USA: reforma ubezpieczeń przyjęta


zjazd Stanów Zjednoczonych uchwalił przełomową reformę służby zdrowia. Dzięki niej zostanie objętych ochroną ponad 30 milionów Amerykanów, którzy nie mają ubezpieczenia zdrowotnego.

WIG20 ponownie okazał się jednym z najmocniejszych indeksów w Europie, rosnąc o 0,8 proc., w czasie gdy w Paryżu czy Londynie natężenie wzrostów była mniejsza. deficyt w budżecie środków unijnych utrzyma się do 2013 roku, a do 2015 roku powinna w nim pojawić się nadmiar środków UE nad wydatkami - poinformowała wiceminister finansów, Elżbieta Suchocka-Roguska. Rzeczpospolita Polska dobrze radzi sobie z globalnym kryzysem - tak Nouriel Roubini chwali krajowy kraj w wywiadzie udzielonym w Davos TVN CNBC Biznes. Ekonomista, który przewidział załamanie światowej gospodarki i od tego czasu nazywany jest "Doktorem Zagładą", jest beztroski o dalszy rozwój Polski, ale podkreśla, że nie każdy brzeg regionu ma tak dobre perspektywy.zredukowanie zapisów w wezwaniu ogłoszonym z wykorzystaniem Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne na własne akcje wyniesie 85 proc.- poinformował PAP we wtorek Stanisław Wedler, zwierzchnik spółki. Mamy szansę na nowy projekt motoryzacyjny cenny 325 mln zł. amerykański General Motors chce tymczasem grantu, a ministerstwo finansów się krzywi. jednak na nową technologię ostrzą sobie zęby Rosjanie i Niemcy - akcentuje "Puls Biznesu". Wzrasta użycie dyrektorów finansowych w firmach. Wymaga się od nich nie lecz obsługi bieżących operacji finansowych, ale działań na przedmiot redukcji kosztów oraz szybkiego podejmowania decyzji - wynika z zaprezentowanego w środę badania przeprowadzonego przy użyciu IBM.

złocisty umocnił się w pierwszy dzień tygodnia o 5 gr do dolara i euro w stosunku do piątkowego zamknięcia. O godzinie 17-tej tok USD/PLN testował poziom 2,8536 zł, a EUR/PLN 4,2271 zł.

komisja Europejska jest przeciwna zakupowi firmy Sun Microsystems przez Oracle. Urzędnicy w Brukseli zakwestionowali w ten fortel transakcję wartą 7,4 miliarda dolarów, bo uznali, że związek firm zagrozi konkurencji na rynku baz danych w Unii Europejskiej. Ford, zdecydowany sprzedać Volvo, poinformował w środę, że "preferowanym oferentem" jest chiński koncern motoryzacyjny Geely z siedzibą w Hangzhou we wschodnich Chinach.

Wicepremier Waldemar Pawlak jest zadowolony z osłabienia złotego do poziomu 4,15 zł/euro, jako że ma to korzystny wpływ na gospodarkę. W piątek mija termin rozliczeń z podatku dochodowego od osób fizycznych. Osoby, które do tej pory nie złożyły zeznania, mogą je coraz zanieść do urzędu skarbowego, wysłać pocztą ewentualnie za pośrednictwem internet. dziś przypada dzień Wolności Podatkowej. Symbolicznie dopiero co 23 czerwca przestajemy wykonywać pracę na państwo, a zaczynamy - na siebie.Mechanizm udzielania pomocy finansowej Grecji nadaje się do wdrożenia, ale jest malutko prawdopodobne, by musiał być wykorzystany - ocenił boss Europejskiego Banku Centralnego Jean-Claude Trichet. Awaryjny myśl pomocy dla pogrążonej w kryzysie finansowym Grecji uzgodnili przywódcy krajów strefy euro na szczycie w Brukseli. W Republice Południowej Afryki po raz dziewiczy przy obliczaniu PKB uwzględniono handel narkotykami, prostytucję, kłusownictwo i inne nielegalne działania. Analitycy już zakwestionowali niemniej obliczenia, twierdząc, że... zaniżona wkład przestępczego podziemia w rozszerzenie oszczędnościowy kraju. Poranne wieści, iż emirat Abu Dhabi zamierza po sąsiedzku wspomóc emirat Dubaju kwotą 10 mld USD, aby ten mógł spłacić punkt programu zobowiązań Dubai World opiewających na 60 mld USD, doprowadziły do poprawy nastrojów na rynkach, atoli całkiem krótkoterminowej.

Niemcy/Napadł na ten sam bank dwa cięgi w ciągu 24 godzin


niemczyzna rabuś napadł na ten sam bank w Hamburgu dwa baty w ciągu 24 godz. dopiero co tydzień wcześniej wyszedł z więzienia. Odsiadywał tam decyzja również za atak na bank.

UniCredit podwyższył rekomendację dla BRE Banku do "trzymaj" ze "sprzedaj"


Analitycy UniCredit, w raporcie z 14 kwietnia, podwyższyli rekomendację dla akcji BRE Banku do "trzymaj" ze "sprzedaj", koszt docelowa została podwyższona do 300 zł z 225 zł.

Studenci chcą poprawić pracę dziekanatów


Na uniwersytetach przybywa studentów, wykładowców, specjalistycznego sprzętu. Nie zmieniło się wręcz przeciwnie jedno - kadra dziekanatów, których zwyczaje i pracę chcą zbadać młodzi zasoby siły roboczej z Uniwersytetu Wrocławskiego, informuje "Metro".

BNP Paribas:kryzys kredytowy da się regionowi we znaki


Analitycy BNP Paribas przestrzegają przed przecenianiem pozytywnej perspektywy wzrostu dla regionu Europy Środkowowschodniej (Polska, Czechy, Węgry + Bułgaria i Rumunia), ponieważ kryzys kredytowy da mu się we znaki. natomiast Polska i Czechy wyjdą z tego obronną ręką.

Zbliża się PR forum 2009 - najważniejszy zjazd branży komunikacji i PR


Już za kilkanaście dni - 25 listopada w hotelu Intercontinental w Warszawie spotkają się eksperci i praktycy public relations na dorocznym kongresie PR FORUM, poświęconym trendom i innowacjom w komunikacji. Gośćmi specjalnymi wydarzenia będą Lord Peter Chadlington- CEO Huntsworth Group tudzież John Dalton - pryncypał London School of Public Relations Worldwide.

WZA Hefalu serwis zdecyduje ws. splitu akcji


Walne ciało Akcjonariuszy Hefal serwis zdecyduje o obniżeniu wartości nominalnej akcji bez zmiany wysokości kapitału zakładowego spółki - poinformowała spółka w projektach uchwał.

Resorty mają 2 tyg. na opinie ws. zmian w systemie emerytalnym


Do 22 stycznia ministerstwa oraz urzędy, np. NBP, Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów czy Polska Izba Ubezpieczeń, mają okres za zaopiniowanie projektów zmian ustaw reformujących system emerytalny. Taki data wskazała minister pracy, kierując projekty ustaw do uzgodnień międzyresortowych.

MF: zyski do 2,5 zł z lokat jednodniowych są zwolnione z podatku


Jeśli podatek z tytułu odsetek od środków na lokacie bankowej jest niższy niż 50 groszy, bank nie musi go pobierać. Wówczas i podatnik nie musi go wykazywać w deklaracji - wynika z informacji przesłanej PAP przez resort Finansów.

niższa izba parlamentu za poprawkami Senatu ws. odpisu na kasa Reprywatyzacji


Posłowie poparli w czwartek wszystkie poprawki Senatu do nowelizacji ustawy o komercjalizacji i prywatyzacji. Zmniejsza ona w latach 2010-2011 wpływy do funduszy: Reprywatyzacji tudzież Restrukturyzacji Przedsiębiorców.

TU Stary Kontynent planuje emisję


TU Europa planuje emisję do 1.575.000 akcji serii H bez prawa poboru dla dotychczasowych akcjonariuszy. Środki z emisji przeznaczy na rozszerzenie biznesu - poinformowała towarzystwo w środowym komunikacie.

Euroland tworzy lokalny fundusze bezpieczeństwa


Już w przyszłym tygodniu mogą pogorszenie wstępne decyzje w sprawie powołania europejskiego funduszu walutowego na wzór MFW - informuje w poniedziałek niemiecki memoriał "Financial Times Deutschland". Miałby to być fundusz bezpieczeństwa na ewentualność kolejnego kryzysu - a również miałby bronić wspólną walutę przed spekulantami.

BRE bank liczy na segment największych korporacji


Po udanym pierwszym tygodniu wtorkowa sesja na warszawskim GPW przynosi realizację zysków. energia inwestorów do kupowania akcji ostudził słabszy początek sezonów wyników na Wall Street, dokąd wynikami rozczarował aluminiowy koncern Alcoa. W efekcie WIG20 tracił o godzinie 11.00 0,6% i wynosił 2457 pkt. poprzednio korektą broni się indeks mWIG40 choć rozkład sWIG80 koryguje notowania o 0,6%.

Kolejny dwadzieścia cztery godziny na rynku złotego


Piątkowe przedpołudnie upływa pod znakiem kontynuacji wzrostowej korekty na USD/PLN i EUR/PLN. O godzinie 11:08 za dolara należy było zrewanżować się 2,7917 zł, a za euro 4,1513 zł. To odpowiednio o 2,4 i o 1,9 gr więcej niż wczoraj na zamknięciu.

DM PKO BP podwyższył rekomendację dla TP do redukuj oraz wycenę do 15,4 zł


Analitycy DM PKO BP, w raporcie z 29 marca podwyższyli rekomendację Telekomunikacji Polskiej ze "sprzedaj" do "redukuj" a cenę docelową akcji telekomu do 15,4 zł z 14,7 zł.

dzień dzisiejszy obrączkowanie mogą mieć dane makro


Wczorajsza nieudana ciąg dalszy wzrostów na głównej parze walutowej dodała pewności stronie podażowej, dzięki co z wysokich poziomów powyżej 1,35 pod basta dnia kurs spadł pod liczba 1,34. sesja azjatycka nie przyniosła większych zmian w tej sytuacji, tak więc nowoczesny poranek to okolice 1,3420.

Jeśli szukasz w Zakopanem adwokata pomożemy ci rozwiązać każdy problem prawny. Nasz adwokat Zakopane posiada niezbędne doświadczenie, aby skutecznie reprezentować przed sądem zarówno osoby fizyczne jak i podmioty gospodarcze. Nasz adwokat Zakopane od wielu lat prowadzi kancelarię adwokacką w Zakopanem oraz w Rabce Zdrój. Jeśli chcesz, żeby pomógł ci adwokat w Rabce Zdroju znajdziesz tam również naszą kancelarię. Od wielu lat adwokat Zakopane pomaga mieszkańcom Zakopanego rozwiązywać problemy z zakresu prawa gospodarczego oraz prawa rodzinnego.