Orange ogłasza nowe taryfy. Nawet 6 tys. minut w abonamencie


pierworodny dla tych, co lubią rozmawiać, Pelikan dla fanów SMS-owania i pantera dla chcących stosować z internetu w komórce - to nowe taryfy ogłoszone w środę dzięki Orange

W związku z mającymi się przebyć w niedzielę (18.04) uroczystościami pogrzebowymi Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski, wykonujący obowiązki Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, podjął decyzję ... Jak poinformowała „Gazeta Prawna”, federacja Polskie Sieci Morskie kończy wzór budowy podmorskich sieci energetycznych, które umożliwią odbiór energii z farm wiatrowych, które mogą wstać na Bałtyku, a także połączą własny architektura elektroenergetyczny z Danią, Szwecją i Niemcami. wbrew tego pierwsze farmy witarowe w pobliżu polskim wybrzeżu nie powsatną wcześniej, niż za dziesiątka lat. niższa izba parlamentu uchwalił w środę nowelizację ustawy o podatku VAT, przewidującą podniesienie limitu obrotów, zwalniającego z obowiązku płacenia tego podatku. W 2010 r. będzie to 100 tys. zł, zaś w 2011 r. - 150 tys. zł.W dniach 13-14 kwietnia w Instytucie Maszyn Matematycznych w Warszawie odbyło się wywiad FESA (Forum of European Supervisory Authorities for Electronic Signatures), czyli organizacji skupiającej instytucje nadzorujące usługi e-podpisu w państwach Unii Europejskiej a Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Ze strony nasz gospodarzem spotkania było Ministerstwo Gospodarki, które jest jednostką nadzorującą świadczenie usług certyfikacyjnych w zakresie podpisu elektronicznego. Spółka PKP LHS podpisała 5 letnią umowę na realizację przewozów purpurowy żelaza do Huty Katowice należącej do koncernu ArcelorMittal Poland S.A. Kontrakt dotyczy przewiezienia razem 23 ... - Pieniędzy na odśnieżanie dróg jest mniej niż w zeszłym roku, oczyszczanych będzie mniej ulic - alarmują radni PO. dyrekcja Dróg i Transportu uspokaja i twierdzi, ...

Zarząd PKP Polskie Linie Kolejowe zarekomendował kurs trasy kolejowej Rail Baltica dzięki Ełk i Olecko w województwie warmińsko-mazurskim a nie z wykorzystaniem Sokółkę i Augustów na Podlasiu - poinformował PAP rzecznik PKP PLK Krzysztof Łańcucki.

Rządowe gwarancje spłaty kredytów miały rozruszać gospodarkę, rozruszały 16 firm. Prezesi banków komercyjnych winią za to urzędowy pula Gospodarstwa Krajowego, jaki narzucił nieżyciowe predyspozycja gwarancji. - To banki przesadnie żyłują marże! - broni się zwierzchnik BGK. Krzysztof Kudelski zamierza odwołać ze stanowiska prezesa towarzystwa ubezpieczeniowego wideta 1 lipca. Poinformował o tym we wtorek radę nadzorczą spółki. Jego następcą będzie Jarosław Parkot, aktualny stary Uniqi.

Przez zalew chłopstwo korzystający z pomocy unijnej mogą mieć problemy. pustosłowie utrudnia lub nawet uniemożliwia im realizację umów, które zawarli z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. W swoim ostatnim sparingu zanim wznowieniem rozgrywek piłkarskiej ekstraklasy Odra Wodzisław pokonała w Świerklanach 1. ligowy GKS Katowice 4:0 (2:0). W Białymstoku oddano w niedzielę oficjalnie do użytku 48 nowych autobusów, kupionych w ramach projektu poprawy funkcjonowania systemu transportu publicznego w mieście. Kosztowały ok. 51 mln zł, ale trzy czwarte kosztów, to darowizna unijne.- znany opowiadał mi o tak zwanym phishingu w sieci. Co to jest i jak się zanim tym zabezpieczyć? - zapytał własny Czytelnik. Phishing (wym.fiszing; termin jest ... Szwedzki fundusz, który świeżo przejął HTL Strefę, chce zainwestować m.in. w dystrybucję wyrobów w pośpiechu zbywalnych (FMCG). Mówi o czołowym graczu w tej branży. Analitycy typują Bomi - pisze "Parkiet". Kolejarze przygotowują się do zwiększonego ruchu przed i po świętach Wielkanocnych. Najwięksi przewoźnicy chcą włączyć dodatkowe połączenia, a do składów na najpopularniejszych kierunkach będą doczepiać więcej wagonów.

Nowe "nabytki" w polskim CB Richard Ellis


biuro kadr CB Richard Ellis (CBRE) poinformował o czterech nowych pracownikach w dziale powierzchni biurowych w Polsce. Jak stwierdził Charlie Wardroper, naczelny zarządzający CB Richard Ellis w Polsce ...

Volkswageny mają ambaras z kołami. 193 tys. aut z Brazylii do serwisu


rząd przyjął we wtorek model ustawy przewidujący, że do 2033 r. krajowe prawa jazdy będą wymienione na dokumenty zgodne ze niczym unijnym.

Śląskie. Utrudnienia w ruchu pociągów z powodu budowy autostrady


Z utrudnieniami muszą się w najbliższych dniach rozliczać pasażerowie jeżdżący pociągami przy użyciu wysoki Śląsk. Od 2 do 14 lutego z powodu budowy autostrady A1 nad trasą kolejową pośrodku Zabrzem a Gliwicami, niektóre ze składów zostaną odwołane, inne będą kierowane okrężną drogą.

Na otwarciu WIG20 zyskał 0.089%


Na zaproszenie ministerstwa gospodarki przyjedzie dziś do własny reprezentacja funduszy inwestycyjnych ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. kategoria chce rzec i sprzedaży m.in. Zakładów Azotowych

"Puls Biznesu": NBP da rządowi kieszonkowe


Nie 10 mld zł, ale 1-2 mld zł wpłaci do budżetu ze swego zysku Narodowy bank Polski, dowiedział się na boku "Puls Biznesu". Ekonomiści nie kryją zaskoczenia, a minister finansów musi zapomnieć o potencjał łatwego załatania części deficytu budżetowego.

Cukier rafinowany (refined sugar) - eldorado - wszczęcie przeglądu wygaśnięcia środków antysubsydyjnych przeciwko UE


27 lipca 2009 r. kanada wszczęła przegląd wygaśnięcia środków antysubsydyjnych przeciwko przywozowi z UE cukru rafinowanego (refined sugar).

zalecany globalny uczucie daje szansę na wzrosty na GPW w poniedziałek


\\\"\\\" Jednoręcy bandyci, spore pieniądze, kontrowersyjny lobbing i nazwiska szefa klubu PO oraz kilku ministrów przewijają się w największej aferze od czasów objęcia rządów przy użyciu ekipę Donalda Tuska. rewelacja wybuchła pod wystarczy września, a przypadek jest - używając policyjnego języka - rozwojowa.

ZUS w tym tygodniu przekazał OFE 1.102,591 mln zł


Zakład Ubezpieczeń Społecznych w tym tygodniu przekazał otwartym funduszom emerytalnym 1.102,591 mln zł składek - podało gabinet prasowe ZUS.

Kto kupi zakłady azotowe


w przyszłości nie wiadomo, czy język niemiecki PCC kupi zakłady azotowe w Tarnowie i Kędzierzynie. proch okres do końca poniedziałku, by dostarczyć ofertę

UKE opracowuje pomysł walki z SMS-owymi naciągaczami


W Urzędzie Komunikacji Elektronicznej trwają prace nad założeniami do projektu ustawy, która dałaby UKE ochrona nad rynkiem usług elektronicznych. z racji temu biuro chce utrzymać w ryzach staż firm, które naciągają ludzi na wysokie opłaty za SMS-y Premium.

spadek sprzedaży detalicznej w eurolandzie


Sprzedaż detaliczna w strefie euro spadła we wrześniu 2009 r. w ujęciu miesiąc do miesiąca o 0,7 proc., w toku gdy w sierpniu spadła o 0,1 proc., po korekcie - podał w czwartek Eurostat, biuro statystyczne Unii Europejskiej.

Złamał przepisy, a policjanci mu nogę...


Przeczytane w necie O nietypowej interwencji policjantów drogówki z Olsztyna i o tym, czy nie przekroczyli swoich uprawnień – pisze w swoim olsztyńskim wydaniu pismo Wyborcza. Do ...

kontrakcja wicepremiera Waldemara Pawlaka na pytania zachodniopomorskich posłów dotyczące terminalu LNG


Wicepremier, członek rządu gospodarki Waldemar Pawlak pismem z dnia 10 marca br. odpowiada na pytania nadesłane 19 lutego br. przez Zachodniopomorski Zespół Parlamentarny. Pytania posłów dotyczyły działań koordynujących budowę terminalu do odbioru skroplonego gazu ziemnego w Świnoujściu.

podatek liniowy dla samozatrudnionych to dobre rozwiązanie


komitet Finansów Publicznych przyjęła wzorzec nowelizacji ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Przewiduje on m.in. okratowanie zakazu stosowania stawki liniowej za pomocą osoby prowadzące własną działalność ...

KE raz jeszcze upomina UKE za walkę z TPSA


komisja Europejska wyraziła we wtorek poważne wątpliwości poniżej uznania przez polski Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE) Telekomunikacji Polskiej S.A. za firmę o znaczącej pozycji na rynkach wymiany usług internetowych (tzw. przedsięwzięcie IP) i sposobu, w który stary UKE Anna Streżyńska chce na nich zapewnić konkurencję i równe traktowanie operatorów.

Jeśli szukasz w Zakopanem adwokata pomożemy ci rozwiązać każdy problem prawny. Nasz adwokat Zakopane posiada niezbędne doświadczenie, aby skutecznie reprezentować przed sądem zarówno osoby fizyczne jak i podmioty gospodarcze. Nasz adwokat Zakopane od wielu lat prowadzi kancelarię adwokacką w Zakopanem oraz w Rabce Zdrój. Jeśli chcesz, żeby pomógł ci adwokat w Rabce Zdroju znajdziesz tam również naszą kancelarię. Od wielu lat adwokat Zakopane pomaga mieszkańcom Zakopanego rozwiązywać problemy z zakresu prawa gospodarczego oraz prawa rodzinnego.