009 r.

Będzie strajk całościowy na kolei?


W spółkach kolejowych od środy rozpoczną się referenda, w których personel zadecydują, czy chcą strajku generalnego na kolei - poinformował dziennikarzy prezydent Związku Zawodowego Maszynistów Kolejowych Leszek Miętek.

powódź w niewielkim stopniu wpłynie na gospodarkę


Powódź w niewielkim stopniu wpłynie na gospodarkę naszego kraju i budżet państwa - uważają eksperci, z którymi rozmawiała w piątek PAP. stopień ma środki na nadzwyczajne sytuacje - dodają.

British govt sticks up for BP, spill looks worse


Britain stuck up for beleaguered BP Plc on Friday against American criticism over a massive Gulf of Mexico oil spill that U.S. scientists said was far bigger than previously thought.

Europa żeruje na greckiej tragedii


Minął powyżej rok od krwawych zamieszek i masowych demonstracji, które przetoczyły się dzięki półwysep peloponeski. niesprawdzona wiadomość o zastrzeleniu za pomocą policjanta 15-letniego Alexandrosa Grigoropoulosa wywołała rozsierdzenie między młodych, sfrustrowanych brakiem perspektyw młodych Greków.

ustępowanie dotyka szkolnictwo, uczniowie mają wolne w piątki


W ramach walki z recesją i szukania oszczędności szkoły na Hawajach do końca roku szkolnego nie będą czynne w większość piątków, a tydzień pracy dla uczniów i nauczycieli będzie trwał tylko cztery dni. pierwszy dzień przymusowego wolnego już w najbliższy piątek, 23 października.

Do pracy! Rodacy


Efektywna czy efektowna praca? Czy praca "po tzw. godzinach" to dowód na nadgorliwość czy brak umiejętności organizacji czasu pracy przez pracownika? Czy w szaleństwie pracy jest pozycja na urlop? Odpowiedzi udzieli Katarzyna Jędruszczak, ekspert i trener BERNDSON w dziedzinie Rozwijania Talentów.

Cała zgodność z rzeczywistością o irlandzkim kryzysie


O sytuacji na Zielonej Wyspie i żyjących tu Polakach rozmawiamy z Aleksandrem Sadomskim - dziennikarzem wychodzącej w Dublinie "Polskiej Gazety".

Bernanke: gospodarka USA nie powinna zbyt odczuć kryzysu w Europie


Wpływ kryzysu finansowego w Europie na gospodarkę USA nie będzie znaczny, pod warunkiem że rynki finansowe potem będą się stabilizowały - przewiduje dyrektor Rezerwy Federalnej Ben Bernanke.

Państwo ?rodka łapią tchnienie


Za nami poniekąd sielankowy początek tygodnia. W notowaniach EURUSD obserwowaliśmy lekkie odreagowanie, na rynkach akcji w dalszym ciągu ogólnie rysowała się dominacja sprzedających. Wyjątkiem uprzedni Chiny, gdzie mieliśmy największe wzrosty od początku lutego.

Kup sobie penthouse oszusta wszech czasów


I ty możesz zamieszkać w domu Bernarda Madoffa - koniec trafnie gruby portfel. jankeski sąd zdecydował o sprzedaży trzech nieruchomości należących do oszusta wszech czasów. Każda z nich będzie próbować nieco milionów dolarów.

Dynastia Rothschilda oddaje ster osobie zza rodziny


Ponad 200 lat temu niemczyzna bankowiec Mayer Amschel Rothschild wysłał swoich pięciu synów do różnych europejskich miast, ażeby zapewnić przeżycie rodzinnemu biznesowi bankowemu.

poprzeczka na poziomie 2500 punktów sprawia bykom opały


Warszawscy inwestorzy już od czterech kolejnych sesji mają opały z utrzymaniem indeksu największych spółek do góry poziomu 2500 punktów. dzisiaj pomogły dobre nastroje amerykańskich konsumentów. Pozostałe wskaźniki również dostały lekkiej zadyszki. starcie jest zacięta, ale niskie obroty wskazują, że toczy się bardziej o poczucie własnej godności i przysłowiową pietruszkę niż o prawdziwe pieniądze. Na poważniejsze rozstrzygnięcia przyjdzie pewnie czas już po Świętach. Drogę i tak wskaże Wall Street.

Żeraniowi grożą zwolnienia


Czarne chmury zawisły nad warszawską FSO: wyrób spada, zamówień jak na lekarstwo - więc szefostwo fabryki przymierza się do cięć wynagrodzeń i nie wyklucza redukcji zatrudnienia - donosi "Puls Biznesu".

unia chowa głowę w piasek


Ministrowie finansów krajów UE nie uzgodnili we wtorek regulacji funduszy hedżingowych. Hiszpańska przewodnictwo chce kontynuować rozmowy, by nakłonić Wielką Brytanię, która obawia się zbytniej ingerencji w działalność londyńskiego City.

Jeśli szukasz w Zakopanem adwokata pomożemy ci rozwiązać każdy problem prawny. Nasz adwokat Zakopane posiada niezbędne doświadczenie, aby skutecznie reprezentować przed sądem zarówno osoby fizyczne jak i podmioty gospodarcze. Nasz adwokat Zakopane od wielu lat prowadzi kancelarię adwokacką w Zakopanem oraz w Rabce Zdrój. Jeśli chcesz, żeby pomógł ci adwokat w Rabce Zdroju znajdziesz tam również naszą kancelarię. Od wielu lat adwokat Zakopane pomaga mieszkańcom Zakopanego rozwiązywać problemy z zakresu prawa gospodarczego oraz prawa rodzinnego.