W środę polemika w PO? PiS: To niestosowne


stary klubu PO Grzegorz Schetyna zaprosił Radosława Sikorskiego i Bronisława Komorowskiego do debaty prawyborczej w Sejmie - poinformował ambasador klubu Andrzej Halicki. PiS-owi nie podoba się ten pomysł.

Do końca nie chciałem wierzyć, aż dopiero szef Lato zadzwonił i powiedział, że zostałem selekcjonerem kadry narodowej - tak najważniejszy dzień w karierze trenerskiej opisał Franciszek Smuda. atrakcyjny "Franz" nim nikim drzwi do kadry nie zamyka. - wpierw wypada każdego dotknąć, a później nie prędzej zestawić kompleks - zapowiada. - To słuchaczom, nie zaś politykom jesteśmy winni lojalność - pisze w liście skierowanym do premiera i marszałka Sejmu kilkudziesięciu dziennikarzy radiowej "Trójki", którzy w ten sposób protestują przeciwko odwołaniu pryncypał Magdy Jethon. Pod listem podpisał się m.in. Wojciech Mann, który rok temu też był przeciwny... odwołaniu ówczesnego szefa Kryzsztofa Skowrońskiego i powołaniu Jethon. Chwile grozy przeżyły dzieci jadące w poniedziałek o świcie do szkoły w Kozińcu pod Wadowicami. Gimbus wiozący 25 dzieci wpadł w poślizg i wylądował w rowie.59 procent dla PO, 24 proc. dla PiS. Tak wyglądałyby wyniki wyborów parlamentarnych, gdyby Polacy poszli do urn na początku marca. Władze stanu Kerala na południowym wschodzie Indii ogłosiły internacjonalny konkurs na maszynę do zbierania kokosów. autor najlepszego projektu otrzyma milion rupii (około 59 tys. zł) na jego rozwinięcie oraz dopuszczenie do szerokiego rynku zbytu - zachęca internetowy serwis BBC. Sporo oszczędności proszek stracić przy użyciu swojego menedżera wzięty łyżwiarz Aleksiej Jagudin. rusek oskarżył swojego niedawnego przedstawiciela o defraudację powyżej miliona dolarów.

- Jarosław Kaczyński zrobił wszystko, by upokorzyć swoich partnerów politycznych. I nie ma nic dziwnego, że pod ręką każdej możliwej okazji szukają na nim odwetu. Dość uważnie słucham wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego. On lubi insynuować, sugerować, że posiada wiedzę nadprzyrodzoną, że coś o kimś wie - stwierdziła w Radiu ZET Julia Pitera.

Niemiec, który "zaparkował" pieniądze na koncie w Liechtensteinie z pominięciem rodzimego fiskusa, został za ociężale poinformowany za pośrednictwem swój bank o kradzieży danych osobowych. Teraz sąd w Liechtensteinie postanowił mu to wynagrodzić. Komentując decyzję Jarosława Kaczyńskiego o kandydowaniu w czerwcowych wyborach głowy państwa, przedstawicielstwo Reuters pisze, że jest niewiele prawdopodobne, by w Polsce pojawił się inny prezydent Kaczyński.

- Te zarzuty są fikcją - oświadczył w sądzie Ryszard Bogucki, który jest oskarżony o przekonywanie i wspólnictwo w zabójstwie byłego szefa policji generała Marka Papały. Na piątkowej rozprawie po raz dalszy stwierdził, że jest niewinny i wniósł o przebadanie go wariografem. nadal - na prośbę obrońców - odmówił dalszego składania wyjaśnień. Na światowych giełdach cukier jest miły od kilkudziesięciu lat. Eksperci uspokajają jednak, że pasztet ten nie dotyczy Polski, gdzie w tym roku, w związku z nadprodukcją, może on nawet potanieć. W Indiach ujawniono błona fotograficzna z udziałem Nithyananda Swami. Nagranie wideo przedstawia świętego mędrca przyłapanego na miłosnych igraszkach z dwiema kobietami jednocześnie - informuje serwis bbc.co.uk.Badania wykazały, że śmiertelne przypadki po zaszczepieniu przeciwko grypie A/H1N1 nie są związane ze szczepionkami - poinformowała Światowa Organizacja Zdrowia (WHO). Do tej pory, po przyjęciu szczepionki przeciwko A/H1N1 na świecie zmarło parę osób. - prawie że wyciągnąc topielca z wody, to pojawia się on jako chwat tragedii. atoli schetyna pojawia się jako zuch wspierający – powiedział Stefan Niesiołowski. Wicemarszałek Sejmu odpierał w ten sposób zarzuty ze strony opzoycji, której politycy twierdzą, że były pryncypał MSWiA ma obowiązek również ponieść konsekwencje polityczne afery hazardowej. Francuskie Saint Etienne podało do sądu Deutsche Bank. Powód? Włodarze miasta zaciągnęli w banku dużą - i ryzykowną - pożyczkę, a chwilowo - w wyniku kryzysu finansowego - mają opały z jej spłatą. Jak podkreślają, pula nie poinformował ich o ryzyku związanym z kredytem.

Napadał z bronią w ręku. Celem była Viagra


Hiszpańska milicja poinformowała o aresztowaniu mężczyzny posądzanego o napady na co bynajmniej 10 madryckich aptek, z których skradł Viagrę i gotówkę.

sensacja na Torwarze


pierwszy dzień i od razu sensacja. Na warszawskim Torwarze typowani do złota Hiszpanie przegrali z Serbią 57:66. W ostatnim spotkaniu Turcja pokonała Litwę , z którą we wtorek przyjdzie się zmierzyć Polakom.

Strzały w stolicy Haiti. beznadzieja i kradzieże


Pogarsza się sprawa w stolicy Haiti Port-au-Prince. Agencje informują o sporadycznych odgłosach strzałów. między ludzi narasta rozpacz - pomocnik dociera za bardzo wolno, a na ulicach non stop leżą tysiące rozkładających się zwłok.

Rosyjscy komuniści: Pakt Ribbentrop-Mołotow - "sprawiedliwy"


Trzej deputowani z frakcji Komunistycznej Partii Federacji Rosyjskiej chcą, aby duma Państwowa coraz zanim 65. rocznicą zakończenia wojny uznała pakt Ribbentrop-Mołotow z sierpnia 1939 roku za "sprawiedliwy".

Sondaż prezydencki: 61 proc. dla Tuska, Lech Kaczyński w tak wiele


61 proc. Polaków uważa, że do drugiej tury tegorocznych wyborów prezydenckich wejdzie Donald Tusk; na obecnego prezydenta Lecha Kaczyńskiego stawia 35 proc. ankietowanych - wynika z sondażu TNS OBOP przeprowadzonego na nakaz "Wiadomości" TVP.

Z Lecha uszło atmosfera


Nowa miotła w Krakowie pomogła. Od momentu przyjścia do Cracovii Oresta Lenczyka, "Pasy" sprawiły kolejną niespodziankę. W poprzedniej kolejce urwały punkty warszawskiej Legii, a w niedzielę niespodziewanie wygrały z Lechem Poznań 1:0.

Plany przyszłego rządu PiS, m. in. aerodrom międzykontynentalne


prezes PiS Jarosław Kaczyński zaprezentował Zespół Pracy Państwowej. W zespole znaleźli się m.in. Zbigniew Ziobro, Aleksandra Natalli-Świat, Joanna Kluzik-Rostkowska, Ryszard Legutko.

Robinho wraca do Santosu


25-letni brazylijski napastnik Robinho został na pół roku wypożyczony z Manchesteru City do Santosu, w którym stawiał swoje pierwsze danie kroki w światowej piłce. Powrót do Brazylii oznacza sporą obniżkę pensji gwiazdora.

Cudzoziemcy zginęli w Kabulu


nieco eksplozji wstrząsnęło o świcie ognisko Kabulu. W zamachach zginęło co w żadnym wypadku 17 osób, w tym Francuz, Włoch i 4 Hindusów, a 32 osoby zostały ranne.

Torcik za jajowaty milion


To może być najdroższe ciasto świata. Tort warty milion dolarów. aby go skosztować, trzeba wydać przynajmniej 3 tys. dol.

Rekordowe zadośćuczynienie dla córki palaczki


Ława przysięgłych sądu federalnego w Los Angeles wydała w poniedziałek orzeczenie skazujący koncern tytoniowy Philip Morris na zapłacenie odszkodowania w wysokości 13,8 mln dol. córce nałogowej palaczki, która zmarła na raka płuc.

"Polacy chylą czoła przedtem kpt. Ambrozińskim"


Najbliższa rodzina, żołnierze i kompania honorowa z jednostki w Leźnicy Wielkiej pożegnali poległego 10 sierpnia w Afganistanie kpt. Daniela Ambrozińskiego. W uroczystościach pogrzebowych uczestniczył prezes rady ministrów Donald Tusk. Prezydenta RP reprezentował szef BBN Aleksander Szczygło.

ekipa broni ETA we francuskiej piwnicy


Francuscy policjanci odkryli w piwnicy jednego z domów na południu Francji wachlarz broni. Jak się okazało oręż należała do bojowników ETA - organizacji, która odpowiada za ostatnie zamachy na Majorce.

zespół polskich archeologów jedzie do Smoleńska


drużyna polskich archeologów w przyszłym tygodniu uda się do Smoleńska, żeby zbadać teren katastrofy prezydenckiego samolotu - zapowiedział w środę minister w Kancelarii Premiera Michał Boni.

król metali z ceną z kosmosu


złoto bije rekordy cenowe. W środę plus minus południa za uncję kruszcu trzeba było zrewanżować się ponad 1245 dolarów. król metali pobiło tym samym ustanowiony blisko pół roku temu rekord ceny. Wtedy uncja złotego kruszczu kosztowała o ponad 17 dolarów mniej.

Jeśli szukasz w Zakopanem adwokata pomożemy ci rozwiązać każdy problem prawny. Nasz adwokat Zakopane posiada niezbędne doświadczenie, aby skutecznie reprezentować przed sądem zarówno osoby fizyczne jak i podmioty gospodarcze. Nasz adwokat Zakopane od wielu lat prowadzi kancelarię adwokacką w Zakopanem oraz w Rabce Zdrój. Jeśli chcesz, żeby pomógł ci adwokat w Rabce Zdroju znajdziesz tam również naszą kancelarię. Od wielu lat adwokat Zakopane pomaga mieszkańcom Zakopanego rozwiązywać problemy z zakresu prawa gospodarczego oraz prawa rodzinnego.