Jak zginął generał?


Czy Władysław Sikorski zginął w katastrofie samolotu? Czy może został zamordowany?  Na te pytania stara się odpowiedzieć film i serial Generał: machnięcie na Gibraltarze.

zagadnienie w zasadzie bez precedensu. Eksmałżonkowie Brad Pitt i Jannifer Aniston w jednym miejscu i czasie. Okazją do spotkania był zorganizowany przy użyciu George'a Clooneya teleton (telewizyjny maraton) "Nadzieja dla Haiti" (Hope for Haiti). wydarzenie intrygujący, bo zbiega się z rewelacjami prasy plotkarskiej o możliwym rozejściu się Pitta i Angeliny Jolie. Wtorek na Berlinale minął pod znakiem Iranu. Gdy w jednej z kinowych sal trwał pokaz "The Hunter" Rafiego Pittsa o opresyjnym systemie Iranu, do organizatorów festiwalu dotarła tylko wiadomość, że jeden z najbardziej znanych irańskich reżyserów i honorowy chłopisko Berlinale, Jafar Panahi, nie dostał pozwolenia na wyjazd z kraju. - To jest taka trochę reklama naszej historii. Są w niej skróty, uproszczenia. Opiera się głównie na mocnych, wizualnie atrakcyjnych momentach - o "Animowanej historii Polski", 8-minutowym filmie stanowiącym jedną z atrakcji polskiego pawilonu na EXPO 2010 w Szanghaju, mówi w TVN24 jej reżyser, Tomasz Bagiński. I zdradza, że film ma duże szanse na premierę w internecie, a w 3D także w polskich kinach.To jedna z najbardziej rozpoznawalnych okładek płyt w historii muzyki. abolicja z "Abbey Road" nieśmiertelnych The Beatles kończy 40 lat. Z tej okazji w Londynie - właśnie na Abbey Road - świętowały setki fanów zespołu. idol Hollywood Russel Crowe, ku ogromnemu zdumieniu turystów i rzymian wystąpił w sobotę na Placu Hiszpańskim z krótkim koncertem. Towarzyszyła mu zespół Merry Men, złożona z aktorów grających w filmie Robin Hood, w którym Crowe wcielił się w tytułową rolę. Amerykańskie publikatory ogłosiły doba bez Megan Fox. Redaktorzy twierdzą, że są zmęczeni codziennymi doniesieniami o życiu gwiazdki i postanowili zbojkotować je na dobę. I tym sposobem o Megan Fox nabazgrać musieliśmy nawet my.

Ile białych kropek znikło w jego paszczy, tego nie wie nikt. Pac-Man ma już 30. lat i wciąż spragniony apetyt.

Mari Boine, norweska śpiewaczka porównywana notorycznie do Bjork, zaśpiewa w warszawskiej Filharmonii Narodowej. pierwotnie jej popis intencjonalny był na 17 maja, ale z powodu choroby artystki został dowodzący na 7 czerwca. zebranie jury zakończone. komisja konkursowa festiwalu przesłuchała ogromne ilości nadesłanych utworów i po długich dyskusjach wytypowała dziesiątkę wykonawców, którzy zawalczą o nagrodę "Orange Warsaw Festival 2010".

Wuj Boonmee, który potrafi przywołać swoje poprzednie życia Apichatponga Weerasethakula zdobył tegoroczną Złotą Palmę festiwalu w Cannes. Nagrody za reżyserię i dla najlepszej aktorki poszły we francuskie ręce Mathieu Amalric i Juliette Binoche, a Palmę dla najlepszego aktora podzielili pomiędzy sobą Javier Bardem i Elio Germano. klisza "Królik po berlińsku" w reżyserii Bartka Konopki otrzymał nominację do Oscara w kategorii najlepszy krótkometrażowy klisza dokumentalny. - To bajanie o królikach, które są tchórzliwe i nie wychodzą nie mówiąc o stado. Są uwięzione, ale bezpieczne. Gdy znienacka znakomitość burzy mur, króliki nie wiedzą, co ze sobą dopuścić się - opowiada Konopka. Bono - przewodzący grupy U2 trafił w piątek do szpitala w Monachium - podała oficjalna strona internetowa zespołu U2.com. Muzyk dostał kontuzji kręgosłupa w ciągu przygotowań do trasy koncertowej zespołu i musiał odbyć operację. Nie wiadomo, kiedy wyjdzie ze szpitala.Irlandzki całokształt U2 dał w czwartek krótki gratisowy występ pod Bramą Brandenburską w Berlinie. Muzycy zagrali na cztery dni przed 20. rocznicą zburzenia muru berlińskiego, przypadającą na 9 listopada. "Avatar" czy "The Hurt Locker"? George Clooney czy Jeff Bridges? Będzie dodatkowy "polski" Oscar? pierwsze odpowiedzi pojawią się o 2 w nocy, ale czerwony kobierzec przed Kodak Theatre już zaczyna się zapełniać. Czym jest biedka i jak z nią walczyć? Czy jest dziedziczna? Co jest skuteczniejsze: działania państwowe działania systemowe czy pomoc organizacji społecznych? O niedostatku dyskutowali goście Areopagu Gdańskiego: Danuta Kuroń, Mirosław Gronicki, Jacek Santorski i Dariusz Filar.

Jak zginął generał?


Czy Władysław Sikorski zginął w katastrofie samolotu? Czy przypuszczalnie został zamordowany?  Na te pytania stara się odpowiedzieć klisza i serial Generał: zamach na Gibraltarze.

Mucha pokonała Urbańską 50,01 do 49,99 proc.


To był finał uroczysty mistrzów. Natasza Urbańska i Anna Mucha szturmem przeszły do finału 10. edycji "Tańca z Gwiazdami", co zakres zaskakując widzów coraz lepszymi umiejętnościami tanecznymi. Jury programu nie potrafiło wskazać, która z nich jest lepsza, a "dziesiątki" dla gwiazd poprzedni standardem. bezapelacyjnie głosami widzów (50,01 do 49,99), wygrała Anna Mucha.

znakomitość francuskiego kina nie żyje


francuski reżyser filmowy, scenarzysta i krytyk, Eric Rohmer zmarł w poniedziałek o brzasku w Paryżu w wieku 89 lat. To jeden z najwybitniejszych twórców współczesnego kina, autor takich filmów jak "Moja noc u Maud", "Zielony promień" czy "Opowieść zimowa".

co więcej po śmierci "zarabia" miliony


chociażby po śmierci bije rekordy. Z najnowszych doniesień gazety "Billboard" wynika, że Michael Jackson jest wart dużo więcej obecnie niż przed śmiercią. milion milionów dolarów, który "zarobił" dopiero co w rok, to wynik, którego król popu za życia by się nie powstydził.

Giełdowe bez owijania w bawełnę Nocy Muzeów


Tegoroczną Noc Muzeów zrzucić można na giełdzie. Parkiet warszawskiej GPW po raz pierwszy zostanie otwarty dla zwiedzających w najważniejszą muzealną imprezę roku. Zostanie dla nich otwarty, na co dzień niedostępny, krajowy Depozyt Papierów Wartościowych.

Bono w szpitalu. Nie wiadomo, co z trasą


Bono - przewodzący grupy U2 trafił w piątek do szpitala w Monachium - podała oficjalna strona internetowa zespołu U2.com. muzyk dostał kontuzji kręgosłupa w trakcie przygotowań do trasy koncertowej zespołu i musiał odbyć operację. Nie wiadomo, gdy wyjdzie ze szpitala.

Witkacy, Dmowski, Freud dla wszystkich


Od 1 stycznia studenci psychologii nie muszą wyjawiać pieniędzy na książki Zygmunta Freuda, reżyserzy analizować o zgodę na wystawienie Witkacego, a fani Romana Dmowskiego brać za dobrą monetę "Myśli nowoczesnego Polaka". Wszystko - legalnie - można ściągnąć z internetu. Ich dzieła przechodzą do domeny publicznej.

Tysiąc funtów za każdy robota na polskich powodzian


Z Polakami, których w ostatnich dniach dotknęła powódź, solidaryzują się niemal wszyscy. O pomocnik dla polskich powodzian zaapelował światowej sławy skrzypek Nigel Kennedy w toku swojego występu w Londynie. Zadeklarował, że sam przeznaczy dla powodzian sporą kwotę.

Golizna, seks i śmiech. inaczej o czym myśli 13-latek


"Hardkorowe wielbłądy!" - cieszy się 13-letni Flau na widok kopulujących zwierząt. Jest bohaterem kreskówki autorstwa duńskiego laureata Oscara Martina Strange-Hansena. twórca za rządowe kapitał miał zademonstrować o czym myślą dzieci w wieku 10-13 lat. Wyniki dają do myślenia. W "Pinly&Flau" są latające fekalia, nagie 40-latki i kopulujące wielbłądy.

90 minut w samym środku wojny


Amerykańscy dokumentaliści zajęli się wojną w Afganistanie. Tim Hetherington i Sebastian Junger z obiektywem wdzierają się do jednego z najtrudniejszych posterunków dla żołnierzy koalicji, od nazwiska jednego z poległych nazwanego Restrepo, i kręcą błona fotograficzna o tym samym tytule.

Oscary trącą myszką, czy filmy straciły splendor?


Oscary trącą myszką i tracą popularność, więc organizatorzy zdecydowali się na wtajemniczenie zmian - donosi jedenasta muza Sky. Z kolei zwycięzca Oscara Ben Kingsley jest zdania, że winą za raz za razem mniejszą oglądalność należy nałożyć brzemię nie formułę gali, ale nominowane filmy.

Pac-Manowi stuknęła 30-tka


Ile białych kropek znikło w jego paszczy, tego nie wie nikt. Pac-Man ma już 30. lat i wciąż niezaspokojony apetyt.

Ewart i Werner zgarnęły Wiktory


Dziennikarka TVN24 i TVN Anita Werner natomiast dziennikarka Ewa Ewart znalazły się wśród laureatów jubileuszowej, 25. edycji Wiktorów. Nagrody te przyznawane są w największym stopniu popularnym osobowościom telewizyjnym. Specjalnego Superwiktora przyznano – pośmiertnie - Janowi Wejchertowi.

Rekordowa koszt za Maneta


22,4 mln funtów - to kwota, za jaką sprzedano "Autoportet z paletą" Edouarda Maneta. Nigdy wcześniej nie zapłacono tyle za obraz filmowy tego impresjonisty.

Rekordowa wystawa Caravaggia


W Rzymie otworzono wystawę obrazów Caravaggia. Bilety na nią zarezerwowało już 50 tys. osób. To jedno z największych wydarzeń kulturalnych w Europie w najbliższych tygodniach.

Jeśli szukasz w Zakopanem adwokata pomożemy ci rozwiązać każdy problem prawny. Nasz adwokat Zakopane posiada niezbędne doświadczenie, aby skutecznie reprezentować przed sądem zarówno osoby fizyczne jak i podmioty gospodarcze. Nasz adwokat Zakopane od wielu lat prowadzi kancelarię adwokacką w Zakopanem oraz w Rabce Zdrój. Jeśli chcesz, żeby pomógł ci adwokat w Rabce Zdroju znajdziesz tam również naszą kancelarię. Od wielu lat adwokat Zakopane pomaga mieszkańcom Zakopanego rozwiązywać problemy z zakresu prawa gospodarczego oraz prawa rodzinnego.