okres na Sztukę Dokumentu


Najlepsze i najciekawsze dokumenty ponownie w Warszawie. W stolicy rusza Festiwal rzemiosło Dokumentu. Tematem tegorocznej imprezy jest 20-lecie obalenia komunizmu.

Jest nowy Hey


Posłuchajcie utworu "Umieraj stąd", który promuje najświeższy album filatelistyczny zespołu "Miłość!Uwaga!Ratunku!Pomocy!".

Chopin ma osobisty warszawski dom


Chopin ma swój dom w Warszawie. Po gruntownym remoncie i modernizacji, otwarto Muzeum Fryderyka Chopina. Na tym nie koniec. W okrągłą rocznicę urodzin kompozytora we wszystkich gminach województwa kujawsko-pomorskiego ma odbyć się dwieście koncertów.

"Upadający" Wałęsa prasowym obrazem roku


Wygląda niby tracił równowagę. Wyciągnięte ręce za chwilę albo go chwycą, lub poprzednio chwilą przed chwilą go wypchnęły. To wytłumaczenie jury, które w konkursie na "prasowe zwolnienie roku" przyznało Grand Prix fotoreporterowi PAP Tomaszowi Gzellowi. W rzeczywistości sfotografowany Lech Wałęsa po prostu schodził po schodach.

Bagińskiego bieg w 3D


Tomasz Bagiński nie raz dowodził, że jest w awangardzie cyfrowych technologii stosowanych na potrzeby kina. w tym momencie tymczasem - dosłownie - wybiega zanim porządek polskich filmowców. w charakterze pierwszy nasz reżyser, co do jednego z zespołem ze uczelnia Platige Image, nakręcił krótkometrażową produkcję w trzech wymiarach.

Krakowskie Requiem


W wieczór poprzedzający ceremonię pogrzebową pary prezydenckiej na krakowskim rynku odbył się dodatkowy koncert. Zagrano podzwonne d-moll Wolfganga Amadeusza Mozarta - czyli mszę żałobną. Wykonały ją polskie chór i orkiestra pod francuską dyrekcją a rosyjscy i polscy soliści.

Watykan: "Avatar" to technologia bez emocji


Kasowy hit kinowy "Avatar" nie znalazł poparcia w watykańskich mediach. nadajnik Watykańskie i kronika "L'Osservatore Romano" nazwały celuloid Jamesa Camrena "technologią bez emocji".

Łódzcy radni zatrzymają Lyncha?


250 milionów złotych musi wytłumaczyć UE, jeśli w Łodzi ma powstać ognisko Festiwalowo-Kongresowe "Camerimage mały statek Center" - taka werdykt zapadła na środowej sesji rady miejskiej w Łodzi. Wielkim zwolennikiem budowy środek jest jankeski reżyser David Lynch.

przedstawienie z konfesjonałem w tle


Bez alkoholu, bez narkotyków i bez tytoniu - za to z głośną muzyką i tańcami do upadłego. A po koncercie modlitwa w kaplicy. nad 1,5 tys. młodych osób bawiło się na pierwszej części festiwalu "3R for Trinity", która odbyła się w Łodzi.

Eva Braun "nie była głupawą blondynką"


Książka "Eva Braun. obecność z Hitlerem" bije rekordy popularności w niemieckich księgarniach. Obraz towarzyszki Hitlera, który wyłania się z publikacji, jest daleki od tego utrwalonego od dziesięcioleci w niemieckiej opinii publicznej.

przez cały czas atrakcyjny Henryk VIII


Brytyjczycy doceniają opasłe dzieła literatury. Za 650-stronicową powieść historyczną "Wolf Hall" prestiżową Nagrodę Bookera otrzymała literatka Hilary Mantel.

Jan Wejchert uhonorowany Superwiktorem


Jan Wejchert, zmarły w październiku założyciel Grupy ITI, został uhonorowany w piątek specjalnym Superwiktorem. nagroda ta przyznawana jest za agregat osiągnięć.

Muzyka zburzyła polsko-ukraińską granicę


Lokalne specjały, tradycyjne stroje, dyskusja o wspólnych problemach i ostra muzyka - w malowniczym Kryłowie nad Bugiem zakończyły się trzecie Europejskie Dni Dobrosąsiedztwa, na których wspólnie bawili się Polacy i Ukraińcy.

Odszedł ojczulek punk rocka


W wieku 64 lat zmarł w czwartek Malcolm McLaren. W połowie lat 70. wypromował całokształt Sex Pistols, przyczyniając się tym samym do powstania brytyjskiego punk rocka.

Mucha pokonała Urbańską 50,01 do 49,99 proc.


To był meta poważany mistrzów. Natasza Urbańska i Anna Mucha szturmem przeszły do finału 10. edycji "Tańca z Gwiazdami", co odcinek zaskakując widzów coraz to lepszymi umiejętnościami tanecznymi. Jury programu nie potrafiło wskazać, która z nich jest lepsza, a "dziesiątki" dla gwiazd dawny standardem. całkowicie głosami widzów (50,01 do 49,99), wygrała Anna Mucha.

znalezionych: 587, strona 1 z 40
<<<  -  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  -  >>>

Jeśli szukasz w Zakopanem adwokata pomożemy ci rozwiązać każdy problem prawny. Nasz adwokat Zakopane posiada niezbędne doświadczenie, aby skutecznie reprezentować przed sądem zarówno osoby fizyczne jak i podmioty gospodarcze. Nasz adwokat Zakopane od wielu lat prowadzi kancelarię adwokacką w Zakopanem oraz w Rabce Zdrój. Jeśli chcesz, żeby pomógł ci adwokat w Rabce Zdroju znajdziesz tam również naszą kancelarię. Od wielu lat adwokat Zakopane pomaga mieszkańcom Zakopanego rozwiązywać problemy z zakresu prawa gospodarczego oraz prawa rodzinnego.