Najwięcej zyskał WIG20


Wczorajsza sesja zakończyła się zwyżką indeksów, a najwięcej zyskał tym pospołu ewidencja największych spółek WIG20. Relatywnie ileś słabiej wypadły mWIG40 i sWIG80, ale z drugiej strony oba indeksy wytyczyły swoje nowe średnioterminowe maksima (mWIG40 w cenach zamknięcia).

W imponującym stylu zakończyła się ostatnia sesja tygodnia zaś miesiąca. Czy początek marca i zaskoczy inwestorów? z trudem jednoznacznie stwierdzić, czy piątkowy wyskok to wyskok byków, czy początek silniejszego impulsu, dlatego że w dalszym ciągu tkwimy w szerokim kanale bocznym, którego ściany stanowią silną barierę dla rynku. Jeszcze w marcu Gaz-System rozpocznie negocjacje z EuRoPol Gazem o przejęciu zarządzania rurociągiem jamalskim w Polsce - pisze "Rzeczpospolita". Złoty, po wczorajszym umocnieniu utrzymał się poniżej 4,1 zł/euro. Dług nieco odreagował poniedziałkowe bessa nastrojów i czeka na środową aukcję zamiany.Nafta Rzeczpospolita Polska otrzymała od PCC SE ostateczne oferty na zakup Zakładów Azotowych Kędzierzyn SA a Zakładów Azotowych w Tarnowie-Mościcach - poinformowała Nafta Lechistan i resort Skarbu Państwa w komunikatach. Minister w Kancelarii Premiera Michał Boni zapowiedział, że w tym tygodniu będą gotowe założenia nowej tzw. ustawy hazardowej. Według Boniego w przyszłym tygodniu będzie o nich dyskutował rząd. Trwa także intensywna angaż nad ustawą regulującą działalność lobbingową - mówił minister w środę Radiu TOK FM. część nieruchomości pod młotek, bloki komitetów wyborczych "tak", ale nie w prime timie, no i - albo - radykalne odchudzenie liczby pracowników. To zdaniem "Rzeczpospolitej" główne punkty planu ratunkowego dla TVP, który w połowie marca szefostwo telewizji publicznej przedstawi ministrowi skarbu.

Nie ma zagrożenia przejęcia przez francuski bank należącej do Bumaru spółki Radwar w sytuacji, o ile Bumar miał opresja ze spłatą 18 mln dolarów kredytu - poinformowała rzeczniczka firmy Monika Koniecko. Bumar zaciągnął kredyt na realizację tzw. kontraktu malezyjskiego; zabezpieczeniem dla niego są akcje Radwaru.

Banki mogłyby kupić... ubezpieczenie od kryzysu finansowego. międzynarodowy fundusz finansowy rozważa ideę wprowadzenia swoistych składek ubezpieczeniowych, które byłyby płacone przez banki. Składki miałyby w przyszłości dodatnio wpływać sfinansowaniu ewentualnych programów pomocowych dla sektora - informuje Dominique Strauss-Kahn, szef zarządzający MFW. system zasiłków preferuje samotnie wychowujących dzieci. przeto raz po raz więcej par ma latorośl w luźnym związku - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

złoty nieco osłabił się po porannym testowaniu rocznego najwyżej do euro na poziomie 4.0350. złoty obecnie traci 0.1% do euro handlując na poziomie 4.0560, 0.3% do dolara handlując na poziomie 2.7990 i 0.1% do franka handlując na poziomie 2.7420. Nowy stary Narodowego Banku Polskiego Marek poprzeczka uważa, że dla gospodarki narodowej nie ma znaczenia, kto - ministerium finansów czy NBP - subskrybuje elastyczną linię kredytową z MFW. W jego opinii, Polska powinna o taką linię wystąpić. Komisja Europejska przyjęła projekt nowej umowy pomiędzy UE a USA o przekazywaniu danych bankowych w ramach walki z terroryzmem. Będą musiały ją teraz zaakceptować kraje członkowskie i Parlament Europejski.Walne zgromadzenie ZNTK Łapy 17 listopada upoważniło zarząd do przeprowadzenia restrukturyzacji w celu zmiany upadłości likwidacyjnej na układową - poinformowała spółka w komunikacie. Akcjonariusze zgodzili się też na przeniesienie notowań na NewConnect, jeśli akcje spółki zostaną wykluczone z obrotu na rynku regulowanym. Ten rok, tymczasem coraz nie dobiegł półmetka, "obdarowuje" nas hojnie nieprzewidzianymi, groźnymi i tragicznymi wydarzeniami. Mogłoby ich "wystarczyć" na nieco lat. Odbijają się w większości na gospodarkach - polskiej, europejskiej i światowej, które i bez tego mają dość wiele kłopotów. Rosnący niedostatek budżetowy i dług powszechny USA grożą katastrofą gospodarczą - ostrzegają dwójka czołowi publicyści w poniedziałkowym "Washington Post". Zagrożenie zwiększyło się z przyczyny uchwalenia niedawno kosztownej dla budżetu reformy opieki zdrowotnej.

podaż Budimeksu o wartości 152,9 mln zł najkorzystniejsza dla GDDKiA


oferta Budimeksu została wybrana za pośrednictwem GDDKiA jako najkorzystniejsza w przetargu na budowę węzła komunikacyjnego w Gdańsku. plus kontraktu wynosi 152,9 mln zł - poinformował Budimex w komunikacie. spółka podała także, iż podpisała kontrakt o wartości 82,9 mln zł, w segmencie budownictwa mieszkaniowego.

niższa izba parlamentu znowelizował ustawę ws. terminalu LNG w Świnoujściu


Budowę dwóch gazociągów w województwie dolnośląskim przewiduje uchwalona w piątek przez Sejm nowelizacja ustawy o inwestycjach w zakresie terminalu regazyfikacyjnego skroplonego gazu ziemnego w Świnoujściu. Za przyjęciem nowelizacji głosowało 423 posłów, pies z kulawą nogą nie był przeciw, jeden wysłannik wstrzymał się od głosu.

Jankowiak: wystarczy I kw. przyniesie lekkie odbitka w gospodarce


Dobre dane GUS o sprzedaży detalicznej wskazują, że koniec pierwszego kwartału przyniesie lekkie odbitka w gospodarce - uważa główny ekonomista Polskiej Rady Biznesu Janusz Jankowiak. Ocenił, że PKB po trzech miesiącach br. wyniesie 2,5 -2,8 proc.

Funt pokonał aktualny bunt


Środa zakończyła się pokaźnymi spadkami wartości dolara. Nie pomogła nawet późna wyprzedaż na rynku akcji. Na wielu wykresach doszło do ważnych wybić. Nie publikowano znaczących danych makroekonomicznych, atoli pojawiło się parę ważnych komentarzy.

autostrada A4 Kraków-Katowice droższa od 1 grudnia


Z 13 do 16 zł wzrośnie od 1 grudnia wypłata za przejazd samochodu osobowego całym ok. 60-kilometrowym odcinkiem autostrady A4 pomiędzy Krakowem a Katowicami.

EBC zmienia prognozy wzrostu gospodarczego i inflacji w strefie euro


postęp oszczędnościowy w strefie euro wyniesie w 2010 roku 0,1-0,5 proc., a inflacja będzie w przedziale 0,9 do 1,7 proc. - podał swoje najnowsze prognozy Europejski Bank Centralny (EBC).

Analitycy spodziewają się wysypu debiutów na GPW


Analitycy spodziewają się, że w 2010 r. targowisko ofert pierwotnych na Giełdzie Papierów Wartościowych wreszcie nabierze tempa. Na warszawskim parkiecie może się pojawić kilkanaście nowych spółek. Spodziewana łączna wartość ich ofert to minimum kilkanaście miliardów złotych - zauważa "Parkiet".

Będzie obniżka cen gazu?


Rosjanie będą sprzedawać nam gaz taniej niż Niemcom - twierdzi "Dziennik periodyk Prawna". Polska zrzekła się roszczeń przy Gazpromu, a w zamian Rosjanie obniżą nam cenę gazu.

"2015 to włości data przyjęcia euro"


Rok 2015 jest dobrą datą na party euro, ale możliwe jest niewielkie spóźnienie - powiedział dziennikarzom wiceprezes NBP Witold Koziński.

Grecja non stop w siedlisko uwagi


Wczorajszą sesję amerykańskie giełdy rozpoczęły na minusach, wprawdzie stopniowo pięły się w górę, kończąc całkowicie dwadzieścia cztery godziny do góry poziomów poprzedniego zamknięcia. katalog Dow Jones wzrósł o 0,08%. S&P 500 o 0,23%, a technologiczny Nasdaq zyskał 0,58%.

Tygodniowy festiwal rynku finansowego OF


NAJWAŻNIEJSZE WYDARZENIA Z RYNKÓW: Produkcja przemysłowa w Polsce spadła we wrześniu o 1,3 proc. (r/r) Sprzedaż detaliczna w Polsce wzrosła we wrześniu o 2,5 proc. (r/r) PKB Wielkiej Brytanii spadł w III kwartale o 0,4 proc. (k/k)

personel Collar Textil spędzą święta w siedzibie zakładu


Pracownicy firmy odzieżowej Collar Textil, którzy od 10 grudnia okupują jej siedzibę, będą dyżurować w zakładzie także w święta. Załoga domaga się jak najszybszego ogłoszenia z wykorzystaniem sąd upadłości firmy.

Kredyt EBI na fabrykę biopaliw w Goświnowicach


Europejski Bank Inwestycyjny (EBI) poinformował w środę, że udzieli kredytu inwestycyjnego w wysokości 20,8 mln euro na budowę i eksploatację fabryki bioetanolu w Goświnowicach (opolskie). To jeden z pierwszych projektów tego typu finansowanych za pośrednictwem EBI w Europie.

Pekao SA ma środki na akwizycje, analizuje możliwość zakupu akcji BZ WBK


pula Pekao SA ma środki na akwizycje, przygląda się i analizuje możliwość ewentualnego zakupu akcji BZ WBK - poinformowała Alicja Kornasiewicz, szef banku Pekao SA.

W piątek obroty akcjami na GPW były najwyższe w historii osiągając 4,4 mld zł


Warszawska giełda w piątek zanotowała niewielkie straty. Uwaga inwestorów skupiona była na końcówce handlu, gdy przypadało wygasanie najpopularniejszej do chwili obecnej serii kontraktów terminowych, a handel wyniósł gigantyczne 4,4 mld zł, wskazują analitycy.

Jeśli szukasz w Zakopanem adwokata pomożemy ci rozwiązać każdy problem prawny. Nasz adwokat Zakopane posiada niezbędne doświadczenie, aby skutecznie reprezentować przed sądem zarówno osoby fizyczne jak i podmioty gospodarcze. Nasz adwokat Zakopane od wielu lat prowadzi kancelarię adwokacką w Zakopanem oraz w Rabce Zdrój. Jeśli chcesz, żeby pomógł ci adwokat w Rabce Zdroju znajdziesz tam również naszą kancelarię. Od wielu lat adwokat Zakopane pomaga mieszkańcom Zakopanego rozwiązywać problemy z zakresu prawa gospodarczego oraz prawa rodzinnego.