Szwajcarzy będą chronić franka


bank krytyczny Szwajcarii (SNB) będzie hamować zbytniej aprecjacji waluty - napisał w opublikowanym w poniedziałek komunikacie prezes banku Philipp Hildebrand.

Przedstawiciele Solidarności w tyskiej fabryce samochodów Fiata nie mają dotąd żadnych sygnałów, by realizacja strategicznych planów włoskiego koncernu miała oddać się na skokowy ubytek produkcji lub masowe zwolnienia pracowników w Tychach. wiceminister skarbu Zdzisław Gawlik powiedział w środę PAP, że debiut PZU na Giełdzie Papierów Wartościowych winien się przejść w połowie maja. Dodał, że podaż będzie skierowana m.in. do rynku amerykańskiego. Notowania EUR/PLN rozpoczęły dzisiejszą sesję od lekkiego wzrostu w okolice poziomu 3,8800. Od czasu piątkowej interwencji Narodowego Banku Polskiego, mus na umocnienie złotego osłabła. Inwestorzy przewidują, iż zachowawcza polityka walutowa Banku przypuszczalnie być kontynuowana.W Zakładach Azotowych "Puławy" kosztem blisko 42 mln zł powstanie nowa instalacja do demineralizacji wody. W środę uroczyście wmurowano kamień węgielny pod jej budowę. 5 milionów euro domaga się od szwedzkiej firmy pewien Grek, którego fotografię umieszczono na opakowaniu tureckiego jogurtu. Nie wiadomo co z większym natężeniem rozzłościło mężczyznę: to, że Szwedzi zrobili to bez jego wiedzy, czy to, że zrobili z niego Turka. Strajk greckich celników, którego rezultatem były niedobory paliw na stacjach benzynowych, zakończył się po pięciu dniach w sobotę, gdy sąd w Atenach uznał akcję za nielegalną - poinformowały źródła sądowe.

Na mocy sierpniowego porozumienia władz skarbowych USA z największym szwajcarskim bankiem UBS AG z Zurychu, Helweci mają sprezentować dane Amerykanów trzymających pieniądze (minimum 1 mln franków) w tym banku i ukrywających w ten rozwiązanie swoje przychody przedtem fiskusem. Co ma chociaż dokonać pula gdy obywatel USA poszedł do sądu i wygrał sprawę a sąd (amerykański Federal Administrative Court) nakazał utrzymanie danych o jego koncie w tajemnicy? W bankowej tajemnicy...

jeszcze w maju resort Finansów planuje wersja rozporządzenia zwalniającego z VAT charytatywne SMS-y. ministerium chce, by zwolnienie objęło także dobroczynne połączenia telefoniczne, ale nie obejmie telefonów na kartę. Głównym katalizatorem piątkowej sesji była publikator Departamentu Pracy nt. stopy bezrobocia w grudniu. Informacje jakie napływały w ostatnich tygodniach na znaczny jarmark rozpaliły nadzieje inwestorów w tym zakresie. mnogość wskazuje bowiem, że dręczący Amerykanów szkopuł towarzyszący z wysokim bezrobociem wkrótce przeminie, a piątkowy odczyt potwierdził stabilizację w tym obszarze.

Unijny komisarz ds. rynku wewnętrznego i usług finansowych Michel Barnier zapowiedział w czwartek w Berlinie, że w październiku KE przedstawi propozycje w sprawie ograniczenia spekulacyjnych transakcji obliczonych na zniżkę notowań. Jak kształtowały się wynagrodzenia w woj. mazowieckim w I połowie 2009 roku? W których sektorach gospodarki zarabiano najlepiej, a w których najgorzej? Na te zaś niemało innych pytań można odpowiedzieć, po przeanalizowaniu danych Głównego Urzędu Statystycznego. Na rynku dominuje pogląd, że nadchodzące dni nie będą dla złotego korzystne, głównie ze względu na zapaść nastrojów światowych. złoty przebił ilość 4,10 EUR i teraz ma otwartą drogę do kolejnych spadków, jakkolwiek niezbyt gwałtownych. Na rynku długu także lekka wyprzedaż, natomiast targowisko spodziewa się od początku przyszłego tygodnia odreagowania.Po nienajgorszej sesji w USA i wzrostach na większości parkietów azjatyckich, na giełdach naszego kontynentu też panowały wczoraj dość dobre nastroje i zakończyły one dwadzieścia cztery godziny na plusach. We wtorek złoty umocnił się pod wpływem lepszych od oczekiwań danych dotyczących wrześniowego bilansu płatniczego. W środę i czwartek zmienność kursu złotego powinna być ograniczona, między innymi ze względu na Święto Niepodległości w Polsce a brak istotnych danych makroekonomicznych. Oprah Winfrey, prowadząca "The Oprah Winfrey Show", jeden z najpopularniejszych w Stanach Zjednoczonych programów telewizyjnych typu talk show, zakończy go we wrześniu 2011 r. - poinformował w czwartek Tim Bennett, zwierzchnik Harpo Inc., firmy produkującej ten program.

Amerykę czekają "ciężkie ciosy"


dotychczasowy zwierzchnik Banku Rezerw Federalnych (Fed) Paul Volcker powiedział, że Amerykę czekają coraz "ciężkie ciosy" póki podniesie się z recesji, a ożywienie gospodarcze będzie leniwie za słabe, by zredukować bezrobocie - informuje AP.

Niewielka większość za wejściem do strefy euro


51 proc. Duńczyków opowiada się za wejściem do strefy euro, a 47 proc. jest temu przeciwnych - wynika z opublikowanego w czwartek sondażu, wykonanego na dekret Danske Bank. Królestwo Danii w referendum w 2000 r. odrzuciła wprowadzenie euro w miejsce korony.

74 proc. Polaków wbrew zrównaniu wieku emerytalnego


74 proc. Polaków jest wbrew zrównaniu wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn, wyjście takie popiera 20 proc. - wynika z sondażu CBOS. Zrównaniu wieku emerytalnego częściej sprzeciwiają się kobiety niż mężczyźni.

Tydzień pod znakiem umocnienia złotego


Miniony tydzień na rynku złotego upłynął pod znakiem umocnienia polskiej waluty. Notowania EUR/PLN na przestrzeni tygodnia zniżkowały o bez mała 13 groszy do poziomu 4,1100, tok USD/PLN atoli osiągnął swoje minimum na poziomie 2,7400.

Wzrosty na kropka nad i notowań na Wall Street


Piątkowa sesja na Wall Street zakończyła się wzrostami po napłynięciu informacji o dobrch wynikach z branży informatycznej. Inwestorów nie zniechęcił chociażby meldunek o niespodziewanym spadku sprzedaży detalicznej w maju.

Polacy permanentnie na obcym chlebie


Z Polski bez ustanku więcej osób wyjeżdża, niż do niej wraca. Według najnowszych danych Eurostatu, na które powołuje się "Rzeczpospolita", saldo migracji non stop mamy ujemne. Polacy, blisko kryzysu gospodarczego, w dalszym ciągu wyjeżdżają z kraju w poszukiwaniu pracy. Znajdują jednak nowe kierunki podróży.

DI BRE podniósł cenę docelową ING BSK do 696 zł


Analitycy DI BRE Banku w raporcie z 30 października podwyższyli cenę docelową akcji ING BSK do 696 zł z 663,6 zł poprzednio, podtrzymując jednocześnie dyrektywa "akumuluj".

Multimedia mogą mieć wynik gorszy


Multimedia Polska w drugim kwartale 2010 roku zanotują konsekwencja netto kiepski niż w pierwszym kwartale 2010 roku z powodu niekorzystnych kursów walutowych - powiedział w telewizji TVN CNBC naczelny spółki Andrzej Rogowski.

Szara pas zjada rynek śmieci


Już połowę rynku zbiórki i przetwarzania odpadów ogarnęła szara region - ocenia "Rzeczpospolita". Firmy zajmujące się fikcyjnym recyklingiem oferują stawki dwa rózgi niższe niż legalna konkurencja. natomiast zamiast przetwarzaniem śmieci, oszuści wywożą je na wysypiska. Traci na tym budżet, ale przede wszystkim - środowisko.

W 2035 r. wybuchnie prawdziwa sensacja


Problemy demograficzne kraju dotychczasowy tematem pierwszego posiedzenia Narodowej Rady Rozwoju, która jest gremium doradczym prezydenta. Zdaniem naukowców, demografia będzie miała wpływ na giełda pracy, produktywność i ewolucja gospodarczy Polski, a i na sytuację sytemu zabezpieczenia społecznego i kapitał publiczne. Zmieni się popyt na usługi finansowe, edukacyjne i opiekuńcze.

Przywileje za podatki


Stołeczny ratusz chce zachęcić wszystkich mieszkańców Warszawy, także tych niezameldowanych, do płacenia tu podatków. W zamian zaoferuje np. ulgi na bilety do teatru czy darmowe szczepienia - pisze "Życie Warszawy".

Wzrosty na dosyć tego tygodnia


Ostatnia sesja ubiegłego tygodnia po niezbyt przychylnym jego początku należała do niezmiernie udanych. oryginalnie strona popytowa miała niemożliwy orzech do zgryzienia w postaci danych opublikowanych za pośrednictwem Departament Pracy. Stopa bezrobocia skoro okazała się wyższa o 0,2 p.p. od konsensusu rynkowego uplasowanego na poziomie 9,5 proc.

Audi sees rise in 2010 profit, not out of the woods


German luxury carmaker Audi contributed the bulk of earnings and cash in 2009 to parent Volkswagen and expects better results this year as it launches a dozen new models, including the A1 subcompact. "The worst of the crisis appears to be behind us, but we are not yet able to give the all-clear for 2010," Audi Chief Executive Rupert Stadler said on Tuesday.

UMCS zwolni 400 osób


pertraktacje między władzami Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej (UMCS) w Lublinie a związkami zawodowymi działającymi w uczelni nie doprowadziły do porozumienia. szkoła wyższa zwolni z pracy ok. 400 osób obsługi, ich zadania przejmą firmy zewnętrzne. Władze tłumaczą, że to konieczne, aby wyprowadzić UMCS z zapaści finansowej.

Duże nieokreśloność na rynku walutowym


Najbliższe godziny na rynku eurodolara nie przedstawiają się za bardzo optymistycznie. Kroki byków stają się coraz to mniej pewne, więc przeciwuderzenie ze strony podażowej jest wielce prawdopodobny. Celem niedźwiedzi będzie wczorajsze minimum(1,3695).

Jeśli szukasz w Zakopanem adwokata pomożemy ci rozwiązać każdy problem prawny. Nasz adwokat Zakopane posiada niezbędne doświadczenie, aby skutecznie reprezentować przed sądem zarówno osoby fizyczne jak i podmioty gospodarcze. Nasz adwokat Zakopane od wielu lat prowadzi kancelarię adwokacką w Zakopanem oraz w Rabce Zdrój. Jeśli chcesz, żeby pomógł ci adwokat w Rabce Zdroju znajdziesz tam również naszą kancelarię. Od wielu lat adwokat Zakopane pomaga mieszkańcom Zakopanego rozwiązywać problemy z zakresu prawa gospodarczego oraz prawa rodzinnego.