Posłowie za zmianami ordynacji ws. skazanych


Wszystkie kluby opowiedziały się w debacie za projektem zmian m.in. w ordynacji wyborczej do parlamentu, mówiącym o zakazie kandydowania osób skazanych prawomocnym wyrokiem za przestępstwo umyślne ścigane z oskarżenia publicznego.

Ratownicy medyczni na motocyklach i rowerach apiać będą pomagać osobom, które uległy wypadkom w Krakowie. Wojewoda małopolski zdecydował, że będą oni działać w ścisłym porozumieniu z ognisko Powiadamiania Ratunkowego, obsługującym dowcip 112. matactwo hazardowa obnaża brak przejrzystości w polityce i słabość zabezpieczeń antylobbingowych - akcentuje "Metro". Za "ważne wydarzenie polityczne podnoszące rangę Polski w Europie" uznał zwierzchnik klubu PSL Stanisław Żelichowski międzynarodowe obchody 70. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Jego zdaniem, tok rozmów premiera Donalda Tuska z szefem rosyjskiego rządu Władimirem Putinem wskazuje, że w relacjach polsko-rosyjskich doszło do nowego otwarcia.Zarząd związku zawodowego pracowników TVP "Wizja" podjął decyzję o wejściu w nieznany spór zbiorowy z zarządem telewizji publicznej - poinformował wyraziciel związku Mariusz Jeliński. Dodał, że w TVP wciąż trwa alarm strajkowe. "Gazeta Wyborcza": Łódzka prokuratura apelacyjna zawiesiła w wykonywaniu zawodu adwokatów marka Małeckiego i Piotra Rychłowskiego, byłych obrońców Lwa R. - dziś jesteśmy krok bliżej od dobrego finału. Dobrym finałem byłoby przyjęcie projektu ustawy hazardowej zgłoszonego przez rząd – powiedział Donald Tusk po spotkaniu u marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego, w którym oprócz szefa rządu uczestniczyli przedstawiciele klubów i kół parlamentarnych a przewodniczący sejmowej Komisji Finansów Publicznych. – Mamy nadzieję, że ustrzeżemy polskie rodziny przez negatywnymi skutkami uzależnienia od hazardu - dodał premier.

Ośmiu Bułgarów aresztowano w ramach międzynarodowej operacji bułgarskiej i polskiej policji tudzież Europolu za nielegalne kopiowanie kart płatniczych, inaczej tzw. skimming - poinformował w Sofii wicepremier i minister spraw wewnętrznych Cwetan Cwetanow. Dwóch członków gangu zatrzymano w Polsce.

Prokuratura wszczęła śledztwo ws. ujawnienia materiałów CBA przez tygodnik "Wprost" - podaje Polsat News. przedtem metą nie można zwolnić, tym samym piątek - poprzedni dwadzieścia cztery godziny kampanii - dla kandydatów na prezydenta z pewnością będzie bardzo pracowity. A jak wyborcza ostatnia prosta wyglądała w poprzednich wyborach prezydenckich?

Sejmowa komisja śledcza ws. afery hazardowej ma pracować szybko, cierpliwie i nie działać ze sprawy przedstawienia - wyjątkowo zgodnie stwierdzili goście programu "24 Godziny". Adam Szejnfeld, dawny wiceminister gospodarki, zadeklarował, że gdy owszem otrzyma wezwanie, to stawi się zanim komisją. Zdaniem członka Polsko-Rosyjskiej Grupy ds. Trudnych prof. Wojciecha Materskiego, przekazane za pomocą prezydenta Miedwiediewa akta dotyczące Katynia były już wcześniej znane i jawne, z tej przyczyny ich przekazanie to "bez wątpienia ładny gest", ale nie posuwający naszej wiedzy. Trzy priorytety na 2010 r.: zmiany w konstytucji, poprawa finansów publicznych i powrót do reformy służby zdrowia, zapowiedział w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej" stary Klubu PO Grzegorz Schetyna.grono ds. Służb Specjalnych pozytywnie zaopiniowało konkluzja premiera Donalda Tuska o zniesienie szefa CBA Mariusza Kamińskiego - podało Centrum Informacyjne Rządu. Funkcja prezesa wojewódzkiego sądu administracyjnego będzie mogła być sprawowana bez przerwy maksymalnie z wykorzystaniem 10 lat - zdecydował Sejm, przyjmując poprawkę Senatu do noweli Prawa o ustroju sądów administracyjnych. W czwartek po godz. 9 niższa izba parlamentu wznowił posiedzenie. o brzasku planowane jest głosowanie nad zmianami w ustawie o spółdzielniach mieszkaniowych.

przystęp zimy. kolejny


przez Polskę przechodzą intensywne opady śniegu i drugi raz powodują utrudnienia w komunikacji. mrowie dróg jest zasypanych, samochody stoją w korkach. Najtrudniejsza przypadek jest w województwach śląskim, opolskim, małopolskim a i na Podkarpaciu i Sulwaszczyźnie. Meteorolodzy ostrzegają, że taka pogoda popierać się będzie za pomocą najbliższe dni.

Polki wśród 30 modelek dekady


Polskie dziewczyny górą! język francuski Vogue na listowie 30 modelek, które uprzedni na ogół fotografowane i w ostatniej dekadzie odegrały największą rolę w swojej branży, umieścił aż trzy nasze rodaczki: Anję Rubik, Kasię Struss i Magdalenę Frąckowiak.

Marszałek Senatu w szpitalu


Marszałek Senatu Bogdan Borusewicz trafił do szpitala w Gdańsku - poinformował w niedzielę wicedyrektor gabinetu marszałka Zdzisław Iwanicki.

Za stówę próbował kupować bezkarność


Rowerzystę, jaki slalomem jechał ulicami Inowrocławia zatrzymała w środę policja. Okazało się, że puder wyjątkowego pecha. Był pijany, puder sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i jeszcze próbował dać w łapę policjantów.

Krasnodębski: rządy Tuska niekiedy stagnacji


Dwa lata rządów Donalda Tuska to Chronos stagnacji i nieustannej polityki propagandy - tak prof. Zdzisław Krasnodębski, socjolog z Uniwersytetu Warszawskiego, ocenił dwuletnie dokonania koalicyjnego rządu PO - PSL.

Polskie rozgłośnia zamyka listę chętnych do zarządu


W południe mija data składania ofert w konkursie na zwierzchnictwo Polskiego Radia. wtem w przyszłości koperty z nazwiskami kandydatów zostaną otwarte i rozpocznie się ich formalna weryfikacja. W konkursie wybranych zostanie pięć osób - szef i czterech członków zarządu.

Obama przedłuży sankcje pod Iranu


Prezydent USA Barack Obama ogłosił, że przedłuży amerykańskie sankcje gospodarcze poniżej Iranu - poinformował Biały Dom.

Krystyna Skowrońska nie złamała prawa?


"Trybuna": Stołeczna prokuratura sprawdzi, czy posłanka PO Krystyna Skowrońska nie złamała prawa posługując się w trakcie obrad sejmowej Komisji Finansów Publicznych kartą do głosowania należącą do Zbigniewa Chlebowskiego.

Międzynarodowe ćwiczenia wojskowe w Poznaniu


Kilkuset żołnierzy z Polski, Niemiec, Litwy, Łotwy i Słowacji, wchodzących w skład Grupy Bojowej Unii Europejskiej (GB UE), bierze udział w rozpoczętych w Poznaniu ćwiczeniach "Common Challenge '09". To ostatnie ćwiczenia poprzednio rozpoczęciem dyżuru bojowego przez grupę w styczniu 2010 roku.

Byli prezydenci na pogrzebie Jarugi-Nowackiej


W kościele św. Karola Boromeusza na warszawskich Powązkach rozpoczęła się w czwartek po godz. 10 msza święta pogrzebowa posłanki SLD Izabeli Jarugi-Nowackiej, która zginęła w katastrofie samolotu pod Smoleńskiem. Mszę św. celebruje ks. Arkadiusz Nowak.

Niepełnosprawne modelki poszukiwane


Każda pani - niezależnie od tego, co ją w życiu spotkało - chce wyglądać pięknie. Gdyńskie projektantki Nina i Natka Orłowskie wychodzą temu naprzeciw. Organizują nie zaplanowany pokaz mody, podczas którego pokażą kolekcje dla osób poruszających się na wózkach.

Ten rok będzie fatalny dla polskiej turystyki


"Rzeczpospolita": Ten rok będzie rozpaczliwy dla polskiej turystyki.

Kluby poselskie zgodne - uregulowanie o zatrudnieniu socjalnym do znowelizowania


Wszystkie kluby poselskie opowiedziały się za nowelizacją ustawy o zatrudnieniu socjalnym, m.in. rozszerzającej o powiaty i samorządy województw grupę podmiotów mogących tworzyć Centra Integracji Społecznej.

W przyszłym roku nie wzrośnie składka zdrowotna


W przyszłym roku nie przewidujemy podwyższenia składki zdrowotnej - powiedział prezes rady ministrów Donald Tusk na środowej konferencji prasowej. Dodał, że w przyszłorocznym, "bardzo ostrożnie zaprojektowanym" budżecie na tzw. wariant B restrukturyzacji szpitali przewidziane jest blisko 400 mln zł.

"Skupiliśmy na sobie uwagę świata. Mamy ważne przesłanie"


- Polska przypomniała światu, gdzie zaczęła się II wojna światowa. Skupiła na sobie uwagę przywódców politycznych, mediów światowych i jest to nadzwyczaj grunt istota - cieszy się członek rządu Radosław Sikorski w przededniu obchodów na Westerplatte. szef naszego MSZ konsekwentnie milczy na przedmiot kontrowersji wokół wizyty Władimira Putina.

Jeśli szukasz w Zakopanem adwokata pomożemy ci rozwiązać każdy problem prawny. Nasz adwokat Zakopane posiada niezbędne doświadczenie, aby skutecznie reprezentować przed sądem zarówno osoby fizyczne jak i podmioty gospodarcze. Nasz adwokat Zakopane od wielu lat prowadzi kancelarię adwokacką w Zakopanem oraz w Rabce Zdrój. Jeśli chcesz, żeby pomógł ci adwokat w Rabce Zdroju znajdziesz tam również naszą kancelarię. Od wielu lat adwokat Zakopane pomaga mieszkańcom Zakopanego rozwiązywać problemy z zakresu prawa gospodarczego oraz prawa rodzinnego.