Ćwiąkalski: pomysł przejęcia śledztwa nierealna i motywowana politycznie


w charakterze nierealną i podyktowaną względami politycznymi określił b. członek rządu sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalski przygotowaną przy użyciu PiS rezolucję, dotyczącą przejęcia za pośrednictwem Polskę śledztwa w sprawie katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem.

"Rzeczpospolita": W rosyjskich dokumentach po katastrofie prezydenckiego tupolewa pod Smoleńskiem są dwa różne protokoły przesłuchań tej samej osoby z tą samą datą. W przyszłym tygodniu PO złoży w Sejmie wzorzec ustawy zakazującej partiom płatnych kampanii telewizyjnych; ma w niej zapisać też, że 25 proc. subwencji będzie przeznaczane na fundacje polityczne. Jeśli partia nie założy fundacji, straci część subwencji. To wymaga ostrej reakcji. Ta kontrakcja taką nie jest - tak boss klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna skrytykował premiera Donalda Tuska za nieobecność dymisji po skandalu z rozporządzeniem dotyczącym chemioterapii niestandardowej. Stanowiska zachowali zarówno minister zdrowia, jak i zwierzchnik Narodowego Funduszu Zdrowia.Niedziela 29 listopada jest w Kościele katolickim pierwszym dniem Adwentu i początkiem nowego rok liturgicznego. za pomocą 25 dni katolicy będą przyrządzać się do świąt Bożego Narodzenia. W przygotowywanym za pomocą posłów PO cząstkowym raporcie z prac naciskowej komisji śledczej znajdzie się wniosek o postawienie Zbigniewa Ziobry przed Trybunałem Stanu - informuje radiostacja ZET. straszny widok wraku volkswagena transportera. To pokłosie wypadku, w którym pojazd wjechało wprost pod rozpędzonego tira. Z samochodu nic nie zostało.

Czy Donald Tusk skłamał w słynnej debacie wyborczej z Jarosławem Kaczyńskim przed wyborami parlamentarnymi w 2007 roku? Tak wynika z filmu dokumentalnego Tomasza Sekielskiego "Władcy marionetek". Tematem przewodnim filmu jest sondowanie "czy politycy kłamią?".

kierunek pionowy śledczy gdańskiego Instytutu Pamięci Narodowej nigdy się nie zajmował i nie będzie podejmował żadnego prokuratorskiego śledztwa dotyczącego tortu ze zdjęciami dygnitarzy komunistycznych PRL. Reprezentanci francuskich, żydowskich i polskich instytucji co do jednego z rodziną i przyjaciółmi marka Edelmana wspominali w sobotę w Paryżu zmarłego w ubiegłym roku dowódcę powstania w getcie warszawskim. w czasie wieczoru odczytano list ministra spraw zagranicznych Francji Bernarda Kouchnera poświęcony tej wybitnej postaci.

Na Podkarpaciu w sobotę wieczór Stany Zjednoczone Ameryki Północnej alarmowe przekroczone są jeszcze na Wiśle i Sanie, ale ich ilość systematycznie opada. W ciągu ostatnich kilku godzin liczba tych rzek obniżył się o kilkanaście centymetrów. Prokuratura w Chełmie (Lubelskie) wyjaśnia okoliczności wypadku, do którego miało dojść w chełmskim szpitalu, gdzie w czasie porodu dzidziuś upadł na podłogę i doznał obrażeń głowy. milusiński było leczone, chwilowo jest już w domu. periodyk szefa kancelarii premiera do prokuratora generalnego ws. działań CBA prowadzonych ws. stoczni.niższa izba parlamentu opowiedział się w piątek za ratyfikowaniem Konwencji o jurysdykcji, niby właściwym, uznawaniu, wykonywaniu i współpracy w zakresie odpowiedzialności rodzicielskiej i środków ochrony dzieci. Bronisław Komorowski, marszałek Sejmu i aspirant PO na prezydenta, mówi w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej", że śmieszy go amnezja osób, które przestrzegają zanim hegemonią PO. sejm odrzucił w piątkowym głosowaniu model Lewicy zakładający likwidację Instytutu Pamięci Narodowej. Posłowie zdecydowali, że będą nadal pracować nad projektem PO, która chce zmienić zasady wyboru władz IPN w celu jego odpolitycznienia i szerszego ujawniania akt służb specjalnych PRL, społem z tzw. danymi wrażliwymi.

Andrzej Lepper ograbiony


Andrzej Lepper otrzymał status pokrzywdzonego w śledztwie, w którym zarzuty usłyszał dotychczasowy dyrektor CBA Mariusz Kamiński. podług nieoficjalnych informacji za "pokrzywdzonego" wkrótce modny zostanie też przez rzeszowskich śledczych wcześniejszy stary MSWiA Janusz Kaczmarek. Obie sprawy mają alians z tzw. "aferą gruntową" i przeciekiem z akcji CBA.

50. rocznica śmierci gen. Stanisława Taczaka


We wtorek mija 50. rocznica śmierci gen. Stanisława Taczaka (1874-1960), pierwszego głównodowodzącego Powstania Wielkopolskiego. Gen. Taczak spoczywa na poznańskim Cmentarzu Zasłużonych Wielkopolan.

"Z autostradami sobie poradziliśmy"


Do końca pierwszej połowy przyszłego roku resort infrastruktury planuje podpisanie umów na budowę 500 kilometrów dróg ekspresowych, autostrad i obwodnic - zapowiedział w rozmowie z PAP minister infrastruktury Cezary Grabarczyk. Wśród najważniejszych zadań resortu na najbliższe dwa lata wymienił także prywatyzację PKP Intercity i PKP cargo natomiast przyśpieszenie budowy sieci internetu szerokopasmowego.

Biskupi pod Grunwaldem ujawnili homilię ofiary katastrofy


Z okazji 600-lecia bitwy pod Grunwaldem, obradujący w Olsztynie biskupi polscy odwiedzili w sobotę późnym popołudniem aspekt bitwy. Odmówili tam modlitwę za poległych pod Grunwaldem, o pokój i za narody Europy. Przekazano też dziennikarzom napisaną trzy dni przedtem śmiercią homilię bpa Tadeusza Płoskiego, jaki zginął pod Smoleńskiem. arcypasterz polowy miał ją wygłosić w ciągu mszy świętej w 600. rocznicę bitwy. zanim wizytą pod Grunwaldem, biskupi zaapelowali do Polaków o udział w wyborach i głosowanie zgodnie z własnym sumieniem.

Niska frekwencja na terenach powodziowych


W gminach i miastach dotkniętych powodzią frekwencja wyborcza na godzinę 17 była niska. W całkowicie zalanej w maju gminie Wilków głosowało 28,73 odsetek uprawionych osób. W całej Polsce - 41,57 proc.

"Plotki z PiS mówią, że Napieralski będzie marszałkiem"


Czy możliwa jest przymierze PiS z SLD? Józef Oleksy twierdzi, że na razie taki układ jest w Sojuszu "nie do strawienia", ale nie wolno po wyborach niczego wykluczyć. Roman Giertych twierdzi natomiast, że słyszał "plotki z PiS, że w ramach rozmów o TVP uzgodniono, że w przypadku uzyskania większości Grzegorz Napieralski byłby marszałkiem Sejmu".

Rząd m.in. o noweli ustawy o zawodzie lekarza


Na wtorkowym posiedzeniu rząd rozpatrzy m.in. założenia do nowelizacji ustawy o zawodach lekarza i lekarza dentysty - wynika z informacji na stronach internetowych kancelarii premiera. Nowela ma znieść obowiązek odbywania stażu podyplomowego a zmienić zasady odbywania specjalizacji.

Tusk: Bronku, jesteś najlepszy


szef rządu Donald Tusk po ogłoszeniu wyników prawyborów w Platformie Obywatelskiej zwrócił się do Komorowskiego: - Wygrałeś te prawybory, bo jesteś najlepszym z nas. poniekąd jeśli Ci trochę zazdroszczę, to mówię to naprawdę wprost - powiedział Komorowski.

TVP1 dla PiS, dwoje dla SLD?


TVP 1 (ale bez "Teleexpressu") dla PiS, dwójka dla SLD. Tak, według "Dziennika", ma wyglądać dezintegracja telewizyjnego tortu po nieuniknionym odwołaniu Piotra Farfała 16 września. Obie partie coraz nie zdecydowały, kto zajmie jego położenie - pisze "Dziennik".

przebudowa Straży Granicznej na południu kraju


W Komendzie Głównej Straży Granicznej od 1 czerwca działa specjalny zespół, który ma przygotować opinię w sprawie reorganizacji oraz funkcjonowania oddziałów SG na południu kraju - poinformował w środę wiceszef MSWiA Adam Rapacki.

pucz w SD? Piskorski walczy o władza


badanie zerwania sobotniego posiedzenia Rady Naczelnej Stronnictwa Demokratycznego dzięki szefa partii Pawła Piskorskiego i zawieszenie ośmiu członków Rady było bezprawne - uznał pryncypał Sąd członek partii SD, o czym poinformował zawieszony przewodniczący RN SD Krzysztof Góralczyk. Z kolei Piskorski powiedział, że obrady i wyrok sądu są niewiążące, gdyż - jak mówił - członkowie sądu są zawieszeni w swoich prawach.

Nie zaprosili Tuska do Davos


premier Donald Tusk nie jedzie na Światowe Forum Ekonomiczne w Davos. Dlaczego? Bo nie został zaproszony. Do Szwajcarii jedzie Lech Kaczyński. Prezydent zaproszenie otrzymał.

Radiowóz potrącił policjanta


Policjant, który ujawnił nieprawidłowości w swojej komendzie, został potrącony przy użyciu radiowóz. funkcjonariusz z Nowego Miasta Lubawskiego (Warmińsko-mazurskie) powiedział w reportażu telewizyjnym, że jeden z jego kolegów bije zatrzymanych. następnie funkcjonariusz, o którym była wokalizacja w programie, potrącił go autem.

Chlebowski i Drzewiecki zanim komisją w końcu grudnia


PO chce, aby coraz w grudniu, niewykluczone, że w przerwie pomiędzy świętami Bożego Narodzenia a Nowym Rokiem, zanim hazardową komisją śledczą stanęli Zbigniew Chlebowski i Mirosław Drzewiecki.

Polscy żołnierze uczą się w 25 krajach


Co roku kilkuset polskich żołnierzy kształci się za granicą. Wojskowi uczą się w 25 krajach, najczęściej w USA. Jedni uczestniczą w kursach doskonalących, inni studiują z wykorzystaniem semestr, rok lub nawet cztery lata.

Jeśli szukasz w Zakopanem adwokata pomożemy ci rozwiązać każdy problem prawny. Nasz adwokat Zakopane posiada niezbędne doświadczenie, aby skutecznie reprezentować przed sądem zarówno osoby fizyczne jak i podmioty gospodarcze. Nasz adwokat Zakopane od wielu lat prowadzi kancelarię adwokacką w Zakopanem oraz w Rabce Zdrój. Jeśli chcesz, żeby pomógł ci adwokat w Rabce Zdroju znajdziesz tam również naszą kancelarię. Od wielu lat adwokat Zakopane pomaga mieszkańcom Zakopanego rozwiązywać problemy z zakresu prawa gospodarczego oraz prawa rodzinnego.