Fed zarabia dla Obamy


Rekordowe zyski miała w zeszłym roku amerykańska Rezerwa Federalna. Jak obliczyli eksperci dziennika "Washington Post" Fed w 2009 roku zarobił 45 miliardów dolarów - najwięcej w swej 96-letniej historii.

resort skarbu otworzy dzień dzisiejszy koperty z ofertami kupna Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Do prywatyzacji naszego parkietu być może lecz w ogóle nie dojść, bo zgłosiło się lecz trzech chętnych - pisze "Dziennik Gazeta Prawna". pryncypał Grupy Lotos Paweł Olechnowicz ocenia, że akcjonariusz branżowy jest dla grupy nieodzowny, ale zaznacza, że będzie decydował o tym właściciel, czyli Skarb Państwa. W listopadzie tego roku do użytku oddano o 2,8 tys. więcej mieszkań niż przed rokiem - wynika z danych GUS. Od stycznia do listopada wielkość ukończonych budów wzrosła o 5,9 proc.W kolejnych dniach WIG 20 może kontynuować wzrosty, a zamknięcie powyżej 2.380 punktów otwiera drogę w kierunku poziomu 2.500 punktów. Operatorzy komórkowi, banki, biura podróży a co więcej sklepy internetowe zaczęły wielką ofensywę, by pozyskać blisko sześciomilionową rzeszę seniorów. A właściwie ich portfeli. Z badań bo wynika, że emeryci odkładają rocznie nad 4 mld zł - pisze "Dziennik gazeta Prawna". Co w żadnym razie siedemnaście koparek, spycharek i innych maszyn budowlanych wartych totalnie ok. 4 mln zł ukradła w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy trzynastoosobowa zespół złodziei - rozbita dzięki rybnicką policję. Okradane wcześniejszy m.in. firmy budujące autostradę A1.

architektura zabezpieczenia społecznego kalifornijskich pracowników sfery budżetowej stracił 284,6 mln dol. z powodu największego wycieku ropy w dziejach USA. tragedia spowodowała deprecjacja wartości akcji BP o 1,4 mld dol. a jak wynika z danych zebranych z wykorzystaniem agencję Bloomberg, aż 42 stanowe kieszeń emerytalne mają je w swoich portfelach.

Czy samowolne pominięcie miejsca pracy bez powiadomienia pracodawcy wolno uznać za podstawę rozwiązania umowy o pracę na czas sprecyzowany z powodu ciężkiego naruszenia podstawowych obowiązków pracowniczych (art. 52 § 1 Kodeksu pracy)? Produkcja przemysłowa wzrosła w październiku br. o 1,9% przy poprzedniego miesiąca, a w ujęciu rocznym spadła o 1,2% wobec po spadku o 1,3% we wrześniu, podał Główny Urząd przeciętny w komunikacie.

Wysoki przedstawiciel ICC (Międzynarodowego Trybunału Karnego)  Phakiso Mochockoko opowiada Institut for War and Peace Reporting o nadziejach na postawienie zanim sądem winnych okrucieństw w Ugandzie. Comarch wygrał przetarg organizowany przy użyciu decydujący Ośrodek Informatyki Statystycznej na dostawę licencji oprogramowania z prawem do aktualizacji i opieką serwisową. Wartość oferty złożonej dzięki spółkę to 20,3 mln zł netto - wynika z suplementu do dziennika urzędowego UE. Przedświąteczny tydzień był dla dolara bardzo dobry - perfekcyjny od stycznia. Amerykańska środek płatniczy zdrożała o 2 proc. lub więcej względem każdej głównej waluty z wyjątkiem dolara kanadyjskiego, wobec którego ewolucja wyniósł 1,7 proc.W ciągu najbliższych czterech lat PGNiG chce zdobyć licencje na poszukiwanie ropy i gazu w Tunezji, Maroku, Kenii i Mongolii. coraz w tym roku lokalny gazowy monopolista wystartuje w konkursie na koncesję w Algierii - dowiedział się "Dziennik pismo Prawna". Jest pozwolenie na budowę falochronu osłonowego dla portu w Świnoujściu. Wydał je w piątek wojewoda zachodniopomorski Marcin Zydorowicz - poinformowała rzeczniczka wojewody Agnieszka Muchla. To kolejny niezbędny dowód w procesie tworzenia terminalu gazu skroplonego LNG. 59,2 proc. Polaków negatywnie ocenia propozycja przeniesienia części składki emerytalno-rentowej z Otwartych Funduszy Emerytalnych do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. jakkolwiek za takim rozwiązaniem opowiedziało się 22,3 proc. pytanych - wynika z badania Izby Gospodarczej Towarzystw Emerytalnych.

USA: krytyka zniesienia ograniczeń sponsorowania kampanii


wyrok Sądu Najwyższego USA znosząca ograniczenia sponsorowania kampanii wyborczych przy użyciu korporacje spotkała się z ostrą krytyką ze strony rządu i mediów.

Toyota Agrees To Pay $16.4 Million Fine


Toyota skuter Corp. has agreed to pay a $16.4 million civil fine levied by the U.S. government under an agreement that will allow the company to maintain legally that it didn't knowingly hide defects from regulators, a człowiek starszy U.S. Transportation Department official said Sunday night.

"Bild" wzywa Grecję do wyprzedawania jej wysp za długi


niemiecki wysokonakładowy kronika "Bild" wezwał w czwartkowym wydaniu pogrążoną w kryzysie finansowym Grecję, by podjęła sprzedaż swych wysp, uzyskując w ten sposób środki na spłatę długów.

Jeden rozczarował, pozostały zaskoczył


Wyniki holenderskiego banku ING gorsze od oczekiwań rynku. bank stracił w czwartym kwartale 712 mln euro - inaczej ponad dwa baty więcej niż oczekiwał rynek. serdecznie zaskoczył z kolei BNP Paribas. najogromniejszy bank Francji zarobił w tym czasie 1,4 mld euro - o pół mld więcej od prognoz.

WIG20 spadł o 0,29 proc. i wyniósł 2189,35 pkt.


WIG20 na zamknięciu sesji w pierwszy dzień tygodnia spadł o 0,29 proc. i wyniósł 2189,35 pkt. Na rynku notowań ciągłych wzrósł przebieg akcji 133 spółek, 183 spadł, 37 nie zmienił się. Akcjami 4 spółek nie handlowano. W notowaniach ciągłych na rynku akcji obroty spadły o 30,2 proc. i arogancki 1 mld 470,3 mln zł.

potrzeba posiadania na dobroczynność jest bezgraniczne


Miliarder Warren Buffet, który obiecał przeznaczyć lwią część swojej fortuny na cele dobroczynne, powiedział w poniedziałek, że potrzeba posiadania na odsiecz charytatywne jest bezustanne.

nieznany zadanie dla służby zdrowia!


Ministrowie pracy krajów UE przyjęli dyrektywę, która ma okroić skalę obrażeń i infekcji na skutek zacięcia się skalpelem czy ukłucia igłą przy użyciu pracowników służby zdrowia. liczba takich wypadków w całej UE przekracza milion rocznie.

Analityk o porozumieniach gazowych z Polską


Rzeczpospolita Polska przeciwdziałanie zyskuje krzepki as w rękawie w polemice z rządem - tak świetny analityk rynku gazowego Michaił Krutichin z agencji RusEnergy ocenia przygotowywane porozumienia gazowe między Polską i Rosją. Według rosyjskiego analityka, nowe uzgodnienia są korzystne dla Gazpromu.

Górne płot konsolidacji


Pod dosyć tego lutego, gdy WIG20 znajdywał się w pobliżu 2200 punktów i naraz rynek zaatakowała strona popytowa, oczekiwaliśmy kontynuacji tej tendencji w ramach mozolnie oczekiwanego odreagowania. Po kilku skoro tylko tygodniach to, co miało być tylko wzrostowym odbiciem, okazało się być bardzo mocnym ruchem wzrostowym, który zbliżył się na wczorajszej sesji do tegorocznego szczytu 2501 punktów.

Nie chcemy działać interesów z Kulczykiem


Kulczyk Oil Ventures, inaczej korporacja należąca do najbogatszego Polaka, nie wzbudziła za bardzo wielkiego zainteresowania drobniejszych inwestorów. Zajmująca się poszukiwaniem i wydobyciem ropy naftowej a gazu ziemnego spółka planowała złożyć doniesienie 325 mln akcji, znalazła nabywców na 166,4 mln.

ZUS kontroluje każdego!


Mamy o ponad połowę mniej rencistów niż 11 lat temu. W 1998 r. na rencie było aż 2,7 mln Polaków. I był to europejski rekord - informuje "Gazeta Wyborcza".

Dojdzie do rewolucji na polskim rynku bankowym?


całość wskazuje na to, że dojdzie do rewolucji na polskim rynku bankowym. jeśli PKO BP przejmie BZ WBK, insurekcja pierwotny środkowoeuropejski wielkolud - akcentuje "Rzeczpospolita".

Siła złotego przyciąga używane samochody


Silniejsza polska środek płatniczy powoduje, że rośnie przywóz towarów używanych aut z zagranicy - pisze "Dziennik czasopismo Prawna", szacując że w porównaniu z lutym 2009 roku sprowadzono do własny o kilka procent więcej pojazdów. gazeta zauważa, jednak, że permanentnie nie obudzili się ostateczni nabywcy - i samochody w komisach czekają na wiosnę.

Eksperci: wyjście ze strefy euro jest niemożliwe


Rezygnacja ze wspólnej waluty z wykorzystaniem członka strefy euro jest niemożliwa - twierdzą zgodnie eksperci, z którymi rozmawiała PAP. Nie przewiduje tego unijne prawo, ale ważniejsze byłyby ekonomiczne i polityczne koszty takiego kroku, nie do udźwignięcia dla większości krajów.

Francja: strajk w koncernie paliwowym


Strajk w koncernie Total powoduje stopniowe zamykanie należących do niego rafinerii we Francji. sztab firmy zapewnia, że w najbliższym okresie nie spowoduje to braku paliwa na stacjach benzynowych. cokolwiek czyli widzą to związki zawodowe.

Jeśli szukasz w Zakopanem adwokata pomożemy ci rozwiązać każdy problem prawny. Nasz adwokat Zakopane posiada niezbędne doświadczenie, aby skutecznie reprezentować przed sądem zarówno osoby fizyczne jak i podmioty gospodarcze. Nasz adwokat Zakopane od wielu lat prowadzi kancelarię adwokacką w Zakopanem oraz w Rabce Zdrój. Jeśli chcesz, żeby pomógł ci adwokat w Rabce Zdroju znajdziesz tam również naszą kancelarię. Od wielu lat adwokat Zakopane pomaga mieszkańcom Zakopanego rozwiązywać problemy z zakresu prawa gospodarczego oraz prawa rodzinnego.