Polacy stworzyli unikatową diodę LED


Badania niby 10-osobowej grupy naukowców z Pracowni Fizykochemii Materiałów i Nanotechnologii w Śremie, zaowocowały stworzeniem unikatowej na skalę światową diody LED. O szczegółach odkrycia, będących wynikiem kilkuletnich prac badawczych, informuje "Journal of Materials Chemistry".

"Bandycki napaść armii niemieckiej bez wypowiedzenia wojny na ziemie Rzeczpospolitej Polskiej"; "Rozbójnicy świata - Niemcy napadli dziś na Polskę"; "Wojna o samodzielność narody rozpoczęta. ponadczasowy wróg rozpoczął działania" - to wręcz przeciwnie niektóre tytuły polskich gazet z 1 września 1939 r. Nie będzie kary dla Zbigniewa Ziobry za niepodpisanie protokołu zeznań z sejmowej komisji śledczej do zbadania domniemanych nacisków władz za rządów PiS na śledztwa dotyczące polityków i mediów. Sąd Okręgowy w Warszawie nie uwzględnił wniosku komisji o ukaranie Ziobry. Zawarciem ugody zakończył się w Sądzie Okręgowym w Warszawie tok w trybie wyborczym, który aspirant na prezydenta Gabriel Janowski wytoczył telewizji Polsat za przypomnienie informacji o jego dziwnym zachowaniu sprzed 10 lat.- Mam dość, jak słyszę teorie spiskowe i różne pomysły - stwierdziła w "Kropce nad i" Ewa Kopacz. Zapewniła też, że w każdym przypadku, w którym było to możliwe, dokonano sekcji zwłok ciał ofiar smoleńskiej katastrofy. - Tam na miejscu, była grupa o tyle o ile 30 lekarzy. o ile nie robili sekcji zwłok, to jaka tam byłaby ich rola? - pytała. Nie wiedziałem, że wzór nowelizacji ustawy hazardowej był pisany przy użyciu Totalizator Sportowy. Byłem pewien, że pochodzi z ministerstwa finansów - zeznał zanim komisją śledczą Przemysław Gosiewski. Posła PiS nie przesłuchuje Sławomir Neumann z PO. Po tym jak Gosiewski poinformował komisję, że wystąpił przeciwko niemu z prywatnym aktem oskarżenia, o czym ten proch nie wiedzieć, śledczy PO "wyłączył się" z posiedzenia. Wielki banner na bazylice archikatedralnej w Szczecinie, ulotki rozdawane w centrach handlowych, plakaty, reklamy w autobusach i tramwajach - zachęcają wiernych do wzięcia udziału w spowiedzi w ramach całonocnej akcji Noc Konfesjonałów z 1 na 2 kwietnia.

premier Donald Tusk powrócił w niedzielę o brzasku po godz. 1. ze Smoleńska, dokąd przebywał na miejscu katastrofy, w której zginął m.in. prezydent Lech Kaczyński.

Prokuratura w Zielonej Górze ma wznowić śledztwo w sprawie legalności stosowania za rządów PiS z lat 2005-2007 podsłuchów telefonicznych wobec polityków i dziennikarzy przez policję, CBA i ABW - zdecydowała Prokuratura Krajowa. Na konsekwencja zsunięcia się do rowu tira przewożącego 40 ton ładunku w środę rano nieprzejezdna jest w miejscowości Jasienica Rosielna (Podkarpackie) rozwiązanie krajowa nr 9 prowadząca do przejścia granicznego w Barwinku.

członek rządu ds. walki z korupcją Julia Pitera postanowiła uporządkować lobbing - donosi komplet naczyń stołowych tokfm.pl. Zgodnie z projektem przygotowanym za pomocą minister Centralne gabinet Antykorupcyjne będzie rejestrować i monitorować wszystkich lobbystów, a stowarzyszenia i organizacje pozarządowe nie będą mogły uczestniczyć w pracach komisji sejmowych, jeśli nie zarejestrują się jak lobbyści zawodowi. projekt budzi kontrowersje. W czwartek zanim komisją sejmową ds. nacisków stanie ponownie były minister sprawiedliwości. Zbigniew Ziobro ma kontynuować odpowiedzi na pytania o swoich działaniach w sprawie tzw. afery gruntowej. notka komisji chcą się dowiedzieć, czy wpływał w niedozwolony wybieg na śledztwa dotyczące polityków i mediów w czasie rządów PiS. - Możecie mnie zlicytować, ale mnie nie złamiecie - pisze do spółki Agora Jacek Kurski w oświadczeniu przekazanym tvn24.pl Europosła PiS, a wyraźnie jego BMW X5, zlicytuje wkrótce komornik. Uzyskana całość pójdzie na poczet opłaty za przeprosiny dla Agory, które Kurski proch umieścić w "Gazecie Wyborczej".Rekordową liczbę - aż 702 nietrzeźwych kierowców zatrzymali policjanci w dziewiczy dwadzieścia cztery godziny majowego weekendu. KGP przypomina, że kawaleria po pijanemu jest przestępstwem, za które grozi do dwóch lat więzienia i strata prawa jazdy. Z apelem do premiera Donalda Tuska o zdymisjonowanie ministra skarbu Aleksandra Grada zwrócił się dzień dzisiejszy prowadzący SLD Grzegorz Napieralski. Dodał, że klub Lewicy będzie wnioskował, aby tematem informacji bieżącej najbliższego posiedzenia Sejmu była kazus polskich stoczni. premier Donald Tusk przesłał na ręce premiera Turcji Recepa Tayyipa Erdogana współczucie w związku z tragicznym wypadkiem w kopalni węgla kamiennego w północno-zachodniej części kraju. W wybuchu metanu zginęło we wtorek 13 górników.

Wójt gminy może skarżyć o swe pobory wręcz przeciwnie swój urząd


Wójt gminy Drzycim, który domaga się anulowania decyzji o obniżce swych poborów, może pozwać w tej sprawie wręcz przeciwnie swój urząd - uznał we wtorek sąd w Świeciu nad Wisłą (woj. kujawsko-pomorskie). Wójt domagał się, by przedtem sądem stanęła grono gminy.

Uroczystości pogrzebowe Andrzeja Przewoźnika


W warszawskiej Katedrze Polowej WP rozpoczęły się uroczystości pogrzebowe sekretarza generalnego Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa Andrzeja Przewoźnika, jaki zginął w katastrofie prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem.

Sasin: Nie ma dyskusji o przełożeniu pogrzebu


W tej chwili nie ma scenariusza przełożenia niedzielnych uroczystości pogrzebowych pary prezydenckiej na Wawelu - oświadczył prezydencki minister Jacek Sasin.

Posłanka SPD: list biskupów napomina polityków


- Nie na to samo zbliżająca się 70. rocznica wybuchu II wojny światowej, jednak także doświadczenia ostatnich lat były pretekstem do ogłoszenia wspólnego oświadczenia przewodniczących episkopatów krajowy i Niemiec - oceniła posłanka niemieckiej SPD Angelica Schwall-Dueren.

Polacy oszczędzają na zdrowiu, nie kupują leków


"Rzeczpospolita": Co czwarty Polak rezygnuje z kupowania niezbędnych leków. Taką decyzję podejmuje aż 40 proc. starszych osób - wynika z sondażu który dla "Rz" przeprowadziła tuż zanim minionymi świętami GiK Polonia.

baśń Solidarności fetowała z prezydentem


Anna Walentynowicz, legendarna działaczka pierwszej "Solidarności", obchodziła w sobotę w Pałacu Prezydenckim jubileusz 80. urodzin. "Jest i będzie ona w encyklopediach", "jesteś Polski cudem" - rozpływali się w pochwałach zgromadzeni na uroczystościach goście.

Prezydent Sikorski? Prezydent Komorowski?


Szef MSZ Radosław Sikorski zapowiedział w czwartek, że weźmie porcja w dyskusji i podejmowaniu decyzji za pomocą Platformę Obywatelską w sprawie wystawienia kandydata w wyborach prezydenckich w 2010 roku. jednocześnie zaznaczył, że Donald Tusk pokazał, iż "jego obciążenia i patriotyzm są najwyższej próby".

Bałtyk wrze. Zniszczone przystań w Sopocie


Na Bałtyku sztorm. W Świnoujściu obok wejściu do portu jest w tym momencie rzędu 8 stopni w skali Beauforta. Silne fale i wiatr dochodzący do 100 km/h zniszczył sopockie molo. Dla wybrzeży Bałtyku, Zalewu Szczecińskiego, Zalewu Wiślanego i Żuław IMiGW ogłosił najwyższy, trzeci poziom zagrożenia. Może dojść do zalania terenów przybrzeżnych, Westerplatte już podtopione.

przy użyciu okno na wolność. Policjanci za nim


Łódzka prokuratura będzie wyjaśniać kontekst ucieczki z miejscowego sądu 32-letniego aresztanta. Mężczyzna, jaki puder składać zeznania w charakterze widz w procesie, wyskoczył przez otwór okienny z sali rozpraw. Został zatrzymany za pomocą policję po krótkim pościgu i oddaniu strzałów ostrzegawczych.

Gazociąg przyczyną eksplozji w wieżowcu


Pęknięcie spawu na gazociągu było przyczyną wybuchu gazu w styczniu w wieżowcu w siedlisko szczecina - poinformował naczelny Zakładu Gazowniczego w Szczecinie Wiesław Gurdak.

Umorzono badanie ws. dziennikarzy TVN24 i Radia ZET


Prokuratura Okręgowa w Ostrowie Wlkp. umorzyła dziś badanie przeciw Krzysztofowi Skórzyńskiemu z TVN24 i Mariuszowi Gierszewskiemu z Radia ZET, którym krakowska prokuratura zarzuciła detekcja protokołu ze śledztwa.

Sikorski pisze do młodych. Komorowski liczy na szefów


Radosław Sikorski i Bronisław Komorowski rozpoczęli bratobójczą walkę o pozycję kandydata PO w wyborach prezydenckich. Obaj napisali już listy do wyborców, niby 50 tysięcy członków PO. Sikorski stawia na młodych, i stażem członków partii. Komorowski przypuszczalnie z kolei sumować na polecanie lokalnych bonzów - pisze kronika "Polska".

O godz. 13 arche debaty Komorowski-Sikorski


dziś o godz. 13 rozpocznie się debata marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego i szefa MSZ Radosława Sikorskiego, którzy konkurują ze sobą w partyjnych prawyborach w Platformie Obywatelskiej. Prawybory mają wyłonić kandydata PO na prezydenta.

Myśliwi odmówili strzelania do bobrów


Myśliwi odmówili strzelania do bobrów, które pryncypał MSWiA ogłosił "największymi wrogami wałów" - informuje "Rzeczpospolita".

Minister tłumaczy się z przetargu: nie mój błąd


Doszło do naruszenia prawa, niemniej jednak było to impreza przypadkowe, a błąd popełnił nie Jerzy Miller, tylko jego współpracownik. W taki sposób pryncypał MSWiA Jerzy Miller broni się przed zarzutami, że podczas wyboru wykonawcy programu pilotażowego główny punkt Powiadamiania Ratunkowego doszło do złamania prawa.

Jeśli szukasz w Zakopanem adwokata pomożemy ci rozwiązać każdy problem prawny. Nasz adwokat Zakopane posiada niezbędne doświadczenie, aby skutecznie reprezentować przed sądem zarówno osoby fizyczne jak i podmioty gospodarcze. Nasz adwokat Zakopane od wielu lat prowadzi kancelarię adwokacką w Zakopanem oraz w Rabce Zdrój. Jeśli chcesz, żeby pomógł ci adwokat w Rabce Zdroju znajdziesz tam również naszą kancelarię. Od wielu lat adwokat Zakopane pomaga mieszkańcom Zakopanego rozwiązywać problemy z zakresu prawa gospodarczego oraz prawa rodzinnego.