Wschodząca idol Buzek


Jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych aktorek w Polsce, obecnie doceniła ją Europa. Agata Buzek odebrała w Berlinie wyróżnienie programu "Shooting Stars" dla w największym stopniu obiecujących młodych aktorów europejskich w czasie Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Berlinale.

Ile białych kropek znikło w jego paszczy, tego nie wie nikt. Pac-Man ma już 30. lat i wciąż nienasycony apetyt. Meksykański synek słaby na białaczkę, żydowski milioner z rakiem mózgu i francuska mniszka z chorobą Parkinsona - łączy ich to, że zostali bajecznie uzdrowieni za pośrednictwem Jana Pawła II. Czy rzeczywiście? - Ja wierzę, ale każdy sam musi ocenić - mówi w rozmowie z tvn24.pl Andrea Tornielli, literat najnowszej "duchowej biografii" papieża-Polaka, "Santo subito". Pięć obrazów: Picassa, Matisse'a, Braque'a, Legera i Modiglianiego, wartych ok. 500 mln euro, skradziono z Muzeum Sztuki Nowoczesnej Miasta Paryża. Złodzieje mieli ułatwione funkcja - podług dziennika "Le Parisien", w placówce od dwóch miesięcy nie działał alarm.Jean Hatzfeld - autor książki "Strategia antylop" - został pierwszym laureatem Nagrody imienia Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki. - To publikacja o trudnym pojednaniu po krwawej wojnie domowej w Ruandzie - powiedziała przewodnicząca jury nagrody, Małgorzata Szejnert. nadawanie "Katynia" w rosyjskiej telewizji nabiera coraz większej rangi. Jak dowiedziała się "Rzeczpospolita", dyskusję po niej ma poprowadzić w największym stopniu potężny z filmowców w Rosji, nazywany "carem kina" Nikita Michałkow. Dziesiątki muzeów, setki galerii i tysiące zwiedzających. Za nami kolejna Noc Muzeów, już siódma. W całej Polsce do późnych godzi nocnych, Polacy chłonęli kulturę.

- Nie mogę dłużej milczeć, ponieważ Stany Zjednoczone Zjednoczone potem domagają się mojej ekstradycji bardziej, by bachnąć mnie na pastwę światowych mediów, niż zakapować decyzja w sprawie, w której osiągnięto umowa 33 lata temu - napisał reżyser Roman Polański w pierwszym od września ub. r., gdy został aresztant artykule skierowanym do opinii publicznej.

"Złota żaba" 17. łódzkiego Festiwalu "Plus Camerimage" trafiła do operatora filmu "Liban" Giora Bejacha. Najlepszym filmem polskim okazała się "Wojna Polsko-Ruska" w reżyserii Xawerego Żuławskiego ze zdjęciami Mariana Prokopa. W poniedziałek nad ranem na stronie Michaela Jacksona pojawił się nowy utwór. "This Is It", bo tak się nazywa, jest pierwszą piosenką wydaną po śmierci artysty.

"Różyczka" Jana Kidawy-Błońskiego, obraz luźno nawiązujący do historii życia Pawła Jasienicy, zdobywcą Złotych Lwów dla najlepszego polskiego filmu na zakończonym w sobotę 35. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. dwójka nagrody dostał Feliks Falk - za reżyserię i scenariusz do "Joanny". Dziennikarka TVN24 i TVN Anita Werner natomiast dziennikarka Ewa Ewart znalazły się między laureatów jubileuszowej, 25. edycji Wiktorów. Nagrody te przyznawane są w największym stopniu popularnym osobowościom telewizyjnym. Specjalnego Superwiktora przyznano – pośmiertnie - Janowi Wejchertowi. TVN i TVN24 zdobyły 8 z 16 Telekamer "Teletygodnia". TVN24 zdobyła Telekamerę dla najlepszego kanału informacyjnego i biznesowego. Liczba głosów, na skutek której się to udało, to - uwaga! - 367 tys. 533 głosy. Statuetki otrzymały również Anita Werner z TVN24 a Dorota Gardias z TVN Meteo. Widzowie, głosując wyróżnili "Mam Talent!", program rozrywkowy TVN natomiast serial "BrzydUla". A jego główni bohaterowie okazali się bezkonkurencyjni w kategorii "Najlepszy aktor/aktorka". Złotą Telekamerę odebrał Szymon Majewski."Portret Angela Fernandeza de Soto" zostanie wystawiony na licytację w londyńskim domu aukcyjnym Christie's. Szacuje się, że osiągnie cenę od 130 do 215 milionów złotych (30-50 mln funtów), i tym samym zostanie najdroższym obrazem sprzedanym na europejskiej aukcji. Meryl Streep w roli małego, białego terriera jest gwiazdą najnowszego filmu Maćka Szczerbińskiego - animatora, którego "Madame Tutli-Putli" przegrała nim dwoma laty Oscara z nakręconym w łódzkim Semaforze "Piotrusiem i wilkiem". zabawa w kowbojów i Indian jeszcze w życiu nie była tak droga. najświeższy hit na rynku gier video pozwalający na personifikacja się w rolę rewolwerowca z Dzikiego Zachodu, kosztował ok. 100 mln dolarów. Zainwestowane w zryw gry kapitał w pośpiechu się acz zwrócą, bo "Red Dead Redemption" sprzedaje się jak świeże bułeczki.

Nike za "Piosenkę o zależnościach i uzależnieniach"


Najlepszą polską książką 2009 jest tom poezji "Piosenka o zależnościach i uzależnieniach" Eugeniusza Tkaczyszyna-Dyckiego - uznali jurorzy konkursu Nike 2009. Ta prestiżowa nagroda trafiła w ręce poety pierwszy raz od sześciu lat.

Złota Palma w Cannes za film o duchach


Wuj Boonmee, kto potrafi wezwać swoje poprzednie życia Apichatponga Weerasethakula zdobył tegoroczną Złotą Palmę festiwalu w Cannes. Nagrody za reżyserię i dla najlepszej aktorki poszły we francuskie ręce Mathieu Amalric i Juliette Binoche, a Palmę dla najlepszego aktora podzielili między sobą Javier Bardem i Elio Germano.

Osobowość - Anita Werner, na niepogodę - Dorota Gardias


Dziennikarka TVN24 i TVN Anita Werner otrzymała Telekamerę w kategorii "Osobowość - informacje i publicystyka". najbardziej lubianą pogodynką okazała się zaś Dorota Gardias, dodatkowo z TVN Meteo.

Sąd nie posłucha tekstów Pei


Peja nie będzie ścigany za nawoływanie do przemocy w ciągu koncertów. całkowicie mówiąc chodzi o teksty piosenek rapera. Sąd Rejonowy w Lesznie (woj. wielkopolskie) podtrzymał w poniedziałek decyzję prokuratury.

pochówek z pompą po nad 500 latach


Pogrzeb po ponad pięciuset latach od śmierci. W Olsztynie rozpoczynają się trzydniowe uroczystości pogrzebowe wielkiego astronoma, Mikołaja Kopernika. W sobotę jego szczątki zostaną złożone we fromborskiej archikatedrze.

Witkacy i Dmowski własnością publiczną


1 stycznia to doba Domeny Publicznej. Tego dnia wygasają prawa autorskie do dzieł autorów, którzy zmarli poprzednio 70 laty. W tym roku powszechną własnością stają się dzieła m.in. Romana Dmowskiego, Tadeusza Dołegi-Mostowicza, św. Urszuli, czy Zygmunta Freuda.

Bullock najlepsza i najgorsza jednocześnie?


W tym roku Sandra Bullock ma szansę zostać najgorszą i najlepszą aktorką. dzień dzisiejszy została nominowana do najważniejszej nagrody filmowej branży - Oscara, a plus do antyoscara, czyli Złotej Maliny.

"Ojciec był w NSDAP, matka w sowieckich łagrach"


- Chciałabym wiedzieć, na czym polegała natężenie przyciągania nazizmu, bowiem mój polski ojciec znalazł się w NSDAP - mówiła w wywiadzie dla "Tygodnika Powszechnego" w 2004 r. Herta Mueller, tegoroczna laureatka literackiej nagrody Nobla.

Ewart i Werner zgarnęły Wiktory


Dziennikarka TVN24 i TVN Anita Werner a dziennikarka Ewa Ewart znalazły się między laureatów jubileuszowej, 25. edycji Wiktorów. Nagrody te przyznawane są w najwyższym stopniu popularnym osobowościom telewizyjnym. Specjalnego Superwiktora przyznano – pośmiertnie - Janowi Wejchertowi.

zupa Żaby rozdane


Camerimage 2009 oficjalnie rozpoczęty. Podczas uroczystej gali w Teatrze Wielkim w Łodzi wręczono pierwsze danie nagrody specjalne. Za całość twórczości Żabę odebrał język niemiecki reżyser Volker Schloendorff, a za niesamowity wkład w sztukę filmową - Dariusz Wolski.

podanie gitary nie żyje


Les Paul - jeden z w największym stopniu szanowanych gitarzystów w historii muzyki i ojciec gitary elektrycznej – zmarł 12-ego sierpnia. Powodem śmierci była niewydolność oddechowa, spowodowana wieloletnim zapaleniem płuc.

"Janosik" wraca z Iraku


Metroseksualny Janosik, naturalistycznie pokazane stosunek i gwałt i łachudra góralskiej gwary - najnowsza wydanie legendy o polsko-słowackim Robin Hoodzie to nie jest klasyczne film spod znaku kierpców i ciupagi. I jednak dla fanów Marka Perepeczki błona fotograficzna Agnieszki Holland i Kasi Adamik przypadkiem być silnie zaskakujący, pożądane byłoby porównać obie produkcje.

Bollywood i Hollywood w Berlinie


Gdyby nagrodę dla najlepszego aktor na festiwalu w Berlinale przyznawała publiczność, quiz miałby dwóch absolutnych faworytów: Shah Rukh Khan i Leonardo Di Caprio. Żadna z pozostałych gwiaz nie miała tak gorącego przyjęcia, jak ci giganci dwóch największych przemysłów filmowych świata.

Nergal nie zabije pudelka


album grającego ekstremalnie ciężką muzykę Behemotha trafił na prestiżowa listę magazynu "Billboard". Polskiemu wykonawcy nie udało się to przenigdy wcześniej, wprawdzie lista ta publikowana jest od 50 lat. - Jak tam trafiliśmy? Polecieliśmy samolotem - żartuje Adam Darski, prowadzący zespołu.

"Księżyc w nowiu" czyli Bella i Bestie


Ona kocha jego. On kocha ją. Ale związek wampira ze śmiertelniczką to nie bułka z masłem. Jest jeszcze ten trzecia część - wilkołak. bytowanie amerykańskiej nastolatki dość nie jest proste, o czym już po raz pozostały będą mogli skłonić się w kinach (od piątku) fani "Zmierzchu". Reszcie odradzamy.

Jeśli szukasz w Zakopanem adwokata pomożemy ci rozwiązać każdy problem prawny. Nasz adwokat Zakopane posiada niezbędne doświadczenie, aby skutecznie reprezentować przed sądem zarówno osoby fizyczne jak i podmioty gospodarcze. Nasz adwokat Zakopane od wielu lat prowadzi kancelarię adwokacką w Zakopanem oraz w Rabce Zdrój. Jeśli chcesz, żeby pomógł ci adwokat w Rabce Zdroju znajdziesz tam również naszą kancelarię. Od wielu lat adwokat Zakopane pomaga mieszkańcom Zakopanego rozwiązywać problemy z zakresu prawa gospodarczego oraz prawa rodzinnego.