Jeden rozczarował, drugi zaskoczył


Wyniki holenderskiego banku ING gorsze od oczekiwań rynku. bank stracił w czwartym kwartale 712 mln euro - inaczej powyżej dwa manto więcej niż oczekiwał rynek. ciepło zaskoczył z kolei BNP Paribas. najogromniejszy bank Francji zarobił w tym czasie 1,4 mld euro - o pół mld więcej od prognoz.

ostry diament za 35,3 mln dolarów? To asertywny rekord. Jedna z największych na świecie firm wydobywających diamenty, Petra Diamonds, sprzedała w piątek 507-karatowy kamień właśnie za taką kwotę. To w znacznym stopniu więcej, niż przewidywali analitycy. kryzys oszczędny spowodował załamanie na rynkach samochodowych jakby na całym świecie, ale nie w Chinach. na to samo - Państwo Środka wyprzedziło w zeszłym roku USA i stało się największym rynkiem samochodowym na świecie. 24-godzinny strajk na kolei hiszpańskiej dotknął w piątek powyżej 200 tys. pasażerów i wymusił usunięcie 1 600 spośród 5 tys. codziennych połączeń kolejowych - poinformowały hiszpańskie koleje Renfe.4 i 5 kwietnia, inaczej święta wielkanocne, to dni ustawowo wolne od handlu. jeżeli sklep w te dni ma być otwarty, to sprzedawać w nim przypuszczalnie tylko posiadacz lub postać zatrudniona na umowę zlecenie. Nie dotyczy to pracowników np. stacji benzynowych i aptek. Cena miedzi spada po informacji o wzroście chińskich zapasów. - Wydatki z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych na emerytury i renty przewyższają wpływy, ale kazus jest stabilna - zapewnia prezes ZUS Zbigniew Derdziuk. Od początku roku niezgodność wyniosła 2,6 miliardów złotych.

Trwa kuratela kont w watykańskim banku Ior - twierdzi "La Repubblica". Według dziennika funkcjonowanie jest efektem dochodzenia w sprawie korupcji w sąsiedztwie przetargach na organizację szczytu G8. Śledztwo wykazało powiązania bohaterów afery z przedstawicielami Watykanu.

Industrial conglomerate Siemens AG (SI) Thursday said it wants it to cut 2,000 jobs in Germany in its industry sector, as it expects demand for products used in the key mechanical engineering market to remain well below 2008 levels long-term. Zaczęliśmy sesję wysoko, a w ciągu dnia nasilenie zwyżek była powiększana. O tym, że wahanie jeszcze nie minęła świadczą chociaż niższe obroty, które dziś notowano.

choć indeks blue chips już od rana zyskiwał, to okazało się, że stan otwarcia był jednocześnie nieomalże najwyższym punktem dzisiaj osiągniętym. Jak w najwyższym stopniu jest to nowy najlepszy wynik hossy, ale do końca dnia nastroje już lecz się pogarszały. Rząd indyjski zgodził się w piątek na przyjęcie "ważnych zaleceń" zawartych w przedstawionym w poniedziałek przez grupę ministrów raporcie na sprawa katastrofy przemysłowej w Bhopalu, w wyniku której w 1984 roku zginęło ok. 15 tys. osób. Nauczyciele mogą zapomnieć o 10-proc. podwyżkach w przyszłym roku. Jak dowiedziała się reporterka RMF FM Agnieszka Witkowicz, pagina rządowa na piątkowym spotkaniu w resorcie edukacji poinformuje nauczycieli, że od czasu, gdy umawiali się na duet 5-proc. podwyżki w 2010 r., zmieniła się przypadek gospodarcza krajowy i w państwowej kasie po prostu brakuje pieniędzy.Po poniedziałkowej i wtorkowej przecenie na globalne rynki finansowe powróciły dobre nastroje. Inwestorzy przystąpili do zakupów także walorów spółek, jak i towarów już wczoraj zaraz po otwarciu sesji w Stanach Zjednoczonych, a handel akcjami zakończył się tego dnia 1,02% zwyżką paneuropejskiego indeksu DJ Stoxx 600 i 1,15% wzrostem amerykańskiego indeksu S&P 500. W 2010 roku rząd nie przewiduje podwyżki składki zdrowotnej - poinformował premier Donald Tusk. Stolik z widokiem na skwer w ulubionej restauracji, bryka zastępczy, opinia pozytywna miejsc i zabytków, które na zapewne pożądane byłoby zobaczyć, a przy tym jedynie żółte kwiaty w pokoju, nowa koszula ze spinkami wysadzanymi bursztynami lub fajka wodna z dużą ilością melasy dostarczona na zamówienie naraz po północy - to wprost przeciwnie przykładowe zadania, jakie z przyjemnością zrealizuje dla Państwa hotelowy concierge. Bo taka jego rola.

Chęci do wzrostu przegrywają z możliwościami byków


Od kilku dni na giełdach widać uporczywe próby zainicjowania poważniejszego ruchu w górę. Idzie to jednak bykom jak po grudzie. Wzrosty gaszone są przy użyciu podaż, która niemniej nie jest zbyt silnie zdeterminowana do działania i po chwili "odpuszcza". chociaż taka przepychanka jest wcale męcząca, przypuszczalnie potrwać ileś dłużej. Głównym motywem kupujących akcje wydaje się wiarołomstwo w większy i bardziej trwały rozwój ich cen, tymczasem dość pieter przed pogłębieniem przeceny i kolejną falą spadków. To ileś za mało na powrót do "hossy". Z drugiej niemniej strony trzeba być wyposażonym świadomość, że tylko sceptycyzm i zniechęcenie cyklicznie stanowią niezłą pożywkę dla dynamicznego skoku.

Na GPW debiut PZU, ale posiedzenie zacznie się na minusie


Dzisiejsze sesja na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych może zacząć się od spadków głównych indeksów, oceniają analitycy. niemniej jednak wydarzeniem dnia będzie debiut akcji PZU.

PKM Duda spodziewa się poprawy


PKM dudarz ocenia, że wyniki grupy w kolejnych kwartałach będą się poprawiać. Spółka nie przewiduje obciążenie wyników kolejnymi zdarzeniami jednorazowymi, które wpłynęły na znaczne zmiana na gorsze wyniku po czterech kwartałach 2009 roku - poinformowali na konferencji przedstawiciele PKM Duda.

Złoty w grudniu będzie silniejszy


Analitycy ankietowani przy użyciu "Puls Biznesu" twierdzą, że w grudniu Rzeczpospolita Polska środek płatniczy będzie rosła w siłę. Za euro w sylwestra zapłacimy 4,07 zł, inaczej 8 groszy mniej niż obecnie.* Dolar ma stanieć nieco mniej, bo do 2,73 zł, a kurs franka szwajcarskiego spadnie do 2,71 zł.

Nie było zdjęcia, nie będzie mandatu


Policja nie może karać kierowców, jeśli zdjęcie z fotoradaru jest niewyraźne - stwierdza "Dziennik periodyk Prawna", powołując się na orzeczenia sądów rejonowych w Kościerzynie, Zamościu i Tczewie.

ARP wesprze firmy grunt dla polskiej gospodarki


przedstawicielstwo Rozwoju Przemysłu będzie uczestniczyć przedsiębiorstwa produkcyjne działające w powiatach w najwyższym stopniu narażonych na kryzys, a dodatkowo firmy z sektorów innowacyjnych. Pomoże też firmom kolejowym, przekazując kasa na nowy tabor i naprawy taboru - zdecydował we wtorek rząd.

Obawy o Hiszpanię hamulcem dla rynków akcji


bazar nieruchomości w Stanach Zjednoczonych okazał się w maju słabszy od oczekiwań. Mniej nowych wniosków o przyzwolenie na budowę domów zaś mniej rozpoczętych budów niż zanim miesiącem wydaje się przemawiać za tezą, iż ulgi podatkowe, które obowiązywały do końca kwietnia nie spełniły w pełni pokładanych w nich nadziei. Wynika z tego, iż rynek potrzebuje jakkolwiek więcej czasu, by odrodził się bez dalszego wsparcia ze okolica rządu.

dana o wsparciu dla Grecji pomogła europejskim rynkom


W trakcie dzisiejszych porannych notowań ceny akcji w Europie rosły z racji informacji o wsparciu Grecji za pomocą rządy krajów europejskich. Indeks akcji spółek europejskich FTSEurofirst 300 zyskiwał o świcie 0,2 proc.

3 mld zł na prywatyzację pracowniczą


3 mld zł ma trafić z budżetu państwa do końca 2011 roku na realizację rządowego programu wspierającego prywatyzację pracowniczą - poinformował w pierwszy dzień tygodnia na konferencji prasowej podsekretarz gospodarki Dariusz Bogdan.

sprawdzenie amerykańskich spółek najniższa od 20 lat


Inwestorzy na warszawskim parkiecie po pierwszej sesji tego tygodnia mają wielce poważniejszy dylemat niż tydzień wcześniej, jak nieomalże pewne było, że musi dojść do przerwania 10-tygodniowej serii zwyżek. korekta przyszła, ale nie wyrządziła szkód w obrazie rynku.

siedem dni na trąba mimo sprzyjających rynków


Miniony tydzień nie był dla polskiej waluty najlepszy. Po fatalnej końcówce października na głównych rynkach akcji tydzień rozpoczął się od wyprzedaży polskiej waluty, w czasie której notowania EURPLN wzrosły do poziomu 4,32.

Najwytrwalsi "stacze" złożyli już wnioski o dotacje


dawny zapisy, listy, komitety kolejkowe i dwa wielkie kolejki. O godz. 9 otworzyły się drzwi i pierwsi chętni złożyli wnioski o dotacje na swój e-biznes. Następni jeszcze czekają, ale całokształt - zdaniem oczekujących - odbywa się sprawnie. niemniej jednak rzeczniczka Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości zapewnia, że liczy się nie kolejność składania wniosków, ale ich poprawność merytoryczna.

Uczą się prowadzenia biznesu w zamian walki


Życie po zakończeniu czynnej służby w wojsku może być trudne dla wielu weteranów, którzy próbują dostosować się w tym momencie do normalnych sytuacji życiowych, nie związanych z walką, jaka toczyła się na froncie.

złocisty przetestował poziom 4,04 za euro


złoty w czwartek przetestował stan 4,04 ze euro, co stało się pretekstem do jego sprzedaży. Zdaniem dilerów gorsze dane z USA mogą się przyczynić do osłabienia złotego w kolejnych dniach. rynek obligacji czeka już na środowy przetarg MF.

Bogdanka z Polimeksem-Mostostal


Bogdanka zawarła z Polimeksem-Mostostal umowę na prace budowlane o wartości netto ok. 99,5 mln zł - poinformowała Bogdanka w komunikacie.

Jeśli szukasz w Zakopanem adwokata pomożemy ci rozwiązać każdy problem prawny. Nasz adwokat Zakopane posiada niezbędne doświadczenie, aby skutecznie reprezentować przed sądem zarówno osoby fizyczne jak i podmioty gospodarcze. Nasz adwokat Zakopane od wielu lat prowadzi kancelarię adwokacką w Zakopanem oraz w Rabce Zdrój. Jeśli chcesz, żeby pomógł ci adwokat w Rabce Zdroju znajdziesz tam również naszą kancelarię. Od wielu lat adwokat Zakopane pomaga mieszkańcom Zakopanego rozwiązywać problemy z zakresu prawa gospodarczego oraz prawa rodzinnego.