poziom ma leki przeciwko grypie dla 3 procent Polaków


Polskie zapasy leków antywirusowych stosowanych w najcięższych przypadkach grypy wystarczą do leczenia zaledwie trzech odsetki Polaków - ustaliły "Fakty TVN". Według Światowej Organizacji Zdrowia kraje powinny nagromadzić tyle środków przeciwwirusowych, by jedna ilość mogła trafić chociaż do 20 odsetek populacji. Polskie władze w sprawie naszych zapasów milczą jak zaklęte i tłumaczą to "tajemnicą państwową".

Dzieci utonęły. "Myślały, że bawią się na śniegu"


Ciała dwojga dzieci, 8-letniego chłopca i jego 6-letniej siostry, wyłowili strażacy z rzeki Sierpnica w Borkowie Kościelnym (woj. mazowieckie).

Zlikwidowano "dziuplę" grupy rabującej tiry


Łódzcy policjanci zatrzymali dwóch obywateli Białorusi podejrzanych o okradzenie tira prowadzonego dzięki ich rodaka. W okolicach Raszyna (woj. mazowieckie) zlikwidowano też tzw. dziuplę, w której ekipa przestępcza przechowywała kradzione towary; odzyskano przedmioty warte ponad 200 tys. zł.

Internauci beztrosko ujawniają dane oszustom


Polscy użytkownicy portali społecznościowych bezmyślnie podają obcym swoje prywatne dane.

Zachodniopomorskie: odwołano pogotowie przeciwpowodziowe


Wojewoda zachodniopomorski Marcin Zydorowicz odwołał alarm przeciwpowodziowe na terenie powiatów: myśliborskiego, gryfińskiego tudzież na terenie Szczecina - poinformowały służby prasowe wojewody. Zarządzenie wchodzi w życie o godz. 8 w czwartek.

"Nakłaniano mnie do obciążenie Leppera"


Piotr Ryba, jeden z oskarżonych w tzw. aferze gruntowej, zeznał dzień dzisiejszy przedtem komisją śledczą ds. nacisków, że po aresztowaniu w 2007 roku był nakłaniany do złożenia zeznań obciążających b. ministra rolnictwa Andreja Leppera.

Znajomy Ziobry powalczy o ważne stołek


"Rzeczpospolita": Były szef ABW Bogdan Święczkowski, jeden z najbliższych współpracowników Zbigniewa Ziobry, wystartuje w wyborach na prokuratora generalnego.

zamiast mandatu policja funduje dachowanie


Warszawska drogówka ma nowy sposób, by wyszkolić rozsądku kierowców, którym brakuje wyobraźni. Osoby zatrzymane w sąsiedztwie Wisłostradzie za grzech prędkości dostawały od funkcjonariuszy niecodzienną propozycję i możliwość wyboru - mandat lub wizyta w symulatorze dachowania. Ci, którzy wybrali drugą opcję, mogli przekonać się, co ich czeka, chyba że nie zdecydują się zwolnić.

Są kandydaci na premiera. Boni: Nie mam takich ambicji


Mimo że Donald Tusk nie ogłosił oficjalnie swojego startu w wyborach prezydenckich, konkurencja o schedę po nim nabiera rumieńców. A na giełdzie potencjalnych kandydatów na premiera pojawiają się kolejne nazwiska. Co na to sami zainteresowani: Jan Krzysztof Bielecki nie mówi "nie", Michał Boni się kryguje, zaś Jacek Rostowski swoich szans na razie nie komentuje.

Będzie śledztwo przeciw konkretnej osobie, to Kraj nad Wisłą je przejmie


Kraj nad Wisłą nie przejęła od Rosjan "ścigania karnego" ws. katastrofy pod Smoleńskiem, skoro nie wynika to z polsko-rosyjskiej umowy z 1996 r. - stwierdził członek rządu sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski.

Śledztwo ws. zabójstwa gen. Papały przeniesione do Łodzi


Ponad 100 tomów akt śledztwa w sprawie zabójstwa byłego szefa policji gen. Marka Papały w 1998 r. trafiło już do Prokuratury Apelacyjnej w Łodzi. Śledztwo prowadzić będzie teraz zespół czterech prokuratorów. O jego przeniesieniu z Warszawy do Łodzi zdecydował tydzień temu prokurator krajowy.

Nowy wiceszef CBA stanie nim komisją śledczą


Janusz Czerwiński, nowy wiceszef Centralnego Biura Antykorupcyjnego, stanie zanim komisją śledczą badającą sprawę uprowadzenia i zabójstwa Krzysztofa Olewnika - dowiedziała się "Rzeczpospolita". Zdaniem posła PiS Zbigniewa Wassermanna, chociaż do czasu wyjaśnienia roli Czerwińskiego w sprawie Olewnika, nie ma obowiązek on być w użyciu nominacji na tak wysokie posada w CBA.

SLD: "Tow. generał" nie spełnia wymagań ustawy


Sojusz Lewicy Demokratycznej jest oburzony filmem "Towarzysz generał" wyemitowanym w poniedziałek w porze wieczoru w TVP1.

4 minuty, 88 punktów karnych, 26 zarzutów


Policjanci z Lęborka (woj. pomorskie) ścigali na drodze nr 214 desperata, który postanowił uciec zanim wymiarem sprawiedliwości swoim peugeotem 206. Nie udało się. Jak informuje policja, w ciągu czterech minut, mężczyzna popełnił 26 wykroczeń. Dostał 88 punktów karnych.

rosyjski parlament uczcił ofiary katastrofy


Rosyjscy parlamentarzyści uczcili w środę wspomnienie ofiar sobotniej katastrofy polskiego samolotu rządowego pod Smoleńskiem. Posiedzenia Dumy Państwowej, niższej izby rosyjskiego parlamentu, i Rady Federacji, izby wyższej, rozpoczęły się minutą ciszy.

znalezionych: 25435, strona 1 z 1696
<<<  -  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  -  >>>

Jeśli szukasz w Zakopanem adwokata pomożemy ci rozwiązać każdy problem prawny. Nasz adwokat Zakopane posiada niezbędne doświadczenie, aby skutecznie reprezentować przed sądem zarówno osoby fizyczne jak i podmioty gospodarcze. Nasz adwokat Zakopane od wielu lat prowadzi kancelarię adwokacką w Zakopanem oraz w Rabce Zdrój. Jeśli chcesz, żeby pomógł ci adwokat w Rabce Zdroju znajdziesz tam również naszą kancelarię. Od wielu lat adwokat Zakopane pomaga mieszkańcom Zakopanego rozwiązywać problemy z zakresu prawa gospodarczego oraz prawa rodzinnego.