Najbardziej bulwersujące śledztwo ostatnich lat


Porwany, torturowany, na końcu - brutalnie zamordowany. Po 9 latach nadal nie wyjaśniono wszystkich okoliczności dotyczących porwania i zabójstwa Krzysztofa Olewnika. Po sekcji zwłok zamordowanego, prokuratura ma już pewność, że resztki ekshumowane w styczniu z cmentarza w Płocku - to materia Krzysztofa Olewnika. Przeczytaj - co do dziś dnia wiadomo o tej tragedii.

- nasz duchowny, wobec którego sąd w brazylijskim stanie Rio de Janeiro wydał w czwartek dekret zatrzymania w związku z oskarżeniami o pedofilię, oddał się w piątek w ręce policji i przebywa w areszcie - podał cytowany w sobotę przy użyciu AP pośrednik stanowych władz. według opublikowanych w piątek fragmentów decyzji sądu 44-letni duchowny miał przekuć dom parafialny w "erotyczne więzienie". Na uroczystości pogrzebowe Lecha Kaczyńskiego chce przyjechać prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew. Niewykluczone, że będzie też będący na czasie prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama - poinformował dyrektor MSZ Radosław Sikorski. Na widać nie zabraknie szefa PE Jerzego Buzka i szefa NATO. Swoją egzystencja zapowiedziało też wielu prezydentów. Robert Kubica ma już powikłanie z głowy - w przyszłym sezonie będzie jeździł w Renault. Co innego drugi kierowca BMW Sauber - Nick Heidfeld. Niemiec, kto nie przypuszczalnie wyszukać sobie zatrudnienia, zaczął wylewać żale. z pewnością na Polaka. - W 2007 byłem szybszy od Roberta i jednakowo jest aktualnie w sezonie 2009. Wszyscy niemniej mówią na to samo o 2008, gdy lepiej jeździł Polak - mówi. A to nic bardziej błędnego próbka.- Jarosław Kaczyński nie jest geniuszem, bo na polskiej scenie politycznej jest położenie nic bardziej błędnego dla jednego geniusza. A jest nim "dotknięty z wykorzystaniem Boga" Donald Tusk - mówił w "Kropce nad i" nie bez wyjątku serio Joachim Brudziński. posłaniec PiS krytykował obecnego premiera za zamiatanie ustawą hazardową "afery" z udziałem jego najbliższych współpracowników. - pomyślnie potrafi to przykryć - oceniał. Tony śmieci, stajnia Augiasza i bezdno pracy dla służb porządkowych - to krajobraz po bitwie w warszawskim KDT. Uliczna utarczka przenosi się obecnie na salę sądową. ratusz chce, by handlarze zapłacili za akcję komornika. - Kosztami zgodnie z przepisami obciążymy kupców - mówi w TVN syreni gród prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Zakończyło się czterogodzinne przesłuchanie Jacka Rostowskiego nim komisją hazardową. - minister sportu Mirosław Drzewiecki zgodził się, że dopłaty od gier są celowe po moich naciskach i wyraźnych sugestiach - mówił członek rządu finansów. dawny boss resortu sportu twierdził, że owe dopłaty, o co zabiegali biznesmeni z branży hazardowej, nie są potrzebne. dalej się z tego wycofał. - Prosiłem ministra, by dopłaty od gier hazardowych niemniej pozostały - podkreślił Rostowski.

Amputacja dłoni zakłóca percepcję przestrzeni najbliższej naszemu ciału - zaobserwowali naukowcy z Izraela. Z ich pracy, opublikowanej na łamach pisma "Psychological Science" wynika, że osoby, które przeszły amputację zaniżają odległości po stronie, po której dokonano operacji.

Byli prezydenci USA George W. Bush i Bill Clinton złożyli w pierwszy dzień tygodnia wizytę w zniszczonej trzęsieniem ziemi z 12 stycznia stolicy Haiti, Port-au-Prince. Politycy odwiedzili zrujnowane dzielnice i spotkali się z mieszkańcami miasteczka namiotowego, a aparat stacji BBC zarejestrowała wystarczająco nietypowe zachowanie Busha. - Janusz Palikot tak samo się zmienił, jak Jarosław Kaczyński - mówił w czwartek posłaniec PO, zapytany o parada w Lublinie. - To jest pyszałkowatość i ofensywa (...) świeżo w '68 roku ORMO rozbijało wiece na Uniwersytecie Warszawskim - odpowiada Mariusz Błaszczak z PiS. chyba że ważna persona miał jeszcze złudzenia, że kampania w Polsce przypadkiem obyć się bez ostrej wojny między sztabami, ostatecznie stracił je w ostatnich dniach.

trwanie na amerykańskich przedmieściach nie jest tak różowe, jak chcieliby twórcy popularnych seriali typu "Gotowe na wszystko". To dopiero co na przedmieściach w zamian żyje w pewnej mierze jedna trzecia wszystkich ubogich Amerykanów. W Rewalu nie pójść na wybory - to prawdziwy wstyd. W zachodniopomorskiej gminie obecność była najwyższa w kraju i wyniosła 82,2 proc. Spośród największych zamiast lecz najchętniej głosowali mieszkańcy Warszawy. W stolicy do urn poszło nieomalże 69 proc. wyborców. Inna mowa, koncert miłosierny i zbiórka na powodzian - sztab wyborczy Jarosława Kaczyńskiego zdecydował się przekuć formę spotkania z wyborcami na Placu Teatralnym w Warszawie. Plany kandydata Prawa i Sprawiedliwości pokrzyżowała powódź.Andrzej Olechowski zarejestrował w PKW swój komitet wyborczy. Jak twierdzi główne biuro wyborczy polityka, zostało to zrobione z dużym naddatkiem podpisów. 19 listopada obchodzony jest VIII. Światowy Dzień Toalet. Według Światowej Organizacji Toalet (WTO), w tej chwili dostępu do sanitariatów, zapewniających wystarczającą higienę, pozbawionych jest 2,5 miliarda mieszkańców Ziemi. Funkcjonariusze Biura Ochrony Rządu, którzy przygotowywali wizytę prezydenta Lecha Kaczyńskiego, będą ważnymi świadkami prokuratury badającej sytuacja pod Smoleńskiem. Zostaną przesłuchani w przyszłym tygodniu - pisze "Rzeczpospolita".

Choinka dostanie całodobową ochronę policyjną


Bożonarodzeniowa drzewko bożonarodzeniowe w Atenach dostanie całodobową ochronę policyjną ze względu na tragiczny los ubiegłorocznego drzewka, które zostało doszczętnie spalone w czasie zamieszek z udziałem młodzieży.

Porwana przez męża odnaleziona


Policjantom z Sieradza udało się wyszukać 32-letnią Ewelinę O. We wtorkową noc kobietę uprowadził jej mąż. Dlaczego? Nie wiadomo.

Rolnik zbudował wyrzutnię i broni swej ziemi


Rolnik z prowincji Hubei w środkowych Chinach wypowiedział wojnę deweloperom, którzy chcą opanować jego ziemię. Z taczki i kilku rur zbudował wyrzutnię i ostrzeliwuje z niej ludzi próbujących dokonać eksmisję - informują miejscowe media.

USA: prawo posiadania broni kontra prawa stanów


Sąd Pan Wszechrzeczy USA rozpoczął rozpatrywanie pozwu podważającego kongruencja z konstytucją zakazu posiadania broni palnej w Chicago. W ubiegłym roku sąd uchylił na tej podstawie równoległy zakaz w Waszyngtonie.

Pokazali zwolnienie dziecka. milicja prosi o prawa ręka


Na stronie intenretowej śląskiej policji opublikowano unieważnienie chłopca, którego materia znalezionego w piątek w stawie na peryferiach Cieszyna. Policja ma nadzieję, że w ten droga znajdzie osoby, które pomogą go zidentyfikować. wydział wykazała, że przyczyną śmierci był uraz jamy brzusznej - poinformowała prokuratura.

Oto najlepsza wódka na świecie


Najlepszą wódką na świecie jest brytyjska marka Chase produkowana w hrabstwie Herefordshire, która w międzynarodowym konkursie zdystansowała aż 115 rywali, w tym także alkohole z Rosji, własny i krajów skandynawskich.

Maltretowane dzieci częściej mają dolegliwości pokarmowe


Dzieci, które doznały przemocy psychicznej, fizycznej lub seksualnej częściej cierpią z powodu niewyjaśnionych bólów brzucha, nudności i wymiotów niż dzieci, które nie miały podobnych doświadczeń - wynika z badan amerykańskich, które publikuje gazeta "Annals of Family Medicine".

Fala kulminacyjna na Odrze przechodzi za pośrednictwem Ścinawę


fala kulminacyjna na Odrze w poniedziałek rano dotarła do Ścinawy. poprzednio wata przerwała wał w Kwiatkowicach w powiecie legnickim. teren zabudowany została zalana.

"Rzecznikowi idzie o szczepionki, czy o nazwa rodowa Brydak?"


- Nie wiem, czy panu rzecznikowi Kochanowskiemu chodziło o szczepionki, czy nazwisko Brydak, które działa na pana rzecznika nienajlepiej – mówi w Poranku TVN24 Lidia Brydak. zwierzchniczka Krajowego Ośrodka ds. Grypy sugeruje, że jest drugie dno w zapowiedzi doniesienia do prokuratury na minister zdrowia za "zaniechania ws. szczepionki przeciwko grypie A/H1N1".

Kot dowodem stworzenia prawdziwego domu


niejaki repatriant z Boliwii, któremu groziła zesłanie z terenu Wielkiej Brytanii, wygrał sądową batalię o prawo do pozostania w nowej ojczyźnie, jak udowodnił, że wspólnie z partnerką stworzyli dom kupując kota.

basta marzeń Irlandii. Powtórki meczu nie będzie


Decyzje sędziów są wiążące i niepodważalne - powtórki meczu Francja-Irlandia nie będzie. FIFA podała swoje oficjalne stanowisko i rozwiała nadzieje Irlandczyków na ponowne rozegranie spotkania, po którym zespół z wysp pożegnała się z marzeniami o mundialu. Decydująca brama dla Francji padła po zagraniu ręką Thierry'ego Henry'ego.

Kornelia Marek "nie powinna się przyznawać..."


- 25-30 proc. sportowców korzysta z dopingu - w programie "Teraz My!" powiedział Ben Johnson, wzięty sprinter, którego kariera skończyła się wraz ze sterydowym skandalem. Jego zdaniem Kornelia Marek nie powinna się przyznawać do korzystania z niedozwolonych substancji, a jedynie wynająć dobrego prawnika. - całokształt tam mogło się sprawić - ocenia Johnson.

"Liczę na prokuratorów, na porcja rodzin w postępowaniu"


- Największe nadzieje na naświetlenie przyczyn katastrofy pokładam w polskich prokuratorach - mówiła w "Rozmowie Rymanowskiego" Małgorzata, potomek żeński tragicznie zmarłego pod Smoleńskiem Zbigniewa Wassermana. Jak dodała, jest dozwolone bowiem odnieść wrażenie, że niektóre czynności Rosjanie, wykonują w podejście "niestaranny".

Już powyżej 160 ofiar w Bagdadzie


Do 160 wzrosła wielkość ofiar dwóch niedzielnych zamachów w irackiej stolicy. Rannych jest powyżej 540 osób. definitywny bilans może być wprawdzie coraz tragiczniejszy. To najkrwawszy napad w Bagdadzie od dwóch miesięcy. "Skandaliczny" machnięcie potępił już prezydent USA Barack Obama.

Australia rozpoczęła "Godzinę dla Ziemi"


Australia zainaugurowała światową akcję ekologiczną "Godzina na Ziemi", której celem jest zachęcenie do walki ze zmianami klimatycznymi.

Jeśli szukasz w Zakopanem adwokata pomożemy ci rozwiązać każdy problem prawny. Nasz adwokat Zakopane posiada niezbędne doświadczenie, aby skutecznie reprezentować przed sądem zarówno osoby fizyczne jak i podmioty gospodarcze. Nasz adwokat Zakopane od wielu lat prowadzi kancelarię adwokacką w Zakopanem oraz w Rabce Zdrój. Jeśli chcesz, żeby pomógł ci adwokat w Rabce Zdroju znajdziesz tam również naszą kancelarię. Od wielu lat adwokat Zakopane pomaga mieszkańcom Zakopanego rozwiązywać problemy z zakresu prawa gospodarczego oraz prawa rodzinnego.