TP SA ma 8 mld zł. Kogo kupi? "Tak na na serio widać wręcz przeciwnie P4"


Telekomunikacja Polska (TPSA) ma obecnie wolne zasoby finansowe w wysokości chociażby 8 mld zł, które może przeznaczyć na przejęcia, poinformował w poniedziałek pryncypał TPSA Maciej Witucki

... Analizujemy kategoria zejścia poniżej 50 proc. akcji Lotosu - taką zaskakującą deklaracją podzielił się z "Pulsem Biznesu" Mikołaj Budzanowski, wiceminister skarbu, dostępny m.in. za przemysł naftowy. Co więcej, resort jest gotów pozbyć się kontroli nad wiceliderem naszego rynku paliwowego. Zasady opodatkowania zysków z inwestycji w przyszłym roku nie zmienią się. To dobra dana dla towarzystw, bo likwidacja tzw. podatku Belki spowodowałaby mus wycofania się z oferowania tzw. polisolokat, z których w tym roku ubezpieczyciele zbiorą chociażby 7-8 mld zł. To krótkoterminowe umowy ubezpieczenia na trwanie i dożycie, które pełnią takie funkcje jak lokata bankowa. skoro od polis nie płaci się podatku Belki, pula sprzedający takie produkty przypadkiem zaoferować wyższe oprocentowanie.- Nie mam zamiaru przegapić takiej okazji - mówi Rzeczpospolitej Temel Kotil, szef Turkish Airlines, o ewentualnym kupieniu naszego narodowego przewoźnika W piątek na polskie ekrany trafia aż 7 nowych tytułów. Wśród nich: najświeższy film Jima Jarmuscha "Limits of Control", sensacja festiwalu w Wenecji - austriackie "Lourdes", czy debiut Marcina Wrony "Moja krew". Wreszcie, coś dla fanów Marilyn Monroe - do kin wraca klasyczne "Pół żartem, pół serio". Prezes Telewizji Polskiej chce zakablować ośrodki wypoczynkowe, dawną siedzibę w Gdańsku i działkę w Krakowie, a na przestrzeni kampanii dokonać konfiskaty politykom najlepszy czas antenowy, ujawnia "Rzeczpospolita"

Wynegocjowane w ubiegłym tygodniu porozumienie pośrodku Gazpromem a Polskim Górnictwem Naftowym i Gazownictwem przewiduje, że dodatkowe dostawy rosyjskiego gazu ziemnego do krajowy rozpoczną się jeszcze w tym roku - informuje w poniedziałek dziennik "Kommiersant", powołując się na nie wymienionego z nazwiska "wysokiego rangą menedżera PGNiG".

ustalenia polskiego rządu z Komisją Europejską w sprawie nowego planu rozdziału uprawnień do emisji CO2 dobiegają końca - informuje „Rzeczpospolita”. Komorowski zapowiedział, że jeśli PiS nie przestanie przypisywać PO i jemu łatki zwolenników prywatyzacji służby zdrowia, to on złoży pozew w trybie wyborczym do sądu. Chciałbym przestrzec przed kłamstwem uprawianym w ramach kampanii wyborczej, chciałem przestrzec kolegów z PiS, nie róbcie tego rodzaju świństwa - powiedział pretendent PO.

Pięć firm wpłaciło wadia uprawniające do udziału w przetargach na części majątku stoczni Gdynia, a trzy firmy - na aktywa szczecińskiego zakładu - poinformował w środę dysponent kompensacji Roman Nojszewski z firmy Bud Bank Leasing, odpowiadającej za podział, wycenę i sprzedaż majątku stoczni w Gdyni i Szczecinie. Minister środowiska prof. Maciej Nowicki poinformował we wtorek w Poznaniu, na otwarciu Międzynarodowych Targów Ochrony Środowiska Poleko 2009, że w pierwszym tygodniu grudnia powinna zostać podpisana umowa między Polską a Irlandią na sprzedaż uprawnień do emisji dwutlenku węgla, wynikająca z protokołu z Kioto. Z początku zarzucono im szpiegostwo, w tej chwili odpowiadają za korupcjęJak pokazują dane Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji w 2009 roku 35 720 kierowców ukarano za rozmawianie przy użyciu telefon komórkowy trzymany niedaleko uchu. Mandat za ... skład Lotos obniżyła ceny paliw - poinformowało w piątek sekretariat prasowe spółki. O 21 zł na tysiąc litrów spadła cena benzyny bezołowiowej 95 i 95AL, a o 22 zł na tysiąc litrów - cena benzyny bezołowiowej 98. 30 miliardów euro - taką kwotę, zgodną z wcześniejszymi ustaleniami, zgodził się obdzielać na asystent przeżywającej zastój monetarny Grecji internacjonalny kapitał Walutowy. Decyzja zapadła kiedy unijni ministrowie obradowali w Brukseli nad tym jak asekurować rynki finansowe zanim nerwowymi ruchami w nadchodzącym tygodniu

zbiorowisko EuRoPol Gazu uzgodniła taryfy za tranzyt gazu na 2010 r.


skupisko Nadzorcza EuRoPol Gazu, spółki eksploatującej polski dyscyplina gazociągu Jamał-Europa, którym rosyjski gaz płynie do Polski, a dalej do Niemiec, uzgodniła wysokość opłat za usługi tranzytowe w 2010 roku - poinformował Gazprom.

PDA spółki Berling zadebiutowały na warszawskiej giełdzie


Prawa do akcji dystrybutora maszyn i urządzeń chłodniczych Berling SA zadebiutowały w czwartek na warszawskiej giełdzie po 7,71 zł, alias o 10 proc. powyżej ceny emisyjnej na poziomie 7 zł

Stopa bezrobocia w USA bez zmian


Departament Pracy USA podał, że stopa bezrobocia w grudniu wyniosła 10 proc.

Testowe loty Airbusa nad Francją i Niemcami


\"\" 1 grudnia 2009 roku zmieniła się Europa. Po kilkuletniej walce europejskich polityków i pokonaniu wielu przeszkód, wszedł w życie Traktat Lizboński, który ma polepszyć funkcjonowanie Unii Europejskiej tudzież wywyższyć jej rangę na arenie międzynarodowej. Czym jest, co postanawia i dlaczego wzbudza tak wielkie emocje\?

PBG partnerem syndykat Alstom Power pod ręką ofercie na budowę bloku w Kozienicach


PBG zawarło wstępną umowę konsorcjum z ALSTOM Power, której celem jest współpraca w pobliżu złożeniu wspólnej oferty w przetargu na budowę bloku energetycznego w Elektrowni Kozienice - podał PBG w komunikacie.

FIXING NBP: 3.2912 zł za dolara; 4.0535 zł za euro


tok akcji E-Energo wzrósł na otwarciu w pierwszym dniu notowań na rynku NewConnect o 16 proc. do 1,16 zł. przebieg odniesienia wynosił 1 zł.

Tauron zbuduje farmę wiatrową o mocy 40MW, docelowo planuje 440MW


Tauron przez swoją firmę zależną Tauron Ekoenergia zamierza wybudować elektrownię wiatrową o mocy 40 MW w gminie Wicko blisko Lęborka i wkrótce ogłosi przetarg na wykonawcę inwestycji, poinformował brama firmy badawczej PMR.

Czy rybacy zablokują świnoujski port?


Tej wiosny po raz dziewiczy w historii w Polsce nie odbędą się śledziowe żniwa. Limit na ten rok został już wyczerpany. Rybacy zapowiadają blokadę portów

sprawozdanie z wykonania zobowiązań offsetowych w 2008 r.


Do końca 2008 r. podpisano 16 umów offsetowych z zagranicznymi dostawcami. atoli wartość zobowiązań offsetowych zrealizowanych w 2008 r. wyniosła ponad 0,8 mld dolarów, wynika ze „Sprawozdania z wykonania zobowiązań offsetowych za pomocą zagranicznych dostawców w 2008 r.”, przygotowanego przez Ministerstwo Gospodarki. dokument został przyjęty przez rząd 28 lipca br.

konstrukcja obwodnicy Jarosławia


Kraj nad Wisłą agencja Rozwoju Przedsiębiorczości poinformował, że 18 czerwca 2010 r. podpisana została umowa na realizację projektu „Budowa obwodnicy Jarosławia w ciągu cenny krajowej nr 4 ...

Ukrainiec okradł rosyjskiego kierowcę


Z notatnika aspiranta W miniony weekend, coś koło tego godz. pierwszej w nocy policjanci z Janowa Lubelskiego patrolowali okolice Modliborzyc. Przejeżdżając obok stacji paliw, zauważyli kręcącego się pomiędzy samochodami ...

akcja puder 8,23 mln zł straty netto w III kw. 2009 r., wzrost o 83,5% r/r


ekipa Lotos od wtorku, 17 listopada obniża ceny hurtowe benzyny bezołowiowej 95 o 24 zł a benzyny bezołowiowej 98 o 25 zł na tysiąc litrów.

dalszy ciemny w aferze funduszu Galleon


Hector Ruiz, poprzedni prezes firmy produkującej mikroprocesory AMD, jest najwyższym rangą menedżerem zamieszanym w aferę związaną z korzystaniem z nielegalnie zdobytych poufnych informacji w funduszu inwestycyjnym Galleon - pisze Financial Times.

Buczek: WIG ma szansę na 10-20 proc. wzrostu, ale teraz czas na wakacje


\\\\\\\\\\\\\\\"\\\\\\\\\\\\\\\" SKończył się szczyt klimatyczny w Kopenhadze, bez podpisania międzynarodowego traktatu redukującego emisję CO2. Uczestniczące w konferencji kraje nie mogły porozumieć się w najważniejszych sprawach: ograniczenia emisji CO2 zaś pomocy finansowej dla krajów rozwijających się. - sytuacja była desperacka - mówił na kilka godzin zanim końcem konferencji jeden z delegatów. Czytaj ekstra raport www.tvn24.pl/klimat

autostrada Wielkopolska miewa straty, ale Kulczyk zarabia


Kontrolowana za pośrednictwem Jana Kulczyka towarzystwo highway Wielkopolska nie może jeszcze wydzielać zysków z płatnej autostrady pod Poznaniem. acz przedsiębiorca w inny fortel już zapewnił sobie zyski z drogi.

Jeśli szukasz w Zakopanem adwokata pomożemy ci rozwiązać każdy problem prawny. Nasz adwokat Zakopane posiada niezbędne doświadczenie, aby skutecznie reprezentować przed sądem zarówno osoby fizyczne jak i podmioty gospodarcze. Nasz adwokat Zakopane od wielu lat prowadzi kancelarię adwokacką w Zakopanem oraz w Rabce Zdrój. Jeśli chcesz, żeby pomógł ci adwokat w Rabce Zdroju znajdziesz tam również naszą kancelarię. Od wielu lat adwokat Zakopane pomaga mieszkańcom Zakopanego rozwiązywać problemy z zakresu prawa gospodarczego oraz prawa rodzinnego.