Cena akcji Johnston Press spada


cena akcji Johnston Press spada po słabych danych o sprzedaży reklam cena akcji brytyjskiej grupy medialnej Johnston Press spada po opublikowaniu informacji o spadku sprzedaży reklam w I kwartale 2010 roku.

jankeski koncern General Motors spłaci we wtorek ostatnią ratę kredytu pomostowego, udzielonego latem spółce Opel przy użyciu niemieckie władze - podał dziennik "Sueddeutsche Zeitung", powołując się na źródła w koncernie. raz za razem chętniej płacimy za leczenie prywatne. Takie spółki zgarniają już jedną piątą wydatków Polaków na usługi zdrowotne - donosi "Rzeczpospolita". A środki utrzymania niepublicznych przychodni i szpitali rosną aż o 10 procent rocznie. Akcjonariusze spółki Getin Holding zgodzili się na podwyższenie ceny maksymalnej skupowanych akcji z 5 zł do 12,5 zł i przedłużenie terminu buybacku do połowy 2012 roku - podała spółka w uchwałach po WZA.odbiorca nie będzie płacił za pogadanka licznika prądu - pisze "Rzeczpospolita" Portale społecznościowe zmieniły sposób, w jaki się komunikujemy i wpływają na nasze codzienne życie. w tym momencie kraj wschodzącego słońca odczuwa siłę, jaką serwisy społecznościowe wywierają co więcej na krajowe ceny konsumenckie. - Telekomunikacja Polska jest zainteresowana przejęciem sieci Play, gdy nadarzy się taka okoliczność - deklaruje w rozmowie z portalem media2.pl zwierzchnik TP SA Maciej Witucki. najogromniejszy stacjonarny operator nie wyklucza oraz zakupu sieci kablowych.

Republika Federalna Niemiec bacznie przyglądają się temu, co na ich ulicach fotografują samochody Google, zbierające materiały do usługi Street View. minister ds. ochrony danych osobowych Ilse Aigner (CSU) mówi o konieczności prawnego uregulowania tej praktyki. pomiędzy innymi chciałaby opuszczać zaglądanie obiektywem w oczy ogródkowych krasnali.

Ceny towarów i usług konsumpcyjnych we wrześniu nie zmieniły się w porównaniu do sierpnia - podał najistotniejszy biuro Statystyczny. jednak rok do roku inflacja wyniosła 3,4 proc. poniżej 3,7 proc. w sierpniu. Ministerstwo Finansów sprzedało na przetargu 10-letnie obligacje nowej serii DS1020 o wartości 2.430,1 mln zł z oferty wynoszącej 1.500-3.000 mln zł, podał resort w środowym komunikacie. popyt wyniósł 2.965,1 mln zł.

dzielnik Rynku Pracy (WRP) w sierpniu wzrósł, co oznacza, że spód bezrobocia w drugiej połowie 2009 r. wzrośnie - wynika z raportu Biura Inwestycji i Cykli Ekonomicznych (BIEC). Coca-Cola Co. has increased its stake in U.K. smoothie maker Innocent to 58%, as the U.S. giant continues its effort to grow its noncarbonated drinks business. bank Gospodarstwa Krajowego sprzedawał w czwartek euro, co przypuszczalnie być dla rynków sygnałem do realizacji zysków i umocnić polską walutę do 4,10 za euro. natomiast potem kluczowe są informacje odnośnie problemów fiskalnych części krajów strefy euro.TelForceOne planuje emisję nie więcej niż 750 tys. akcji z wyłączeniem prawa poboru, a decyzję o tym mają podjąć akcjonariusze na walnym zgromadzeniu 23 marca - podała spółka w projektach uchwał na walne. Już pewno dziś rozstrzygnie się, jaka część zysku NBP trafi do budżetu państwa. Była to kość niezgody między tragicznie zmarłym prezesem banku centralnego Sławomirem Skrzypkiem a członkami Rady Polityki Pieniężnej, w większości związanymi z Platformą Obywatelską - akcentuje "Polska The Times". kryzys helleński kończy się. Członkowie Unii Europejskiej uzgodnili zasady programu pomocowego zawierającego pożyczki i gwarancje dla Hellady. Ministrowie finansów strefy euro ogłoszą meldunek w poniedziałek. Hellada do tej pory oficjalnie nie wystąpiła do nikogo o pomoc...

Fiskus mięknie w sprawie dobroczynnych sms-ów


starcie organizacji charytatywnych o likwidację podatku VAT od charytatywnych sms-ów wydaje się przynosić skutek. - Resort finansów kończy prace nad wprowadzeniem odpowiedniego rozwiązania - powiedział PAP wiceminister finansów Maciej Grabowski.

Na GPW spokojna sesja i umiarkowane wzrosty w poniedziałek po południu


posiedzenie na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych mija w spokojnej atmosferze, przy umiarkowanych obrotach i niewielkich wzrostach głównych indeksów. Analitycy oceniają, że rynki finansowe spokojnie przyjęły sobotnią tragedię.

GPW czeka na wyraźnie rynków w USA i informacje z Dubaju


Po ubiegłotygodniowych doniesieniach z Dubaju europejskie rynki notują w poniedziałek ok. 1-proc. spadki. Giełda w Warszawie jest na niewielkim plusie w pobliżu słabych obrotach i czeka na doniesienia zza Oceanu, uważają analitycy.

wpierw NewConnect, w dalszym ciągu GPW


W czerwcu zespół Copernicus planuje debiut na rynku NewConnect, a pod koniec 2010 lub na początku 2011 roku notowania mają zatrzymać się przeniesione na bazar czołowy GPW. skład pracuje też nad wprowadzeniem na NC banku, który rozpoczyna działalność. Należące do grupy TFI w czerwcu uruchomi trzy środki pieniężne otwarte - poinformowali na konferencji przedstawiciele grupy Copernicus.

Strajk British Airways od północy


Przepadła ostatnia możność zapobiegnięcia strajku w British Airways. rozmowy między władzami przewoźnika, a władzami związków w nim działających załamały się całkowicie w piątkowe popołudnie. Od soboty do poniedziałku nie wystartuje większość samolotów przewoźnika. dubel nastąpi między 27, a 30 marca.

NBP: bilans obrotów wyniosło - 559 mln euro


nieobecność w obrotach bieżących w marcu wyniósł 559 mln euro wobec nadwyżki 155 mln euro w lutym i poniżej 496,1 mln deficytu oczekiwanego za pomocą analityków - podał NBP.

gazowy kawałek za 31 miliardów dolarów


Największy na świecie koncern naftowy Exxon Mobil poinformował, że przejmuje mniejszego rywala na amerykańskim rynku - firmę XTO. atut transakcji oszacowano na 31 miliardów dolarów.

szaniec złotego na zakończenie sesji


z wykorzystaniem większą część dzisiejszej sesji kurs eurodolara poruszał się w okolicy poziomu 1,3600. stan ten jest istotnym oporem, którego pokonanie otworzyłoby drogę do dalszej zwyżki i tym samym scenariusz korekty wzrostowej stałby się z większym natężeniem prawdopodobny.

Lewandowski dostanie przemysł?


Wytypowany przez Polskę kandydat na komisarza, europoseł PO Janusz Lewandowski ma szanse na zajmowanie się w Komisji Europejskiej przemysłem - wynika z nieoficjalnego dokumentu z podziałem tek w nowej Komisji Europejskiej, kto w środę uzyskała PAP.

tydzień pod znakiem umocnienia złotego


Miniony siedem dni na rynku złotego upłynął pod znakiem umocnienia polskiej waluty. Notowania EUR/PLN na przestrzeni tygodnia zniżkowały o w pewnej mierze 13 groszy do poziomu 4,1100, kurs USD/PLN wprawdzie osiągnął swoje minimum na poziomie 2,7400.

PKB Japonii rośnie, akcje ciężko tanieją


Druga największa gospodarka świata, Japonia, teoretycznie wyszła przed chwilą z recesji, skoro jej PKB wzrósł w II kwartale. Inwestorzy uwzględnili to wcześniej w cenach akcji i na wszystkich azjatyckich giełdach śmiałość przeważali sprzedający.

Obama mianuje Bena Bernanke na drugą kadencję


Prezydent Barack Obama mianuje we wtorek Bena Bernanke na drugą kadencję na stanowisku prezesa Rezerwy Federalnej (banku centralnego USA) - ujawnił w poniedziałek nieznany przedstawiciel administracji.

Na giełdzie możliwa ciąg dalszy wzrostów, choć bezpośrednio może być neutralne


Na środowej sesji giełdowej analitycy spodziewają się kontynuacji wzrostów, choć kawa na ławę może być neutralne, bo giełda na początku może mieć pokusę realizacji zysków po wtorkowych rekordach zanotowanych przy użyciu WIG 20.

KE: w marcu diagnoza polskiego programu konwergencji


W marcu Komisja Europejska przedstawi ocenę zaktualizowanego polskiego programu konwergencji, który zakłada zejście z deficytem finansów publicznych poniżej 3 proc. w 2012 roku - ogłosił w czwartek unijny komisarz ds. gospodarczych i walutowych Olli Rehn.

USA: najlepiej wynagradzany prezes zarobił 700 mln dol.


Najlepiej wynagradzanym prezesem w USA był w ubiegłym roku pryncypał firmy inwestycyjnej Blackstone Group Stephen Schwarzman, który zarobił 702 mln dol (ponad 2 mld zł). W pierwszej dziesiątce rankingu, opublikowanego w czwartek przy użyciu reprezentującą transakcje akcjonariuszy organizację Corporate Library, znaleźli się oprócz niego nieomal wyłącznie prezesi spółek surowcowych.

Jeśli szukasz w Zakopanem adwokata pomożemy ci rozwiązać każdy problem prawny. Nasz adwokat Zakopane posiada niezbędne doświadczenie, aby skutecznie reprezentować przed sądem zarówno osoby fizyczne jak i podmioty gospodarcze. Nasz adwokat Zakopane od wielu lat prowadzi kancelarię adwokacką w Zakopanem oraz w Rabce Zdrój. Jeśli chcesz, żeby pomógł ci adwokat w Rabce Zdroju znajdziesz tam również naszą kancelarię. Od wielu lat adwokat Zakopane pomaga mieszkańcom Zakopanego rozwiązywać problemy z zakresu prawa gospodarczego oraz prawa rodzinnego.