PHF przedłużył prekluzja składania ofert na Polfę stolica Polski do 5 maja


Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski zapowiedział w poniedziałek, że chyba że posiedzenie RPP będzie przebiegało "pomyślnie", to nie będzie chciał planowo przyspieszać procedur związanych z powołaniem nowego prezesa NBP.

Jastrzębska Spółka Węglowa ma nowe pomysły na zagospodarowaniem matanu towarzyszącego pokładom węgla. towarzystwo myśli między innymi o wykorzystaniu gazu do celów komunalnych. Giełdowe spółki z optymizmem patrzą w czas przyszły - taki wniosek można wysnuć z lektury 27 opublikowanych do tej pory prognoz wyników finansowych na 2010 rok - pisze "Parkiet". Prof. Stanisław Sołtysiński - jeden z najwybitniejszych polskich prawników - otrzymał w czwartek tytuł doktora honoris causa Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.Delegalizacja gier na automatach poza kasynami, zakaz urządzania wideoloterii, bitwa z hazardem wśród osób na dole 18. roku życia i wyższe podatki dla branży hazardowej - to niektóre z założeń projektu ustawy o grach liczbowych i hazardowych, przedstawione na wtorkowej konferencji przez premiera Donalda Tuska. Brazylijski perkusista Antonio Luis Alves de Souza zmarł w wieku 54 lat na przystęp serca. 13 lipca odbędzie się przetarg udziałów spółki Kopalnie Odkrywkowe Surowców Drogowych w Wilkowie - poinformował w pierwszy dzień tygodnia ministerstwo skarbu. interes zajmuje się wydobyciem bazaltu. Zgłoszenia do udziału w licytacji inwestorzy mogą składać w MSP do 5 lipca.

Niektórzy nawet w kryzysie mają prawdziwą hossę! personel banku inwestycyjnego Goldman Sachs z niecierpliwością czekają na największe w historii premie.

Wdowa po Andrzeju Przewoźniku od RMF FM dowiedziała się o zatrzymaniu czterech rosyjskich żołnierzy w związku z kradzieżą kart bankomatowych jej męża. Polisy OC i AC dość nie są najdroższe na Mazowszu - wynika z badania przeprowadzonego z wykorzystaniem internetową porównywarkę ubezpieczeń komunikacyjnych Rankomat.pl. Znacznie więcej zapłacą mieszkańcy województw pomorskiego i śląskiego

Rada nadzorcza Gdańskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej powołała w dniu 23 kwietnia br. Igora Wasilewskiego na stanowisko członka zarządu spółki. Będzie on ustępliwy w niej za obszary techniczne. Wypadek w pobliżu pracy generuje dodatkowe obowiązki po stronie zatrudniającego. Chodzi tu m.in. o ustalenie okoliczności natomiast przyczyn tego niefortunnego zdarzenia. Pracodawcy powinni pamiętać, że od 3 lipca 2009 r. obowiązują nowe przepisy w tym zakresie. Pod dosyć tego ubiegłego tygodnia pisaliśmy, że inne rynki (przede wszystkim obligacje amerykańskie zaś jen japoński) nie potwierdzają sygnałów wzrostowych na giełdach.# dochodzą kolejne opinie ekonomistów # - Polka przez cały czas ma o wiele gorszą sytuację na rynku pracy niż przeciętna Europejka. wielce częściej jest bezrobotna i trudniej jej sumować pracę z wychowywaniem dzieci. Na dodatek pensje Polek są o nieomal jedną szóstą mniejsze niż zarobki mężczyzn - wynika z najnowszego raportu Komisji Europejskiej o równości kobiet a mężczyzn, do którego dotarł "Dziennik gazeta Prawna" Amerykanie odetchnęli z ulgą. W III kw. gospodarka urosła aż o 3,5 proc. Najdłuższa wycofywanie się od Wielkiego Kryzysu z lat 30. została zakończona.

Rynki kapitałowe VIII 2009


Po wystrzałowym lipcu, nadszedł okres stabilizacji. Byki musiały odsapnąć po zakończonym sukcesem lipcu. Niedźwiedzie, niedaleko przypuszczonego ataku, nie zdołały ściągnąć indeksu niżej 2000 pkt. W drugiej części miesiąca byki wróciły z wakacji, w rezultacie indeks blue chipów zanotował stan najwyższy od października zeszłego roku.

komenda ROHS 2002/95/WE (Ograniczenie użycia substancji niebezpiecznych)


Na zamknięciu WIG zyskał 1.620%


ranny przypuszczalnie żądać od ubezpieczyciela pokrycia kosztów najmu pojazdu zastępczego za okres, w którym nie może bawić się swojego uszkodzonego samochodu. Decydując się na najem auta zastępczego, nie musimy zmierzać najtańszej oferty najmu dostępnej na rynku - uważa komitet Nadzoru Finansowego.

URE: na razie nie będzie podwyżek cen gazu


Na razie nie będzie podwyżek cen gazu dla odbiorców indywidualnych - zapewnia Urząd Regulacji Energetyki. konkluzja PGNiG przez cały czas jest rozpatrywany - powiedziała w poniedziałek PAP rzeczniczka URE Agnieszka Głośniewska.

1 mln mkw magazynów czeka na chętnych


Na wynik wycofania się inwestorów z realizacji projektów spekulacyjnych na targ weszło jedynie ok. 857.000 m2 nowej powierzchni magazynowej, czyli o około połowę mniej niż w ...

Aktywa polskich klientów Franklin Templeton Investment sięgają 900 mln zł


w pewnym sensie sto osób ma szanse za darmo być w użyciu kwalifikacje w zakresie obsługi obrabiarek sterowanych numerycznie CNC. Projekt, kto realizuje ognisko Rozwoju Społeczno-Ekonomicznego (CRSE) z Sędziszowa Małopolskiego (Podkarpackie), finansowany jest z Programu Operacyjnego finanse Ludzki; jego zaleta to ponad 1,1 mln zł.

Podkarpackie. Ruszył program szkolenia bezrobotnych


bez mała sto osób ma szanse gratis utrzymywać się kwalifikacje w zakresie obsługi obrabiarek sterowanych numerycznie CNC. Projekt, kto realizuje ognisko Rozwoju Społeczno-Ekonomicznego (CRSE) z Sędziszowa Małopolskiego (Podkarpackie), finansowany jest z Programu Operacyjnego kapitał Ludzki; jego zaleta to ponad 1,1 mln zł.

Biuletyn Nr 40 (491) 5 - 11 października 2009 r.


sekretarka stanu w MG Adam Szejnfeld spotkał się 30 września br. z delegacją japońskiej organizacji International Friendship Exchange Council (FEC), której przewodniczył Akito Naito. Tematem spotkania były warunki inwestowania w Polsce i rozwój polsko-japońskiej wymiany handlowej.

Kursy fryzjerstwa i stylizacji paznokci dla rolników


Rolnicy z Warmii i Mazur mogą się trenować z fryzjerstwa i stylizacji paznokci. Kursy, na które trwa w tym momencie nabór, finansuje unijny Europejski kasa Społeczny.

PSE Operator nie planuje połączenia z Kaliningradem


PSE-Operator planuje w 2015 roku uruchomienie połączenia elektroenergetycznego z Litwą, a po 2020 roku - z Niemcami. spółka jeszcze w tym roku będzie powiadać z PGE na kwestia przesyłu energii do Szwecji, nie planuje chociaż połączenia z Kaliningradem - powiedziała PAP stary spółki PSE-Operator Stefania Kasprzyk.

Eurostat: polski niedostatek budżetowy powyżej średniej unijnej


\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"II Puchary Nagle okaże się, że nie masz czasu na nic, co nie dotyczy życia towarzyskiego. Bez względu na sytuację zewsząd pojawią się namowy spotkań, VIP niespodziewanie zacznie z tobą flirtować, persona pozostały obdarzy miłym komplementem. wskutek temu odprężysz się i nabierzesz sił do walki o realizację prawdziwych marzeń. horoskop.wp.pl

LOTOS na Lotnisku Chopina w Warszawie


skład LOTOS, jej towarzystwo zależna LOTOS Tank i zakład pracy Państwowe „Porty Lotnicze” podpisały dzisiaj list intencyjny odnośnie do współpracy w dostarczaniu paliwa lotniczego, smarów i innych materiałów technicznych do samolotów operujących z warszawskiego Lotniska Chopina.

Van Rompuy odpowiada na list Tuska: Wartościowe uwagi


Głupiec W trwałych związkach przypuszczalnie zdekonspirować się kryzys. To przede wszystkim spraw rutyny, ale i pozornego dbania o wzajemne relacje emocjonalne. To twoi podstawowi wrogowie, dlatego musisz zadenuncjować im bezwzględną walkę. Przede wszystkim przestań udawać, od tego czasu zadbaj o osobisty wygląd. Na pierwsza zasada wydaj walkę swojej sylwetce, poradź się fryzjera, jak przekształcić tę samą od lat fryzurę. I koniecznie więcej optymizmu - wręcz przeciwnie tak możesz odzyskać dawne piękne momenty. horoskop.wp.pl

Rostowski: odrzucono nasze propozycje finansowania walki ze zmianami klimatu


Dwie popierane za pomocą Polskę propozycje rozdzielenia między kraje członkowskie UE wsparcia najuboższych krajów świata w walce ze zmianami klimatycznymi zostały odrzucone - powiedział na zakończenie spotkania ministrów finansów "27" w Luksemburgu minister Jacek Rostowski.

naczelny OECD ostrzega przed bańką spekulacyjną


- Istnieje zagrożenie, że w Brazylii, Indiach i innych krajach rynków rozwijających się mogą wystąpić bańki spekulacyjne - powiedział w czwartek Angel Gurria, sekretarz wszechstronny Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju OECD

Jeśli szukasz w Zakopanem adwokata pomożemy ci rozwiązać każdy problem prawny. Nasz adwokat Zakopane posiada niezbędne doświadczenie, aby skutecznie reprezentować przed sądem zarówno osoby fizyczne jak i podmioty gospodarcze. Nasz adwokat Zakopane od wielu lat prowadzi kancelarię adwokacką w Zakopanem oraz w Rabce Zdrój. Jeśli chcesz, żeby pomógł ci adwokat w Rabce Zdroju znajdziesz tam również naszą kancelarię. Od wielu lat adwokat Zakopane pomaga mieszkańcom Zakopanego rozwiązywać problemy z zakresu prawa gospodarczego oraz prawa rodzinnego.