"Michnik poparł J. Kaczyńskiego"


- Największą wadą Bronisława Komorowskiego jest to, że jest człowiekiem bez charyzmy. w życiu nie był liderem, tym pierwszym, psem przewodnikiem - twierdzi Paweł Poncyljusz, poseł PiS i wyraziciel sztabu Jarosława Kaczyńskiego

Na nader śliskiej drodze, w sąsiedztwie gęsto sypiącym śniegu, chciał prześcignąć TIR-a. Ale w trakcie wyprzedzania jego BMW wpadło w opóźnienie i zderzyło się z jadącą z naprzeciwka ciężarówką. Kierowca i para pasażerów zostało ciężko rannych. Siedząca z tyłu pasażerka zmarła. - intensywność uderzenia była tak wielka, że płeć nadobna wypadła z samochodu, a jej ciało odnaleźliśmy kilkadziesiąt metrów dalej - relacjonowali policjanci. Jarosław Kaczyński zadeklarował, że jest gotowy do porozumienia w sprawie nowej ustawy hazardowej. Uważa jednak, że rządowy wzorzec w tej sprawie ma obowiązek zostać uległy politycznym uzgodnieniom. 1,5 roku więzienia w zawieszeniu na 3 lata dla kursantki, a dla instruktora - 2,5 roku więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów i zakaz wykonywania zawodu z wykorzystaniem 3 lata. Taki decyzja zapadł w sprawie kobiety, która w czasie jazdy szkoleniowej spowodowała fatalny wypadek. - Nie zgadzam się z wyrokiem, jest niesprawiedliwy - powiedziała TVN24 kursantka.system kodujący ustalenia prezydenta i premiera został zastawiony, bo fabrykant ma długi - informuje "Rzeczpospolita". ABW obawia się, że pożyczający mógł uchwycić sens cenną technologię. A ogół dlatego, że kontrahent usługi - biznes TechLab 2000 - nie wywiązała się z umowy i nie zwróciła pieniędzy. Grę edukacyjną "Awans - zostań marszałkiem Polski", zapoznającą na skroś rozrywkę ze stopniami wojskowymi w II Rzeczypospolitej zaś "Pamięć '39", przypominającą o najważniejszych wydarzeniach kampanii wrześniowej z 1939 r. - przygotowało sekretariat Edukacji Publicznej Instytutu Pamięci Narodowej (BEP IPN). Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski uważa, że skasowanie powszechnych wyborów prezydenckich jest niewykonalna. - Jeśli raz dało się społeczeństwu rozporządzenie do wybierania króla, to ludzie chcą króla wybierać i nie oddadzą tego prawa - podkreślił.

"Gazeta Wyborcza": architektura Obywatelska proponuje, by jedna czwarta pieniędzy, które partie dostają z budżetu, szła na ekspertów i seminaria, pieniędzmi zarządzałyby fundacje.

To jedna z najmniejszych "dyskietek" świata. W pracowniach Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego naukowcy opracowali metody zapisu i odczytu informacji w pojedynczym atomie manganu. Robiąc tym samym chód w stronę budowy komputera kwantowego. raz za razem więcej osób odwiedza w sieci serwisy katolickie. - Gdyby św. Paweł pył Web 2.0 korespondowałby z Koryntianami, Filipianami. Ba! Nie wręcz przeciwnie by korespondował, on by prowadził na prawdopodobnie blog - gdzie pojechał, z jakim się spotkał przyjęciem - mówi ks. Józef Kloch.

Sławomir Nowak zapowiedział, że jeśli okaże się, że katarski akcjonariusz nie przelał pieniędzy za majątek stoczni Gdynia i Szczecin, wówczas rząd zwróci się do Komisji Europejskiej o dalszy okres na sprzedaż obu zakładów. "Trybuna": Odsłonięty z wielką pompą przez wiceprezydenta Włodzimierza Tomaszewskiego monument Misia Uszatka w Łodzi może być samowolą budowlaną? Józef Oleksy, w wywiadzie dla portalu Onet.pl ocenił, że Andrzej Olechowski mógłby być wspólnym kandydatem lewicy w wyborach prezydenckich. Były premier twierdzi, że Olechowski mógłby pokonać kandydata PO. O takim rozwiązaniu mówił wcześniej Aleksander Kwaśniewski. Oleksy zastrzega jednak, że w obecnej sytuacji jego kandydatem na urząd prezydenta jest Jerzy Szmajdziński.dwaj godziny może być zablokowana sposób krajowa nr 29 na odcinku między Drzeniowem a Gęstowicami (Lubuskie). Doszło tam do śmiertelnego wypadku - poinformował PAP głosiciel lubuskiej policji Marek Waraksa. TVN24 dotarła do wniosków Artura Zirajewskiego o przedterminowe abolicja z więzienia. W jednym z nich "Iwan" pisze, że podczas ustalenia z wychowawcą w gdańskim areszcie śledczym "odebrał jego słowa jako zastraszanie". W innym napisał: "Jakakolwiek organizacja przestępcza prędzej mnie zabije, niż przyjmie w swe szeregi". Kolejne czwórka akty oskarżenia w tzw. aferze korupcyjnej w służbie zdrowia skierowała do sądu prokuratura. Dotyczą one sześciu osób, m.in. szefów szpitali w Wolsztynie, Bolesławcu i Sosnowcu - poinformował PAP w poniedziałek naczelnik ds. przestępczości gospodarczej w Prokuraturze Okręgowej w Radomiu Mariusz Potera.

POzorną debatę wygrały nogi Muchy


Nudna, wyreżyserowana, nijaka - to częste epitety, którymi określaliście przedwyborcze starcie kandydatów na kandydatów Platformy Obywatelskiej na prezydenta. Niedzielna debata widocznie rozczarowała sporą punkt programu tych internautów, którzy ją oglądali. I niemniej jednak w sondzie uznaliście, że wygrał Radosław Sikorski, to już w komentarzach jako zwycięzcę wskazywaliście nogi posłanki Joanny Muchy.

Msze żałobne i przemarsz milczenia pamięci ofiar katastrofy


Łodzianie pamięć o ofiarach katastrofy lotniczej w Smoleńsku uczcili uczestnicząc m.in. w mszach odprawionych w kościele oo. Jezuitów oraz w łódzkiej archikatedrze. W Łodzi odbył się też protest milczenia, w którym wzięło udział ok. 2 tys. osób.

"Chcę usunąć Lecha Kaczyńskiego"


Włodzimierz Cimoszewicz, którego wysokie notowania w prezydenckich sondażach nie słabną podtrzymuje, że kandydowanie rozważy ale wręcz w stanie wyższej konieczności - inaczej zagrożenia reelekcją urzędującego prezydenta. - Moim celem jest wyeliminowanie Lecha Kaczyńskiego - stwierdza w "Kropce nad i" TVN24.

asasyn kuratorki w dalszym ciągu na wolności


w dalszym ciągu nie zatrzymano zabójcy młodej kuratorki z Dolnego Śląska, wszelako od brutalnego morderstwa minęło już dwa tygodnie. Powód? Nie ma dowodów, które pozwoliłby postawić zarzuty.

"Wyleciałam z drugiego piętra". wybuch w kamienicy


Siedem osób rannych, zniszczona zapora trzypiętrowej kamienicy, huk i lęk okolicznych mieszkańców. W Siemianowicach Śląskich najprawdopodobniej eksplodował gaz. Na miejscu pracowały ekipy ratunkowe z psami, strażacy i policja. Na szczęście pies z kulawą nogą nie zginął. Są jednak duże straty materialne. Zniszczony jest nie lecz budynek, w którym doszło do wybuchu, ale i mieszkania w okolicznych kamienicach.

"Podziel się posiłkiem" - ogromny przedstawienie gwiazd w Białymstoku


Zbiórka żywności i popis z udziałem gwiazd rozpoczną 29 sierpnia w Białymstoku tegoroczną, siódmą edycję akcji charytatywnej "Podziel się posiłkiem", którą organizuje Fundacja Polsat z bankami żywności i firmą Danone. Celem programu jest barki niedożywionym dzieci

Upamiętniono ofiary obozu w Świętochłowicach-Zgodzie


Tablice upamiętniające ofiary nazistowskiego, a później komunistycznego obozu w Świętochłowicach-Zgodzie poświęcono w piątek z udziałem byłych więźniów, a także m.in. przedstawicieli władz, Kościoła i Ruchu Autonomii Śląska (RAŚ). przy tablicach umieszczonych w pobliżu dawnej obozowej bramy złożono kwiaty i zapalono znicze.

Kolejna protest w przeciwieństwie i za pochówkiem na Wawelu


Przeciwnicy pochówku Lecha Kaczyńskiego zebrali się wieczorem na skwerze poprzednio krakowską Kurią Metropolitalną. Po drugiej stronie ulicy Franciszkańskiej w milczącej kontrmanifestacji stanęli zwolennicy uszanowania tej decyzji i żałoby narodowej.

"Smutny rekord" liczby porzuconych psów


W styczniu do krakowskiego schroniska przy ul. Rybnej trafiło w pewnej mierze 170 bezdomnych psów, w następnym miesiącu kolejnych 160, a w marcu, który coraz się nie skończył, już doliczono się ich ponad 150. W piątek w boksach pod ręką ulicy Rybnej było już około 650 psów - pisze "Dziennik Polski".

Prezes Totalizatora: Nie mamy związku z aferą


pryncypał Totalizatora Sportowego Sławomir Dudziński powiedział dziś poprzednio hazardową komisją śledczą, że kierowana za pomocą niego towarzystwo nie ma żadnego związku z tzw. aferą hazardową.

Pies, kto jeździł koleją


Niecodziennego znaleziska dokonali funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z Lublina. w ciągu patrolu w jednym z wagonów odnaleźli uwięzionego wychudzonego psa.

Hurtownia zniczy spłonęła


ogromny pożar w hurtowni zniczy przy ulicy Łowińskiego w Krakowie został ugaszony. Płomienie i dyszel dymu wcześniejszy widoczne z odległości kilku kilometrów. Na szczęście nikt nie został ranny.

PiS chce, aby TK mógł badać zgodność z konstytucją prawa UE


PiS na początku tygodnia przedstawi wzorzec zmian w konstytucji, który będzie zmierzał do tego, by Trybunał konstytucyjny mógł badać zgodność z ustawą zasadniczą unijnego prawodawstwa m.in. dyrektyw i rozporządzeń - dowiedziała się PAP ze źródeł zbliżonych do kierownictwa klubu.

Tłok na drogach. Trudne warunki, a w nocy będzie do -12 st. C


Z godziny na godzinę pogarszają się żyłka drogowe w całym kraju - podaje RMF FM. zacięcie do jazy są trudne, a prognozy mówią, że w nocy będzie mróz do -12 st. C. Może tedy być nadzwyczaj ślisko.

"GW": obraz filmowy Polaków po katastrofie. Dominuje żal


"Gazeta Wyborcza": Dwa tygodnie po katastrofie pod Smoleńskiem pismo zamówiła duże badanie, co czują i myślą Polacy.

Jeśli szukasz w Zakopanem adwokata pomożemy ci rozwiązać każdy problem prawny. Nasz adwokat Zakopane posiada niezbędne doświadczenie, aby skutecznie reprezentować przed sądem zarówno osoby fizyczne jak i podmioty gospodarcze. Nasz adwokat Zakopane od wielu lat prowadzi kancelarię adwokacką w Zakopanem oraz w Rabce Zdrój. Jeśli chcesz, żeby pomógł ci adwokat w Rabce Zdroju znajdziesz tam również naszą kancelarię. Od wielu lat adwokat Zakopane pomaga mieszkańcom Zakopanego rozwiązywać problemy z zakresu prawa gospodarczego oraz prawa rodzinnego.