Maltretowane dzieci częściej mają dolegliwości pokarmowe


Dzieci, które doznały przemocy psychicznej, fizycznej lub seksualnej częściej cierpią z powodu niewyjaśnionych bólów brzucha, nudności i wymiotów niż dzieci, które nie miały podobnych doświadczeń - wynika z badan amerykańskich, które publikuje czasopismo "Annals of Family Medicine".

Dziewięcioletni synek z Goleniowa w ciężkim stanie trafił w poniedziałek do szpitala w Szczecinie. członek rodu uległo wypadkowi na basenie. w dalszym ciągu nie rozumie się samo przez się jednak, czy do doszło do niego podczas, czy po lekcji wychowania fizycznego. Największą w świecie złotą monetę, 100-kilogramowy Maple Leaf (Klonowy Liść) o nominale miliona dolarów kanadyjskich, sprzedano na aukcji w Wiedniu za 3,27 mln euro (równowartość 4,19 mln CAD), co ale wręcz minimalnie przewyższa wartość tworzącego ją kruszcu. legia stawia na politykę zagraniczną. Klub z ul. Łazienkowskiej zakupił czwartego już nie polskiego piłkarza w letnim okienku transferowym. We wtorek popołudniu na stołecznym Okęciu wylądował Portugalczyk Manu. Skrzydłowy i napastniczy barki ma być transferowym hitem Legii.prawie połowa brytyjskich rodziców nie czyta swoim dzieciom na dobranoc. Międzynarodowej grupie naukowców udało się poznać genom świni domowej, co może pomóc w leczeniu zarówno ludzi, jak i świń a opracowaniu szczepionek na grypę - informuje agencja Associated Press. Charles Wesley Mumbere za pośrednictwem wiele lat pracował jako salowy w Stanach Zjednoczonych. pies z kulawą nogą nie podejrzewał, że w wieku 13 lat odziedziczył on tytuł królewski w swej ojczystej Ugandzie. W poniedziałek 56-letni Mumbere został oficjalnie koronowany na króla swego ludu.

- Zwykliśmy mówić, że "nie ma ludzi niezastąpionych". Powiadam: tam zginęło wielu ludzi niezastąpionych - mówi były prezydent Aleksander Kwaśniewski. - brak mi słów. To jest nieszczęście, drugie po Katyniu. Tam nam próbowano głowę odciąć i aktualnie też zginęła wyższe sfery naszego kraju - dodaje jego poprzednik Lech Wałęsa.

Tuż przedtem swoją dymisją szef CBA zawiadomił prokuraturę o nieprawidłowościach w resorcie finansów. podług portalu "Dziennika" miały one traktować Rafinerii Trzebinia. Chodzi o to, czy urzędnicy ministerstwa uchronili to jednostka przed zapłatą gigantycznego podatku, działając w ten wyjście na szkodę Skarbu Państwa - pisze "Rzeczpospolita". według CBA, w wyniku działań resortu, cenność Państwa mógł posiać co więcej 3 mld zł. Na OIOM-ie Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Gdańsku o życie walczy ciężarna kobieta. 27-latka nosi w łonie bliźniaki, a lekarze potwierdzili u niej wirusa A/H1N1. - terapia jest niezmiernie trudne. jakość kobiety jest bolesny i pogarsza się - powiedział tvn24.pl pomorski konował wojewódzki Jerzy Karpiński.

Watykan skrytykował najświeższy film o wampirach i wilkołakach Saga "Zmierzch": księżyc w nowiu, uznając go za "niebezpieczny" i "moralnie pusty". Dog niemczyzna Gibson, wpisany do Księgi rekordów Guinnessa jako najwyższy pies świata, został uśpiony w okolicach Sacramento, w Kalifornii, z powodu rozwijającej się choroby nowotworowej - poinformował w czwartek jego weterynarz. Aż 20 osób było zamieszanych w gwałt, lub patrzyło jak gwałcona jest 15-latka zanim szkołą średnią w Kaliforni - twierdzą amerykańscy śledczy. Do wielokrotnego gwałtu doszło w sobotę w porze wieczoru w toku szkolnej imprezy.Każdy lęg młodych ślimaków morskich z gatunku Littorina saxatilis to rezultat kopulacji samicy z około dwudziestoma samcami. Taka wielożeństwo samic gwarantuje "zdrowie genetyczne" potomstwa, ale bywa dość uciążliwa - informuje komplet naczyń stołowych "New scientist". W ocenie służb kryzysowych, nie będzie już kolejnej fali kulminacyjnej na tamie we Włocławku. Mimo, że w poniedziałek w ciągu dnia liczba wody w Wiśle nieco się podniósł, to większa część prześwitów w tamie jest zamknięta. patetyczny wypadek na ul. Żelaznej na warszawskiej Woli. W zderzeniu dwóch aut zginęła matka z dzieckiem, a trzy osoby trafiły do szpitala.

PO: To manifest polityczny. PiS: Czego się boicie?


I tym razem przesłuchanie Zbigniewa Ziobry poprzednio komisją śledczą ds. nacisków nie obyło się bez kłótni jej członków. Swobodną wypowiedź byłego ministra sprawiedliwości przerwał delegat PO Robert Węgrzyn. Obawia się, że Ziobro będzie kontynuował swoją przemowę na tyle długo, aby nie dać śledczym czasu na zadawanie pytań, po czym opuści salę tłumacząc się koniecznością powrotu do Brukseli.

państwo kangurów pod wodą


- Czegoś takiego nigdy w życiu nie widziałem - powiedział jeden z mieszkańców Queensland w Australii. kraj Kangurów w jedną dobę została zatopiona dzięki ulewne deszcze. Podróżujący samochodami nie zdołali dojechać do celu - ich auta zostały zmiecione nurtem drogowych rzek.

Bristol: wspaniały wyczyn polskiej policjantki


Podczas patrolowania ulic Bristolu w Anglii policjantka z Lublina rozpoznała poszukiwanego w Polsce Krzysztofa R., podejrzanego m.in. o rozbój. gorsza połowa czeka chwilowo w angielskim areszcie na decyzję o deportacji do krajowy - poinformowała we wtorek policja.

18 lat w niewoli seksualnego maniaka


Jaycee Lee Dugard została porwana gdy miała 11 lat i przy użyciu kolejnych 18 lat była więziona w całkowitej izolacji dzięki przestępcę seksualnego. w tym momencie się odnalazła - sama zgłosiła się na policję. Z dwójką dzieci ze związku z porywaczem.

Chcą ukarać Palikota. Jak? Nie wiedzą


Janusz Palikot winien zostać ukarany - zdecydowała prawyborcza komitet Platformy Obywatelskiej. W kto sposób? W tej sprawie decyzji atoli nie podjęła. "Konsekwencje dyscyplinarne" pod posła wyciągnie dyrekcja partii.

Plantacja marihuany w klasztornym ogrodzie


milicja ugandyjska prowadzi śledztwo w sprawie hodowli marihuany znalezionej w ogrodzie pewnego klasztoru.

Wizy do USA "to anomalia"


- Jesteśmy jedynym krajem strefy Schengen, kto nadal musi mieć wizy do Stanów Zjednoczonych. To aberracja - oświadczył Radosław Sikorski. stary polskiej dyplomacji przebywa właśnie z wizytą w Stanach Zjednoczonych.

Pijana mama wiozła córkę. Co na to na bani tata?


Nie zatrzymała się przedtem znakiem "stop", a bryka prowadziła "wężykiem". Po zatrzymaniu za pomocą policjantów okazało się, że 41-letnia Dorota Ż. miała bez mała dwa promile alkoholu w organizmie. cokolwiek tego - na przednim fotelu wiozła czteroletnią córeczkę.

Nominacje podzieliły wojsko


- To dobre nominacje - ocenia Stanisław Wziątek, przewodniczący sejmowej komisji obrony. dawny komendant wojsk lądowych gen. Waldemar Skrzypczak jest innego zdania: - Wybrano ludzi bez autorytetu w wojsku, nieznanych i niewystarczająco doświadczonych.

Czego nie wykonywać w Turcji, by nie dysponować kłopotów


Nie bezcześcić pamięci założyciela świeckiej tureckiej republiki - Mustafy Kemala Ataturka. A już na niechybnie nie wspinać się na jego liczne pomniki. Wie o tym młody, nastoletni Brytyjczyk, któremu zdarzyło się w ten droga zmieszać z błotem tureckie uczucia narodowe.

Pokona barierę dźwięku własnym ciałem


Austriacki heros Felix Baumgartner zamierza przeprowadzić wyczynu rodem z filmów science-fiction. Chce jak pierwszy gość przełamać barierę dźwięku w pobliżu pomocy własnego ciała. By tego przekuć w czyn w specjalnej kapsule zostanie wyniesiony do stratosfery i skoczy z wysokości 35 tys. metrów.

cenny zbudujemy. poziom działa jak jedna pięść


Od 5 do kilkunastu milionów euro za kilometr, na węzłach poniekąd 350 milionów - to koszty budowy autostrady. członek rządu infrastruktury Cezary Grabarczyk deklarował w programie 24 godziny, że szczebel zrealizuje wszystkie projekty budowy sieci dróg. - poziom działa jak jedna pięść, tu nie ma sporów - zapewniał.

orzeczenie za filmik na YouTube


Na 160 godzin prac społecznych i 8 miesięcy dozoru kuratora skazał sąd w Bytowie 23-latka, który znieważył kobietę cierpiącą na zaburzenia psychiczne. Mężczyzna nakręcił na komórkę filmik, na którym prowokuje Janinę G. do ośmieszających zwierzeń, a następnie zamieścił go w internecie. policja namierzyła autora z przyczyny informacjom przesłanym dzięki anonimowego internautę.

Uratował niemowlaka przez telefon. "Nie jestem bohaterem"


pełniący dyżur lęborskiej komendy policji w nocy odebrał telefon od kobiety, której czterotygodniowe latorośl przestało oddychać. w tym momencie wezwał pogotowie, ale na tym nie poprzestał. Telefonicznie instruował matkę co robić, by ocalać obecność dziecka. Udało się: bąk odzyskał samokontrola coraz przed przyjazdem karetki.

"Polski hydraulik śmieje się z Europy"


"Polski hydraulik śmieje się z Europy. Warszawa nie odczuwa recesji" - to tytuł artykułu, opublikowanego w poniedziałek we włoskim "Il Giornale". podług dziennika, wszystko wskazuje, że Polska będzie w tym roku "jedynym krajem europejskim, którego w dobie obecnego kryzysu nie dotknęła recesja".

Jeśli szukasz w Zakopanem adwokata pomożemy ci rozwiązać każdy problem prawny. Nasz adwokat Zakopane posiada niezbędne doświadczenie, aby skutecznie reprezentować przed sądem zarówno osoby fizyczne jak i podmioty gospodarcze. Nasz adwokat Zakopane od wielu lat prowadzi kancelarię adwokacką w Zakopanem oraz w Rabce Zdrój. Jeśli chcesz, żeby pomógł ci adwokat w Rabce Zdroju znajdziesz tam również naszą kancelarię. Od wielu lat adwokat Zakopane pomaga mieszkańcom Zakopanego rozwiązywać problemy z zakresu prawa gospodarczego oraz prawa rodzinnego.