Nie ma szans na reformę gospodarczą UE


Jeden unijny rząd gospodarczy? Kary dla państw UE za nierealizowanie celów ekonomicznych? - dziś nie ma szans na taką reformę - mówi Gazecie Mikołaj Dowgielewicz, sekretarz stanu ds. europejskich w MSZ. Zapowiada jednocześnie, że poziom będzie interweniował w Brukseli w sprawie usług na rynku elektronicznym. i w sprawie braku dostępu Polaków do sklepu iTunes

Rosja jest zainteresowana propozycją budowy podziemnych magazynów gazu na Słowacji - powiedział w piątek język rosyjski członek rządu energetyki Siergiej Szmatko.
\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"

W III RP nastąpił zanikanie patriotyzmu - powiedział w porannych "Sygnałach Dnia" Lech Kaczyński. Prezydent stwierdził, że działania ówczesnych władz wprawnie zmierzały do wykorzenienia w Polakach uczuć patriotycznych. Kaczyński dodał, że w przyszłości zostanie ustanowione nowe obrzęd państwowe. 

Przenośny komputer, tak jak ciuchy kąpielowy czy krem do opalania, dla wielu jest dzisiaj ważnym elementem wakacyjnego ekwipunku - wskazują informatycy i radzą, by używając laptopa przestrzegać zasad bezpieczeństwa w pobliżu korzystaniu z kafejek internetowych i hot-spotów Kolegium związków zawodowych Enei odrzuciło w całości proponowaną przez zarząd spółki „Strategię Korporacyjną Grupy Kapitałowej Enea na lata 2009-2015 z perspektywą do 2020 roku”.

członek rządu rozwoju regionalnego Elżbieta Bieńkowska zabierze leniom unijne dofinansowanie. Lechistan wschodnia traci setki milionów. Beneficjenci są oburzeni - akcentuje "Puls Biznesu".

W środę rano do Warszawy przylecą dwa samoloty PLL LOT z USA - poinformował we wtorek w porze wieczoru PAP rzecznik przewoźnika Jacek Balcer. chociaż w ubiegłym roku w tym samym czasie spółka pokazała 29 mln zł straty netto

powyżej 60 proc. Polaków uważa, że przedsiębiorcy przestrzegają przepisów chroniących konsumentów. jeżeli atoli są one łamane, to chętnie reklamujemy wadliwe produkty, a jeśli to nie pomaga, częściej niż szablonowy Europejczyk podejmujemy dalsze kroki w dochodzeniu swoich praw. dziś w czasie trwającej w Warszawie akcji „Trzeźwy poranek” policja w dwa godziny skontrolowała 266 kierowców. Jak się okazało, wszyscy byli trzeźwi. Poranne działania tym co do jednego ... Brytyjski rejestr FTSE 100 na zamknięciu wzrósł o 1,98 proc., do 5.355,50 pkt. (PAP)Afgańska policja aresztowała w Kabulu pięciu niedoszłych zamachowców-samobójców, największą taką grupę, jaką ilekroć zatrzymano w stolicy - poinformowały władze. ministerium Gospodarki rozpoczyna prace nad nową ustawą o finansowaniu interwencyjnych zapasów ropy naftowej i paliw płynnych. Celem resortu jest wzmocnienie kontroli nad systemem zapasów i zredukowanie obciążeń administracyjnych nakładanych z tego tytułu na podmioty sektora naftowego. Proponowane rozwiązania pozwolą wprowadzić w Polsce najnowocześniejszy i w największym stopniu zbliżony do biznesowego model zarządzania zapasami. nieledwie 1,3 mld zł w najlepszym scenariuszu, ileś powyżej miliard złotych w najgorszym - tak wiele może być zdatny plik akcji Enei, który resort skarbu państwa ma wydać do połowy lutego

Na zamknięciu WIG20 stracił 0.638%


Europejski pula Odbudowy i Rozwoju podwyższył w piątek prognozę PKB dla nasz na 2010 r. do 2,3 proc. rok do roku, z prognozowanych wcześniej 1,8 proc. proc. rok do roku. Przewiduje, że w 2011 roku będzie to choć 3,0 proc.

GDDKiA szuka wykonawcy autostrady A1 od Świerklan do Gorzyczek


Michał Przysiężny po raz pierwszy w karierze wszedł do pierwszej setki rankingu ATP World Tour, awansując w poniedziałek ze 104. na 94. miejsce. Dołączył w ten sposób do innego polskiego tenisisty Łukasza Kubota, jaki utrzymał 41. pozycję na świecie.

Rosja mówi, że nie wstrzymała dostaw ropy, Mińsk oskarża


Przedstawiciele rosyjskich władz zaprzeczyli w niedzielę, jakoby Federacja Rosyjska wstrzymywała od piątku dostawy ropy naftowej do białoruskich rafinerii w związku ze sporem cenowym. Władze Białorusi z kolei oskarżyły Moskwę o wywieranie nacisków "nie do przyjęcia" w toczących się rozmowach w kwestii cen na rok 2010.

"Rzeczpospolita": jak elektroniczne opłata celna dla ciężarówek


Docelowo pojazdy ciężarowe będą płaciły za korzystanie z powyżej 9 tys. km dróg - informuje "Rzeczpospolita".

PGNiG i GAZ-SYSTEM: dostawy gazu ziemnego zgodnie z zapotrzebowaniem


GAZ-SYSTEM i Polskie przemysł wydobywczy Naftowe i Gazownictwo poinformowały, że dostawy gazu ziemnego dla klientów indywidualnych i przemysłowych realizowane są zgodnie z zapotrzebowaniem.

Kurs akcji Arctic Paper wzrósł na debiucie o 3,3% do 15,50 zł na debiucie na GPW


Korzystne dla przedsiębiorców zmiany w wypłacaniu zaliczek podatkowych zaczną obowiązywać nie w 2010 r., ale dwa lata później, w 2012 r. - przewiduje rządowa nowelizacja ustaw o CIT i PIT, którą w piątek uchwalił Sejm. modyfikacja ma dać przyszłorocznemu budżetowi oszczędności 2 mld zł.

diariusz Polski: Mniej emerytów, więcej oszczędności


- Polacy dotąd na masową skalę odchodzili z rynku pracy, przechodząc na wcześniejszą emeryturę. W lutym padł atoli inny rekord: wolumen emerytów spadła do nieco ponad 5 mln osób - zauważa "Dziennik Polski".

Sfinks wchodzi w fast casual dining, liczy na 45 mln zysku EBITDA w 2014 r.


chmurny VIP ICC (Międzynarodowego Trybunału Karnego)  Phakiso Mochockoko opowiada Institut for War and Peace Reporting o nadziejach na postawienie poprzednio sądem winnych okrucieństw w Ugandzie.

Energetyka jądrowa nie zagraża węglowej


W ocenie Hanny Trojanowskiej, pełnomocnika rządu ds. energetyki jądrowej to zarzewie energii nie będzie konkurencją dla energetyki węglowej. wedle niej co do jednego rosnącym zapotrzebowaniem na energię i przy restrykcyjnych unijnych wymogach odnośnie ochrony środowiska w naszym systemie energetycznym znajdzie się miejsce dla różnych technologii, OZE, węgla, a również energii jądrowej – czytamy w „Rzeczpospolitej”.

Miejsce w RN Enei dla nowych akcjonariuszy


Nowi wspólnik Enei – fundusze Emerytalne obejmą jedno pozycja w radzie nadzorczej Enei - donosi „Rzeczpospolita”.

Brazylia i Indie naciskają Chiny w sprawie juana


Czy Chiny złamią się pod presją międzynarodowej opinii publicznej i zdecydują się na rewaluację juana? pomijając władz USA narzekających na niedowartościowanie chińskiej waluty do grona krytyków chińskiego rządu dołączyły dwa największe gospodarki świata z grona krajów rozwijających się: Brazylia i Indie - pisze Financial Times

nowy transportowiec w Górażdże beton


PKP ładunek w zastępstwie DB Schenker 2 marca br. PKP obciążenie S.A. rozpoczęło realizację przewozów klinkieru i żużla na myśl firmy Górażdże Cement S.A. Do tej pory przewozy ...

Rosja potwierdza: Bułgaria strategicznym partnerem w South Stream


Rosja potwierdziła, że Bułgaria jest strategicznym partnerem w projekcie gazociągu South Stream. rosyjski członek rządu energetyki Siergiej Szmatko powiedział, że jego piątkowe rokowania w Sofii o tym gazociągu pod Morzem Czarnym cyniczny w pragmatycznym duchu.

UE.Kontrola nad funduszami spekulacyjnymi nieopodal sprzeciwu Londynu


\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"Santo subito!\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" - \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"Natychmiast święty\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\". Tym wraz nie chodzi o papieża Jana Pawła II, ale o... portugalskiego trenera, Jose Mourinho. Na takie porównanie pozwolił sobie portugalski kardynał Jose Saraiva Martins. Pod warunkiem, że Inter wygra Ligę Mistrzów.

Inflacja w kwietniu 2,4 proc. rdr; mdm 0,4 proc. - GUS


Ceny towarów i usług konsumpcyjnych w kwietniu wzrosły o 2,4 proc. w stosunku do kwietnia 2009 roku, a w porównaniu z marcem wzrosły o 0,4 proc. - podał w piątek główny Urząd Statystyczny.

Jeśli szukasz w Zakopanem adwokata pomożemy ci rozwiązać każdy problem prawny. Nasz adwokat Zakopane posiada niezbędne doświadczenie, aby skutecznie reprezentować przed sądem zarówno osoby fizyczne jak i podmioty gospodarcze. Nasz adwokat Zakopane od wielu lat prowadzi kancelarię adwokacką w Zakopanem oraz w Rabce Zdrój. Jeśli chcesz, żeby pomógł ci adwokat w Rabce Zdroju znajdziesz tam również naszą kancelarię. Od wielu lat adwokat Zakopane pomaga mieszkańcom Zakopanego rozwiązywać problemy z zakresu prawa gospodarczego oraz prawa rodzinnego.