74 proc. Polaków z przeciwnej strony zrównaniu wieku emerytalnego


74 proc. Polaków jest przeciw zrównaniu wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn, wybieg takie popiera 20 proc. - wynika z sondażu CBOS. Zrównaniu wieku emerytalnego częściej sprzeciwiają się kobiety niż mężczyźni.

Podejmowane od początku tygodnia próby odreagowania niedawnych spadków nabierają dynamiki. Środowe niejako 2 proc. zwyżki indeksów w Paryżu i Frankfurcie dzień dzisiejszy miały swoją kontynuację. Do tej tendencji przyłączyła się niemrawa przedtem i kapryśna Wall Street, dokąd wskaźniki w pierwszej części sesji skoczyły o nad 2 proc. Wzrosły wskutek tego nadzieje na bardziej wyraźną poprawę giełdowej koniunktury. Do pełni szczęścia non stop jeszcze sposób daleka. W piątek po południu złoty był trochę mocniejszy, niż na otwarciu. Za euro płacono 4,1250 zł, a zielony spadł w okolice 3,2850 zł. To w dużej mierze rezultat wzrostu EUR/USD i poprawy sytuacji na giełdach. odpowiednio przyjęto informacje z Niemiec, gdzie obie izby parlamentu zgodziły się na część tego kraju w mega-pakiecie stabilizacyjnym (udział ma wynieść 148 mld EUR). Inwestorzy czekali także na wyniki dzisiejszych prac grupy roboczej Ecofinu, które mogą wystawać się początkiem całego cyklu koniecznych reform w Unii Europejskiej. Trzecia w tym tygodniu sesja na polskim rynku finansowym upłynęła w wyśmienitych nastrojach. W środę o godz. 16:15, na warszawskim parkiecie, ewidencja WIG zwyżkował o 2,24%.W nieruchomościach, o które upominają się byli właściciele, drzemią miliardy złotych. przedstawicielstwo Nieruchomości Rolnych idzie więc na rekord. W przyszłym roku ma szansę podwoić sprzedaż gruntów - pisze "Puls Biznesu". co najwyżej 50 zł zapłacą kolekcjonerzy za 20-złotowe banknoty z wizerunkiem Fryderyka Chopina. Od rana trwa już przetarg internetowa, która zakończy się w piątek. Lepiej nie zwlekać, bo chętnych nie brakuje, a na licytację wystawiono zaledwie 100 tys. sztuk banknotów ze 120 tys. wyemitowanych. Tyska warsztat Fiata wznawia produkcję po wakacyjnej i remontowej przerwie. Wstrzymanie prac było krótsze niż planowano, ponieważ potrzeba posiadania na nowe samochody wciąż rośnie. warsztat poszukuje też nowych pracowników - i już teraz hobby pracą jest ogromne.

Decydenci z G20 zgadzają się, że jest zanadto wcześnie, by odłączać ekonomiczną kroplówkę, ponieważ globalne ożywienie gospodarcze jest wciąż kruche, powiedział w wywiadzie dla Reutera brytyjski minister finansów, Alistair Darling.

Od środy strajkują pracownicy poznańskich Zakładów Naprawczych Taboru Kolejowego (ZNTK). Licząca ok. 360 osób załoga nie otrzymała pensji za luty i marzec br. Zarząd firmy obiecał, że pieniądze trafią na konta we wtorek. Wzrost cen żywności w miesiącach letnich może wynieść 2-3 proc. w ujęciu rocznym - ocenił w rozmowie z PAP Artur Ławniczak, podsekretarz rolnictwa i rozwoju wsi.

Goldman Sachs Group Inc was charged with fraud by the U.S. Securities and Exchange Commission over its marketing of a subprime mortgage product designed to fail. ING obniżył rekomendacje dla europejskiego sektora bankowego do "niedoważaj", do "przeważaj" podwyższona została chociaż rekomendacja dla wielu defensywnych sektorów takich, jak: ochrona zdrowia, branża telekomunikacyjny oraz przemysł spożywczy. We Francji w lutym 2010 r. wydatki konsumentów nieoczekiwanie spadły, już inny miesiąc z rzędu, m.in. po pogorszeniu się sytuacji na rynku pracy.w toku dzisiejszej sesji europejskiej złoty cokolwiek stracił na wartości. bieg EUR/PLN odnotował zwyżkę do istotnego oporu 3,8600. Próba przebicia tej bariery zakończyła się chociaż niepowodzeniem. nie wcześniej wzrost ponad jej ilość zaneguje wcześniejsze sygnały do większych spadków. Złotemu w trakcie dzisiejszych notowań zaszkodziły spadki, jakie obserwowaliśmy na giełdach Starego Kontynentu. Główne indeksy traciły dzisiaj ponad 1%. czyn ten należy odnosić się tymczasem jako typowe odstresowanie po ostatnich solidnych wzrostach. 13 zł za telefon, 20 zł za list, 110 zł za odwiedziny - tak wiele banki liczą sobie za ponaglanie nas w spłacaniu kredytów. W tym roku zbiorą rekordowe żniwo, bo długi rosną na potęgę - pisze "Gazeta Wyborcza". Fed nie zaskoczył. Tak jak oczekiwaliśmy poprawka komunikatu była kosmetyczna, a kluczowa powiedzenie "extended period" została zachowana. To nie wystarczyło niemniej jednak do powstrzymania spadków w notowaniach EURUSD. Umacniający się zielony nie jest dobrą wiadomością ani dla rynków akcji, ani dla notowań złotego.

W październiku 509 zakładów zadeklarowało zwolnienie 38,1 tys. pracowników


Z danych GUS na wystarczy października 2009 roku wynika, że 509 zakładów pracy zadeklarowało zdjęcie w najbliższym czasie 38,1 tys. pracowników, w tym z sektora publicznego 15,0 tys. osób - podał GUS w środę w komunikacie.

Nowego pracownika powinno się zameldować do PIP


Od inspektora Państwowej Inspekcji Pracy (PIP) uzyskałem informację, że każdorazowe praca nowego pracownika powinno być zgłoszone odpowiedniemu inspektoratowi PIP, a niedopełnienie tego obowiązku jest zagrożone mandatem. Czy to prawda? Jeśli tak, zachciej o wskazanie element prawnej tego obowiązku. Nadmieniam, że firma jest zgłoszona w PIP.

Akcje Venture Incubator wzrosły w debiucie na NewConnect o 14 proc.


Akcje firmy Venture Incubator wzrosły na otwarciu w pierwszym dniu notowań na rynku NewConnect o 14 proc., do 0,57 zł.

Goldman Sachs to nie tylko pozór do korekty


Sprawa zarzutów wobec Goldman Sachs na razie dość powszechnie uznawana jest w wyższym stopniu za pretekst do korekty na rynku akcji niż pasztet o większej wadze. wolno się wszelako spodziewać, że zatoczy szerszy krąg i stanie się podstawą do poważniejszych zmian w funkcjonowaniu rynków finansowych, które lecz były zapowiadane już wcześniej.

komitet finansów odrzuciła większość poprawek do projektu ustawy hazardowej


Posłowie sejmowej komisji finansów publicznych odrzucili w czwartek większość z 30 poprawek do ustawy hazardowej, m.in. poprawkę zgłoszoną przez posłów z PiS, zgodnie z którą w kasynie mogłoby działać maksymalnie 30 automatów do gier. Rządowy wzorzec zakłada, że nie może być ich więcej niż 70.

Większość za licencjami dla maklerów


rezygnacja z licencji maklera i doradcy i wprowadzenie dla nich egzaminów interwencyjnych będą niekorzystne dla rynku - ocenia 90 proc. firm inwestycyjnych, a informuje o tym "Parkiet". całokształt wskazuje wprawdzie na to, że proponowane za pomocą Komisję Nadzoru Finansowego zmiany prawa trafią do Sejmu.

Sarkozy: U.S. setting bad example on protectionism


President Nicolas Sarkozy of France accused Washington on Friday of setting the wrong example on protectionism, suggesting there had not been a level playing field in the race for a $50 billion refuelling plane contract.

Rekordowa sesja


Dzisiejsza sesja na warszawskim parkiecie zakończyła się wzrostami wszystkich głównych indeksów. rejestr WIG20 zakończył się na poziomie 2469 pkt, wzrost o 1,05 proc., rejestr średnich spółek zyskał 1,35 proc., tymczasem sWIG80 0,73 proc.

Sklepy przedtem mistrzostwami będą łowiły Polaków


Takie imprezy jak igrzyska olimpijskie w zimowa w Kanadzie czy piłkarskie czempionat świata w RPA mogą spowodować w tym roku postęp sprzedaży telewizorów o 10-15 proc. - czytamy w "Rzeczpospolitej". Liczą na to w podobny sposób producenci jak i sieci sklepów z elektroniką.

Będzie pogłębienie tendencji spadkowej?


Indeks odnotował w pierwszej fazie spadek do 37383 pkt., a w drugiej części tygodnia indeks korygował spadek. Zwyżka została powstrzymana nieco do góry 50% zniesienia spadku, co jest typowe dla tego typu fal. Najbliższe wsparcie znajduje się na38148 pkt., a przełamanie tego poziomu będzie zapowiadało test poziomu 37854 pkt.

niezdrowy pierwsza zasada sesji w Europie


Miniona sesja giełdowa na Wall Street przyniosła wzrosty głównych indeksów, przerywając tym samym dwudniową zniżkę wartości akcji. rozkład Dow Jones zyskał 0,9 proc., S&P 1 proc., a technologiczny Nasdaq zwyżkował o 1,3 proc. Giełdy w USA odnotowywały wzrosty pomimo wczorajszych słabszych od oczekiwań danych z amerykańskiego rynku nieruchomości.

Sondaż: 29 proc. Polaków uważa, że przyjęcie euro będzie korzystne


29 proc. Polaków uważa, że przyjęcie za pomocą własny kraj europejskiej waluty będzie korzystne; przeciwnego zdania jest 37 proc. badanych - wynika z opublikowanego we wtorek sondażu TNS OBOP.

TK: podatnik musi na bieżąco śledzić zmiany w nieomal


Podatnik, który po wyroku Trybunału Konstytucyjnego zyskał regulacja do ponownego rozpatrzenia sprawy za pomocą organy skarbowe, ma tylko 30 dni na złożenie wniosku. Prowadząc działalność gospodarczą, winien on na bieżąco śledzić zmiany w prawie, więc jeśli nie złoży wniosku w terminie, traci przepis do wznowienia postępowania - orzekł we wtorek Trybunał Konstytucyjny.

Wenezuela wprowadza racjonowanie energii w całym kraju


Rząd Wenezueli wprowadził we wtorek racjonowanie energii elektrycznej w całym kraju; co drugi dzień dostawy prądu będą przerywane na - maksymalnie - kwartet godziny; ma to zapobiec kryzysowi energetycznemu.

DM PKO BP podniósł cenę akcji PA Nova


Analitycy DM PKO BP w raporcie z 16 października podwyższyli cenę docelową akcji PA Nova do 36,50 zł z 27,50 zł wcześniej i podtrzymali dla nich rekomendację "kupuj".

Jeśli szukasz w Zakopanem adwokata pomożemy ci rozwiązać każdy problem prawny. Nasz adwokat Zakopane posiada niezbędne doświadczenie, aby skutecznie reprezentować przed sądem zarówno osoby fizyczne jak i podmioty gospodarcze. Nasz adwokat Zakopane od wielu lat prowadzi kancelarię adwokacką w Zakopanem oraz w Rabce Zdrój. Jeśli chcesz, żeby pomógł ci adwokat w Rabce Zdroju znajdziesz tam również naszą kancelarię. Od wielu lat adwokat Zakopane pomaga mieszkańcom Zakopanego rozwiązywać problemy z zakresu prawa gospodarczego oraz prawa rodzinnego.