bank najistotniejszy Rosji tnie stopy procentowe, już 13 raz w ciągu roku


Bank centralny Rosji obniżył swoją benchmarkową stopę refinansową o 25 pkt bazowych - podał pula w czwartek w komunikacie.

Wczorajszą sesję giełdy na Wall Street zakończyły w mieszanych nastrojach. rozkład Dow Jones wzrósł o 0,43%, S&P 500 o 0,17%, wprawdzie technologiczny Nasdaq stracił 0,21%. Do końca tygodnia złoty być może utrzymywać się w przedziale 4,01-4,04 za euro, chociaż możliwe jest rozluźnienie do 4,06-4,08 za euro - uważają specjaliści. Podjęta we wtorek uchwała RPP o zmianie uchwały regulującej sposób tworzenia rezerwy na ryzyko kursowe jest obarczona poważnymi wadami prawnymi - ocenił stary NBP Sławomir Skrzypek.ministerium Pracy i Polityki Społecznej szacuje, że spód bezrobocia w sierpniu wyniosła 10,8 proc., czyli tyle samo, co w lipcu - poinformowała minister Jolanta Fedak. O transporcie, bezpieczeństwie na stadionie i w mieście oraz pracy mediów na Euro 2012 dyskutowano w Poznaniu. W warsztatach wzięli udział przedstawiciele spółki PL.2012, poznańskiego urzędu miasta i specjaliści z UEFA. Grupa Empik środki masowego przekazu & Fashion planuje w 2009 roku utrzymać marżę EBITDA w przedziale 8-9 proc. W II kwartale wyniosła ona 6,15 proc. - poinformował Maciej Dyjas, prezes spółki.

Umowa. Chociaż jeszcze niepodpisana, ale nowa - układ na dostawy rosyjskiego gazu do Polski już jest. Co przewiduje? Będziemy od Gazpromu brać za dobrą monetę 10,2 mld metrów sześciennych gazu rocznie i to co najmniej do 2037 roku. Porozumienie przedłuża bieżący prekluzja dostaw o 15 lat. Mimo, że gazu od rosyjskiego monopolisty weźmiemy więcej i to przy użyciu dłuższy czas - cena, a ściślej mówiąc - formuła cenowa się nie zmieniła.

Ropa naftowa tanieje na rynkach paliw po gorszych danych z rynku pracy i słabszej sprzedaży w USA - podają maklerzy. Miedź drożeje we wtorek, dziewiczy raz od trzech sesji, w reakcji na dobre poniedziałkowe dane z USA - podają maklerzy.

Maksymalnie 9,03 mld m sześc. gazu w 2010 roku; 9,7 mld m sześc. w 2011 roku i nie prędzej od 2012 roku - 10,2 mld m sześc. gazu rocznie wyniosą dostawy rosyjskiego gazu w ramach nowego kontraktu - poinformowała w środę PAP rzeczniczka PGNiG Joanna Zakrzewska. Rząd poda założenia do budżetu na 2011 rok dopiero po oszacowaniu skutków powodzi, a to może potrwać jeszcze od kilku do klikunastu dni - poinformował dziennikarzy członek rządu Michał Boni, szef Zespołu Doradców Strategicznych premiera. Od początku roku na Mazowszu wypłacono wnioskodawcom nieledwie 79 mln zł dofinansowania z unijnego programu Kapitał Ludzki. Podpisano też 225 nowych umów na sumę ok. 73,4 mln zł. Dofinansowywane są np. szkolenia czy promocja samozatrudnienia.TVN, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami zarządu, chce spieniężyć 0,31 zł dywidendy za 2009 roku. Łacznie na wypłatę będzie przeznaczone 105,5-109,4 mln zł - wynika z projektów uchwał na WZA jankeski koncern kosmetyczno-farmaceutyczny Johnson&Johnson zapowiedział we wtorek, że zwolni do 8 tys. pracowników w ramach przedsięwzięć antykryzysowych, które mają w przyszłym roku dać do 900 mln dolarów oszczędności. Podczas lipcowego posiedzenia Rady Polityki Pieniężnej (RPP) nie został zgłoszony wniosek o obniżkę poziomu stóp procentowych, wynika z "Opisu dyskusji na posiedzeniu decyzyjnym Rady Polityki Pieniężnej w dniu 29 lipca 2009 r." (tzw. "minutes"), opublikowanego w czwartek za pomocą narodowy bank krajowy (NBP).

Trzy dni pogody i jarmark wróci do normy


potop nie będzie miała większego wpływu na ceny żywności w skali kraju - uważa członek rządu rolnictwa Marek Sawicki.

Salony fryzjerskie w USA zarządzane z Krakowa


Amerykańskie salony fryzjerskie będą zarządzane dzięki stronę internetową neohair.com w Krakowie. Dziś światowa premiera systemu stworzonego przy użyciu firmę NeoPrimus - informuje "Dziennik Polski".

powyżej połowa Polaków do końca '09 w zasięgu sieci mobilnej Aero2


Sferia, która buduje obecnie bezprzewodową sieć telekomunikacyjną HSPA+ dla Aero2, do końca 2009 roku chce mieć 350 stacji bazowych i objąć zasięgiem ponad połowę Polaków - podała spółka w komunikacie prasowym.

w pobliżu powodzi wesprzeć jak przy kryzysie


Przedsiębiorcom, którzy ponieśli szkody z powodu powodzi, można ulżyć stosując ustawy, które były w ubiegłym roku przygotowane na okres kryzysu - uważa wicepremier i minister gospodarki Waldemar Pawlak. Dodaje, że wypada będzie owszem rozszerzyć ich zakres.

Dostanę "trzynastkę" po rozwiązaniu umowy?


Byłam pracobiorczyni w państwowym zakładzie pracy od dnia 12.12.2008 r. w pełnym wymiarze czasu pracy na umowę o pracę na czas określony do dnia 31.12.2009 r. Czy po rozwiązaniu umowy fabryka ma obowiązek wypłacić mi trzynastą pensję w 2010 r.?

dekoniunktura skurczył ich sprawunki o połowę


recesja skurczył zakupy trwałych dóbr w Bułgarii poniekąd o połowę - wskazuje oficjalna statystyka, opublikowana w sobotę dzięki pamiętnik "Sega". co więcej zaciągnięte przedtem laty kredyty konsumpcyjne zaczynają co chwila z większym natężeniem ciążyć obywatelom, zapędzając ich w pułapkę kredytową.

naczelny na cztery miesiące


Po czterech miesiącach prezesury, ze stanowiska szefa Axel Springer Polska, odchodzi Marek Sowa. - Zdecydowałem się kontynuować karierę z wyjątkiem organizacją - napisał w komunikacie do pracowników wydawnictwa. Na jego położenie eksperymentalnie został powołany Andreas Tilk.

Szwecja: w środę strajk pilotów


1900 szwedzkich pilotów będzie w środę strajkować po fiasku rozmów z pracodawcą na tle warunków pracy. Strajk dotknie 25 tysięcy pasażerów, głównie linii krajowych.

WIG20 wzrósł o 1,18 proc. i wyniósł 2389,37 pkt


WIG20 na zamknięciu sesji w piątek wzrósł o 1,18 proc. i wyniósł 2389,37 pkt. Na rynku notowań ciągłych wzrósł tok akcji 204 spółek, 87 spadł, 57 nie zmienił się. Akcjami 7 spółek nie handlowano.

Zakochani w... walentynkach


"Kocham Cię" na misiu, na skarpetach, na wszechobecnych kartkach, a poniekąd na szczoteczce do zębów. "Kocham cię" czyni cuda - i nie chodzi tu o zależności międzyludzkie. Ten cud zauważają handlowcy, liczący zyski z coraz popularniejszego w Polsce dnia zakochanych.

dwie spółki z GPW na oku prokuratury


Na wniosek KNF prokuratura prowadzi dwa śledztwa: dotyczące możliwego ujawnienia i wykorzystania informacji poufnej w Izolacji Jarocin natomiast manipulacji akcjami Chemoservisu - ustalił "Parkiet". Płocki przedsiębiorca nie zgadza się z zarzutami nadzorcy rynku.

Mniej warszawiaków na Krupówkach


W czasie tegorocznych ferii zimowych Zakopane odwiedziło o 1/3 mniej turystów niż w latach poprzednich. - To wyraźne tąpnięcie - mówią władze miasta. Podkreślają niedaleko tym, że zdecydowanie mniej tej zimy było przyjezdnych z Warszawy.

Wyraźne osłabienie złotego


trzecia część siedem dni sierpnia rozpoczął się na giełdach od przeceny akcji. To prowadzi do spadku apetytu na niebezpieczeństwo i wyprzedaży walut krajów zaliczanych do rynków wschodzących. Nie ominęła ona złotego. O godzinie 11:07 kurs USD/PLN testował stan 2,9685 zł, a EUR/PLN 4,1906 zł. W piątek pod koniec dnia kursy tych par kształtowały się odpowiednio na poziomie 2,9120 zł i 4,1420 zł.

werdykt RPP zgodna z oczekiwaniami


Dzisiejszy dwadzieścia cztery godziny rozpoczął się od lekkiego umocnienia polskiej waluty i spadku kursów EUR/PLN i USD/PLN do poziomów sierpniowych minimów - odpowiednio: 4,0700 i 2,8400. Stało się tak prawdopodobnie na fali jeszcze wczorajszych pozytywnych informacji dotyczących dynamiki sprzedaży detalicznej w Polsce w lipcu (jej wzrost wyniósł 5,7 proc. r/r).

przypis na fałszywe blankiety


Oszuści podszywają się pod rozgłośnia Maryja i Fundację "Lux Veritatis" i wyłudzają pieniądze przekazywane przez darczyńców - ostrzega "Nasz Dziennik". Według prasa od kilku miesięcy ktoś rozsyła fałszywe druki przekazów wpłat na rozgłośnia Maryja i Fundację "Lux Veritatis".

Jeśli szukasz w Zakopanem adwokata pomożemy ci rozwiązać każdy problem prawny. Nasz adwokat Zakopane posiada niezbędne doświadczenie, aby skutecznie reprezentować przed sądem zarówno osoby fizyczne jak i podmioty gospodarcze. Nasz adwokat Zakopane od wielu lat prowadzi kancelarię adwokacką w Zakopanem oraz w Rabce Zdrój. Jeśli chcesz, żeby pomógł ci adwokat w Rabce Zdroju znajdziesz tam również naszą kancelarię. Od wielu lat adwokat Zakopane pomaga mieszkańcom Zakopanego rozwiązywać problemy z zakresu prawa gospodarczego oraz prawa rodzinnego.