skala złotego przyciąga używane samochody


Silniejsza Lechistan pieniądz powoduje, że rośnie import używanych aut z zagranicy - pisze "Dziennik gazeta Prawna", szacując że w porównaniu z lutym 2009 roku sprowadzono do Polski o kilka procent więcej pojazdów. gazeta zauważa, jednak, że ciągle nie obudzili się ostateczni nabywcy - i samochody w komisach czekają na wiosnę.

DI BRE w raporcie z 28 sierpnia podwyższył rekomendację dla ZCh Police do "redukuj" ze "sprzedaj", ustalając cenę docelową dla akcji spółki na poziomie 5,9 zł. Przychody ze sprzedaży grupy Belvedere, notowanej na GPW pod nazwą skróconą Sobieski, wyniosły w I-III kw. 2009 r. 644,5 mln euro wobec 875,2 mln euro poprzednio rokiem, podała firma w prezentacji na swojej stronie internetowej. Firma, która wygrała przetarg na budowę odcinka autostrady A2 ze Strykowa do Konotopy, będzie posłużyć się z nielegalnej w UE, finansowej pomocy państwa - tak twierdzi Ogólnopolska pokój Gospodarcza Drogownictwa i skarży się na nieuczciwą konkurencję do Komisji Europejskiej.Według najnowszego raportu IDC, udział Comarchu w rynku systemów ERP w 2008 r. wyniósł 9,1 proc. W 2009 r. krakowska spółka spodziewa się zwiększenia swoich udziałów w tym segmencie rynku - poinformował Comarch w komunikacie prasowym. wyroby ceramiczne Nowa Gala zapowiada, że w tym roku poprawi wyniki ubiegłoroczne, ale pierwszy trymestr będzie bodajże słabszy od I kwartału 2009 r. ze względu na mroźne dwa zupa miesiące. W marcu widoczne jest już ożywienie. Od początku tego miesiąca zakładanie się pracują na pełnych mocach produkcyjnych. Zgodne z oczekiwaniami dane o dochodach i wydatkach Amerykanów ceremonialny się wystarczającym bodźcem do utrzymania z wykorzystaniem byki za oceanem niewielkiej przewagi. Ale europejskie parkiety po raz dalszy nie nadzwyczaj wierzyły, że sesja na Wall Street zakończy się wzrostem. Wyjątkiem był język niemiecki DAX, kto tuż po godzinie 16.00 zyskiwał 0,4 proc. Na pozostałych giełdach przeważały spadki.

Zarząd Giełdy Papierów Wartościowych postanowił wyeliminować z dniem 2 grudnia akcje Perfect Line z obrotu na NewConnect.

spółka wydająca periodyk Reader's Digest otrzymała wczoraj od nowojorskiego sądu ochronę przedtem wierzycielami (tzw. Chapter 11) w Stanach Zjednoczonych. Stara się zrestrukturyzować i w efekcie zmniejszyć dług w wysokości 2,2 mld USD do 550 mln USD w poprzek wymianę papierów dłużnych na akcje firmy. Wierzyciele dostaną 92,5 proc. walorów spółki. Ochrona nie działa w Kanadzie, Ameryce Łacińskiej, Afryce, Azji, Australii, Nowej Zelandii ani w Europie. 18 mln dolarów kredytu, jakie we francuskim banku zaciągnął Bumar, zostało bez sprzeciwu zatwierdzony przy użyciu zwierzchnictwo i Radę Nadzorczą spółki - poinformowała we wtorek PAP rzeczniczka Bumaru Monika Koniecko. W RN Bumaru są przedstawiciele Ministra Skarbu Państwa, Obrony Narodowej i Gospodarki.

aczkolwiek na razie na korytarzach polskich szkół ciągle cicho i spokojnie, już za siedem dni wypełnią je tłumy dzieci. A że po wakacjach animusz większe i mniejsze dzieci rozpiera, to o zwichnięty palec, czy złamaną rękę nie trudno. wtedy przyda się nam szkolne ubezpieczenie. Na co zwrócić uwagę w pobliżu jego wyborze? net Group rozmawia z dwoma podmiotami, w tym jednym notowanym na giełdzie, na temat objęcia nowych akcji. Alternatywnie rozważa publiczną ofertę akcji lub emisję obligacji. W przypadku niepowodzenia tych planów możliwa jest sprzedaż niektórych aktywów z grupy kapitałowej - poinformował PAP naczelny Internet Group, Ryszard Wojciechowski. Amerykańscy inwestorzy cieszyli się w ubiegłym tygodniu z kolejnego dowodu na twarde podejście nowej szefowej SEC (amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd). Chodzi o zgodę General Electric na zapłatę 50 milionów dolarów za odstąpienie dzięki amerykańskie organy nadzoru od zarzutów dotyczących fałszowania księgowości.Grzegorz Pawlak złożył rezygnację z pełnienia funkcji prezesa Plast-Boksu z dniem 31 marca 2010 roku - poinformowała spółka w poniedziałkowym komunikacie. Ostatnia wypowiedź Petera Szijjarto, rzecznika prasowego premiera Węgier Viktora Orbana, na rzecz sytuacji ekonomicznej tego państwa, zmroziła inwestorów i analityków z całej Europy, doprowadzając do destabilizacji węgierskiego forinta. Aktywa zarządzane dzięki Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych spadły w maju o 1,3 proc. i wynosiły na koniec miesiąca 102,8 mld zł - podano w raporcie sporządzonym przy użyciu Izbę Zarządzających Funduszami i Aktywami natomiast Analizy Onilne.

MFW celowo podsycił zastój w Europie Wschodniej


Międzynarodowy kapitał monetarny podgrzał zeszłoroczny kryzys oszczędnościowy w Europie wschodzącej, by doprowadzić do sytuacji, w której zostanie poproszony o przeżycie regionu, powiedział w piątek makler czeskiego banku centralnego.

nad 3 tys. bluzek z podrobionymi znakami Disneya


ponad 3 tysiące damskich i dziecięcych bluzek z podrobionymi znakami firmy Disneya zatrzymali podkarpaccy celnicy na terenie dawnego przejścia granicznego w Barwinku. artykuł z Turcji, o wartości ok. 100 tys. zł, miał trafić do jednej z warszawskich firm.

ostatni dwadzieścia cztery godziny tygodnia zapowiada się w miarę spokojnie


Po raz dodatkowy okazało się, że inwestorzy nie chcą w tym momencie zabawiać ryzykownych decyzji, jako że przebieg głównej pary ponownie nie przebił się z wykorzystaniem liczebność 1,48. dwa EUR/USD już od kilku dni utrzymuje się w przedziale 1,48 - 1,50, jakkolwiek trzeba przyznać, że wahania do środka tego przedziału są znaczące.

W 2010 r. światowe wydatki na IT wzrosną o 5,3 proc. do 3,4 bln dolarów - Gartner


W 2010 roku światowe wydatki na IT wyniosą około 3,4 biliona dolarów, inaczej o 5,3 proc. więcej niż w roku ubiegłym (ok. 3,2 biliona dolarów) - prognozują analitycy firmy badawczej Gartner.

Bogaty, czyli złodziej


z grubsza 80 proc. Polaków chce, by państwo wysyłało do firm więcej kontrolerów, alarmuje "Gazeta Wyborcza" w oparciu o sondaż PBS DGA.

Gazowe porozumienie z Rosją możliwe po pierwszej połowie marca br.


dyrektor departamentu ropy i gazu w resorcie gospodarki Maciej Kaliski powiedział we wtorek dziennikarzom, że po pierwszej połowie marca br. możliwe jest podpisanie międzyrządowego porozumienia z Rosją w sprawie zwiększenia dostaw gazu do Polski.

Grecja: związki wzywają do strajku powszechnego 5 maja


personel transportu w Grecji protestowali we wtorek przeciwko oszczędnościom w związku z kryzysem zadłużenia kraju, a związki zawodowe wezwały do strajku powszechnego 5 maja.

Małe ogrom ropy popłynie do Orlenu


PKN Orlen ma umowę z genewską spółką Souz Petrolium na dostawy ropy. Od 1 stycznia za pośrednictwem trzy kolejne lata rurociągiem "Przyjaźń" będzie ona delegować 4,8 mln ton ropy rocznie. Jest to ponad jedna trzecia tego, co Orlen przerabia za pośrednictwem wypisz wymaluj rok.

RPP wybierze w poniedziałek prowadzącego najbliższe obrady, wiceprezes Wiesiołek nie wchodzi w skład RPP


RPP wybierze w poniedziałek spośród swojego składu prowadzącego najbliższe obrady, wiceprezes Wiesiołek nie wchodzi w skład RPP i nie będzie jej przewodniczącym - poinformowały członkinie RPP Elżbieta Chojna-Duch i Anna Zielińska-Głębocka.

Dlaczego innym się udaje, a mnie nie?


wzdłuż 20 lat wolnej Polski, wciąż z niechęcią patrzymy na sukcesy innych. na odwrót młodzi coraz wyraźnie wierzą, że można osiągnąć bez liku dzięki własnej pracy i zdolnościom. Tylko co zrobić, by za parę lat nie dołączyli do reszty malkontentów? - docieka "Metro".

Euro skraca dystans


Miniony tydzień na rynkach walutowych minął w ciekawym stylu.

PLN zyskuje, ma siła do dalszego wzmocnienia


Krajowa waluta zyskuje do początku tygodnia. Zdaniem dilerów ma coraz możliwości do dalszego umocnienia, o ile nie napłyną negatywne informacje związane z sytuacją fiskalną członków strefy euro. Dla krajowego długu poniedziałek dodatkowo był udanym dniem, ceny polskich papierów wzrosły, tymczasem prawdziwym testem dla rynku będzie środowy przetarg 10-letnich obligacji.

Rozmnożyli się, by wyrwać jeszcze więcej pieniędzy


6 z 32 firm, które zakwalifikowały się do uzyskania unijnej dotacji na nowe inwestycje o wysokim potencjale innowacyjnym trzeba do tych samych lub powiązanych ze sobą osób i zostało założonych w różnych miejscach krajowy tego samego dnia - ustaliło TVN CNBC Biznes. PARP broni się, że pieniędzy coraz nie przekazała, a casus i tak by wyszła na jaw.

pożytek Handlowego zgodny z konsensusem


zysk netto Banku Handlowego w II kwartale wyniósł 71,4 mln zł i okazał się zgodny z oczekiwaniami rynku, jaki spodziewał się, że wyniesie on 69,2 mln zł. pula w II kwartale zwiększył przychody i obniżył koszty, wskutek czemu współczynnik kosztów do dochodów spadł do 56 proc.

Narasta mus na realizację zysków


Wczorajsza sesja przyniosła lekkie ochłodzenie sentymentu panującego od kilku dni na warszawskim parkiecie. WIG20 zniżkował o 0,54% i notuje teraz wartość 2561 pkt.

Jeśli szukasz w Zakopanem adwokata pomożemy ci rozwiązać każdy problem prawny. Nasz adwokat Zakopane posiada niezbędne doświadczenie, aby skutecznie reprezentować przed sądem zarówno osoby fizyczne jak i podmioty gospodarcze. Nasz adwokat Zakopane od wielu lat prowadzi kancelarię adwokacką w Zakopanem oraz w Rabce Zdrój. Jeśli chcesz, żeby pomógł ci adwokat w Rabce Zdroju znajdziesz tam również naszą kancelarię. Od wielu lat adwokat Zakopane pomaga mieszkańcom Zakopanego rozwiązywać problemy z zakresu prawa gospodarczego oraz prawa rodzinnego.