Info-TV-FM ma umowę ramową z PTC


Ceny produkcji przemysłowej w lutym spadły o 2,4 proc. w stosunku do lutego 2009 roku, a w ujęciu miesięcznym ceny produkcji spadły o 0,1 proc. - podał przewodni Urząd Statystyczny.

drużyna Lotos od wtorku podwyższa cenę hurtową benzyny bezołowiowej 95 o 20 zł na tysiąc litrów, benzyny bezołowiowej 96 i oleju napędowego o 21 zł, a oleju opałowego o 30 zł - poinformowało biuro prasowe spółki. Pomimo doskonałej koniunktury na światowych parkietach, przeszły rok nie był zanadto udany dla instytucji zagranicznych, które swoje środki pieniężne inwestycyjne oferują w Polsce. W 2009 r. zdołały one zgromadzić ledwo 15 mln zł nowych aktywów, które wzrosły tym samym do 2,74 mld zł na koniec grudnia, szacują Analizy Online, biznes monitorująca giełda funduszy inwestycyjnych i emerytalnych. W połowie grudnia klienci sieci Era będą mogli płacić telefonem za monety zakupy. non stop niemniej jednak nie ma wspólnego planu wdrażania mobilnych płatności na polskim rynkuJuż w czerwcu w sklepach pojawią się pierwsze trójwymiarowe telewizory koncernu Sony. Najwięksi konkurenci są jakkolwiek szybsi. Komisja Europejska podnosi prognozy wzrostu polskiego PKB do 2,6 proc. w 2010 r. Dostaniemy co w żadnym razie 1 mld euro premii za rozwój ekonomiczny szybszy od oczekiwań Brukseli. członek rządu spraw zagranicznych Iranu Manuszehr Mottaki spotkał się w niedzielę rano w Wiedniu z szefem Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej (MAEA) Japończykiem Yukiyą Amano. Nie podano, czy osiągnięto jakieś porozumienie.

- Lechistan gratyfikacja Jakości od piętnastu lat jest wyróżnieniem dla przedsiębiorstw i organizacji wprowadzających nowoczesne metody zarządzania. Mam nadzieję, że będą one przykładem dla pozostałych i zachęcą do podobnego działania - powiedział wicepremier, członek rządu gospodarki Waldemar Pawlak podczas uroczystej gali z okazji XV edycji konkursu „Polska gratyfikacja Jakości”. Uroczystość odbyła się 11 listopada br w Zamku Królewskim w Warszawie.

\"\" Posłuchajcie utworu \"Umieraj stąd\", kto promuje najnowszy album filatelistyczny zespołu \"Miłość!Uwaga!Ratunku!Pomocy!\". \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" dymisjonowanie Lecha Poznań od żółtej kartki, jaką Robert Lewandowski ujrzał w ostatniej ligowej kolejce pomogło. komisja Ligi Ekstraklasy anulowała karę dla napastnika Kolejorza, uznając jednocześnie, że Lewandowski nie próbował przyprzeć do muru rzutu karnego w meczu z warszawską Legią.

całkowicie 40 lat temu wysłano pierwsze dane poprzez sieć ARPANET, czyli twór, kto z czasami przeobraził się w potężną sieć znaną w charakterze Internet. Banki gorączkowo szukają w swoim bilansie powiązań z pogrążonym w kłopotach finansowych Dubai World. Jak donosi Financial Times, brytyjskie banki mają 5 mld dol. długu tego holdingu, co czyni je największym kredytodawcą. Kalifornia jako dziewiczy forma USA wypowiada walkę pożerającym za dużo prądu telewizorom.Enea, która złożyła ofertę wstępną na kupno 50 proc. ZE PAK i kopalni Adamów i Konin, nie miałaby problemu z finansowaniem transakcji. Spółka mogłaby wciąć kredyt, prowadzi wstępne rozmowy na ten rzecz z bankami - powiedział dziennikarzom Sławomir Jankiewicz, wiceprezes Enei. Od miesiąca obowiązuje nowa regulacja o prokuraturze, w której znajduje się zapis, iż prezes rady ministrów nie może sprawować kontrolę śledztw, w tym także tego w sprawie katastrofy samolotu prezydenckiego. Jedyną rzeczą jaką być może uczynić Donald Tusk jest zwrócenie się z prośbą do Prokuratora Generalnego o udzielenie informacji w sprawach ogólnych. Kolejne sposób do budowy obwodnicy Białostocki wydział GDDKiA ogłosił przetarg na zaprojektowanie i zbudowanie obwodnicy Augustowa „w przebiegu przez Raczki”. wskutek intensywnym przygotowaniom w aukcja ruszył ...

Uwaga: Wał Miedzeszyński nieczynny do odwołania


Wał przecieka.... W niedzielę ok. godz. 24 w związku z podwyższonym stanem Wisły zamknięty zostanie Wał Miedzeszyński - poinformowało sekretariat prasowe Urzędu miasta st. Warszawy. Powodem jest ...

Te firmy nie mogą wyszukać kandydatów. Dlaczego?


Ukształtowana logo to następstwo procesu gwarantującego firmie obecność na rynku. Bywa jednak, że interes zaczyna być nadmiernie silnie utożsamiana ze swoją branżą. Jak pracodawcy znajdują kandydatów, którzy nie wiedzą, że są poszukiwani? Jak nakłonić do siebie kandydatów o innych niż charakterystyczne dla firmy kompetencjach?

PKO BP nie wyklucza osiągnięcia 20% ROE w 2012 r.


Dubaj bankrutuje?


Bez dokończenia prywatyzacji, ograniczenia wydatków socjalnych i zachęcania Polaków do dłuższej pracy nie wzbijemy się po kryzysie - ostrzega prof. Leszek Balcerowicz

W PGE Elektrowni Bełchatów będzie kolejne referendum?


Grupa pracowników PGE Elektrowni Bełchatów domaga się odwołania z pełnionych funkcji członka zarządu, dyrektora ds. pracowniczy i administracji - Wojciecha Marszałka, który w 2007 r. został na to pozycja wybrany właśnie przy użyciu załogę – poinformował „Dziennik Łódzki”.

dziewiczy gracz w hipotekach: pożyczka na 105% wartości mieszkania!


Allianz Bank, nieznany gracz na rynku usług bankowych, przypomniał nam stare, dobre czasy, kiedy banki pożyczały pod hipotekę więcej, niż warte poprzedni kupowane na pożyczka mieszkania. Od dzień dzisiejszy Allianz pula kusi klientów kredytem hipotecznym na 105 proc. wartości nieruchomości.

Energy Efficiency Law Assumptions


A decrease in energy consumption, transmission and distribution losses, an enhancement of energy security and a reduction of negative impacts on natural environment are the main objectives of the Energy Efficiency Law Assumptions being prepared by the Ministry of Economy.

Nie taki Swora miękki jak niektórzy myśleli


dzień dzisiejszy sejmowa podkomisja ma podjąć decyzję o tym jaka ilość energii będzie musiała być sprzedawana za pośrednictwem giełdę i na przetargach. Jest to też przedmiotem najpoważniejszego sporu pośrodku MG, a URE. naczelny Urzędu, Mariusz Swora konsekwentnie broni wprawdzie swojego zdania w tej sprawie, za co może zapłacić własnym stanowiskiem. „Gazeta Wyborcza” podsumowuje dzisiaj wszystkie niepokorne decyzje, którymi zwierzchnik Urzędu naraził się Ministerstu Gospodarki.

Powstał fundusz zalążkowy dla innowacyjnych małopolskich firm


środki pieniężne zalążkowy, wspierający augmentacja nowych małopolskich firm z sektora wysokich technologii, utworzyła spółka Krakowski zieleniec Technologiczny (KPT), która zarządza Specjalną Strefą Ekonomiczną w Krakowie.

Prawa do emisji CO2 rozdzielone, firmy dostaną 208,5 milionów ton


Koncern Naftohaz ma zapłacić 197 mln dol. spółce RosUkrEnergo, która do 2009 r. była wyłącznym importerem gazu na Ukrainę.

grupa Lotos podwyższyła w środę ceny paliw


skład Lotos od środy podwyższyła ceny paliw - poinformowało gabinet prasowe spółki.

CAC 40 na zamknięciu spadł o 1,02 proc., do 3.781,85 pkt


Kolejna duża prywatyzacja, akcje GPW zadebiutują na giełdzie w listopadzie


- Za dwa dni kończy się nabór polskich rachmistrzów obejmującego całą Unię Europejską spisu rolnego. aczkolwiek do wielu biur spisowych nie zgłosił się ani jeden chętny - informuje "Dziennik pismo Prawna"

Akcje producenta armatury Ferro wzrosły na otwarciu o 24,52 proc.


W Barcelonie rozpoczął się w poniedziałek 4-dniowy zjazd bezpieczeństwa informatycznego The Black Hat. Zostaną na nim zaprezentowane zarówno rodzaje włamań do oprogramowania i baz danych firm, jak i sposoby zaradzania cyberprzestępczości tego rodzaju - poinformował największy branżowy portal i tygodnik informatyczny Computerworld.

Mobius: spodziewana nagła i gwałtowna korekta


- Inwestorzy powinni spodziewać się nagłej i gwałtownej korekty na rynku byka - ocenił Mark Mobius, boss Templeton Asset Management Ltd.

Jeśli szukasz w Zakopanem adwokata pomożemy ci rozwiązać każdy problem prawny. Nasz adwokat Zakopane posiada niezbędne doświadczenie, aby skutecznie reprezentować przed sądem zarówno osoby fizyczne jak i podmioty gospodarcze. Nasz adwokat Zakopane od wielu lat prowadzi kancelarię adwokacką w Zakopanem oraz w Rabce Zdrój. Jeśli chcesz, żeby pomógł ci adwokat w Rabce Zdroju znajdziesz tam również naszą kancelarię. Od wielu lat adwokat Zakopane pomaga mieszkańcom Zakopanego rozwiązywać problemy z zakresu prawa gospodarczego oraz prawa rodzinnego.