URE po raz trzecia część wezwało PGNiG do korekty taryfy gazowej


naczelny Urzędu Regulacji Energetyki po raz trzecia część wezwał w środę Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) do uzupełnienia i korekty "w dół" wniosku taryfowego - poinformowała w środę PAP rzeczniczka URE Agnieszka Głośniewska.

opór głodowy przeciw planom likwidacji zatrudniającego 1,7 tys. osób Zakładu Linii Kolejowych w Gliwicach (ZLK) rozpoczęło w piątek o świcie dwudziestu pracowników. Ośmiu innych chce przed południem rozpocząć głodówkę w siedzibie spółki w Warszawie. Ropa naftowa tanieje na rynkach paliw. Rafinerie obniżają jej przerób, bo spada potrzeba na paliwa - podają maklerzy. 303 mln zł zainwestowanych zostanie do końca 2012 roku w rozwój komunikacji publicznej w "kieleckim obszarze metropolitalnym" w ramach unijnego programu Rozwój nasz Wschodniej. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości podpisała w czwartek z samorządem Kielc umowę o dofinansowaniu inwestycji kwotą ponad 233 mln zł.interes Eurostar, której szybkie pociągi od 1994 roku kursują pod kanałem La Manche, uroczyście powitała w piątek 100-milionowego pasażera. - 10 tys. ludzi na bruku, ogrodzenie wpływów budżetowych, rozwinięcie szarej strefy hazardowej pod kontrolą mafii - to według przedstawicieli branży hazardowej tylko niektóre skutki nowelizacji ustawy hazardowej, przyjętej we wtorek z wykorzystaniem rząd. - Nie tędy fortel - alarmują. Japanese car maker Nissan Motor Co Ltd expects to be debt-free by the end of 2010 and is looking to double its sklep wielkopowierzchniowy share in the Middle East region, its chief executive said on Sunday.

W tym roku PKB własny może wzrosnąć o 3 proc., a w przyszłym o 3,6 proc. - takie wstępne szacunki podał prezes departamentu ekonomicznego Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) Andrew Dean. społem z wicepremierem Waldemarem Pawlakiem przedstawili on 11. meldunek OECD na temat stanu polskiej gospodarki.

Rano pojawiło się kilka optymistycznych sygnałów. dotychczasowy nimi meta sesji w USA na plusie, pogadanka PKB w Polsce za 2009 rok i ogłoszenie premiera dotycząca poprawy finansów publicznych. Berlin chce w pojedynkę uratować strefę euro, narzucając innym krajom UE dyscyplinę budżetową na wzór niemiecki - pisze w czwartek francuski diariusz "Le Figaro". gazeta krytykuje wypowiedzi kanclerz Angeli Merkel i nazywa Rajch "samotnym jeźdźcem Europy".

Ostatnie wieści z rynku pracy są złe. spód bezrobocia w grudniu wynosiła 9,7 procent i była bliska najwyższego poziomu od kwietnia 1983 roku. Bez pracy pozostaje 15,3 miliona ludzi, a liczba poszukujących przekracza liczbę ofert w stosunku 6 do 1. odrzucenie za pomocą Parlament Europejski umowy SWIFT o udostępnianiu USA europejskich danych bankowych z wykorzystaniem Unię Europejską wywołała gniewne reakcje w USA. Sypie się największy od dziesięcioleci polski kontrakt zbrojeniowy. Gliwickiemu Bumarowi Łabędy grozi kilkadziesiąt milionów dolarów kary za niewywiązanie się z umowy na dostawy czołgów dla Malezji - ujawnia "Gazeta Wyborcza".Saldo sprzedaży i umorzeń środków w TFI wyniosło w lutym atut 940 mln zł. rezultat ten został osiągnięty pod ręką małej aktywności klientów. Luty był dziesiątym miesiącem z w przybliżeniu w którym saldo sprzedaży było dodatnie - podały w środowym raporcie Analizy Online i izba Zarządzających Funduszami i Aktywami. Stary Kontynent boryka się falą rosnącego bezrobocia. w najwyższym stopniu dotyka ono ludzi młodych, wówczas na progu zawodowej kariery - pisze "Gazeta Wyborcza". w tej chwili największym wyzwaniem dla państw jest bariera wydatków publicznych, w związku z czym w najbliższych latach nie powinno być nowych wydatków sztywnych - uważa minister finansów Jacek Rostowski.

skutek PGNiG najbliższy zera


efekt netto PGNiG po trzech kwartałach 2009 roku jest w okolicach zera. W czwartym kwartale towarzystwo utrzymuje dodatnią marżę na sprzedaży gazu - poinformował w środę dziennikarzy wiceprezes PGNiG, Radosław Dudziński.

Eurodolar apiać w tarapatach


Po początkowym osłabieniu dolar odzyskał wczoraj siły i zakończył dwadzieścia cztery godziny na plusach. przypadek w amerykańskiej gospodarce poprawia się - działa to na dobrodziejstwo USD. Oczekuje się, iż Fed przypuszczalnie finalizować własny program stymulacyjny przedtem niż sądzono.

Wyniki Alcoa i chińskie stopy firm straszą inwestorów


Nastroje na giełdach zmieniają się dość szybko. Po wczorajszym optymizmie dzisiaj nie było śladu. Rozczarowujące wyniki opublikowane za pomocą Alcoa spowodowały, że nadzieje inwestorów przekształciły się w obawy poprzednio tym, co pokażą pozostałe amerykańskie spółki.

Niewielkie wzrosty kontraktów na indeksy amerykańskie


Kontrakty na indeksy amerykańskie rosną w poniedziałek nieznacznie, po lepszych od oczekiwań wynikach kwartalnych producenta sprzętu budowlanego, spółki Caterpillar.

Latać każdy prawdopodobnie


Uczelnie na południu własny wabią w tym roku kierunkami związanymi z lotnictwem. Od października ruszą w Rzeszowie - pierwsze danie w kraju - szkoła główna po angielsku z zarządzania lotnictwem. news szykuje też politechnika Krakowska - pisze "Dziennik Polski".

Otyły leniwy, ale uczciwy


powyżej 60 proc. Polaków uważa, że otyły zatrudniony jest leniwy, ale zarazem według 46 proc. ankietowanych, otyłych pracowników cechuje uczciwość - dane te pochodzą z raportu społecznego przeprowadzonego na rozkaz organizatorów programu "Chitinin Extra. Lżej w pracy"*.

Huta CMC Zawiercie zwolni 120 pracowników


Huta CMC Zawiercie, będąca trzecim pod względem wielkości producentem stali w Polsce, zamierza zwolnić 120 pracowników.

Pawlak: postęp PKB wyniósł 3,0-3,5 proc.


Wicepremier i minister gospodarki Waldemar Pawlak poinformował, że zgodnie z szacunkami resortu gospodarki wzrost ekonomiczny w I kwartale wyniósł 3,0-3,5 proc.

GDDKiA: zakres A1 - budowany w systemie tradycyjnym


180-kilometrowy zasięg autostrady A1 Stryków - Pyrzowice będzie budowany w systemie tradycyjnym, ponieważ sojusz autostrada Południe SA (APSA) nie zapewniło finansowania tego projektu - podała Generalna sztab Dróg Krajowych i Autostrad w komunikacie przesłanym PAP w sobotę.

Akcjonariusze PGMB Budopol chcą dalszych negocjacji z Gastel Żurawie w sprawie przejęcia


Akcjonariusze PGMB Budopol upoważnili zarząd do dalszych negocjacji w sprawie przejęcia spółki za pośrednictwem Gastel Żurawie, poinformowała spółka w komunikacie.

Europrodukcja wystrzeliła


Świetne dane z gospodarki eurolandu. energia produkcji przemysłowej w 16 krajach korzystających ze wspólnej waluty wyniosła w styczniu +1,7 proc. mdm. To maksymalny efekt w historii tego wskaźnika.

TVN deklaruje chęć kontynuowania wypłaty dywidendy


TVN deklaruje chęć kontynuowania wypłaty dywidendy, ale być przypadkiem na niższym poziomie, z przedziału 30-50 proc. skonsolidowanego zysku netto - poinformował w piątek stary finansowy TVN Rafał Wyszomierski.

Sprzedaż kredytów PKO BP w IV kw. '09 w segmencie firm wyniosła 3,8 mld zł


Sprzedaż kredytów segmentu korporacyjnego PKO BP w IV kwartale 2009 roku wyniosła 7,6 mld zł, a wyłączając transakcję z ZUS-em wyniosła 3,8 mld zł - poinformował Jarosław Myjak, wiceprezes PKO BP.

Wieści z Hellady popsuły nastroje


Początkowej fazy wczorajszej sesji inwestorzy giełdowi nie mogli zaliczyć do udanych. dodatkowy raz, wieści z kraju Hellady popsuły nastroje handlującym. Tym razem, za sprawą agencji Moody's, która obniżyła rating kredytowy dla tego kraju z a2 do a3.

BP odkłada 20 mld USD na naprawę szkód


interes British Petroleum tworzy ponadprogramowy środki pieniężne naprawczy i zawiesza wypłatę dywidendy. Na giełdach w USA i Japonii po kilkudniowych wzrostach klient oddali inicjatywę sprzedającym.

Jeśli szukasz w Zakopanem adwokata pomożemy ci rozwiązać każdy problem prawny. Nasz adwokat Zakopane posiada niezbędne doświadczenie, aby skutecznie reprezentować przed sądem zarówno osoby fizyczne jak i podmioty gospodarcze. Nasz adwokat Zakopane od wielu lat prowadzi kancelarię adwokacką w Zakopanem oraz w Rabce Zdrój. Jeśli chcesz, żeby pomógł ci adwokat w Rabce Zdroju znajdziesz tam również naszą kancelarię. Od wielu lat adwokat Zakopane pomaga mieszkańcom Zakopanego rozwiązywać problemy z zakresu prawa gospodarczego oraz prawa rodzinnego.