Będzie walka o furia BZ WBK


Nasilają się spekulacje o bliskiej sprzedaży spółki przez irlandzkiego inwestora - donosi dzisiejsza "Rzeczpospolita".

Polski LOT będzie kierował do Wielkiej Brytanii większe maszyny, by przejąć część pasażerów British Airways. większość lotów brytyjskiego przewoźnika zaplanowanych na najbliższe trzy dni została odwołana ze względu na strajk 12 tys. pracowników pokładowych. Od miesiąca na to wszyscy czekali, ale zdarzyło się wówczas w pierwszy dzień tygodnia rano. Euro na rynku międzybankowym spadło zanim 10.00 rano niżej 4 złotych. dalej jakkolwiek złoty się osłabił i przedtem 10.30 euro znowu kosztowało 4,003 zł. Od tego czasu złocisty zaczął nieco słabnąć, natomiast o 15.35 znowu zaatakował. Energomontaż-Północ podpisał z Bud-Bank Leasing - Zarządcą Kompensacji Stoczni Gdynia, warunkową umowę zakupu zespołu składników majątkowych Stoczni Gdynia za łączną cenę 33,23 mln zł brutto - poinformowała towarzystwo w komunikacie.Senacka komitet Budżetu i Finansów Publicznych opowiedziała się we wtorek za wprowadzeniem do ustawy budżetowej na 2010 r. 16 poprawek, które zgłosiła sama zaś senatorowie PO. Nie sprzeciwiał się im rząd. Poparcia nie zyskały natomiast zmiany zaproponowane z wykorzystaniem opozycję. trzeci w tym roku strajk powszechny greckich związków zawodowych oraz starcie z wyciekającą ropą w Zatoce Meksykańskiej mogą odciągnąć uwagę od danych makroekonomicznych, ale na prawdopodobnie nie poprawią nastrojów inwestorów. Wtorkowa posiedzenie na amerykańskiej giełdzie była pod znakiem umiarkowanych wzrostów, a inwestorzy świętowali pierwszą rocznicę obecnej hossy, która rozpoczęła się w marcu zeszłego roku po długich miesiącach ostrego krachu na światowych giełdach. Zdaniem analityków, obecny styl wzrostowy przypadkiem zdołać zachować się jeszcze przynajmniej przy użyciu pół roku.

inicjacja tzw. reguły wydatkowej pozwoli zaoszczędzić do 2012 r. 8,5 mld zł - poinformowało Ministerstwo Finansów. resort przygotował model nowelizacji ustawy o finansach publicznych, dalekowzroczny inicjacja reguły.

Wniosek o komunalizacje Międzynarodowych Targów Poznańskich S.A. (MTP) złożył w środę w Ministerstwie Skarbu Państwa prezydent Poznania Ryszard Grobelny. Polacy nadużywają bez opamiętania leków. Zmartwieni są nawet sami aptekarze - alarmuje "Gazeta Wyborcza".

Bioton spodziewa się w IV zakończenia rejestracji leku na palenie się wątroby typu C. ministerium Skarbu Państwa (MSP) sprzedało na giełdzie 124.784 akcje spółki Hutmen i 12.500 spółki Barlinek, poinformował ministerium skarbu w środę. Łącznie uzyskano kwotę ponad 700 tys. zł. Wtorek był dniem uspokojenia. Inwestorzy w dalszym ciągu nie wiedzą, jak zapatrywać się na obecną sytuację w Europie. dolec w większości przypadków niewiele zmienił swą wartość, zyskując lecz do euro.Wielkimi krokami zbliża się 30 kwietnia - ostatni dzień, w którym wypada dostarczyć deklaracja podatkowe za rok 2009. Ten przykry obowiązek ciąży oraz na inwestorach. Joseph Stiglitz chwali pomysły Baracka Obamy, które mają zmniejszyć groźba w sektorze bankowym. tryumfator nagrody Nobla powiedział, że jak stale w takich przypadkach, zły duch tkwi w szczegółach - ale w ogóle pomysły prezydenta i jego doradcy, Paula Volckera, są "krokiem naprzód". A Wall Street jest przerażona: przychody banków spadną o 13 mld dolarów - szacuje JP Morgan Chase. Nie milkną echa wczorajszego debiutu na NewConnect. w ciągu sesji tok praw do akcji spółki Platinium Properties Group wzrósł o nad 24 tysiące procent! Sprawie przygląda się KNF. O komentarz do domów maklerskich zwróciła się również GPW.

WIG 20 wzrósł o 0,86 proc. i wyniósł 2393,60 pkt


WIG20 na zamknięciu sesji w czwartek wzrósł o 0,86 proc. i wyniósł 2393,60 pkt. Na rynku notowań ciągłych wzrósł kurs akcji 174 spółek, 136 spadł, 42 nie zmienił się. Akcjami 3 spółek nie handlowano.

szefostwo NBP i RPP porozumieją się ws. wyniku NBP


Zarząd Narodowego Banku Polskiego i RadaPolityki Pieniężnej na widać dojdą do porozumienia w kwestii wyniku finansowego za ubiegły rok, a protokół finansowe NBP za 2009 rok zostanie przekazane rządowi zgodnie z ustawowym terminem do 30 kwietnia - poinformowała PAP w środę Elżbieta Chojna-Duch, członek RPP.

BOŚ ma kredyt na 30 mln euro od niemieckiego KfW


bank Ochrony Środowiska zaciągnął zadłużenie w niemieckim banku KfW (Kreditanstalt für Wiederaufbau) wysokości 30 mln euro, podał bank w komunikacie.

odpoczynek na drogiej benzynie


W lipcu litr benzyny może smakować poniekąd 5,4 zł - ostrzega "Rzeczpospolita". Już aktualnie benzyna jest o ok. 40 groszy droższa niż poprzednio rokiem o tej porze. oraz oliwa napędzający zmierza ku górze i lada dzień przypadkiem sięgnąć poziomu bliskiego 5 zł za litr.

Erste: w 2010 roku PKB lokalny wzrośnie o 2,2%, złoty ma potencjał do umocnienia


W ocenie analityków Erste, PKB nasz w 2009 roku wzrósł o 1,3%. Z kolei w tym roku dynamika polskiej gospodarki wzrośnie do ok. 2,2%. Złoty ma potencjał do umocnienia na basta roku do około 3,7 zł za euro - czytamy w raporcie Global Strategy banku Erste.

Francuzi startują z towarzystwem


Francuska grupa finansowa Credit Agricole zamierza pobudzić w Polsce spółkę, która będzie sprzedawała ubezpieczenia na życie - dowiedział się "Parkiet".

Najwięcej zyskał WIG20


Wczorajsza sesja zakończyła się zwyżką indeksów, a najwięcej zyskał tym razem ewidencja największych spółek WIG20. Relatywnie ileś słabiej wypadły mWIG40 i sWIG80, ale z drugiej okolica oba indeksy wytyczyły swoje nowe średnioterminowe maksima (mWIG40 w cenach zamknięcia).

dolar na fali umocnienia


Ostatnie publikacje danych makro ze Stanów do licha i trochę zmieniło w układzie technicznym pary eurodolar. bieg wybił się dołem z trendu spadkowego i obecnie kieruje się na posiłki w rejonie 1,5025. Kluczowym impulsem powodującym szaniec amerykańskiej waluty był komunikat z rynku pracy, kto pozytywnie zaskoczył handlujących.

Poprawiają się nastroje przedsiębiorców


Najnowsze badania koniunktury przeprowadzone przez IBnGR pokazują znaczną poprawę nastrojów pośród przedsiębiorców.

W maju ruszyliśmy na zakupy


Sprzedaż detaliczna w Polsce w maju br. była o 3,1 proc. wyższa niż w kwietniu, oraz o 4,3 proc. wyższa niż przed rokiem - podał decydujący referat Statystyczny. To efekt śmiałość górujący niż oczekiwali analitycy. Kwietniowa sprzedaż detaliczna była o 1,6 proc. niższa niż rok wcześniej.

Eksperci: powódź w niewielkim stopniu wpłynie na gospodarkę


Powódź w niewielkim stopniu wpłynie na gospodarkę naszego kraju i budżet państwa - uważają eksperci, z którymi rozmawiała w piątek PAP. Rząd ma środki na nadzwyczajne sytuacje - dodają.

ceramika Nowa Gala z dwucyfrowym zyskiem?


Ceramika Nowa Gala utrzyma w tym roku rentowność na produktach, ale marże - pomimo wcześniejszym zapowiedziom - będą niższe niż rok wcześniej, ze względu na czasowe ograniczenia produkcji w kwietniu i w maju. Niewykluczone, że spółce uda się być w użyciu dwucyfrowy plon netto w 2009 roku.

Europejskie indeksy zyskują lekko w piątek


Indeksy europejskie zyskują lekko w reakcji na lepsze od oczekiwań wyniki Swatch Group zaś rosnące ceny surowców.

cena akcji Johnston Press spada


wartość akcji Johnston Press spada po słabych danych o sprzedaży reklam cena akcji brytyjskiej grupy medialnej Johnston Press spada po opublikowaniu informacji o spadku sprzedaży reklam w I kwartale 2010 roku.

numeryczny Polsat podpisał trzy umowy z Eutelsat o wartości 340 mln zł


liczbowy Polsat podpisał z operatorem satelitarnym Eutelsat trzy umowy przedłużające najem transponderów na satelicie HotBird 8, poinformowała spółka. Wartość umów to 340 mln zł.

Jeśli szukasz w Zakopanem adwokata pomożemy ci rozwiązać każdy problem prawny. Nasz adwokat Zakopane posiada niezbędne doświadczenie, aby skutecznie reprezentować przed sądem zarówno osoby fizyczne jak i podmioty gospodarcze. Nasz adwokat Zakopane od wielu lat prowadzi kancelarię adwokacką w Zakopanem oraz w Rabce Zdrój. Jeśli chcesz, żeby pomógł ci adwokat w Rabce Zdroju znajdziesz tam również naszą kancelarię. Od wielu lat adwokat Zakopane pomaga mieszkańcom Zakopanego rozwiązywać problemy z zakresu prawa gospodarczego oraz prawa rodzinnego.