szefostwo NBP i RPP porozumieją się ws. wyniku NBP


wierchuszka Narodowego Banku Polskiego i RadaPolityki Pieniężnej na pewno dojdą do porozumienia w kwestii wyniku finansowego za przeszły rok, a sprawozdanie finansowe NBP za 2009 rok zostanie przekazane rządowi zgodnie z ustawowym terminem do 30 kwietnia - poinformowała PAP w środę Elżbieta Chojna-Duch, fallus RPP.

Paniczną reakcję części inwestorów z początku dzisiejszej sesji wyraźnie wykorzystali ci, którzy wierzą we wzrosty, Świętego Mikołaja i dobrą passę na rynkach, chociaż do końca roku. komisja Nadzoru Finansowego zajmie się sprawą sprzedaży akcji Energi na Allegro - dowiedział się "Parkiet". Jak donosi gazeta, w internecie można nabywać papiery wartościowe wielu innych firm. Przewodniczący centrali związkowej AFL-CIO Richard Trumka słucha, gdy Andres i Esteban Contreras opowiadają, jak Andres powrócił do domu rodzinnego, żeby wspomóc w opłacaniu czynszu i rachunków za lekarstwa, bo ich ojciec stracił pracę a matce zmniejszono liczbę godzin. Czy wiedzą oni, pytał następnie Trumka, że bankierzy z Wall Street wypłacili swoim podwładnym 16,2 mld dol. premii? – Jeśli wy i wasi koledzy mielibyście okazję porozmawiać z tymi z Wall Street, co byście poweidzieli? – zapytał.Dzisiejsza sesja na rynku walutowym przyniosła stabilizację notowań złotego. Notowania EUR/PLN konsolidowały się pod poziomem 4,2000, a tok USD/PLN podlegał konsolidacji w dole wartości 2,9200. złocisty pozostawał stabilny pomimo spadków na europejskich parkietach natomiast zniżki w notowaniach eurodolara pod ilość 1,4400. Cena akcji BP ciężko dzień dzisiejszy spada i notuje poziom widziany świeżo w 1997 roku. Na otwarciu notowań w Londynie wartość BP spadła o 11 proc., by nadal wykonać lekkie odbicie, które zmniejszyło skalę spadku do 7,3 proc. WIG20 tracił po otwarciu i znalazł się na poziomie najniższym od tygodnia. przy użyciu resztę sesji odrabiał straty, co wskazywałoby na siłę rynku, jeśli nie niesłychanie skromne obroty.

W jakich przedsiębiorstwach załoga są w najwyższym stopniu zestresowani? - na takie sprawdzanie stara się odpowiedzieć francuskie resort Pracy. W Paryżu został opublikowany doniesienie resortu poświęcony zwalczaniu nadmiernego napięcia w pracy.

54 proc. oprogramowania komputerowego używanego w Polsce w 2009 r. było nielegalnego pochodzenia. To o 2 proc. mniej niż w roku 2008 - wynika z badania przeprowadzonego za pośrednictwem firmę analityczną IDC na zarządzenie Bussines Software Alliance (BSA). walor nielegalnego oprogramowania w Polsce oszacowano na 506 milionów dolarów. W pierwszych miesiącach 2010 r. eksport przemysłu motoryzacyjnego z lokalny może wzrosnąć o ok. 15-20 proc. - prognozuje AutomotiveSuppliers.pl firma zajmująca się monitoringiem przemysłu motoryzacyjnego w Polsce.

Dwa miesiące wakacji a satysfakcja z pracy z dziećmi i młodzieżą, to właściwie jedyne pozytywne aspekty pracy polskiego nauczyciela. Z ankiety przeprowadzonej dzięki brama Pracuj.pl wynika, że mimo ogólnego zadowolenia z pracy, jedna druga nauczycieli myśli o przekwalifikowaniu się. Agencja ratingowa Moody's grozi palcem Stanom Zjednoczonym. Analitycy tej agencji podali, że jeśli Waszyngton nie podejmie kroków w celu ograniczenia deficytu budżetowego, rating amerykańskiego długu na poziomie "potrójnego A", alias Jahwe z możliwych, będzie zagrożony. Wtorkowy poranek przynosi zdecydowane umocnienie wspólnej waluty w relacji do dolara. O godzinie 9:16 tok EUR/USD testował ilość 1,3687 dolara pod 1,3626 o godzinie 8-ej i przy wczorajszego zamknięcia 1,36 dolara.znawca Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych Andrzej Radzikowski ocenił w rozmowie z PAP, że przedstawiony za pośrednictwem rząd plan Rozwoju i Konsolidacji 2010-2011, to pomysł na oszczędzanie kosztem emerytów, a nie na poprawę finansów państwa. casus rocznego rozliczenia podatku dochodowego nie nieustannie kończy się na wypełnieniu i złożeniu zeznania. od czasu do czasu trzeba plus uiścić podatek. Osoba, która nie wywiąże się z tego obowiązku, musi rozliczać się z dopłatą odsetek za zwłokę, ukaraniem grzywną i wszczęciem egzekucji. Niemiecka ekonomia skurczyła się w ubiegłym roku o 5 odsetki - takie są pierwsze szacunki podane przy użyciu niemieckie sekretariat statystyczne. Rynek oczekiwał, że PKB stopniało o 4,8 procent. Dla porównania rok 2008 Niemcy skończyły wzrostem o 1,3 procent.

Szejnfeld: 0,8 proc. wzrostu PKB w 2009 r. realne


podsekretarz gospodarki Adam Szejnfeld ocenia, że osiągnięcie w tym roku prognozowanego poziomu wzrostu gospodarczego blisko 0,8 proc. jest realne. Jego zdaniem, symptomy ożywienia pozwalają posiadać nadzieję, że rzeczywiste wskaźniki mogą być lepsze od prognoz.

Związki planują akcję "Niech Wall Street zapłaci"


Przewodniczący centrali związkowej AFL-CIO Richard Trumka słucha, gdy Andres i Esteban Contreras opowiadają, jak Andres powrócił do domu rodzinnego, żeby wspomóc w opłacaniu czynszu i rachunków za lekarstwa, bo ich tata stracił pracę a matce zmniejszono liczbę godzin. Czy wiedzą oni, pytał następnie Trumka, że bankierzy z Wall Street wypłacili swoim podwładnym 16,2 mld dol. premii? – Jeśli wy i wasi kompania mielibyście okazję porozmawiać z tymi z Wall Street, co byście poweidzieli? – zapytał.

zakupy w internecie takie same jak w sklepie


Sklepy internetowe nie będą mogły być gorzej traktowane niż te, tradycyjne - pisze "Rzeczpospolita".

złoty będzie dokonywać inwazji 4,0 za euro!


Dane o PMI opłacalnie wpłynęły na tok złotego, jaki przypuszczalnie kontynuować ku poziomowi 4,04 za euro - oceniają analitycy. Ich zdaniem mocniejszy złoty oraz wiara w przyszłość na rynku mogą obwarować targowisko obligacji, szczególnie długi basta krzywej.

4 mln osób ma dłużników zalegających ze spłatą zobowiązań


4 mln osób w naszym kraju ma dłużników, którzy zalegają im ze spłatą zobowiązań - głównie nie oddają pożyczonych pieniędzy. Szacuje się, że dług Polaków sięga 106-108 mld zł - poinformował w poniedziałek naczelny Krajowego Rejestru Długów Adam Łącki.

Związek Banków Polskich: za rok możliwe podwyżki cen mieszkań


Ceny mieszkań stabilizują się, a Polacy chętniej biorą kredyty mieszkaniowe - to główne wnioski z raportu opublikowanego w piątek z wykorzystaniem Związek Banków Polskich. Zdaniem autorów badania, jeżeli nie przybędzie inwestycji mieszkaniowych, to ceny po kilku miesiącach spadków znów mogą pójść w górę.

Łódzkie/ Szkolenia dla pracowników Indesitu ze środków unijnych


117 pracowników z łódzkich fabryk Indesit Company Polska przejdzie szkolenia dofinansowane ze środków unijnych. We wtorek władze województwa podpisały umowę w tej sprawie z Łódzką Agencją Rozwoju Regionalnego (ŁARR).

Czynniki zewnętrzne potem sprzyjają


Wczorajszą sesję w segmencie największych spółek wypada oceniać z perspektywy odjęcia prawa do dywidendy od akcji TPSA natomiast KGHM, co miało charakterystyczny przeczący oddziaływanie na wartość WIG20. Uwzględniając ten fakt, ostateczna zniżka indeksu o 0,8% jest tak nie inaczej pozytywnym ruchem odzwierciedlającym lekką przewagę popytu nad podażą.

Skrzypek: należy spokojnie zacząć się zastanawiać nad podwyżkami stóp procentowych


Średnioroczna inflacja w 2010 r. powinna się znaleźć w celu. W lipcu inflacja zapewne osiągnie najniższy poziom, a później może zacząć nieznacznie wzrastać - powiedział szef NBP Sławomir Skrzypek. Skrzypek uważa, że należy rozważnie zacząć się zastanawiać nad podwyżkami stóp procentowych.

NWR ma umowę kredytową o wartości 141 mln euro


Spółka górnicza NWR, działająca głównie w Czechach, ma dziewięcioletnią umowę kredytową o wartości 141 mln euro na sfinansowanie zakupu pięciu nowych zestawów wielościanowych, dostarczanych w ramach drugiej fazy Programu Optymalizacji Produktywności NWR (POP 2010), poinformowała spółka w komunikacie we wtorek.

Gant przydzielił wszystkie oferowane akcje serii N


Gant Development przydzielił całą pulę 3.223.580 akcji zwykłych na okaziciela serii N z prawem poboru dla dotychczasowych akcjonariuszy. dół redukcji zapisów dodatkowych wyniosła 96,27 proc. - podała spółka w komunikacie.

Ropa drożeje z powodu mroźnej pogody i spadku jej zapasów w USA


Ropa naftowa drożeje w środę na rynkach paliw z powodu mroźnej pogody, która przyczynia się do wzrostu zapotrzebowania na paliwa opałowe. Kolejnym czynnikiem wpływającym na zwyżkę notowań jest obniżenie amerykańskich zapasów tego surowca - podają maklerzy.

Rynek pracy w Polsce okiem fachowców


coraz dwa lata temu uzdolnienie na rynku pracy dyktował pracownik. To on przebierał w ofertach, a pracodawcy, aby zapobiec swoich pracowników przed przejściem do konkurencji, byli zmuszeni unosić im pensje.

Dyskryminacja: Będą kary za odmowę usługi


Każda figura będzie mogła domagać się odszkodowania za dyskryminację w dostępie do np. oświaty, opieki zdrowotnej i usług.

Celem Ciechu - obniżka długu netto


zmniejszenie zadłużenia netto to jeden z najważniejszych celów zarządu Ciechu - dowiedział się "Parkiet".

Jeśli szukasz w Zakopanem adwokata pomożemy ci rozwiązać każdy problem prawny. Nasz adwokat Zakopane posiada niezbędne doświadczenie, aby skutecznie reprezentować przed sądem zarówno osoby fizyczne jak i podmioty gospodarcze. Nasz adwokat Zakopane od wielu lat prowadzi kancelarię adwokacką w Zakopanem oraz w Rabce Zdrój. Jeśli chcesz, żeby pomógł ci adwokat w Rabce Zdroju znajdziesz tam również naszą kancelarię. Od wielu lat adwokat Zakopane pomaga mieszkańcom Zakopanego rozwiązywać problemy z zakresu prawa gospodarczego oraz prawa rodzinnego.