niby 1,2 mld zł nowych środków w TFI w styczniu - Analizy Online


Dodatnie saldo wpłat i wypłat środków z funduszy inwestycyjnych wyniosło w styczniu 1,19 mld zł. Był to tak więc dziewiąty miesiąc z rzędu z napływem środków netto, a jego zakres była największa od grudnia 2008 roku - podały w środowym raporcie Analizy Online.

Od środy czyn na autostradzie A4 w rejonie budowanego węzła "Sośnica" w Gliwicach, do zakończenia prac na tym węźle, będzie odbywał się już właściwymi jezdniami, dwoma pasami w każdą stronę - poinformowała we wtorek Generalna sztab Dróg Krajowych i Autostrad. - Do piątku 17 posłów raz jeszcze wybranych do Parlamentu Europejskiego musi zdecydować, w jaki sposób chcą być wynagradzani. Do wyboru mają bieżący dotąd platforma lokalny lub nowy platforma europejski. Jak ustaliła "Rzeczpospolita", do tej pory mierny nie wybrał systemu krajowego. ...On 21 December 2007, the President of the Council of Ministers appointed Dariusz Bogdan to the position of Under Secretary of State in the Ministry of Economy. Aż 64 proc. uczestników sondażu "Rzeczpospolitej" uważa za zły rządowy inicjatywa przesunięcia części pieniędzy odkładanych za pośrednictwem Polaków z funduszy emerytalnych do ZUS. Kraj nad Wisłą wykorzystuje najwięcej pieniędzy unijnych spośród 27 państw UE, biorąc pod uwagę wydawane kwoty - uważa minister rozwoju regionalnego Elżbieta Bieńkowska. Przewodnicząca klubu parlamentarnego PiS, b. minister rozwoju Grażyna Gęsicka przyznaje, że pod tym względem zajmujemy 1. miejsce, atoli jej zdaniem gorzej jest z efektywnością.

\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" Koniec medialnych spekulacji i niepewności fanek - bóg kobiet na całym świecie, latynoski piosenkarz Ricky Martin przyznał się, że jest gejem.

Szczeciński skwer Naukowo-Technologiczny rozpoczął realizację swojego priorytetowego projektu - budowy Parku Pomerania. Na zespół będą składały się: ognisko innowacji, inkubator przedsiębiorczości, centrum komputerowe i szkoleniowe. zwierzchnik ... Od 1 listopada świadczenie pielęgnacyjne dla osób o niskich dochodach, opiekujących się niepełnosprawnymi członkami swoich rodzin wzrośnie o 100 zł i wyniesie 520 zł - wynika z rozporządzenia Rady Ministrów z 11 sierpnia 2009 r.

- Lord Turner, szef FSA (Financial Services Authority) organizacji odpowiedzialnej za regulację brytyjskiego rynku usług finansowych, opowiedział się za rozszerzeniem opodatkowania transakcji bankowych, widząc w tym rozwiązanie na utemperowanie za bardzo rozbudowanego sektora bankowego i poskromienie spekulacji. wywiad z federalnym ministrem gospodarki i technologii Karlem-Theodorem Freiherr zu Guttenbergiem natomiast rozmowy z polskimi i niemieckimi przedsiębiorcami to główne cele wizyty wicepremiera, ministra gospodarki Waldemara Pawlaka w Norymberdze. Wicepremier odwiedził Bawarię 17 lipca br. Brazylijski perkusista Antonio Luis Alves de Souza zmarł w wieku 54 lat na afekt serca.lider Cleveland Cavaliers LeBron James został ukarany grzywną w wysokości 25 tysięcy dolarów za kopniak butelki w toku zwycięskiego meczu z Minnesota Timberwolves (109:95) w lidze koszykówki NBA. Do zdarzenia doszło pod dosyć tego pierwszej kwarty meczu. Z najnowszego raportu Nielsen European Growth Reporter, pokazującego dynamikę sprzedaży produktów szybko zbywalnych (FMCG - żywność, używki, chemia gospodarcza) w Europie, wynika, że w trzecim kwartale ich konsumpcja w Polsce należała do najszybciej rosnących spośród wszystkich krajów UE - pisze "Puls Biznesu". Ben Bernanke, prezes amerykańskiego banku centralnego, ogłosił w czwartek wieczorem, że Fed podnosi od piątku stopę dyskontową o 0,25 pkt proc,. do 0,75 proc. podwyżka ma nie dysponować wpływu na cenę i dostęp do kredytów konsumpcyjnych

Uzdrowiska czy skanseny. Czy Polsce grozi telekomunikacyjny blamaż


\\\\\\\"\\\\\\\" \\\\\\\"Santo subito!\\\\\\\" - \\\\\\\"Natychmiast święty\\\\\\\". Tym co do jednego nie chodzi o papieża Jana Pawła II, ale o... portugalskiego trenera, Jose Mourinho. Na takie komparatystyka pozwolił sobie portugalski kardynał Jose Saraiva Martins. Pod warunkiem, że Inter wygra Ligę Mistrzów.

W katastrofie w Smoleńsku zginęli rzecznicy dywersyfikacji energii


Jak po katastrofie pod Smoleńskiem będą wyglądać debaty o bezpieczeństwie energetycznym? Ze sceny politycznej odeszli najgłośniejsi zwolennicy zapewnienia Polsce dostaw gazu i ropy z różnych źródeł

Plaza Centers myśli o budowie 30-50 galerii handlowych na Ukrainie


interes deweloperska Plaza Centers być może zacząć dokonywać projekty budowy centrów handlowych na Ukrainie - wynika z wypowiedzi dyrektora generalnego Plaza Centers Ukraina Roscisława Lewizona.

Wiceminister Adam Szejnfeld na Europejskim Szczycie PPP


- Rok 2009 będzie przełomowym, ze względu na wejście w życie ustawy o partnerstwie publiczno – prywatnym, dzięki temu Rzeczpospolita Polska system gospodarczy łatwiej upora się ze spowolnieniem gospodarczym – powiedział wiceminister gospodarki Adam Szejnfeld w czasie IX Szczytu Partnerstwa Publiczno – Prywatnego. punkt kulminacyjny zorganizowany za pomocą Ministerstwo Gospodarki natomiast City & Financial Conferences odbył się 6 maja br. w Warszawie.

posłuchanie Komitetu ds. inicjatyw pobudzających polską gospodarkę


13 sierpnia br. pod przewodnictwem wiceministra gospodarki Adama Szejnfelda odbyło się kolejne posiedzenie Komitetu Sterującego nadzorującego realizację programu „Wspieranie za pośrednictwem Agencję Rozwoju Przemysłu S.A. inicjatyw pobudzających polską gospodarkę”.

Federacja Rosyjska dała Ukrainie 2 mld dol. kredytu na bardziej natężony import gazu


Po cichu Rosja przyznała Ukrainie 2 mld dol. kredytu, za które Kijów będzie mógł kupić więcej gazu od Gazpromu.

Podróbki trafiły pod strzechy


Z notatnika aspiranta Po likwidacji „Jarmarku Europa” blisko byłego stadionu X-lecia handel „dobrami” z importu przeniósł się do wielu sklepów w całym kraju. I nie byłoby nic ...

Symulator veto nieprecyzyjne kodeks


Przeczytane u innych dzięki nieudolny zapis w ustawie transporcie drogowym większość urzędów wojewódzkich nie ma pewności, czy OSK, dysponując symulatorem, nie muszą już zlecać jazd ośrodkowi doskonalenia ...

powyżej 10 firm zainteresowanych inwestycjami w Częstochowie


Prezydent: Nie wypada powiększać podatków, ale skutecznie je ściągać


Nie należy podwyższać podatków, a jeżeli - to wprost przeciwnie dla najbogatszych - mówił w sobotnich Sygnałach Dnia w programie I PR prezydent Lech Kaczyński. Za konieczne uznał chociaż uszczelnienie systemu ściągania podatków.

Brytyjczycy i Holendrzy dostaną 3,8 mld euro stracone w islandzkich bankach


Oszczędności o takiej wartości musiały obwarować swoim obywatelom rządy Wielkiej Brytanii i Holandii po upadku islandzkiego banku Icesave rok temu. porozumienie otwiera Islandii drogę do kolejnych rat kredytu z MFW i do członkostwa w Unii Europejskiej.

Chiny za obecnością firm internetowych, ale zgodnie z prawem


Europejskie towarzystwo Mikrobiologii Klinicznej i Chorób Zakaźnych ESCMID jest zaniepokojone sprawą szczepień przeciwnie grypie A/H1N1. W opublikowanym ...

Biura turystyczne nie organizowały wyjazdów na MŚ w RPA


większość biur turystycznych nie organizowała wyjazdów na piłkarskie MŚ w Republice Południowej Afryki. jeśli nawet przygotowały takie oferty, nie było na nie chętnych, m.in. ze względu na wysokie ceny - powiedzieli PAP operatorzy turystyczni.

Gazprom przyznaje rabaty na gaz, Polsce najmniejszy


Gazprom daje w Europie rabaty na gaz większe, niż wytargowała Polska za kosztowne ustępstwa poniżej Rosjan. A jeszcze hojniej Gazprom dotuje tajemniczego pośrednika z Cypru, dostarczając mu niedrogi gaz tranzytem za pośrednictwem Polskę.

Apple prześcignęło Walmart pod względem wartości rynkowej


walor rynkowa Apple wynosi aktualnie 213,9 mln dolarów co oznacza, że artysta kultowego iPhone'a i iPada jest wart więcej niż Walmart. plus największej sieci sprzedaży detalicznej na świecie to owszem 211,14 mld dolarów

Jeśli szukasz w Zakopanem adwokata pomożemy ci rozwiązać każdy problem prawny. Nasz adwokat Zakopane posiada niezbędne doświadczenie, aby skutecznie reprezentować przed sądem zarówno osoby fizyczne jak i podmioty gospodarcze. Nasz adwokat Zakopane od wielu lat prowadzi kancelarię adwokacką w Zakopanem oraz w Rabce Zdrój. Jeśli chcesz, żeby pomógł ci adwokat w Rabce Zdroju znajdziesz tam również naszą kancelarię. Od wielu lat adwokat Zakopane pomaga mieszkańcom Zakopanego rozwiązywać problemy z zakresu prawa gospodarczego oraz prawa rodzinnego.