Audi sees rise in 2010 profit, not out of the woods


German luxury carmaker Audi contributed the bulk of earnings and cash in 2009 to parent Volkswagen and expects better results this year as it launches a dozen new models, including the A1 subcompact. "The worst of the crisis appears to be behind us, but we are not yet able to give the all-clear for 2010," Audi Chief Executive Rupert Stadler said on Tuesday.

wiele samorządów chce zakapować budynki i parkingi, a dalej odebrać je w leasingu zwrotnym, co przyniesie pieniądze bez pogarszania wskaźnika zadłużenia. Nie będzie to chociaż możliwe bez uporządkowania przepisów - informuje "Parkiet". Sąd Apelacyjny w Warszawie uznał, że GDDKiA miała przepis zmusić konsorcjum Alpine Bau do opuszczenia placu budowy ok. 18-km odcinka autostrady A1 od Świerklan do granicy z Czechami w Gorzyczkach - o takim postanowieniu Sądu poinformowała w piątek Dyrekcja. W związku z brakiem publikacji makroekonomicznych tudzież stabilną sytuacją na GPW złocisty do południa zachowywał się spokojnie. wypadek nabrała tempa, gdy zaprezentowano sierpniowe dane z rynku pracy. Po nudnej pierwszej połowie sesji nastąpiło wyraźne ożywienie.ministerstwo finansów przesłał już projekt przyszłorocznego budżetu na biurko premiera. Już jutro będzie nad nim pracował rząd. Na fama o zwiększonym deficycie - sięgającym 52 miliardów złotych - warszawska targowisko nie zanurkowała, ale waluty drożeją. W piątek został parafowany protokół zdawczo-odbiorczy, który jest niezbędny do przekazania placu budowy wrocławskiego stadionu na EURO 2012. Oznacza to, że nowy wykonawca stadionu Max Boegl może przejąć plac budowy od Mostostalu Warszawa w poniedziałek. Spadek inwestycji w Polsce był dużo mniejszy niż w regionie, a nasi najgroźniejsi rywale będą dłużej wynosić się z kryzysu gospodarczego. Powinniśmy skorzystać szansę na przyciągnięcie zagranicznych firm - pisze "Rzeczpospolita".

zaleta rynku reklamy zewnętrznej spadła w całym 2009 roku o 14 proc. do 607,1 mln zł, a w samym czwartym kwartale spadła o 17 proc. do 159,0 mln zł - poinformowały Wirtualnemedia.pl powołując się na komunikat Izby Gospodarczej Reklamy Zewnętrznej (IGRZ). Rok 2010 będzie rokiem stabilizacji, ocenia IRGZ.

W trzecim kwartale 2009 roku PKB wzrósł o 1,8 proc. w porównaniu z analogicznym okresem 2008 r. - wynika z przedstawionego we wtorek raportu Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową, jaki ocenia jakość koniunktury gospodarczej w Polsce. Posiadacze kredytów we frankach mogą sapać z ulgą. Szwajcarski bank węzłowy po raz kolejny nie zmienił stóp procentowych. Przedział dla stopy LIBOR, od której zależy oprocentowanie kredytów, później wynosi od zera do 0,75 procent. Bank dodatkowo podał, że będzie się starał obronić stopę w okolicy 0,25 procent.

Miniony dzień przyniósł kontynuację wzrostów na Wall Street. Co prawda wczorajsza sesja w USA rozpoczęła się lekkimi spadkami indeksów za sprawą gorszego od prognoz odczytu z amerykańskiego rynku pracy, aczkolwiek w dalszej części dnia sentyment inwestorów uległ znacznej poprawie. nieledwie 30 milionów Amerykanów to niepełnozatrudnieni - ustalił w swoich badaniach Instytut Gallupa. Euro-zone finance ministers Sunday agreed to specific terms for possible aid for Greece, saying they would provide up to EUR30 billion for the country in the first year of any support program.złoty pozostawał w pierwszy dzień tygodnia stabilny, a w perspektywie kilku dni przypuszczalnie jeszcze zyskiwać. Na rynku długu negatywnie odbiły się plany podaży obligacji w grudniu. Od inspektora Państwowej Inspekcji Pracy (PIP) uzyskałem informację, że każdorazowe angaż nowego pracownika powinno być zgłoszone odpowiedniemu inspektoratowi PIP, a niedopełnienie tego obowiązku jest zagrożone mandatem. Czy to prawda? Jeśli tak, proszę o wskazanie podstawy prawnej tego obowiązku. Nadmieniam, że firma jest zgłoszona w PIP. Lechistan jest na pierwszym miejscu w Europie pod względem wydawania środków unijnych na lata 2007-2013 i w czołówce państw, które najlepiej wykorzystały kasa strukturalne na lata 2000-2006 - podało we wtorek główny punkt Informacyjne Rządu.

adnotacja pozytywnie o kandydatach do RPP


Sejmowa komitet Finansów Publicznych pozytywnie zaopiniowała wszystkich czterech zgłoszonych kandydatów na członków Rady Polityki Pieniężnej. W piątek Sejm wybierze dwóch spośród nich.

Terminy zapłaty przy kontrahentów


Kontrahenci mogą w zasadzie dowolnie ustalić, jakie w relacjach między nimi obowiązują terminy zapłaty. Trzeba jednak pomnieć o tym, że stosowanie zbyt długich terminów może być niekorzystne nie tylko dla firmy, która musi czekać na zapłatę. przypadkiem też wystawać się źródłem problemów dla drugiej strony.

"Zapasowa" środa


Po tym, jak we wtorek dane o zapasach ropy i paliw w USA za zeszły tydzień, podane za pomocą American Petroleum Institute (API), zaskoczyły bazar i przełożyły się na zwyżkę ceny surowca, dziś wszyscy w napięciu czekać będą na publikację raportu Departamentu Energii na ten sam temat. Jest on uważany za z większym natężeniem reprezentatywny, więc rośnie jego znaczenie.

Prąd w stolicy zdrożeje


RWE Polska od stycznia podnosi w Warszawie o 4,7 proc. cenę prądu dla gospodarstw domowych - informuje "Dziennik pismo Prawna". RWE nie musi uzgadniać podwyżki z Urzędem Regulacji Energetyki.

Rekorodowe zakupy domów w USA


W 2009 r. amerykańskie spółki przeznaczyły na skup własnych akcji kwotę odpowiadającą 28% zysku operacyjnego, jaki w tym czasie wypracowały. To najmniejszy proporcja od 2003 r. Inwestorzy pamiętają, że kolejne lata były niezmiernie korzystne dla amerykańskiego rynku akcji.

Ceny miedzi mocno w górę w Chinach


Ceny miedzi mocno wzrosły na giełdzie metali w Szanghaju, po powrocie inwestorów na targ po tygodniowej, noworocznej przerwie - podają maklerzy.

Bielecki: niech kraj wypłaca emerytury


- jeżeli chodzi o platforma wypłacania świadczeń emerytalnych, to powinien być państwowy - powiedział w "Kropce nad i" w TVN24 Jan Krzysztof Bielecki, naczelny Rady Gospodarczej przy premierze. I takie wybieg zamierza najprawdopodobniej zalecać rządowi.

Sprzedam twierdzę. Konserwator za darmo


Wojewódzki konserwator zabytków zamierza objąć ochroną obiekty Twierdzy Zegrze. Te same, które ostatnio na sprzedaż wystawił narodowy Bank polski - pisze "Życie Warszawy".

Indyjski ojczulek Motors odnotował zysk, wzrosły obroty Jaguar Land Rover


Czołowy indyjski producent samochodów, Tata Motors, pochwalił się w piątek nieoczekiwanym, skonsolidowanym zyskiem netto za kwartał zakończony we wrześniu. Dodatni konsekwencja był możliwy dzięki zwrotom z inwestycji i dużemu wzrostowi obrotów jego brytyjskiej spółki zależnej, Jaguar land Rover.

MF zadowolone z uchwały RPP ws. wyliczania zysku NBP


- resort Finansów jest zadowolone z uchwały dot. wyliczania zysku NBP, podjętej przez RPP, zmieniającej uchwałę z 2006 r., gdyż rozwiewa ona wątpliwości dot. wyliczania zysku banku centralnego - poinformował podsekretarz finansów Dominik Radziwiłł.

Fitch podtrzymuje rating dla PKN


Fitch podtrzymał rating "BB+" dla PKN Orlen, nadał mu perspektywę negatywną - poinformowała filia w piątkowym komunikacie.

Polacy nie zamierzają oszczędzać na świętach


prawie połowa Polaków - 46 proc. - na rozkład świąt przeznaczy 200 - 500 zł - wynika z sondażu GfK Polonia przeprowadzonego dla "Rzeczpospolitej".

Amerykańscy bezrobotni silniejsi od giełdowych byków


czasopismo danych dotyczących liczby wniosków o zasiłek dla bezrobotnych Amerykanów przypadkowo skróciła niepewność w oczekiwaniu na piątkowe informacje o zmianie liczby miejsc pracy w sektorze pozarolniczym.

Czy smartbook zastąpi laptopa?


Nadchodzi rebelia na rynku przenośnych komputerów. na przestrzeni targów w Las Vegas zostanie prezentowany smartbook - alias nader mały laptop - będący połączeniem smartphone'a i notebooka. bateria smartbooka będzie wystarczała na wykapany dwadzieścia cztery godziny jego pracy.

pierwsza zasada korekty na EURUSD?


W ostatnich dniach bazar eurodolara kontynuował mocarny impreza spadkowy, kto wyhamował nie prędzej u dołu poziomu 1,2200, ustanawiając tym samym nowe, ponad 4-letnie minima. w sąsiedztwie kursie 1,2100 znajduje się najbliższe istotne wsparcie w postaci poziomu 50% zniesienia Fibonacciego trendu wzrostowego zapoczątkowanego w 2000 roku.

Jeśli szukasz w Zakopanem adwokata pomożemy ci rozwiązać każdy problem prawny. Nasz adwokat Zakopane posiada niezbędne doświadczenie, aby skutecznie reprezentować przed sądem zarówno osoby fizyczne jak i podmioty gospodarcze. Nasz adwokat Zakopane od wielu lat prowadzi kancelarię adwokacką w Zakopanem oraz w Rabce Zdrój. Jeśli chcesz, żeby pomógł ci adwokat w Rabce Zdroju znajdziesz tam również naszą kancelarię. Od wielu lat adwokat Zakopane pomaga mieszkańcom Zakopanego rozwiązywać problemy z zakresu prawa gospodarczego oraz prawa rodzinnego.