Niewielka większość za wejściem do strefy euro


51 proc. Duńczyków opowiada się za wejściem do strefy euro, a 47 proc. jest temu przeciwnych - wynika z opublikowanego w czwartek sondażu, wykonanego na nakaz Danske Bank. Dania w referendum w 2000 r. odrzuciła inicjacja euro w miejsce korony.

Kolejna eksperyment wzrostu na GPW zakończyła się niepowodzeniem, a w końcówce notowań oferta osiągnęła wyraźną przewagę, po tym jak sprzedający przejęli kontrolę nad Wall Street. szczebel premiera Donalda Tuska przymierza się do aktualizacji planu konwergencji dotyczącego wejścia nasz do strefy euro. Poprawek do planu nie można atoli wprowadzić, zanim całkowicie nie zostanie wiadomy plan konsolidacji finansów publicznych. - W piątek premier Donald Tusk będzie przedstawiał myśl Konsolidacji i Rozwoju - powiedziała tvn24.pl rzeczniczka ministerstwa finansów Magdalena Kobos. plan konwergencji ogłoszony zostanie zaś w przyszłym tygodniu. To drugie droga rządu do przyjęcia euro. Około 5 tys. osób odwiedziło w sobotę polską ambasadę w Waszyngtonie z okazji tradycyjnego już "Open House", czyli otwarcia dla publiczności ambasad krajów Unii Europejskiej w przeddzień rozpoczęcia Tygodnia Europy 9 maja.lokalny Koncern Naftowy Orlen prowadzi analizy wystąpienia przesłanek do przeprowadzenia testów na trwałą utratę wartości aktywów - poinformowała spółka w piątkowym komunikacie, nie podając wprawdzie więcej szczegółów. Miniony tydzień na rynku złotego upłynął pod znakiem konsolidacji w notowaniach polskiej waluty. dzięki większa część czasu przebieg EUR/PLN pozostawał w przedziale wahań 4,1500 - 4,2000, a atut dolara oscylowała pomiędzy 2,7700 i 2,8000. sojusz Europejska na razie nie podwyższy swojego celu redukcji emisji CO2 do 30 proc., podtrzymując uzgodnione już stanowisko, że do roku 2020 zmniejszy swoje emisje o 20 proc., a pójdzie później nic bardziej błędnego wtedy, kiedy inne uprzemysłowione potęgi zdobędą się na porównywalny wysiłek.

tak jak rejestr WIG20, jak i rozkład szerokiego rynku WIG, ustaliły w poniedziałek tegoroczne rekordy i należały do ścisłej światowej czołówki. WIG20 wzrósł o 3,1 proc., WIG o 2,5 proc.

Nasze banki zdzierają z klientów więcej niż lichwiarze - alarmuje "Dziennik periodyk Prawna" i wykazuje, że regulacja antylichwiarska nie działa. świadczyć ma o tym rzeczywisty koszt kredytu, który wynosi nawet 60 proc. "DGP" sprawdziła oferty banków specjalizujących się w udzielaniu kredytów gotówkowych. W środę alians Niezależnych Przewoźników Kolejowych skieruje do Komisji Europejskiej skargę na lokalny ranga - poinformował dzień wczorajszy prezes związku Rafał Milczarski. Jego zdaniem, opłaty za korzystanie z torów ustalono w ten sposób, by preferowały państwowe PKP Cargo.

Za dziewięć miesięcy kończy się trwanie przejściowy, na który udało się dogadać się z Brukselą niższy VAT na książki, surowe mięso czy owoce. Wiceminister finansów Maciej Grabowski zdradził w TVN CNBC interes strategię rządu, zmierzającą do utrzymania ulg. Szymon Majewski - inwestor, któremu udało się otrzymać 1826-proc. stopę zwrotu na rachunku rzeczywistym w ciągu jednego miesiąca, mówi na temat swojego doświadczenia z inwestowaniem, strategii, procesach psychologicznych i zdobywaniu doświadczenia. Banki identyczny trwanie obniżają oprocentowanie lokat i w najbliższych miesiącach nic nie zmieni tego trendu. W ciągu ostatniego miesiąca oprocentowanie depozytów zmieniło na niekorzyść klientów 12 banków - wynika z przeprowadzonego z wykorzystaniem nas porównania.Od roku systematycznie rośnie zapędy funduszami inwestycyjnymi. Podpowiadamy jak wykonać przemyślanego wyboru. gospodarka amerykańska znajduje się w fazie ożywienia i bieg ten nie zostanie przerwany dzięki europejski kryzys zadłużenia - uważa przewodniczący oddziału Fedu z St.Louis James Bullard. An independent director committee of Alcon Inc. (ACL) said Friday that the company's strong earnings reinforce its belief that Novartis AG's (NVS) proposal is "grossly" inadequate.

Uwaga, kawowiec ze szkłem!


biznes Nestle Polska wycofuje z rynku niektóre kawy rozpuszczalne - informuje węzłowy Inspektorat Sanitarny. W niektórych słoikach, które znalazły się w sklepach, abstrahując od samej kawy mogą odnajdować się... drobinki szkła.

Hiszpania: w czasach kryzysu rodzi się mniej dzieci


dekoniunktura oszczędnościowy spowodował, że w Hiszpanii rodzi się mniej dzieci - poinformował we wtorek tamtejszy urząd typowy (INE). W 2009 roku zanotowano 10,73 urodzeń na 1000 mieszkańców. obniżenie liczby urodzeń wystąpił po raz pierwszy od 10 lat.

tydzień pod znakiem konsolidacji na rynku złotego


W mijającym tygodniu przebieg EUR/PLN za pośrednictwem większa część czasu pozostawał w wąskim przedziale wahań 3,8500 ? 3,8900. jeno na początku tygodnia wartość euro wzrosła w tym momencie w okolice 3,9100 zł, by niemniej w kolejnych dniach powrócić do konsolidacji. Polska waluta w głównej mierze podlega wpływowi nastrojów inwestycyjnych na światowych rynkach.

W środę sesja na GPW powinna rozpocząć się od wzrostów


Dziś sesja w Warszawie powinna zacząć się od wzrostów. Najważniejsze niemniej jednak jest to, co wydarzy się w kolejnych godzinach handlu. Prawdopodobnym scenariuszem przebiegu dzisiejszych notowań jest wprost powyżej wczorajszego zamknięcia a następnie stopniowe schodzenie indeksów w dół szczególnie w końcówce notowań.

liczba nowych bezrobotnych w USA spadła o 8 tys.


kwota osób ubiegających się po raz dziewiczy o zasiłek dla bezrobotnych w ubiegłym tygodniu spadła w USA o 8 tys. wobec poprzedniego tygodnia i wyniosła 470 tys. - poinformował w czwartek Departament Pracy USA.

EUR/USD na nowych tegorocznych minimach


Na głównej parze walutowej stale dominują niedźwiedzie - w poniedziałek widzimy kontynuację spadków, które rozpoczęły się społem z zakończeniem chwilowej euforii z początku poprzedniego tygodnia związanej z ustanowieniem mechanizmu stabilizacyjnego.

Czwarty postęp z rzędu,ale permanentnie pod oporem


początek tygodnia przyniósł solidne wzrosty na europejskich parkietach - w tym dodatkowo na GPW - a po udanej obronie majowych dołków w ubiegłym tygodniu przyszedł okres na forsowanie oporu.

Samorząd wynajmie nianię do dziecka


W marcu tego roku pod posiedzenie rządu ma trafić tzw. regulacja żłobkowa. Jej celem jest m.in. zachęcenie Polek do rodzenia - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Byki potem w dobrej formie


początek nowego tygodnia, napędzony wczorajszymi wzrostami w Stanach, uplasował indeksy na poziomach nieco wyższych od zamknięć czwartkowej sesji. Po kilku chwilach zawahania w początkowej fazie notowań byki znowu przystąpiły do ofensywy na warszawskim parkiecie.

Spain's debt problems need urgent response


Spain will be one of few economies to shrink in 2010 and its exit from the crisis will be difficult due to an unsustainable public deficit, Spanish bank BBVA's chairman said on Friday.

Indeksy GPW nieznacznie wzrosły po uspokojeniu sytuacji na świecie


bliźni koniec roku podtrzymuje indeksy na relatywnie wysokich poziomach, ale wciąż brakuje impulsów by podciągnąć je coraz wyżej, najchętniej na nowe szczyty oczywiście. Dzięki temu warszawska giełda zakończyła środową sesję na plusie.

PKP SA zarobiły 125 mln zł na nieruchomościach


541 przetargów na nieruchomości o wartości z grubsza 529 mln zł ogłosiła przez jedenastka miesięcy 2009 r. korporacja PKP SA - poinformował w środę eksponent firmy Michał Wrzosek. Przychody ze sprzedaży nieruchomości sięgnęły w zeszłym roku 125 mln zł.

Rośnie rola dyrektorów finansowych


Wzrasta przeznaczenie dyrektorów finansowych w firmach. Wymaga się od nich nie lecz wciąż obsługi bieżących operacji finansowych, ale działań na sprawa redukcji kosztów zaś szybkiego podejmowania decyzji - wynika z zaprezentowanego w środę badania przeprowadzonego przez IBM.

W 2012 r. niedobór spadnie do 3 proc. PKB


niedostatek sektora finansów publicznych spadnie w 2012 r. do poziomu 3 proc. PKB - powiedział w piątek wiceminister finansów Ludwik Kotecki. Zaznaczył, że zakłada to odświeżenie programu konwergencji, którą we wtorek ma zezwolić rząd.

Banki przestaną kochać ubogie rencistki


komitet Nadzoru Finansowego kończy prace nad rekomendacją T. Zobowiąże ona banki do dokładnego sprawdzania, czy klientów naprawdę stać na kredyt - zapowiada "Metro".

Jeśli szukasz w Zakopanem adwokata pomożemy ci rozwiązać każdy problem prawny. Nasz adwokat Zakopane posiada niezbędne doświadczenie, aby skutecznie reprezentować przed sądem zarówno osoby fizyczne jak i podmioty gospodarcze. Nasz adwokat Zakopane od wielu lat prowadzi kancelarię adwokacką w Zakopanem oraz w Rabce Zdrój. Jeśli chcesz, żeby pomógł ci adwokat w Rabce Zdroju znajdziesz tam również naszą kancelarię. Od wielu lat adwokat Zakopane pomaga mieszkańcom Zakopanego rozwiązywać problemy z zakresu prawa gospodarczego oraz prawa rodzinnego.