Ciężko wątły wyszedł ze szpitala. Już nie wrócił


silnie słaby pacjent opuścił swoje łoże w inowrocławskim szpitalu im. L. Błażka. Wyszedł wieczorem drzwiami dla personelu i już nie wrócił. Znaleziono go martwego w śnieżnej zaspie. anemiczny na nowotwór on zostawił nic bardziej błędnego krótką notatkę. "Dom".

Do 40 tys. zł wzrosła pula nagród dla osoby (osób), które przyczynią się do ujęcia sprawcy lub sprawców napaści na kobiety, do których dochodzi w woj. lubuskim. Po dwóch piątkowych napadach w Krośnie Odrzańskim i Leśniowie Wielkim trwa policyjna obława, będą kolejne portrety pamięciowe. Paweł Piskorski ujawnił w programie "24 godziny" TVN24, że CBA przeszukała jego mieszkanie. Doszło do tego w środę, czyli w dniu, w którym agenci Biura w siedzibie Metra Warszawskiego szukali dokumentów związanych z przetargiem sprzed 10 lat. - Przeszukanie u mnie dotyczyło innej sprawy. Ale mam przekonanie, że podany z wykorzystaniem nich powód mógł być na odwrót pretekstem - stwierdził Piskorski. - To niemęskie - komentował wystąpienie Piskorskiego Kazimierz Kutz, z PO. alarmujący sprawa w centrum Gdańska. W zderzeniu busa z tramwajem ranne zostały para osoby.zanadto przenikliwy dyskurs i "zamiłowanie" do strasznych nazw - to główne grzechy, jakie zdaniem posłanki PiS Elżbiety Jakubiak popełnia zwierzchnik PiS Jarosław Kaczyński. - Nie powinno się mu cedzić pewnych rzeczy - stwierdziła. dyrektor PiS Jarosław Kaczyński, zgodnie z orzeczeniem sądu, opublikował w prasie przeprosiny dla Ludwika Dorna (obecnie Kraj nad Wisłą Plus) za sugestie, jakoby Dorn nie płacił alimentów. - czasem człek musi zawieruszyć życie, by jego służba została doceniona - powiedział na antenie TVN24 uprzedni marszałek Sejmu Marek Jurek, wspominając zmarłego tragicznie prezydenta Lecha Kaczyńskiego i jego współpracowników. O "dobrej służbie" zmarłej głowy państwa mówił też Tomasz Nałęcz, ongiś konkurent kurtuazyjny prezydenta.

30 czerwca ma ruszyć przebieg trojga oskarżonych o szantażowanie senatora PO Krzysztofa Piesiewicza; on sam będzie oskarżycielem posiłkowym - ustaliła PAP w źródłach sądowych. Śledztwo o posiadanie kokainy przez senatora umorzono, bo Senat nie uchylił mu immunitetu.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej nie dostarczył optymistycznych prognoz na najbliższe dni. Deszczowa pogoda będzie podtrzymywać się do czwartku, a w niektórych miejscach kraju co więcej do piątku. Młodzi Polacy na lekcjach historii najchętniej słuchają opowieści o II wojnie światowej - wynika z badań przedstawionych przez "Rzeczpospolitą". Uczniowie zapytani o miejsca, które symbolizują największe cierpienia Polaków odpowiadają bez zastanowienia: Auschwitz. jak drugie podają Katyń.

- Przed laty Adolf Hitler na zjeździe prawników niemieckich oznajmił: "Nie interesuje mnie prawo, interesuje mnie sprawiedliwość". PiS, które w dużej mierze jest współczesną wersją narodowego socjalizmu ma z kogo brać przykład - pisze na swoim blogu w Onet.pl Leszek Miller. - Nic tak nie służy rodzinie, jak przeżywanie dnia pańskiego - mówił podczas mszy rezurekcyjnej w Warszawie abp Kazimierz Nycz. Dziesiątki tysięcy ludzi wzięły też porcja w procesji w Kalwarii Zabrzydowskiej. Od świtu w całym kraju ciągły rezurekcje, w tym kilkudziesięciotysięczna w Kalwarii Zabrzydowskiej. przedtem nami pierwszy doba Świąt Wielkanocnych. dzień ten, zwany dodatkowo wielką niedzielą, jest zgodnie z żydowskim kalendarzem ostatnim dniem Triduum Paschalnego. Nie zgadzam się na próbę zawłaszczania tradycji niepodległościowej i solidarnościowej w celach politycznych - oświadczył pretendent PO na prezydenta Bronisław Komorowski, kto odwiedził Muzeum Powstania Warszawskiego. Stwierdził, że każdy ma do niej prawo, a Komorowscy w szczególności. Skrytykował w sąsiedztwie okazji prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, za sztuczne - jego zdaniem - przemowa internetowe.Po nader trudnych dwóch dniach, godzina dwunasta lokalny czeka decydująca noc. Na Odrze odbyć ma bałwan kulminacyjna. Synoptycy prognozują, że będzie mniejsza niż w 1997 roku, w toku powodzi stulecia. Późnym wieczorową porą władze Raciborza (woj. śląskie) rozpoczęły ewakuację 9 tys. mieszkańców z trzech dzielnic miasta. Nie milkną komentarze po przyznaniu prezydentowi USA Pokojowej Nagrody Nobla. Nie wręcz przeciwnie europejskie, ale i amerykańskie media zwracają uwagę na przedwczesne przyznanie wyróżnienia Barackowi Obamie. Jeden z komentatorów napisał nawet, że "Obama jest obecnie tak wielki, że jego uszy obecnie pasują do twarzy". ranga na rozpoczętym dzisiaj po godz. 11 posiedzeniu wysłucha informacji szefa MSZ Radosława Sikorskiego dotyczącej aktualnej sytuacji polskiej mniejszości na Białorusi.

policja sprawdzi trzeźwość. Każdego


Obligatoryjnego sprawdzenia trzeźwości pod ręką każdej rutynowej kontroli drogowej chce wysłannik Platformy Obywatelskiej Henryk Siedlaczek - pisze "Polska". Stanowisko MSWiA mamy wydedukować w połowie marca

Sondaż: Komorowski faworytem; J. Kaczyński najlepszy w PiS


"Rzeczpospolita": Bronisław Komorowski zdecydowanym faworytem wyborów prezydenckich - wynika z sondażu GfK Polonia dla gazety, przeprowadzonego telefonicznie we wtorek.

Narkotyki popił piwem i pojechał


38-latek spod Płocka kierował autem pod wpływem alkoholu i narkotyków. Policjanci z drogówki znaleźli pod ręką nim w podobny sposób susz roślinny jak i biel proszek. W samochodzie było coraz 80 paczek papierosów bez polskiej akcyzy.

Kopacz: edukator pomoże dzieciom chorym na cukrzycę


minister zdrowia Ewa kopacz uważa, że do poprawy opieki nad dziećmi chorymi na cukrzycę przyczyni się zatrudnienie w szpitalach edukatora, czyli specjalisty, który pomagałby chorym dzieciom i ich rodzicom.

ministerstwo czeka z kontrolą w ZAiKS aż zmieni się ustawa


Ministerstwo kultury liczy na szybką nowelizację prawa, które nakaże organizacjom takim jak ZAiKS składać raport z działalności. Jeśli sejm uchwali nowelizację, ZAiKS będzie musiał wytłumaczyć się z nietrafionej inwestycji - poinformowało MKiDN.

Dera: wzór nowelizacji kodeksu karnego - we wtorek


Andrzej dera (PiS) zapowiedział, że we wtorek jego klub złoży projekt nowelizacji kodeksu karnego obligujący sądy do ujawniania danych i wizerunków osób skazanych prawomocnym wyrokiem za przestępstwa seksualne pod nieletnich i brutalne gwałty. Podkreślił, że PiS jest gotowe poprzeć chociażby w oddali idące zmiany, które zgłoszą inne kluby, byle powstał rozkład osób, które dopuściły się takich przestępstw.

Pierwsza płyta nagrana w gwarze warmińskiej


Premiera debiutanckiego albumu formacji Hobołd, która nagrała płytę z tekstami piosenek w gwarze warmińskiej odbędzie się za tydzień, 16 października, w Olsztynie. Gwarą tą posługują się współcześnie pojedyncze osoby.

Podsłuchy pod większą kontrolą


niedaleko gigantycznego oporu policji i służb, podsłuchy będą pod większą kontrolą. Minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski obronił zmiany w stosowaniu technik operacyjnych - pisze "Rzeczpospolita".

rada Naczelna SD zakończyła kadencję władz


rada Naczelna Stronnictwa Demokratycznego zdecydowała w sobotę o zakończeniu kadencji władz wszystkich szczebli swojego ugrupowania. Jednocześnie zarządziła wybory wewnątrz partii, które zakończą się kongresem 10 kwietnia i wyłonieniem dzięki delegatów m.in. nowego szefa SD.

walka o Złotą Ciupagę na Międzynarodowym Festiwalu Folkloru w Zakopanem


13 zespołów folklorystycznych z zagranicy i cztery polskie grupy będą rywalizowały o Złotą, Srebrną i Brązową Ciupagę podczas rozpoczynającego się w niedzielę Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem.

"Pokój nie jest ustalony raz na zawsze, chociażby jak się ma sojusze"


Pokój nie jest wiadomy raz na zawsze, nawet jeśli ma się takie sojusze jak dziś ma Polska. Nie można oszczędzać na armii - mówił w Święto Wojska Polskiego prezydent Lech Kaczyński do zebranych na uroczystości poprzednio Grobem Nieznanego Żołnierza w Warszawie.

"Ta data jest znakiem szaleństwa zbrodniarzy"


Pamięć o Auschwitz jest potrzebna po to, by zbrodnie tam dokonane nie miały więcej miejsca - powiedział wprezydent Lech Kaczyński w trakcie uroczystości 65. rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau.

Na kawie z Szymborską


- Wisława jest dopiero co taka, jak w tym filmie - z uznaniem skomentowała dokument TVN poetka Anna Frajlich. Taka, czyli jaka? - wkrótce będziecie jest dozwolone ujrzeć dowód "Chwilami trwanie bywa znośne", czyli kontynuację "Przewrotnego portretu Wisławy Szymborskiej". emitowanie w TVN 28 lutego.

"Nie blokujcie infolinii". Wilków prawie tożsamy zalany


co chwila gorsza sprawa powodziowa w gminie Wilków w województwie Lubelskim. ilość rzeki Chodelki przekroczył wysokość wałów. - 20 wsi jest pod wodą - relacjonuje w TVN24 Grzegorz Telesiński wójt gminy Wilków. Apeluje do rodzin mieszkańców, by - wzdłuż swej troski o bliskich, w miarę potencjał - nie blokowali infolinii sztabu kryzysowego. I dodaje: - Na ocenę sytuacji nie mam siły psychicznie i fizycznie.

schemat ws. usuwania skutków powodzi oceniony pozytywnie


Samorządowcy pozytywnie oceniają przedstawiony we wtorek przez ministra Michała Boniego propozycje rozwiązań prawnych w sprawie usuwania skutków majowej i czerwcowej powodzi. Dodają jednak, że należy poczekać na jej efekty.

Jeśli szukasz w Zakopanem adwokata pomożemy ci rozwiązać każdy problem prawny. Nasz adwokat Zakopane posiada niezbędne doświadczenie, aby skutecznie reprezentować przed sądem zarówno osoby fizyczne jak i podmioty gospodarcze. Nasz adwokat Zakopane od wielu lat prowadzi kancelarię adwokacką w Zakopanem oraz w Rabce Zdrój. Jeśli chcesz, żeby pomógł ci adwokat w Rabce Zdroju znajdziesz tam również naszą kancelarię. Od wielu lat adwokat Zakopane pomaga mieszkańcom Zakopanego rozwiązywać problemy z zakresu prawa gospodarczego oraz prawa rodzinnego.