Tui Travel confident for 2010 as Q2 sales improve


Europe's biggest tour operator, TUI Travel, said on Tuesday it remained confident of meeting expectations for 2010 with second-quarter trading showing a significant improvement on the first-quarter.

Zamówienia w niemieckim przemyśle wzrosły w lipcu 2009 r. proc. mdm o 3,5 proc., a rdr spadły o 19,8 proc. - podało w poniedziałek niemieckie ministerium Gospodarki w komunikacie. wprost przeciwnie 4 z 10 kandydatów na prezydenta odpowiedziało na pytania dotyczące zmian w systemie stanowienia prawa, które pretendentom do fotela prezydenckiego zadało Obywatelskie centrum Legislacji. Sytuacja finansowa Grecji wstrząsnęła rynkami finansowymi na całym świecie. Giełdy szaleją, euro raz się osłabia, raz znów umacnia - rynki finansowe są w chaosie. Wszyscy obawiają się, że to, co dzieje się w Grecji, może się rozprzestrzenić. Dlatego w tej chwili o Grecji mówi cały świat. I chce jej pomóc, by ocalać siebie. O tym jak pomóc Atenom, debatować będą m.in. ministrowie finansów grupy G7.kurs notowań w środę pokazał, iż na rynku zaczyna brakować nowych impulsów dla podtrzymania rozpoczętego w piątek trendu. Notowania euro/dolara nie zdołały sforsować poziomu nocnego szczytu na 1,5115 i tym samym zbliżyć się do tegorocznego w najlepszym razie na 1,5144, a w efekcie złotemu nie udało się po raz kolejny przełamać poziomu 4,10 za euro. Finlandia udzieli zezwolenia dwóm z trzech ubiegających się o kontrakt na budowę nowych reaktorów jądrowych, które są elementem planu uniezależnienia się dzięki ten nordycki kraj od importu rosyjskiej energii i redukcji emisji gazów cieplarnianych. Wczorajszy wzrost WIG20 był reakcją na polepszające się nastroje na rynkach europejskich natomiast na kontraktach na indeksy amerykańskie. Po kilku sesjach spadkowych odbicie było nader mocne, a WIG20 zyskał ostatecznie na wartości 2,7% w sąsiedztwie dość niskim obrocie jak na taką skalę wzrostów.

sejm RP wprowadził nowe przepisy dotyczące zmian w ustawie o ochronie roszczeń pracowniczych w razie niewypłacalności pracodawcy.

Jak zwykle, w drugi piątek miesiąca podejmę próbę zinterpretowania wykresu z wykorzystaniem pryzmat zasady fal Elliota. miniony tydzień zakończył się wzrostem, a WIG wytyczył nowe, średnioterminowe w najlepszym razie na 41241 pkt. Szwajcarska biznes farmaceutyczna Novartis została ukarana grzywną w wysokości 250 mln USD za dyskryminację kobiet od 2002 roku. Sąd w Nowym Jorku nie puder wątpliwości - naganne jest płacenie niższych pensji damom zatrudnionym na takim samym stanowisku co mężczyzna.

Rodzina Ernsta Loosena produkowała rieslinga w dolinie Mozeli od 200 lat. chwilowo ten winiarz, który eksportuje do 62 krajów od Islandii po Nową Zelandię, jest w afekcie planami budowy wielkiego mostu drogowego za pomocą rzekę. Druga połowa grudnia przyniosła postęp cen pszenicy konsumpcyjnej i delikatny rozwój cen mięsa - wynika z cotygodniowej analizy Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Złoty gwałtownie osłabia się od czwartkowego otwarcia, osiągając aktualnie poziom 4.20 zł za euro przy użyciu rosnącą globalną awersję do ryzyka i silne spadki światowych indeksów giełdowych. złoty w tym momencie traci do euro 1.2% handlując na poziomie 4.1600, 2.1% do dolara handlując na poziomie 3.3760 i 1.7% do franka handlując na poziomie 2.9180.W strefie euro i w Wielkiej Brytanii wartość kredytu permanentnie bez zmian. również Europejski bank krytyczny jak i bank Anglii zdecydowały w czwartek o pozostawieniu swoich stóp procentowych na niezmienionym poziomie. Egipt otworzy pierwszą na świecie domenę internetową, której augmentacja zapisane będzie w alfabecie arabskim - ogłosił w poniedziałek egipski członek rządu łączności i technologii informatycznych Tarik Kamel. ministerium Skarbu Państwa dopuściło do negocjacji o kupnie 52,7 proc. akcji Ruchu podmiot, który złożył ofertę wiążącą - poinformował PAP Maciej Wewiór, wyraziciel resortu.

Analitycy Erste obniżyli rekomendację dla Farmacolu do "sprzedaj", a cenę do 35 zł


Analitycy Erste w raporcie z 23 listopada obniżyli rekomendację dla akcji Farmacolu do "sprzedaj" z "akumuluj", a cenę docelową obniżyli do 35 zł z 45 zł.

kadra Collar Textil przerwali głodówkę


dubel pracowników zakładu odzieżowego Collar Textil w Opatowie (Świętokrzyskie) przerwało w środę prowadzoną od tygodnia głodówkę. Kilkudziesięciu pracowników nadal okupuje siedzibę zakładu, oczekując na ogłoszenie przy użyciu sąd jego upadłości.

BCC zwrócił się do Pawlaka ws. negocjacji gazowych


Business Center Club wystąpił do wicepremiera, ministra gospodarki Waldemara Pawlaka o informację na zagadnienie negocjacji gazowych z Rosją. umowa na dodatkowe dostawy wciąż nie została podpisana; przedsiębiorcy obawiają się, że pod wystarczy roku może zabraknąć gazu dla odbiorców przemysłowych. czasopismo wpłynęło do resortu i będzie analizowane - podało we wtorek PAP biuro prasowe Ministerstwa Gospodarki.

Frank już nie zaszaleje


Banki centralne: Polski, Szwajcarii, Węgier i strefy euro przestały dokonywać operacji typu swap walutowy, w których franki szwajcarskie dostarczane są za euro - poinformował NBP w poniedziałkowym komunikacie. Swapy pośrodku bankami centralnymi była to kroplówka, na skutek której polskie banki mogły przy użyciu rok szalejącego kryzysu udzielać w NBP franki, niedostępne na rynku.

Rezerwy zagraniczne Chin wzrosły 14 tys. manto w ciągu 60 lat do najwyższych na świecie


Rezerwy zagraniczne Chin wzrosły prawie 14 tysięcy rózgi od czasu ich założenia w 1949 r., do największych na świecie - poinformowało Narodowe sekretariat Statystyki (NBS).

Czy kadra wolą szefa czy szefową?


- Wiesz, że nie jesteś mężczyzną - powiedział pewnego wieczoru blisko kolacji Akio Morita, współzałożyciel i wcześniejszy prezes zarządu Sony, do jednej z zatrudnionych w firmie kobiet prezesów.

warto fundnąć na podyplomowe?


Jak pamiętamy koniec roku 2009 zaowocował wyraźnym wzrostem płac. punkt programu podwyżek była podyktowana acz wypłaconymi premiami, trzynastkami, nagrodami okresowymi.

W MSP aukcja udziałów dwóch szczecińskich spółek


2 marca odbędzie się aukcja 85 proc. udziałów Przedsiębiorstwa Budowy Tras Komunikacyjnych "Trakt" w Szczecinie oraz Przedsiębiorstwa Robót Instalacyjno-Montażowych w Szczecinie - poinformował we wtorek ministerstwo skarbu. Zgłoszenia do udziału w aukcji inwestorzy mogą składać w MSP do 24 lutego.

Ukraina i Federacja Rosyjska plus minus rozwiązania problemów gazowych


Ukraina i Rosja są bliskie rozwiązania dwustronnych problemów gazowych - oświadczyła we wtorek premier Ukrainy Julia Tymoszenko na spotkaniu z szefem rosyjskiego rządu Władimirem Putinem w Sopocie.

rozmiar dolara utrzymuje się


Wczorajszy dwadzieścia cztery godziny charakteryzował się dalszymi spadkami głównej pary walutowej.

apogeum UE w środek uwagi


Podczas wczorajszej sesji giełdy na Wall Street zmagały się z poziomem poprzedniego zamknięcia, atoli ostatecznie zakończyły dzień na minusie. rozkład Dow Jones spadł o 0,2%, S&P 500 o 0,22%, a technologiczny Nasdaq stracił 0,14%. Najsłabiej wśród spółek wchodzących w zespół indeksu DJIA radziły sobie firmy energetyczne oraz przemysłowe.

Dwa tysiące Łodzian zmieni pracodawcę


- Właścicielem fabryki Della w Łodzi ma wystawać się lada dzień tajwańska biznes Foxconn - poinformował głosiciel prasowy Della w Polsce Rafał Branowski. Dodał, że akt prawny przeniesienia własności potrwa parę miesięcy, a nowy właściciel deklaruje koszty utrzymania dotychczasowego zatrudnienia.

Są chętni na działki w podstrefie Białystok SSSE


Są firmy, które chcą kupić grunty i dostać pierwsze pozwolenia na działalność w podstrefie Białystok Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (SSSE) - poinformował w poniedziałek PAP prezes strefy Bernard Maciulewski.

Firmy poszły do sądu po zaległe dotacje


Pierwsi przedsiębiorcy, zdenerwowani zaległościami w wypłacie dotacji przy użyciu Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP), złożyli pozwy do elektronicznego sądu - informuje "Dziennik periodyk Prawna".

Co piąta płeć piękna zarabia więcej niż jej kontrahent


Już co piąta Brytyjka zarabia więcej niż jej mąż, czy też kontrahent - informuje "Daily Mail", przytaczając wyniki zamówionego przy użyciu poziom raportu.

Jeśli szukasz w Zakopanem adwokata pomożemy ci rozwiązać każdy problem prawny. Nasz adwokat Zakopane posiada niezbędne doświadczenie, aby skutecznie reprezentować przed sądem zarówno osoby fizyczne jak i podmioty gospodarcze. Nasz adwokat Zakopane od wielu lat prowadzi kancelarię adwokacką w Zakopanem oraz w Rabce Zdrój. Jeśli chcesz, żeby pomógł ci adwokat w Rabce Zdroju znajdziesz tam również naszą kancelarię. Od wielu lat adwokat Zakopane pomaga mieszkańcom Zakopanego rozwiązywać problemy z zakresu prawa gospodarczego oraz prawa rodzinnego.