Duże nieokreśloność na rynku walutowym


Najbliższe godziny na rynku eurodolara nie przedstawiają się zbyt optymistycznie. Kroki byków stają się coraz to mniej pewne, tym samym przeciwuderzenie ze strony podażowej jest bardzo prawdopodobny. Celem niedźwiedzi będzie wczorajsze minimum(1,3695).

Ceny nieruchomości w Hiszpanii non stop pod kreską. W III kwartale domy w tym kraju potaniały o 7 procent licząc rok do roku i o 0,9 odsetki w porównaniu do poprzednich trzech miesięcy. Sprzedaż detaliczna we Włoszech spadła w listopadzie 2009 r. o 1,3 proc. rdr, po wzroście w październiku o 0,4 proc. - poinformował w komunikacie Włoski Instytut Statystyczny w Rzymie. Opublikowany wczoraj wieczór meldunek o stanie amerykańskiej gospodarki (Beżowa księga) nie zaskoczył mocno inwestorów.Stołeczni radni bez sprzeciwu zdecydowali w czwartek o skierowaniu do Trybunału Konstytucyjnego wniosku o zbadanie zgodności z konstytucją tzw. janosikowego. Na mocy tego przepisu stolica Polski co roku oddaje biedniejszym samorządom ok. 1 mld zł. Koncern motoryzacyjny Volksvagen zdecydował o przejęciu 42 odsetek akcji Porsche. Republika Federalna Niemiec zapłacą za to 3,3 mld euro, a pełna integracja firm nastąpi do końca 2011 roku. Gorsze od prognoz wyniki spółek, m.in. MBIA Inc. i Fluor Corp., wpływają na obniżenie kontraktów na amerykańskie indeksy - podają maklerzy.

PBT Hawe, spółka zależna Hawe, podpisała z UPC Polska list intencyjny i rozpoczęła negocjacje, które mają prowadzić do zawarcia umowy regulującej zasady dzierżawy przy użyciu UPC włókien światłowodowych o łącznej długości 1.214 km - poinformowała Hawe w komunikacie prasowym.

- Gdybym nie był ministrem skarbu, to bym kupił - odpowiada w dzień debiutu PZU na giełdzie Aleksander masa pytany, czy kupiłby akcje tej spółki. Podobną zapęd wyraziło 250 tys. inwestorów indywidualnych. Czy zarobią? rozpowszechnianie płatne pospołu "Gazety Wyborczej", wydawanej przez Agorę, wyniosło w marcu 2010 roku 339 236 sztuk i było o 14,7 proc. niższe niż rok wcześniej - wynika z danych Związku Kontroli Dystrybucji Prasy.

Rząd zajmie się we wtorek przygotowaną dzięki ministerium finansów aktualizacją Programu Konwergencji - wynika z porządku obrad Rady Ministrów. W tym tygodniu dokument ma zostać przesłany do zatwierdzenia za pośrednictwem Komisję Europejską. Prezes Krajowej Rady Notarialnej Lech Borzemski zapewnia, że nie będzie problemów z aktami notarialnymi mieszkań spółdzielczych wykupionych za symboliczną złotówkę. W piątek "Dziennik pismo Prawna" sygnalizował, że akty te mogą się okazać nieważne, jeśli podpisała je lecz wciąż jedna postać z zarządu spółdzielni. Maksymalna koszt akcji w transzy inwestorów indywidualnych i uprawnionych w ofercie PZU została ustalona na 312,5 zł - poinformował Maciej Wewiór, rzecznik MSP. "Pula akcji dla inwestorów indywidualnych i uprawnionych została zwiększona o 1,7 mln do 7,7 mln akcji" - powiedział PAP Wewiór.Urząd antymonopolowy uznał za nielegalne wyłączanie telefonów komórkowych abonentom, którzy nie płacą rachunków - pisze "Dziennik Gazeta Prawna". Firmy telekomunikacyjne będą musiały zmienić dotychczasowe umowy. Wczorajszy doba charakteryzował się dalszymi spadkami głównej pary walutowej. Minister skarbu zaprosił inwestorów do negocjacji w sprawie kupna do 85 proc. akcji siedmiu Przedsiębiorstw Komunikacji Samochodowej - poinformował w czwartek resort skarbu. Oferty można składać do 18 stycznia w siedzibie MSP.

Grupie Rafamet może być trudno utrzymać tempo wzrostu w II poł. '09


Grupa Rafamet w pierwszym półroczu 2009 r. zwiększyła przychody do 68,5 mln zł z 49,6 mln zł poprzednio rokiem, na co wpływ miał m.in. korzystny dla eksporterów przebieg złotego. Grupie może być trudno utrzymać rytm wzrostu w drugiej połowie roku - poinformował Rafamet w komunikacie prasowym.

Mazowsze: 11,5 tys. osób straciło pracę


Od stycznia do grudnia 2009 r. firmy w Warszawie i na Mazowszu zwolniły grupowo ok. 11,5 tys. pracowników, to nad 7,2 tys. osób więcej niż w analogicznym okresie 2008 roku - poinformowała przedstawiciel Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Warszawie Wiesława Lipińska.

Stocznie: Będzie pikieta nim domem premiera?


bezładny odwrót namiotów przed domem premiera Donalda Tuska w Sopocie zapowiada związek Stoczni Gdańsk, chyba że do przyszłego czwartku stary rządu nie spotka się ze związkiem w sprawie zwiększenia odpraw dla zwalnianych pracowników stoczni.

Firmy straszą wekslem, ale nie mogą zmniejszyć prędkość


Standardem w wielu firmach staje się dezyderat od handlowców czy magazynierów podpisania weksla. W ten wyjście właściciel zabezpiecza się nim ewentualnymi kłopotami związanymi z niesolidnością pracownika - informuje "Rzeczpospolita".

Czekamy na impulsy z rynku


W ostatnich dniach przeważała tendencja wzrostowa kursu EURUSD. Z punktu widzenia analizy technicznej impulsem do zwyżki była formacja gwiazdy doji ukształtowana przy użyciu świecę dzienną. Sugerowała ona wzrost EURUSD, wszelako potwierdzeniem tej formacji miało być przekroczenie nie więcej niż świecy w okolicach poziomów 1,1990 - 1,2000.

Filipiński podatek na trunek przeciwny dla Jacka Danielsa


Filipińskie akcyzy na napój alkoholowy dyskryminują Jacka Danielsa, Jim Beam i inne marki i powinny zostać zniesione, argumentowali w piątek amerykańscy urzędnicy na arena Światowej Organizacji Handlu (WTO).

Duża niestałość na rynku walutowym


W ostatnich godzinach na rynku walutowym obserwowaliśmy całkiem częste zwroty akcji. Dzisiejsze notowania na Starym Kontynencie bieg EUR/USD rozpoczął od próby częściowego odreagowania ostatnich spadków.

plus transakcji kartami wzrosła o 3 proc.


plus transakcji z wykorzystaniem kart w III kwartale 2009 roku wyniosła 86,2 mld zł, czyli była o 3 proc. wyższa niż w II kwartale 2009 roku - poinformował NBP w raporcie.

Mostostal Warszawa miał 43,73 mln zł zysku netto w IV kw. 2009 r., wzrost o 283,1% r/r


Spółka Mostostal syreni gród miała 43,73 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w IV kw. 2009 roku poniżej 11,41 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

KE ostrzega - śledzik na wymarciu!


Komisja Europejska zaproponowała wczoraj, by rybacy - oraz polscy - mogli w przyszłym roku podwyższyć połowy dorszy na Bałtyku. To kontrakcja na naukowe dane o wzroście liczebności tych ryb. jednocześnie komisja proponuje obniżenie połowów śledzia i szprota, ich tabun dramatycznie kurczy się.

Dla kogo przewlekły Chronos czasu pracy?


Przedstawiciele pracodawców z Komisji Trójstronnej pozytywnie oceniają 12-miesięczny okres rozliczeniowy czasu pracy, który został wprowadzony w tzw. pakiecie antykryzysowym. Związkowcy mają do niego zastrzeżenia. Rozwiązanie to zastosowało do chwili obecnej 664 firm.

Po danych o produkcji złoty nieco stracił


Po publikacji danych o produkcji, bieg złotego nieco się osłabił. Zdaniem analityków, złoty będzie pod wpływem informacji z giełd światowych.

YouTube przetestuje wypożyczarkę


Od piątku amerykańscy użytkownicy YouTube będą mogli na serwisie wypożyczać filmy. Na początku udostępnione będzie wprawdzie pięć tytułów wyświetlane w ramach Sundance celuloid Festival, nad którym YouTube ma patronat, ale z kiedy niekiedy podaż ma utrzymywać się rozszerzona.

czas na wyższe stopy... w Nowej Zelandii


w trakcie gdy w największych obszarach gospodarczych nie ma widoków na zacieśnianie polityki pieniężnej, są gospodarki, gdzie banki centralne podnoszą stopy procentowe. Stopy wzrastały już w Australii, Norwegii i Kanadzie, a dzisiaj do tego grona przystąpić ma Nowa Zelandia. Niestety oddziaływanie tych względnie zdrowych gospodarek na globalne rynki jest znikomy. Na Wall Street po raz kolejny udało się nie oddać tegoroczne minima, ale do optymizmu bez ustanku daleko.

Rosję dosięgnął ogromny cios. Będą następne!


1 grudnia 2009 r. byli właściciele Jukosu wygrali po czterech latach bieg poprzednio trybunałem arbitrażowym w Hadze. Domagają się od Rosji 100 mld USD odszkodowania za bezprawne przejęcie największego drzewiej rosyjskiego przedsiębiorstwa naftowego. Szefem Jukosu był wtedy Michaił Chodorkowski, który trafił do łagru i tam od lat przebywa. Znaczącym akcjonariuszem była zespół Menatep (GML). W sądach w Nowym Jorku i Londynie GML wygrał dopiero co pierwsze procesy i zablokował aktywa Rosnieftu o wartości 419 mln USD.

Jeśli szukasz w Zakopanem adwokata pomożemy ci rozwiązać każdy problem prawny. Nasz adwokat Zakopane posiada niezbędne doświadczenie, aby skutecznie reprezentować przed sądem zarówno osoby fizyczne jak i podmioty gospodarcze. Nasz adwokat Zakopane od wielu lat prowadzi kancelarię adwokacką w Zakopanem oraz w Rabce Zdrój. Jeśli chcesz, żeby pomógł ci adwokat w Rabce Zdroju znajdziesz tam również naszą kancelarię. Od wielu lat adwokat Zakopane pomaga mieszkańcom Zakopanego rozwiązywać problemy z zakresu prawa gospodarczego oraz prawa rodzinnego.