Szara strefa zjada targ resztki


Już połowę rynku zbiórki i przetwarzania odpadów ogarnęła szara pas - ocenia "Rzeczpospolita". Firmy zajmujące się fikcyjnym recyklingiem oferują stawki dwa razy niższe niż legalna konkurencja. natomiast zamiast przetwarzaniem śmieci, oszuści wywożą je na wysypiska. Traci na tym budżet, ale przede wszystkim - środowisko.

Prezydent Francji Nicolas Sarkozy zapewnił w środę, że jest gotów na "kryzys w Europie", by bronić wspólnej polityki rolnej Unii Europejskiej, której Francja jest największą beneficjentką. Posłanka PiS Grażyna Gęsicka uważa, że rząd prowadzi politykę gospodarczą niebezpieczną dla finansów publicznych i niebezpieczną dla Polski. Według rzecznika klubu PiS Mariusza Błaszczaka, kancelaria Donalda Tuska jest najgorszym rządem od 1989 roku, a minister finansów Jacek Rostowski należy do jego najsłabszych punktów. Morgan Stanley podniósł rekomendację dla akcji na warszawskiej giełdzie do "przeważaj" z "równoważ" - podała we wtorek przedstawicielstwo Bloomberg.Wczorajsza posiedzenie zakończyła się wzrostem indeksów, a ponad 1 proc. zyskały mWIG40 i sWIG80. ogólnie inwestorzy próbowali wyhamować tendencję, która rozwinęła się na rynku na przełomie poprzedniego weekendu, ale jak się patrzy na wykresy to wczorajsze wzrosty w świetle spadku nie wyglądają zbyt obiecująco. Bardziej, optycznie wyglądają one na typowe korekcyjne "ząbki" i ze sporym prawdopodobieństwem powinno się założyć, iż czyn spadkowy zostanie pogłębiony na kolejnych sesjach. Przeciętne wynagrodzenie brutto w kwietniu wyniosło 3398,67 zł, co oznacza, że rdr wzrosło o 3,2 proc., a mdm spadło o 2,7 proc. - podał w środę centralny Urząd Statystyczny. Republika Francuska i Włochy chcą zdynamizować współpracę w dziedzinie energetyki jądrowej - głosi wspólna deklaracja obu krajów po piątkowym szczycie w Paryżu. Dwustronne układ przewiduje m.in. budowę francuskich elektrowni jądrowych we Włoszech.

Polacy coraz to gorzej oceniają działalność związków zawodowych - wynika z sierpniowego badania CBOS. Pomimo, że ciągle doceniają ich rolę w wywalczeniu wolności, to ostatnie działania związkowców aprobuje coraz mniej osób.

Pakiety socjalne nie stale są podpisywane między pracodawcą i przedstawicielami załogi, wobec tego nie powinny być wpisywane do kodeksu pracy - mówili eksperci pracodawców i resortu pracy na poniedziałkowym posiedzeniu Komisji Trójstronnej. albowiem dawny tydzień z serią słabych danych z USA nie był w stanie zaszkodzić notowaniom złotego, będący na czasie z uspokajająco dobrymi danymi o zatrudnieniu musiał dostarczyć umocnienie polskiej waluty. To tylko dziś po danych z USA mieliśmy kolejne minimum na parze EURPLN - 3,8660. W skali tygodnia złocisty zyskał dodatkowo przy innych głównych walut.

Tesco, największy z brytyjskich supermarketów, zabrania klientom noszenia w czasie zakupów piżam i kapci. Tesco twierdzi, że za wygoda jednych klientów sklep płaci utratą innych, zbulwersowanych niedbałością stroju robiących sprawunki w piżamach. Podatek VAT od usług świadczonych za granicą będzie pobierany w kraju, w którym siedzibę ma interes nabywcy takiej usługi, a nie tam, gdzie siedzibę ma firma świadcząca usługę - przewiduje podpisana z wykorzystaniem prezydenta Lecha Kaczyńskiego nowelizacja ustawy o VAT. Początek piątkowej sesji na większości europejskich parkietów, a w szczególności w Warszawie, był nad ślad optymistyczny, jeśli wziąć pod uwagę skalę czwartkowych spadków na Wall Street. Taka sielanka natomiast jak mucha w smole być w użyciu nie mogła. Amerykanie na nowo odebrali bykom nadzieję na poważniejsze odreagowanie, gdy z grubsza południa kontrakty na tamtejsze indeksy żwawo ruszyły w dół. najpierw Europa wystraszyła Amerykę, w tym momencie Ameryka straszy Europę. Na tym tle nasz rozkład największych spółek zadziwiał siłą.Oprócz komisarza ds. budżetu na szczytach Komisji Europejskiej znajdzie się coraz kilkoro Polaków - dowiedziała się "Gazeta Wyborcza". Będą około tak ważnych tek jak rolnictwo czy działalność polityczna zagraniczna. odjazd na wakacje to dla wielu osób najbardziej wyczekiwana chwila w roku. Lepiej jakkolwiek wystrzegać się zaciągania kredytu na ten cel. Kredytobiorcy, od których bank dłużej niż to konieczne pobierał ubezpieczenie pomostowe, mogą odzyskać swoje pieniądze.

Europa nie może być zakładnikiem


Stary Kontynent nie może być zakładnikiem rosyjsko-białoruskiego sporu gazowego - powiedział w środę komisarz UE ds. energii Guenther Oettinger.

Hit: 1800 złotych na pozornej uprawie!


Produkty polskich gospodarstw ekologicznych są wysokiej jakości i spełniają wymagania stawiane żywności ekologicznej - ustaliła Najwyższa Izba Kontroli. Jak stwierdzili kontrolerzy, niektórzy beneficjenci, korzystając z luki w nieledwie zarobili na dopłatach prawdziwe fortuny.

bieg waluty z jednego dnia


Faktury wystawione w obcej walucie wymagają zastosowania właściwego kursu przeliczeniowego. Zgodnie z obowiązującymi przepisami jest on inny na potrzeby podatku dochodowego i drugi dla celów VAT.

Ile nam urośnie za identyczny rok?


Nie umilkły jeszcze komentarze po poniedziałkowej publikacji za pośrednictwem GUS danych o polskim PKB za III kwartał, a ekonomiści już prognozują o ile wzrośnie nasza system ekonomiczny w IV kwartale i w całym 2009 roku.

Odsunięcie zmian dotyczących zaliczek da 2 mld zł budżetowi 2010 r.


Rząd chce w ekspresowym tempie przeprowadzić nowelizację ustawy o CIT i PIT, która przesunie wejście w życie korzystnych dla przedsiębiorców zmian we wpłacaniu zaliczek podatkowych. Projekt, który właśnie trafił do Sejmu, ma zapewnić przyszłorocznemu budżetowi 2 mld zł.

Trzy nowe projekty w KSSE - powstaje 250 miejsc pracy


Ok. 80 mln zł zainwestują w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej trzy firmy, które w pierwszych tygodniach tego roku zdecydowały się na rozpoczęcie lub rozwinięcie swojej działalności w strefie. z powodu temu powstanie 250 nowych miejsc pracy.

Szaleństwo "totka" trwa mimo pierwszych oznak zmęczenia


Od rana ustawiają się w całych Włoszech długie kolejki do barów i kolektur, dokąd sprzedawane są kupony popularnej gry liczbowej Superenalotto. W czwartek można w niej wygrać 143,9 miliona euro. Ta najwyższa w historii włoskiego "totka" kumulacja to pokłosie braku trafionej "szóstki" od końca stycznia.

Badania przemykać wskazują, że tendencja do wzrostu cen jest coraz słabsza


Wskaźnik Przyszłej Inflacji (WPI), prognozujący z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem ruchy cen towarów i usług konsumpcyjnych, kontynuuje zapoczątkowany przedtem czterema miesiącami obniżenie - podał instytut BIEC.

brak reakcji złotego na dane z krajowy


arche dzisiejszej sesji na rynku złotego przyniósł ubytek kursu EUR/PLN na dole poziomu 4,1000, notowania dolara zniżkowały chociaż w okolice 2,7200 PLN. Polska waluta umocniła się na fali rosnących notowań eurodolara, który dzisiaj rano przebił barierę 1,5000. co do jednego ze złotym zyskuje oraz forint węgierski. wcale nietypowo acz zachowuje się korona czeska, która nie podążyła w tym tygodniu za walutami regionu i kontynuuje osłabienie - notowania EUR/CZK wzrosły dziś o świcie ponad poziom 26,00.

szczebel przyjął schemat jeśli chodzi o komercjalizacji i prywatyzacji


rząd przyjął we wtorek projekt nowelizacji ustaw: o komercjalizacji i prywatyzacji oraz kodeks wprowadzające ustawę o finansach publicznych. Zakłada on w latach 2010-2011 zmniejszenie wpływów do Funduszu Reprywatyzacji a Funduszu Restrukturyzacji Przedsiębiorców właściwie do 1,5 proc. i 3 proc. przychodów uzyskanych z prywatyzacji.

ruch pójdzie w działanie


przewodzący polskiego rynku kolportażu prasy na sprzedaż. resort skarbu zaprosił inwestorów do negocjacji ws. kupna do 52,66 proc. akcji spółki Ruch. Oferty jest dozwolone składać do 24 marca.

Ruszyła konstrukcja najwyższego budynku Azji


W stolicy Korei Południowej rozpoczęto budowę drugiego pod względem wysokości budynku na świecie. Drapacz chmur o nazwie DMC Landmark Tower po ukończeniu budowy w 2015 roku ma być najwyższym budynkiem w Azji.

Pawlak o współpracy z Ukrainą


Rzeczpospolita Polska powinna połączyć współpracę gospodarczą z Ukrainą - powiedział na środowej konferencji prasowej wicepremier, członek rządu gospodarki Waldemar Pawlak, po spotkaniu z prezydentem Ukraińskiego Związku Przemysłowców i Przedsiębiorców Anatolijem Kinachem.

Nowe porozumienia między Rosją i Ukrainą


Do planowanego przez Kijów i Moskwę konsorcjum gazowego może wejść niemczyzna E.ON Ruhrgas. Miałoby ono zarządzać ukraińskimi gazociągami - donosi ukraiński dziennik "Segodnia".

Rostowski zaczyna leczyć


na dniach będą gotowe zupa projekty ustaw z pakietu związanego z planem rozwoju i konsolidacji finansów publicznych - zapowiedział w czwartek minister finansów Jacek Rostowski w trakcie forum Bankowego 2010.

Jeśli szukasz w Zakopanem adwokata pomożemy ci rozwiązać każdy problem prawny. Nasz adwokat Zakopane posiada niezbędne doświadczenie, aby skutecznie reprezentować przed sądem zarówno osoby fizyczne jak i podmioty gospodarcze. Nasz adwokat Zakopane od wielu lat prowadzi kancelarię adwokacką w Zakopanem oraz w Rabce Zdrój. Jeśli chcesz, żeby pomógł ci adwokat w Rabce Zdroju znajdziesz tam również naszą kancelarię. Od wielu lat adwokat Zakopane pomaga mieszkańcom Zakopanego rozwiązywać problemy z zakresu prawa gospodarczego oraz prawa rodzinnego.