restrukturalizacja TVP - na arche zwolnienia


Rozpoczyna się przebudowa systemowa TVP. Na arche wierchuszka zdecydował o zwolnieniach grupowych, w kolejce czeka kilkadziesiąt innych decyzji. całość ze względu na "bardzo trudną sytuację ekonomiczno-finansową" TVP, która ubiegły rok zakończyła ponad 205 mln zł straty.

Mrożący krew w żyłach film, na którym mężczyzna cudem uniknął śmierci pod kołami autobusu, obiegł dzień dzisiejszy tożsamy świat. Dowódca sił lądowych w Polsce, generał Waldemar Skrzypczak, oddał się do dyspozycji prezydenta - dowiedziała się TVN24. Skrzypczak został w pierwszy dzień tygodnia wezwany na rozmowę ze swoim przełożonym gen. Franciszkiem Gągorem. Spotkanie, które dotyczy krytycznych wypowiedzi generała na przedmiot MON, coraz trwa. sekretariat Bezpieczeństwa Narodowego dostało od SKW informacje na rzecz inwigilacji byłego dowódcy Wojsk Lądowych generała Waldemara Skrzypczaka - pisze "Rzeczpospolita".- To nie Rzeczpospolita Polska powinna odrabiać lekcję pokory. przyczyna mają inni, nie my. Ci, którzy do tej wojny doprowadzili, którzy ją ułatwili - mówił Lech Kaczyński podczas uroczystości rocznicowych na Westerplatte. Porównał też zbrodnię w Katyniu z Holokaustem. - Żydzi ginęli, bo byli Żydami, polscy oficerowie, bo byli polskimi oficerami - przypomniał. Do groźnego zderzenia karetki z samochodem osobowym doszło w nocy z niedzieli na pierwszy dzień tygodnia na skrzyżowaniu ul. Łopuszańskiej i Jutrzenki w Warszawie. pokiereszowany sanitariusz trafił do szpitala z podejrzeniem urazu kręgosłupa. Rodziny pomordowanych na Kresach są traktowane tak, jak rodziny katyńskie w PRL - uważa ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski. Był on jednym z gości konferencji historycznej "Ukraina - Polska", która odbyła się w sobotę w Poznaniu.

Koktajle Mołotowa i kamienie z jednej strony, a gaz łzawiący i armatki wodne z drugiej - tak wygląda wschodnia Turcja. Walki Kurdów z policją trwają od piątku, gdy to tamtejszy trybunał konstytucyjny rozwiązał ich główną partię polityczną.

Jarosław Kaczyński zdradził, że jest "trochę lewicowy", a PO udowadnia, że Bronisław Komorowski jest bardziej. Sławomir Nowak przekonywał, że zapatrywania kandydata PO na in vitro, parytet i Afganistan nie różnią się od postulatów Grzegorza Napieralskiego w tych kwestiach Na pierwszym nagraniu zapisu rozmów w tupolewie, które dostali od Rosjan polscy eksperci, brakowało 16 sekund - ustalili reporterzy detektyw RMF FM Marek Balawajder i Roman Osica. wedle informacji, właśnie po ten nie istniejący fragment poleciał w trybie pilnym w połowie ubiegłego tygodnia do Moskwy dyrektor MSWiA Jerzy Miller.

Federacja Rosyjska jest jednym z głównych rynków dla pirackiej muzyki, filmów i programów komputerowych, ale jeden z jej produktów sfałszowany jest na całym świecie: karabin kałasznikow (AK-47). dyrektor sprzedającej tę broń firmy Rosoboronexport Anatolij Isajkin zapowiedział w czwartek, że jego kraj wzmocni działania mające na celu ochronę praw patentowych do tej broni. Zjednoczone Siły Demokratyczne (ZSD), grupujące białoruską opozycję przestały istnieć, powiadomiła jedna z należących do tej koalicji partii - Białoruski front narodowy (BNF). Informację podał w poniedziałek portal Telegraf.by. - Drastyczne wydarzenia relacjonowane w telewizyjnych "Wiadomościach" nie powinny być zapowiadane przed dobranocką - uważa rzecznik praw dziecka Marek Michalak. RPD wystąpił w tej sprawie do przewodniczącego KRRiT Witolda Kołodziejskiego.Tomasz Gollob - podanie polskiego żużla, wzdłuż biegu lat, w przyszłości walczy o najwyższe trofea. wprawiony żużlowiec zwyciężył Grand Prix Skandynawii - siódmą eliminację indywidualnych mistrzostw świata i wcale nie ma zamiaru zwalniać. - Będę gonić tego, kto przede mną ucieka - postraszył rywali Gollob. Cała Anglia zastanawia się, w kto droga pięknie wyzdrowiał Wayne Rooney, który w końcu zagrał w ćwierćfinale Ligi Mistrzów z Bayernem Monachium. Alex Ferguson gęsto się tłumaczy. - Nie wywierałem na nikogo presji - zapewnia kierownik Manchesteru United, którego oskarża się o celowe wprowadzenie rywali w błąd, a nawet o zmuszanie lekarzy, by wydali piłkarzowi pozwolenie na grę. Jerzy Buzek ze zrozumieniem przyjął decyzję Donalda Tusku o niekandydowaniu w wyborach prezydenckich. - Pan premier podjął naturalną i właściwą decyzję - ocenił przewodniczący Parlamentu Europejskiego i zapewnił, że on oraz nie wystartuje w wyborach. Wymieniany między potencjalnych kandydatów Radosław Sikorski ocenił natomiast, że Tusk zaprezentował "odpowiedzialność i miłość do ojczyzny najwyższej próby".

"Zapłaćcie nam, a nie sobie!"


Najwięksi akcjonariusze Goldman Sachs domagają się, by bank zmniejszył sumy bonusów dla pracowników i podzielił się częścią zysków z inwestorami - donosi "The Wall Street Journal". pula był krytykowany za gigantyczne premie dla swych menedżerów wypłacane wtedy, gdy korzystał jeszcze z pomocy amerykańskiego rządu.

Rzym: Ewakuowano 4 tys. osób po znalezieniu bomby


cztery tysiące osób ewakuowano w niedzielę w Rzymie po znalezieniu, podczas robot budowlanych, bomby z czasów drugiej wojny światowej. ekwipunek ważący czwarta część tony został wywieziony.

Będzie się tłumaczył z pracy dla córki Sobiesiaka


Byli prezesi Totalizatora Sportowego: Sławomir Sykucki i Jacek Kalida staną w piątek przedtem komisją hazardową. dziewiczy z nich miał być zaangażowany w rozlokowanie w zarządzie TS córki biznesmena od hazardu Ryszarda Sobiesiaka.

ruszczyzna komentator: słowa Kaczyńskiego to podłość


Zrównując ZSRR z hitlerowskimi Niemcami prezydent Lech Kaczyński powtórzył "podłość" - uważa Michaił Leontiew, sztandarowy komentator kurtuazyjny Kanału Pierwszego rosyjskiej państwowej telewizji.

Kolejne ofiary lecą do domu


aeroplan z 34 ofiarami katastrofy w Smoleńsku wystartował z lotniska w Rosji. W Polsce przyszły jest po godzinie 16. Wcześniej do kraju wróciły rodziny, które w Moskwie identyfikowały ciała swoich bliskich.

dosyć tego słynnego śledztwa IV RP


"Gazeta Wyborcza": Śledztwo w sprawie przecieku o tajnej akcji CBA dotyczącej odrolnienia ziemi na Mazurach kończy się umorzeniem.

Nie zabraknie pracy w polskim fiacie


sojusz profesjonalny włoskich metalowców Fiom odrzucił w poniedziałek układ z dyrekcją Fiata w sprawie przeniesienia z krajowy do fabryki pod Neapolem produkcji nowej pandy. Pozostałe relacje zawodowe umowę akceptują. A niemniej związkowcy z tyskiej fabryki Fiata deklarują, że są spokojni o przyszłość swego zakładu.

Chcieli wysadzić w powietrze meczety, by anulować kategoria


mniej więcej 50 dowódców wojskowych, w tym kilku generałów i admirała, aresztowała turecka policja pod zarzutem planowania zamachów bombowych na meczety. Chcieli w ten sposób wywołać w kraju wrzask i doprowadzić do zamachu stanu.

biskup Rzymu współczuje Berlusconiemu


W telegramie do premiera Włoch Silvio Berlusconiego, przebywającego w szpitalu po niedzielnej napaści w Mediolanie, Benedykt XVI nazwał to, co się stało, "godną potępienia agresją".

"To był oryginalny dosyć tego Polski"


Polskie "nie" wypowiedziane 1 września 1939 roku przy niemieckiego agresora poparło całe społeczeństwo. Polacy stawiali opór w najtrudniejszych warunkach zewnętrznych, w niesprzyjającej sytuacji międzynarodowej, politycznej i militarnej - powiedział historyk Andrzej Kunert. Według niego, za oryginalny koniec wojny dla Polski, należy uznać 21 czerwca 1945 roku, dzień wydania wyroku w procesie Szesnastu Przywódców Polskiego Państwa Podziemnego w Moskwie.

Irasiad ma następcę


- obecnie mam dojrzałego psa ratowniczego. Pojechałem z młokosem, kto tam dopiero otrzaskał się na polu walki – mówi właściciel Kalego. Trzyletni owczarek niemczyzna to jeden z dziewięciu psów poszukiwawczo-ratowniczych, które z polską grupą strażaków dawny na Haiti.

Policja: "to co zobaczyliśmy, napawa optymizmem"


- To, co zobaczyliśmy przez weekend napawa optymizmem - tak w niedzielę wieczorem rzecznik komendanta stołecznego policji Marcin Szyndler mówił o przebiegu świątecznych dni na Mazowszu. W innych rejonach kraju było podobnie. Z zachowania kierowców i sytuacji na drodze zadowoleni są też policjanci z Wielkopolski.

Komorowski: prawo własności blokuje budowę wałów


ustawa własności w Polsce blokuje budowanie wałów przeciwpowodziowych i zbiorników retencyjnych. Trzeba to dokonać zmiany - uważa pełniący obowiązki prezydenta marszałek Sejmu Bronisław Komorowski.

PO chce przekształcić godziny głosowania w wyborach


W dniu wyborów prezydenckich lokale wyborcze miałyby być otwarte od godz. 8 do 22 - taką zmianę przewiduje projekt zmian w ordynacji prezydenckiej przygotowana za pomocą PO.

Renault ma następcę Piqueta


język francuski kadra narodowa stawia na Francuza. Romain Grosjean - oto zmiennik Brazylijczyka Nelsinho Piqueta. Po tym jak Renault zwolniło syna byłego mistrza świata, wielu zastanawiało się, kto pomoże Fernando Alonso.

Jeśli szukasz w Zakopanem adwokata pomożemy ci rozwiązać każdy problem prawny. Nasz adwokat Zakopane posiada niezbędne doświadczenie, aby skutecznie reprezentować przed sądem zarówno osoby fizyczne jak i podmioty gospodarcze. Nasz adwokat Zakopane od wielu lat prowadzi kancelarię adwokacką w Zakopanem oraz w Rabce Zdrój. Jeśli chcesz, żeby pomógł ci adwokat w Rabce Zdroju znajdziesz tam również naszą kancelarię. Od wielu lat adwokat Zakopane pomaga mieszkańcom Zakopanego rozwiązywać problemy z zakresu prawa gospodarczego oraz prawa rodzinnego.